Kariibi mere kruiis

Tere!

Plaan minna kuu pärast kariibi mere kruiisile. Kas on kedagi, kes oleks käinud nii eastern kui ka western kruiisil? Kumba soovitaksite?

Lähen järgmine nädal Bahama kruiisile kui tagasi vöin kommentaare jagada:)

Ise lähen Eastern kruiisile novembris, pärast seda saaksin alles muljetada. Tegin netis kõva eeltööd enne ja üldjoontes soovitatakse Easterni rohkem - maabumissadamad pidid rohkem tasemel, korras ja ilusamad olema ning rohkem ka kaubandusvõimalusi pakkuma. Westerni soovitatakse võtta neil, kelle reisi põhirõhk on randade, snorgeldamise ja veespordi peal. Mitte, et Easternil neid ei oleks, aga idas pidi muid võimalusi peale rannamõnude nautimise rohkem olema. Eks oma silm on kuningas ja enda isiklikud eelistused otsustavad muidugi. Mina usun, et mõlemad on niiehknaa fantasilised, vali pigem selle järgi, kummad sihtkohad (sadamad) kutsuvamad tunduvad - külastatavad paigad ja riigid on küllaltki erinevad.

Sai käidud poolteist aastat tagasi

Eks oleneb ju ka, mis firmaga lähed? Meie käisime Royal Caribbeaniga ja peatused olid Fort Lauderdale, Florida; Labadee, Haiti; Ocho Rios, Jamaica; Cozumel: Mexico, Fort Lauderdale, Florida.

Jäime väga rahule laeva ja muidu kruiisiga, maabumiskohtadest oli vast igavaim Haiti, kuna meid lubati nö vaid RC poolt ära ostetud maalapile, kus siis oli lihtsalt ilus rand ja veidi kohalikke, kes oma nänni müüsid. Ala oli taraga eraldatud ülejäänud saarest. Jamaica ja Mehhiko olid toredad peatused. Aga eks see kruiis rohkem seilamislõbu ole, maale pääsed ju üle päeva-paari vaid päevaks. Aga kindlasti jääte rahule misiganes reisi valite. Laevad on grandiosssed, meelelahutust jätkub ja kariibid ja maabumispaigad on ka toredad. Ei anna võrreldagi mingite nökaste Rootsi kruiisidega, mina ei ole peale kariibi kruiisi oma jalga ka muudele laevadele tõstnud ja arvatavasti ei tõsta ka, pigem kogun raha ja lähen taas RC kruiisidele kui nende uus laev nüüd sel aastal välja tuleb.

Minek ka Lääne- kariibidele jaanuaris. Lähme üldse Itaalia firma laevaga Costa luminosa, laev pisut väiksem aga see-eest on kruiis 10 päevane ja külastatakse 6 erinevat saart(Mehhiko Cozumel, Honduras; cayman, Jamaica ja 2 Bahaama saart

Costa Luminosa kuulub tegelikult Carnivalile, opereerib siis tütarfirma Costa Cruises.

Kes kruiisil käinud oskab öelda, et kas Jamaical on tarvis viisat teha 20 USD või kruiisireisija ei pea tegema ning sama küsimus On Mehhikoga, et kas on tarvis täita maale sisenemise kaart mille maksumus umbes 22 usd või ei ole? Nimelt reisibüroo hoiatas, et võivad sellised kulud tekkida seal.

Me käisime 2012 Royal Carribeaniga ja ei pidanud Mehhikos ega Jamaikal mingit maale sisenemise maksu maksma. Ma arvan, et see kruiisireisijatele ei kehti. Jaanuaris on minek Lääne Kariibidele, seekord Carnivaliga.

Käisin korra Royal Caribbeaniga ja korra Norwegianiga. Päris suur vahe oli esimese kasuks, teine oli ikka oluliselt nigelam laev, toit jne. Netis olevale hinnale võid nii 80% maksude ja tippide ja muu näol lisada. Laeval alkohol tasu eest, sisuliselt saad laeval läbi ka sentigi kulutamatta.

Kas keegi on Costacruice laevadega ka käinud Kariibidel või üldse kokku puutunud laeva nimega Costa Luminosa?

Me lähme Norwegiani kõige uuema laevaga (2014a laev). Getaway. See loodetavasti ei jää Royal Caribbeani omadele alla :)

Meil ka piletitid ostetud jaanuari lõpuks ja Carnival curise laevaga Victory. Plaanin minna edasi Orlandosse tuttavate juurde siis kuidas suhtutakse kaasavõetud nodisse-kommid,viin jne? Tänud vastajatele

Alkohol võetakse enne laeva minekut ära ja viimasel hommikul enne laevalt maha minekut saad tagasi.

Soovitage milline dekk on parim kui on rõduga kajut? Kas ülemine või just allpoo? tänud kõigile teadjatele.