Jah, uudis pole täpne. Peab olema hotellibroneering tehtud, muidu ei lubata.
Tundub, et see piirangu ulatus on veel täpsustumas - et siis kellele kehtib ja kellele mitte.
Brittide puhkused pidavat jätkuma nagu planeeritud.
Kui turistil on negatiivse tulemusega test tehtud, siis võib ikka saarele minna. Tõenäoliselt peab olema ka kinnitus turistidele mõeldud majutusasutuse kohta vms. Et kuhugi tuttavate korterisse ei lubata maanduda.
Saarel kehtivad turistile samad piirangud nagu kohalikele.
Kuna omavalitsuste vahelist liikumist saarel soovitatakse vältida, siis mingi hetk võib see muutuda ka keeluks omavalitsuste vahel liikumisele jne.
Seega tasub veidi mõelda sellele, et lennujaamast minna järgmise lennuga mõnele naabersaarele või siis sõita sadamasse ja minna laevaga.
Nüüd algpostituses viidatud ERRi uudist ka täiendatud. Sissesõidu keeldu turistidele ei ole.
Ei hakanud uut teemat tegema ja tundub, et minu küsimus sobib siia teemasse kõige paremini. Nimelt on plaanis minna Tenerifele turistina 4-6 nädalaks puhkama, kuid mõte on selline, et sobivusel sätiks sinna ennast natuke kauemaks ja otsiks mingi väikse tööotsa ka, et reisi pikendada. Kuna praegune info on mul, et turismi eesmärgil on sinna lubatud minna siis justkui tööle ei tohi hakata? Turistidele sissesõidukeeldu pole aga kellele siis on? Webtenerife 19. jaanuari info on, et saareke on "alert level two" ehk reisimiseks piiranguid pole. Kas keegi oskab ehk rohkem kommenteerida tööle asumise kohta?
Piirangute kohta ei oska midagi kosta, aga tööpuudus peaks seal praegu ikka väga räme olema.
Mina väldiksin suuremaid keskusi ja saari. Võib-olla leidub nišše näiteks Fuerteventura lõunaosas, kus on palju avarust, rohkem jõukamaid turiste ja long-stays (ei ole ka nii UK turistist sõltuv) ja ka vähem koldeid ja sotsiaalseid probleeme, kui näiteks valglinnastunud lõuna-Tenerifel..
Aitäh arvamust avaldamast. Vaatasin ka turistide külastamise statistikat ja eelmise aastaga vōrreldes ca -83% langenud. Suht naiivne ikka arvata, et mingi eestlane läheb ja leiab töö turismipiirkonnas. Ja isegi kui leiaks siis kohalikud väga sõbralikult vist ei vaataks...
Ise minemas 7. veb - 7. märts lufthansaga Tallinnast ümberistumistega frankfurtis. Ei saa aru küll, et majutused himrsoodsad oleks (apartmendid/hotellid), ehk siis ju ikka rahvast seal omajagu käib. Kui vb eelmise aasta statistika ehk 2020 vs 2019 oli 83% langus siis hetkel ei usu, et ca iga 5 turisti asemel hetkel seal 1 on.. Siis peaks justkui kõva võitlus hindadega käima, eriti just apartmentide osas. Või olen ma vales?
NeverKlever, see on hea märk ja loodan, et sa ei ole vales. Viimane avalik stats november 2020 kohta ja üldiselt sügis oli samas foonis. Kui kohale jõuad võiksid oma hinnangu anda.
Väike ülevaade siis hetkel kohapealt.
Tänavatel ja avalikes kohtades tuleb jätkuvalt käia maskidega, kuigi paljud kannavad niiöelda lõua all maski ja pole isegi näha olnud ega kuulda veel olnud trahvidest.
Jungle park oli lahti, käisime eile, merilõvide show ja lindude show toimus, rahvast muidugi oli megavähe, ca 60 vb kokku pargi peale aga no parem kui 0.
Siia lennates lufthansaga olid lennud pungil täis. Lend hilines ka kuna mingid luugid ei sulgunud ja tunnisest ümberistumisest sai 5 minutiline jooks ühelt lennult teisele. Lisaks sellele rändasid kohvrid hoopis Hamburgi - õnneks saime need kätte 2 päevaga.
Rannad jne suhteliselt tühjad ja privaatsed - kuna turiste ikkagi tundub olevatt suhteliselt vähe siin hetkel siis on liikumine, parkimine ja olemine väga mõnus ning chill. :) Samas jälle on päris paljud populaarsemad ja mõisitlike hindadega apartmendid välja müüdud.. Ise arvan, et kuna paljud kohad on lihtsalt kinni siis turistid liiguvad saarel lihtsalt vähem ringi kui varem. (Kuid jah, anyway on neid tunduvalt vähem kui tavaliselt )
Kohale jõudnu kogemus peamine on cov test ja QR koodid
Vaja on Kanaaridele reisimiseks:
1. negatiivset ja inglise,prantsuse, hispaania, vene keelset Cov19 testi sertifikaati esitada kõigis riikides, alates Eestist kaasa arvatud.
KOGEMUS-Seda tõesti kontrolliti, pilgu peale heitmisega. Mingit andmebaaside võrdlust ei toimunud kusagil. Seega vabalt oleks võinud selle endale ise "tekitada." Seda peavad küsima ka hotellid ja teised maj, asutused saabujailt. Huvitav et seda küsiti meilt isegi Tln-s lennuka hotellis.
2. Igasse riiki sisenedes on vaja registreerida end selle riigi terviseameti lehel. Ka transiidil olles. iga reisijakohta eraldi. Lennufirma saadab sulle ka selle kohta korduva teate ja lingi kus seda saab teha. Nimetatakse seda doc küll passiks, ankeediks jne. Sisu kõigil üks, mille tulemusel saad väga vajaliku QR koodi. Seda saab alla laadida nii telefoni kui paberkandjale. Häda korral saad ka printida ankeedi, mida käsitsi täita.
KOGEMUS- minul kõik need lehed eri riikides streikisid( mis on ülimalt kummaline) vahetasin ka kolme arvutit arvates, et seadetes on probleem, tulemus sain küll kinnituse oma registreeringu kohta, kuid ilma QR koodita. Tln-s oleksin peaaegu maha jäänud. Õnneks aitas see prinditud koodita kinnitus veenda , et ma olen püüdnud seda saada. Ütleme et lõpuks sain peale aga pinget oli sellega. Mujal kontrolliti neid paberid samuti, ent suht pinna pealselt. sellele muidugi ei tasu loota. Kinnitused olid siis Läti, Italy, Spain terviseametitest. Kõige põhjalikum kontroll QR koodi osas oli siis lõppriiki sisenemisel. Mingil põhjusel täitsime ka lennukis samasuguse ankeedi kahes eksemplaris ja teine neist jäi endale, mille pidid riiki sisenedes esitama. Ütleme et topelt ei kärise.
3. Nõue on broneeringu olemasolu majutuses mis ON kantud hispaania mingisse Turismi registrisse.
KOGEMUS- see ei huvitanud küll mitte kedagi. Uurisin ka teiste kogemust, sama lugu. Nad on väga huvitatud igast turistist ja kindlasti ei hakka selle pärst sind tagasi saatma. Ise aga ei tahtnud riskida ja et tegelikult ma hotelli ei läinud (läksin lapse juurde, mis pole lubatud) siis tegin ühe tasuta tyhistamis võimalusega bronni, printisin välja ja seejärel tyhistasin selle. Raha küll broneeriti aga sain selle paaripäevaga tagasi. Järgmine kord ma ilmselt ei teeks sedagi, sest tean et neil puudub systeem ja tahtmine ja vajadus seda kontrollida.
@BeLikeWater - veesport ei ole näiteks kindlasti langenud 83% Lõuna-Fuerteventural.https://ibb.co/7JBMXgv
Nagu näha pildilt, ametliku kontsessiooniga rannabaaride kett suudab vaevu kõiki teenindada, kui siis kui tuult ei ole.
See 83% näitaja kajastab ju iganädalaste turistide saabumist, aga kohapeal on üsna suur kesk-pika perspektiiviga kontingent - eelkõige aga sakslased aga igasugused teised ka