Kahe lennu vahe Bangkoki Suvarnabhumi lennujaamas

Tere
lendame Finnairiga Bangkoki ja peaks jõudma 9:15 hommikul. Tahaks edasi lennata Bangkok Airwaysiga Trati. Lend väljub kell 11:40 samast lennujaamast. Kas keegi oskab kommenteerida, kas kahe lennu vahe on piisab (kui Finnairi lend jõuab õigel ajal) ? Ilmselt vaja vahepeal välja võtta pagas jne.
Tänud!

Teil on 2,5 h. aega. Seda on kindlasti piisavalt. Tõenäoliselt saate ka pagasi otse Trati saata. Isegi kui peate pagasi välja võtma, jõuate ilusasti.

Finnairil on Bangkok Airwaysiga koodijagamine, Täpselt ei tea, mis liinidel, aga tõenäoliselt saate pagasi lõpuni saata ja probleeme pole.

Praeguse graafiku järgi maandub 7.25 , reaalne u. 8 niiet aega maailm. Ma jõudsin isegi 9 ks teise lennujaama, muidugi lintide alt läksin otse, kõigist mööda, passikontrolli. Narveerisin hirmsasti, et äkki muidu ei jõua!

Tänud!
Küsin siis kohe seda ka, et kuidas tundub Bangkokis lennujaamavahetusega siselend, mille vahe on 3 ja pool tundi? Mõte lennata Tratist läbi Bangkoki Trangi.
Lend toimuks reedel.

Finnairi-Trati vahe on täiesti piisav.
Samuti lennujaamavahetuse aeg.
Ma ei tea, mida te Trangis teha tahate või kas see on lihtsalt maandumispunkt saartele minekuks. Sel juhul on ka võimalik Suvarnabhumist lennata Thai Smile'iga Hat Yaisse, kust saab sama edukalt näiteks Ko Lipele.

Bussisõit BKK->DMK võtab aega umbes 1 tund. Suur osa infot Bangkoki Suvarnabhumi lennujaamas bussi väljumise kohta on eksitav, sest buss väljub teiselt, mitte esimeselt tasandilt, kuhu sildid juhatavad.

Tänud. Mõte oli minna jah Trangi saartele, Ko Kradanile näiteks. Aga eks lõplik valik sõltub sellest, kus saab mõistliku hinnaga majutust. Valik pole väga suur. Mõistlik hinda meil kuni 100 eurot öö. Reisime lastega ja see määrab mugavusastme.
Ko Lipel käisime paar aastat tagasi, oli väga chill ja ilus. Kuigi oma betoneeritud kõnniteedega isegi liiga turistikas. Aga no samas - mugav:)
Uurin Hat Yai varianti, tänud!

Ko Bulon on vähem turistikas ehk tulevane Lipe või siis Lipe enne betoneerimist.
http://wikitravel.org/en/Ko_Bulon_Leh

Meie reisi tagasilennul Uus-Meremaalt on Bangkoki lennujaamas vahepeatus üle 16 tunni.
Kui on kellelgi sealse lennujaama ja pika ootamisega kogemusi, siis tänud, kui jagate.
Kas on võimalik ja mõistlik võtta väljaspool lennujaama hotell? Tähendab see mingeid sekeldusi, et minna a' 12 tunniks väljapoole lennujaama. (Tai on meie kodanikele viisavaba 30 päeva (kui saabutakse lennukiga)).
Kui väljapool lennujaama ei ole mõistlik hotelli minna puhkama, kas on lennujaamas puhketsoon olemas?
Tänud ette.

Ikka võta hotell, seal lennujaamas on krdi külm (konditsioneerid huugavad), sellise külmaga ei vaju tooli peal istudes ka silm kinni. Peale viisataotluslipiku täitmise pole mingeid sekeldusi!

Rong kesklinna sõidab 30 min, seega pole mingit põhjust, miks peaks 16 tundi lennujaamas ootama. Eriti kui ooteaja sisse jääb ka öö. Kui palju seigelda ei viitsi, siis vaata hotell mõne sama liini peatuse lähedusse ja jõuab korraliku une magada.

Kas keegi tead, või kust ma seda ise saan kontrollida/vaadata, kas Qatar Airwaysil ja Bangkok Airwaysil toimib koodijagamine, st kas saan pagasi otse saata? Tänud juba ette....

Lennujaamas on pagasihoid, kuhu koti jätmine maksis mingi väikese raha (100 baati? 150? sõltus vist suurusest ka)
Bangkok Airwaysil on Tais igal pool lettidel väljas kirjad, et nad enam edasilendudele ei toimeta pagasit, seega sõltub kumbapidi lendad.
Aga loomulikult pole probleemi, kui terve pilet on ühe firma poolt väljastatud.

Suvarnabhumi lennujaamas ei ole mõistliku hinnaga hotelli - on üks terminali sees (6 tundi reeglina üle 100 euro öö) ja üks terminali ees (reeglina ca 200 eurot öö) ja kõik teised on juba vähemalt 3 km lennujaamast (10 minutit taksoga), mis tähendab, et mõistlikum on sõita rongiga linna ja võtta hotell seal.

Pagas läheb siis lõppsihtkohta kui kui kõik lennud on ühe pileti peal. Kui ei ole, siis ei saa - nii lihtne ongi.

jõuame BKK, ja edasi lend Siem Repi teise lennufirmaga, kas peab tegema Tai viisa? Jääme ju transiittsooni või kuidas?
Edasilend samas lennujaamas.
Tänud vastamas.

Kui lennud ühel piletil, siis viisat pole vaja.

tänud AndresR, ei ole ühel piletil, lendude vahe umbes 3tundi..Tagasi üldse Saigonis, nii et Tai oleme ainult mõni tund..

Isegi kui midagi väga valesti läheb, siis Tai piiriületus on tempel passi ja mingit viisat pole. Aga antud juhul on transiittsoon ja piiri ületama ei pea.

Minu kogemus siiski, et kui teise lennufirmaga näiteks Siem Reapi edasi lennata, siis oli vaja vahepeal riiki siseneda, et saaks check ini teha. Passikontrollis küsitakse, et kus ööbid, selle asemel ma näitasin lennupileteid.

Transfer desk oli ainult väga vähestele lennufirmadele.

Vabandust, ei märganud, et erinevad piletid. Siis sõltub väga lennufirmadest ja nende koostööst.
Kui õnnestub pagas otse Siem Reapi saata, on mingi võimalus, et saab transfer deskis asjad aetud.
Minul üks lennufirma seda lahkesti lubas ja ütles, et Bangkokis tuleb ainult transfer deskist teise lennu pilet võtta, et seda nad ei saa ise välja trükkida. Pagasilipik oli sihtpunkti prinditud. Bangkoki transfer desk aga teatas, et sry, selle lennufirmaga juba ammu ei tehta pagasikoostööd, teile aeti jama - kohver läks karussellile, kobige üle piiri sellele järele ja andke ise uuesti check-ini.

Samas ma usun, et kui kohvrit poleks olnud, siis oleks teine lennupilet transit deskis ära vormistatud (eriti kui online check-in on tehtud). Lihtsalt nende kahe konkreetse lennufirma vahel ei toiminud pagasi edastamise koostöö.

Igal juhul ole valmis piiriületuseks - viisat pole vaja, aega ei lähe palju. 95% ei küsi piiril keegi midagi, aga Bangkok-Siem Reap broneering võiks olla välja prinditud juhuks, kui keegi selgitusi tahab.

Või juhtuda tõesti, et tuleb Tai piir ületada. Endal kogemus, kus ootasin transiidis millal Angkor air oma check in-I avab. Jalutasin rahulikult kusagil tund-poolteist enne siis sinna lauda, kus üks neiu teatas, et kuna neil Finnairiga lepingut ei ole, siis check in-I pean väljas tegema. Reisisin käsipagasiga ja isegi see ei aidanud, öeldi lihtsalt 10x sorry ja kõik. Õnneks olin BBK-se äriklassis lennanud ja kortsus priority maalemineku paber tagataskus, mida lennukist väljudes jagati. Järgnes kiire jooks läbi lennujaama ning kõige lühem Tai kuningriigi külastus. Siem Reapi igatahes jõudsin.

Lisan veel, et neiu seal lauas oli väga kehva inglise keele oskusega ning vahepeal käis üks Emiratesi tädi tal abis. V-olla jäi seal midagi "lost in translation", et isegi ainult käsipagasiga check in-I ei suudetud ära teha.

To improved, Hat Yaist liigud kuidas edasi Ko Lipele?

Endal selline kogemus tänavu jaanuarist. Finnairiga lend Helsinkist BKKi ja sealt edasi ThaiSmilega Phuketile. lennud eraldi piletitel. lendude vahe oli u 2,5h, ainult käsipagas, webcheck-in ThaiSmile lennule juba Tallinnas tehtud - seega nagu kõik eeldused olemas, et peaks lupsti transiidist läbi saama aga oh ei. Ei lastud meid otse rahvusvahgelisest terminalist siselendude alasse läbi transiitala passikontrolli. Põhjus midagi sellist, et Finnairi reisijad ei saa otse läbi transiidi passikontrolli minna....no idea why?! Ikka oli vaja täiesti välja minna ja siis uuesti sisse tulla. ja no inglise keel seal transiitalas oli ikka väga konarlik neil, et mitte öelda puudulik.

Hat Yai teema oli küll aasta eest, aga nagu Tais ikka - lennujaam kubiseb minivanidest ja taksodest, mis on valmis seda 1,5-tunnist sõitu ferryle pakkuma. Küllap on ka laevafirmade letid, kes pakuvad laevapiletit Lipele koos transferiga sadamasse Kindlasti on kõigi lennufirmade lehel võimalik osta Ko Lipe island transfer, kus on lend+buss+ferrypilet paketis (Samuile pakutakse seda paketti nii läbi Surat Thani kui Nakhon Si Thammarat lennujaamade, kust on samuti täpselt sama maa bussiga sadamasse; küllap on ka Lipe puhul nii Trangi kui Hat Yai kaudu võimalik lennata).
Ise ma ei mäleta, millist varianti kasutasin.

Tere.
Jõuame 9.45 Turkish Airlines´iga BKK-sse, samast lennujaamast oleks 11.35 Bangkok Airways´iga lend Siem Reapi. Reisime käsipagasiga. Kas 1h50m on piisav aeg ümberistumiseks? Kui täpsed Turkishi lennud on? Mis järjekordades peab enne lennule saamist seisma? Chek-in teeme enne web-is ära.

Teil tekib täpselt sama teema, mis eelmiste kirjutajatega.
Tallinnas ega Istanbulis te õiget Bangkok Airwaysi boarding passi ei saa. Kas transfer desk suudab boarding passi väljastada või saadab üle piiri? Mind kunagi kohvri järele üle piiri saatis just Bangkok Airways, kes ütles, et ei tee pagasi osas koostööd Philippines Airlinesiga (kuigi Philippines Airlines arvas, et koostöö toimib ja checkis pagasi lõpuni välja).

Suvarnabhumisse saabudes te olete eraldi tsoonis, kust väravate juurde saamiseks tuleb transfer counter läbida, te ei saa otse jalutada Turkishi väravast järgmise lennu väravasse. Seega tõde selgub kohapeal.

Kui üle piiri saadetakse, siis Turkishi lennud on pigem täpsed.
https://flightaware.com/live/flight/THY64
Kui pagasit ei pea ootama, võib lennujaamast välja saada minutitega.
Mõni korrus ülespoole Bangkok Airwaysi check-ini jõuab samuti alla 5 minutiga. Neil on alati eraldi viimase hetke reisijate letid, seega kohe suhelda mingi järjekorratöötajaga seal, kes suunab, kuhu vaja.
Tagasi üle piiri on ka kuidas kunagi, võib minna 10 minutit, võib minna pool tundi. Tegureid on liiga palju - mis nädalapäev, kas Tais pole mõni 50-st budistlikust/kuningaga seotud puhkepäevast (siis tihti töötab kolmandik passikontrollilettidest ja on meeletu mäsu).
Üldiselt tuleks liigutada võimalikult kiiresti ja olla valmis halvimaks, aga ideaalolukorras jääb aega ülegi. Ajakriitilisem on riigist uuesti väljumine

Tänud, teeme siis oma marsruudi teisiti!

Phuketist tagasi Stockholmi Emiratidega.
Kõik ühe pileti peal.
Phuket-Bangkok Bangkok Airwaysiga
Bangkok.-Dubai -Stockolm Emiratesiga
Bangkokis ümberistumiseks 1h 35 minutit.
Kui mul on kõik ühe pileti peal aga esimest otsa teenindab Bangkok Air siis kas saan otse transiitsoonist minna Emiratidele? Vaatasin, et broneeringu peal on järgmine info:
Phuketist saabub lennuk Bangkokki:
Airport Info
Bangkok Int'l Arpt (BKK)
Bangkok, TH
Ja väljub
Airport Info
Bangkok Int'l Arpt (BKK)
Bangkok, TH
Kas selle ajaga jõuan järgmisele lennule või pean valmis olema tõmblemiseks.
Stockholmist lendan otselennuga Tallinnasse kuid pilet teine. Kas saan Phuketist otse kohvri saata Tallinnasse ilma, et ma pean selle Stockolmis välja võtma?
Tänud ette teadjamatele!

Pagasi saad küll Phuketist otse saata Tallinnasse. Ise aga pead Suvarnabhumis läbima passikontrolli. Olenevalt palju lende samal ajal on aga peaksid jõudma. Kuskil jokutada küll ei tohi, enne kui transiittsoonis sees pole. Mul on aega läinud 0,5-1h, erinevatel lendudel.