Käsipagasis "imelikud" asjad

Kuna läheme Tln-st Stanstedi vaid käsipagasiga, siis huvitavad mõned asjad mida võin käsipagasisse panna ja mille võin heaga koju jätta...

nt: kalakonservid metallkarpides? puuviljad? Kohukesed? Jogurt? Lays krõpsud? Sest osasid asju seal mandril ju pole, ja hea oleks ammuseid maitseid lähedastele ju pakkuda.... Fotoaparaadi/telefoni akude laadijad ja muud kaablid? Ripsmetušš/lauvärvid?

Tean et vedelikud ja hambapasta kuni 100ml per toode kilekotti ja võib.. aga jah need muud asjad nagu... Oleks armas kui keegi oskaks midagi vastu kosta :)

Või äkki keegi läheb veel 24-ndal samat teekonda, et siis "laenaks" tibakest ruumi kellegi pagasist kasvõi (a)

Kuna kalakonservid või üldse konservid on siiski vedelas olekus, siis neid käsipagasis viia ei saa. Jogurtit samuti mitte. Laysi krõpse võib, kuigi ma ei leia mõtet sellel. Igasugu akusid võib küll. Aga lihtsam oleks ju kogu kaup panna äraantavasse pagasisse ja jääks ära igasugused kahtlused.

Puuviljasid, erinevaid kaableid ja akusid on endal käsipagasis küllalt olnud - nendega ei tohiks probleemi olla.

Minu erinevad kogemused vedelike/toiduainetega käsipagasis: Kilud/heeringad kilepakendis sobivad, purgis mitte. Hapukapsas purgis ei sobi, hoolimata, et ei ole vedelikus, samuti ei pidavat sobima Salvesti muud supid/pajaroad jne. Metallpurkidest jääd kindlasti ilma. Jogurtit kindlasti pole mõtet kaasa vedada, seda on UK "mandril" olemas küll ja küll. Puuviljad on ok aga nende valik Londoni poodides võtab sul silme eest kirjuks (ma ei tea, mida siin oleks, mida seal ei oleks.. koduõunu ehk vaid). Ripsmetušš ok, lauvärvid ka. Nt võite vabalt viia aga verivorsti, musta leiba jne millest teie lähedased kindlasti sama palju puudust tunnevad.

Ripsmetušš läheb vedelike alla ja peab ka sinna liitrisesse minigrip kotti ära mahtuma.

See on taiesti poolik info, mida Minime siin jagab, et kilud, heeringad kilepakendis sobivad. Kui on toesti kilepakendid yks suitsuheeringas, siis jah, see sobib, aga samamoodi pakitakse kilesse ka igasuguseid muidu kalatooteid (a'la rollmopsid sinepikastmes vms). Kui need on juba yle 100ml/100g, siis seda ei tohi. Ja toesti, votke ikka suur pagas ka, sest Easyjeti puhul ei tohiks see ju hinda mojutada? Voi mojutab?

Minul on käsipagasist ära võetud üks tops gurmeepasteeti (vedelast olekust oli asi kaugel), samas tops foie gras'ga jäeti alles. Vot see oli loogika kõrgem tase, sest mõlemad olid sama firma toodang ja mõlemad väga sarnastes topsides. Aga näe üks kästi ära anda. Fotoaparaadid, läpakad, ipodid, kaablirullid jne ei huvita kedagi. Ehk siis purk head pasteeti on ohtlikum kui kotitäis elektroonikakola. Ma tõesti loodan, et see absurdsus peagi lõpeb ning minnakse tagasi aega, kus Prantsusmaalt koju lennates saab kaasa osta ka mõned head veinid või konjakid.

Rännumees - kas siis praegu ei saa?

Blondiin, stiilipuhtuse eest saad maksimumpunktid. "Inglise mander" my äss. Ja ole normaalne, miks sa peaks Eestist Inglismaale puuvilju ja krõpse viima?

Oonurmekas, siin on kirjeldatud minu kogemus ja mul on Tallinnas turvakontrollile sobinud nii vürtsikilud kilepakendis (vedelikku ei ole üldse) kui ka Vici soolaheeringas. Viimane julgelt üle 100g. No ju siis mul on vedanud.

Nädal tagasi saabusin Londonist ja tagantjärele kuulen et kala kilepakendis käsipagasisse ei sobi. Minul oli kaasas suitsulõhet ligi kilone pakend ja graavilõhe pakikesi 300 grammiseid lausa mitut erinevat sorti. Kõik sobis, samuti piparkoogid , shokolaad ja kohvipakk. Aga sefiirikommid , meil Eestis tuntud nn. neegrimuside nime all, käsipagasisse ei ole lubatud kuna sefiiri käsitletakse kui vedelikku, samuti konjaki ja liköörikommid. Siin firmapoes on kohe mitmes keeles silt seinal et turistid teaksid neid lennule mitte kaasa võtta käsipagasina. Ah jaa, lendasin Soomest, Vantaa lennujaamast aga Easy turvakontroll peaks ju kõigis maades sarnane olema. Soovitaksin jõulu eel just Eestist viia nt. verivorste ja musta leiba, hapukapsa kombineerib LIDLi sakslaste purgikapsast kenasti ära, olen ise proovinud. Köömneid muidugi Londonist vist ka ei leia. Aga puuviljad ja krõpsud...kindlasti pole mõtet, ja need pole ju ka kodumaist päritolu.

Täiesti olemas, cumin- neid kasutatakse rohkelt aasia toitudes. Aga kartulikrõpse vedada on sama nagu lund põhjamaale viia. Eesti verivorstid ja eesti leib on ainsad , mida poest ei leia.

Kartulikrõpse, Lays'i omasid, on siin poola poodides müügil küll. Mäletan, et eelmise aastavahetuse ajal ostsin niisama ja eestikeelne kiri oli peal täiesti olemas.

Ja vaga head musta leiba leiab siit ka. Eestikeelseid kirju kyll peal ei ole ja myyakse seda supermarketites niioleda tervisetoitute osakonnas, aga kes otsib see leiab :D Ja selle kala kohta veel. Kui on lihtsalt kala (vahet pole kas ta on toores voi suitsetatud voi mida iganes) ja teda ei hoita sailitamise eesmargil kusagil vedelikus vaid lihtsalt vaakumpakendis, siis see on ok. Aga kui asi hakkab oma olemuselt juba a' la salatit vms meenutama voi hoitakse seda kusagil kastme voi marinaadi sees, siis see on juba kuiva ja vedela aine segu ning kuulub keelatud asjade nimekirja. Kui kellelgi on ka see labi lainud kasipagasis, siis lugege seda lihtsalt heaks paevaks :D

Praegu saab küll tuua kui paned veinid äraantavasse pagasisse või kui ostad alko lennujaamast. Samas kusagilt veinimõisast ostetud bordoosid kohvrisse panna ei ole väga julenud. Shampust olen vedanud küll, kuid üks asi on pesta shampa riietest välja teine asi on avastada kohvritäis punaseid riideid.

Olen vahel ostnud seda saksa musta leiba, aga Eesti leivale ei saa see ligilähedalegi!

No eks see on maitse asi. Minu vajaduse musta leiva jargi rahuldas see igatahes taielikult. Aga noh, ma olen ka alati siukest taistera usku olnud :)