Kaks päeva Bangkokis

Tere,

olen minemas Taisse, mille jooksul peatun kaks päeva Bangkokis. Kuna see aeg ei ole just pikk, siis sooviksin näha ära põhilised vaatamist väärivad asjad. Mida teie soovitaksite teha/kogeda kindlasti? Hotell, kus peatun, on Sukhumviti linnaosas. Nagu mujal teemades tuhnides olen saanud aru, on see linnaosa päris hea. Seega peaks vist külastatavad kohad logistiliselt hästi paiknema, et saaks võimalikult hea ja rikka kogemuse Bangkokist kahe päeva jooksul. Tänan kogenenute soovituste eest :)

http://www.bangkok.com/ http://www.bangkok.com/tours/

Uuri siit ja vali välja, mida soovid. Inimsed ja nende soovid on liiga erinevad. Toursi lehel on piisavalt infot.

2-3 nädalat tagasi olid jõeäärsed alad vee all ja paljudele vaatamisväärsustele ei pääsenud ligi. See asjaolu kontrolli ka üle.

Grand palace on minuarust väga muljetavaldav, sinna soovitaks minna. Aga et ei tekiks ebamugavusi ja tõrkeid, siis kindlasti peavad olema õlad kaetud ja jalas pikad püksid.

Pikad püksid jalga saab sealt samast laenutada ka :)

Lisaks tasub jäia China-townis - väga ehe Hiinakas keset Taimaad. Floating Market võtab pool päeva, kuid on kindlasti elamus. Kuna Bangkok on ikkagi Aasia metropol, siis on seal ka teistlaadset ja glamuurset elu - paar päris mõnusat katuse-baari, kõrgeimal neist The Rooftop Bar Baiyoke Sky hotelli 83-ndal korrusel ja Sky Bar LeBua at State Tower 64 korrusel Sirocco restorani kõrvaloleval rõdul. Plätude ja t-särgiga sisse ei lasta.

Floating Market pigem terve päeva. Kui arvestada söit Bankokkist sinna ja tagasi, ning mingi 3-4 tundi paadiga turul ja kalade söötmine. jne.

Pindalalt suures linnas tõesti palju ei suuda,enamasti takso või tuk-tuk(ise ei hoolinud,ainult hotelli omaga Sathorni rajoonist) .Kaubandus väga ei huvitanud,tantsingud ka mitte-lihtsalt seda mida Googlist leidnud-huvitavaks pidanud.Grand Palace-mitu tundi vaatamist,riideid saab rentida.China town jäi vist jõeäärsesse rajooni-tõesti ümberringi õlised mehaanikud jne,seal majas sees Kuldne Buddha tähelepanuväärne.Kahtlemata vaade loojuvale päikesele ja tulede meri hiljem Baiyoke Sky hotel lahtiselt ringlevalt vaateplatvormilt.Soodsalt saab jõel edasi-tagasi pikalt vaadata-sõita liinilaevaga mis ka oluliste kohtade juures linna keskosas peatusi omab(erinevad liinid peatuste ja sõidupikkustega erineva värvi lipukestega markeeritud)Vesi ei haisenud aga must kindlasi..Natuke Sky trainiga ka,ülevalt huvitavad vaated(õige sõidurajooni pilet tarvis muidu ei saa välja jaamast hiljem).Meile lähemal oli 10min. Patpong-näitad ennast ja vaatad teisi.Leidub kaupa pealinna hindadega,ka Go Go huvile-maitsele vastavalt.Reisi alguses toiduga olime ettevaatlikumad,Mc Donaldsis Patpongi lähedal sõime kus ka palju valgeid.Massaazhi ka igal nurgal soodsalt.Rohkemaks aega ei jäänud,teised linnad ka ootasid.

Kui tahad tõelist elamust ja oled nõus ka veidi kulutama, siis vapustava elamuse saad hotell Banyan Tree Bangkok 61.korruselt asuvast avatud (!) katuserestoranist. Soovitan kindlasti kohad ette broneerida. Elamus garanteeritud! http://www.banyantree.com/en/bangkok/experience_the_resort/dining/vertigo_and_moon_bar

Olen ise ka Banyan Tree Vertigo and Moon Bar-i poole vaadanud, oskab keegi ehk öelda sealset hinnataset? Ise leidsin googeldades mingist foorumist 5 käigulise menüü hinna, mis oli pea 400€/in. Eeltoodud kommentaarile tuginedes - ma ise seda sõnaga "veidi" ei iseloomustaks :) Ehk on kellelgi värsket infot.

Õhtusöögiks on tõeliselt kirves, meie piirdusime mõlemad kokteiliga baari poolel ja nautisime vaadet. Süüa saab hästi Bangkokis mujalgi. Kokteil maksis juba paari aasta eest 500 bahti/klaas ja hind oli vaadet ning elamust väärt. Ma üldse kipun mööda roof-toppe käima kokse joomas, kui võimalus avaneb. Ja baari poolele ette broneerima ei pea.

Lebuas käisime ka - mõlemad on väärt. Ja kogu loetelu on siin : http://www.bangkok.com/top10-rooftop-bars.htm

Tänan. Kui saab minna ka ilma restoranita, siis tuleb kindlasti ära käia. Nii harva, kui olen mõnda Tallinna ööklubisse sattunud, olen täheldanud, et mingi suvaline rummi/viima kokteil on ka 8€, seega 500 bahti polekski kõige hullem.