Kamchatka 2017 pildid

Tänu sõber Matile nägime 4 nädalaga ära enamuse Kamtšatka poolsaare erilistest kohtadest. Matkasime põhiliselt päevakottidega. “Sherpadeks” olid meil Ural ja GAZ 66. Mingit infot leiab ka piltide alt, nagu kohanimed, geotagid jm, aga vastan meeleldi küsimustele. Kamtshatka reis oli kindlalt üks minu elu-reisidest!

https://www.flickr.com/photos/ruudi/albums/72157689329954646

1
2

Väga äge trip tundub olevat! Kui saladus pole, kuidas see sai korraldatud (mis firmaga) ja mis hinnaks tuli? Tundub olevat midagi sellist, mida tahaks ka millalgi ette võtta :)

3
0

Äge, väga korralikud pildid!

2
0

Tip, sõber pani ise reisi kokku ja kutsus kaasa matkama sinna, kus ta peale TRÜ lõpetamist 3 a geoloogina töötas. Minul kulus pisut üle 3000 euro.

Mkm, oli tõesti, tänan!

0
1

Hea pildimaterjal! Ma küsiks nende pimsikaljude kohta - millega on tegemist?

1
0

veigo, tänan! Hakatšõni pimsikaljud. Sisesta Google otsingusse Kutkhiny Baty Кутхины Баты

Pimms on klaasjas ja veest kergem vulkaaniline kivim https://et.wikipedia.org/wiki/Pimss

0
0

Head pildid, nii mõnigi tuttav nägu:) Olen ka geoloog ja olin selle reisiplaaniga kursis. Ei saanud osaleda, kuna sõitsin veidi hiljem Vanuatule. Võib-olla panen järgmisel aastal pundi kokku Kamtšatka-tripiks, sest tehti selline ettepanek.

1
0

marks66, tänud! Hea plaan. Lennupileteid tasuks siis juba vaatama hakata. Meil olid Aeroflotist üle 9 kuud ette ostetud. Saime odavamalt, ilma lennujaamade vahetusteta ja normaalsete lendude vahedega - Šeremetjevos minnes 3,5 ja tulles 5 tundi.

0
0

Väga head pildid! Aktiivne vulkaan ja metsik loodus, panen endale ka kõrva taha sellise idee. Mis hinnaga lennupiletid Tallinnast Kamchatkasse oleks soodne hind?(PKC lennujaam?)

1
0

andresk, tänan! PKC (Petropavlovsk-Kamchatsky) pileteid lubati hakata müüma 12 kuud enne lendu. Reaalselt õnnestus osta ~9,5 kuud ennem ja siis saime edasi-tagasi 745 euroga. Koduleht näitas ka 600 kanti, aga selle hinnaga ostu vormistada ei õnnestunud.

0
0

Väga, väga ilus! Aitäh jagamast :)

3
0

Väga head reisiplidid, tänan samuti !

2
0

Neid pilte vaadates tuli ka minul Kamtšatka reisiplaanide tegemine jälle mõttesse. Kuidas seal on, kas minekut tuleks palju ette planeerida, päevakavad täpselt paika panna ja ekskursioonid/autod kinni panna või võiks ka lihtsalt kohale lennata ja jooksvalt vaadata ja matkata? Vaatasin momondost lennupiletite hindu mingiteks suvalisteks kuupäevadeks järgmise aasta juulis ja pakkus Moskvast edasi-tagasi hinnaks 300€. Kuidas muidu koha peal ööbimise, toidu jms hinnatase ka on?

1
0

Netu, tänan!

Cocoboco, tänan!

Muttel, kohalikud loevad turismihooajaks augusti algus kuni septembri keskpaik. Aga ka sel ajal tavapäraselt pool aega sajab. Selle aasta augusti hea ilm oli ka kohalikele täielik üllatus ja õnn. Helikopterite lennud on ilmast kõige rohkem haavatavad. Olen kuulnud lugusid, kus on oodatud lennuilma 3 ja 5 päeva ja väga mujale ka minna ei saa, kuna ei tea, millal lennu-auk tekib ja sellest, et jäigi lendamata. Suure läbivusega autod on odavamatel korraldajatel vanad ja lagunevad, sõiduajad lähevad oodatust pikemaks. Kindlasti teha kokkulepped ära. Aga see ei tähenda, et see reisi planeerituks teeb. Märksõna on - varuda aega. Petropavlovski ümbruse avastamiseks sobib hästi takso. Ütled telefonis, kuhu soovid jõuda ja dispetšer saadab ise vastava läbivusega džiibi ja küsimise peale ütleb orienteeruva hinna, mis oli üllatavalt odav (näiteks linna tsentrist Kolme Venna / Tri Brata juurde neljakesi 500 rubla). Kasutasime ka ookeani äärde Holõtõrski rannale jõudmiseks, tagasi matkasime mõlemal juhul kuni esimese bussini. Linnaliinibussidel pealeistumise tasu 25 rubla. Elasime põhiliselt telkides, mõned ööd korterites. Kindlam vist võtta booking.com vm kaudu, kohalike poolt pakutavad kippusid "pommiaugud" olema. Kui aega on, siis ilmselt leiab. Toit ise tehes odav, väljas sõltub sellest, kuhu lähed. Pealinnas kordades odavam ei olnud kui meil. Samas mere ääres matkates kalurid kinkisid meile kala ja korjasime kaldalt merekapsast, millest naised tegid fantastilist salatit. Jõed kubisevad kalast (küsige kohalikelt mida ja millal kõlbab süüa; kudemise aeg), metsad seeni ja marju täis. Ettevaatust karudega, eriti mittekudemise ajal, kui nälg teeb nad närviliseks! Rahavahetus vist ainult Petropavlovskis. Me saime euro eest 68-72 rubla, dollar oli kehvema kursiga. Vahetuspunktid olid iga 100 m peal. Maksmisel deebetkaartidega probleeme polnud. Helistamise ja Interneti jaoks mõistlik osta kohe sim-kaart, 5 euro eest sai 4-8 gb. Levi olemas ainult suuremates asulates.

5
0

Suurepärane ülevaade, aitäh!

2
0

''Morning light'' ja ''Brown bears'' - super, lausa jäävad kummitama! Aga muidu ka väga hea ülevaade.

3
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased