trip-krainetrip-ukraine-dark
Kes käinud palun aidake - Transfeer JFK's

Estraveli hiljutise pakkumisega sai planeeritud märtsiks USA-tripp. Tagasitulles on aga ajastusega veidi kahtlane. American Airlines'i lend väljub Puerto Ricolt San Juanist, jõuab New Yorki JFK lennujaama ning seal on aega 50 minutit et jõuda AA lennule Londonisse. Estraveli teenindajanna ütles, et peaks ikka jõudma, kuna muidu ei laseks süsteem sellist ajakava broneerida. Samas tundub kahtlane. Uurisin välja, et AA lennud, nii sise- kui rahvusvahelised lähevad samast, 8. terminalist. Küsimus ongi teadjamatele selline, et mis toiminguid on vaja teha kui transfeer on USA siselennult sama lennuliini rahvusvahelisele lennule? Kas on vaja lihtsalt liikuda ühest väravast teise või kuidas? Jõuab?

Tänud ette!

Internet väidab, et: "If you're coming from a domestic flight transferring to an international flight, then the procedure is not as cumbersome. Reason: there is no passport control as such. The gate agent will remove the visa waiver stub from your passport. So no messy lines, fingerprints etc. on your way out of the USA."

Samas,igaks juhuks võid nõuda Estravelilt, kes sulle nii lahkelt ja armsalt AA'd lüpstes odava pileti müüs, nüüd ka müügijargset tuge ehk täpset infot. Aga kui ka maha jääd, siis AA vastutab su lõpp-punkti toimetamise eest, nii et no worries.

meil on Puerto Ricost saabumisel New Yorki ja sealt ümberistumiseks Londonisse aega 1:50 ehk siis tund aega rohkem kui teemaalgatajal. Ma uurisin Estravelist ning mulle piletid müünud töötaja vastas, et New York-s ümberistumise ajaks peaks arvestama minimaalselt 1:15. Kas siis San Juan- New York lend on siselend?

Suured tänud!

Võiks ju arvata et San Juan - NY lendu loetakse siselennuks, kuid ega ma kindel ka pole. Samas täiskohaga international flight see ka olla ei saaks. Ehk midagi vahepealset siis :)

Pagasi osas olen suht veendunud, et see Londoni lennule ei jõua.

  1. SJU-JFK lendu loetakse siselennuks.
  2. Kui sa checkid oma pagasi SJU-s ära, siis nende jõudmise pärast Londonisse muretseb AA
  3. 50min JFKs järgmisele lennule jõudmiseks tähendab suht pingelist graafikut (a la esimesena SJU lennukist maha ja padavai ajama). Ma ei tea su lennuaegasid, aga kui sa juhtud tipptunnile, siis võib juhtuda, et sa lihtsalt ei jõua õigeks ajaks järgmisesse kohta. Samas võivad tänu tipptunnile nihkuda ka lennukite stardiajad.
  4. Juhul, kui sa oma järgmisele lennule ei jõua, siis AA peaks sulle sebima järgmise lennu. Seega soovitan juba valmis vaadata AA graafikud suunal JFK-London, et oleks teada, milline on plaan B. Võibolla oleks juba praegu mõttekas lend hilisemaks ümber vahetada. Minul on AAga lendude ümbervahetamise osas head kogemused - helistasin nende infoliinile ja telefoni kaudu sai kõik tehtud (ilma mingeid põhjendusi toomata ja kauplemata). Kinnituseks saadeti veel SMS ka telefonile.

Minul oli 55 minutit JFKs ja polnud siselend (tulin LA-JFK ja siis JFK-Varssav) + pidin eraldi check ini tegema (pagas läks otse küll, aga enda pidin eraldi checkima ini, sest olid erinevad lennufirmad). Jõudsin hästi. Ma arvan, et paanikaks pole põhjust.

Mul on 1.35 aega JFK-s Pariisi lennult Tampa lennule ümber istuda. Kas keegi oskab öelda hiljutise kogemuse põhjal, kuidas seal hetkel lood on? Kui süsteem mul sellise lennu laseb broneerida. Lend AA T8>T8

Rahvusvaheliselt lennult tulles on 1.35 suht kahtlane, sest ükskõik kuhu edasi lähed, ikka pead passi näitama, pagasi välja võtma ja uuesti sisse andma jms ning see võtab aega, sest neil on kindlasti peale sinu lennu veel teisi lennukeid sisse tulemas.

Okei, aga kui mul on lend CDG-JFK-TPA ja ma jätan lihtsalt JFK-TPA lennule minemata, kas sellest tekib mingi probleem? Tagasilend on siiski TPA-JFK-CDG.

Soovitan soojalt plaan B koheselt valmis vaadata. Tõenäosus maha jäämiseks on päris hea. Minu praktikas on ühelt USA siselennult teisele kolimisel kulunud Las Vegase lennujaamas pea 3 tundi....

Mul on endal Newarkis ja Miamis umbes poolteist h kulunud Euroopast saabudes. Mul oleks vaja algul San Franciscosse lennata, aga tagasi oleks vaja tulla Tampast. Seega võiks ju kohe JFK-st osta lennupileti San Franciscosse, mitte hakata seda ostma Tampast. Nagunii on 1.35 piisavalt napp aeg ja nii peaksin ööbima Tampas ja saan sealt San Franciscosse lennata alles hommikul.

Lendame San Juanist Bostonisse ja seal aega ümber kolimiseks, et Londoni poole lennata, 40 minutit. Estravel kinnitas, et jõuame vabalt. Loodame, et ka pagas läheb otse AA peale ja ei pea seda veel siselennult ootama. Siis nagu isegi võib jouda.

40 min. on ikka ulikvaike aeg. Ma ei saa Estravelist aru, et sellist jaburust soovitavad. Sellise ajavahega on ehk voimalik, kui sisselend on tapselt aja peal, aga nagu enamik reisijaid teab, sellist tapsust ei kipu lennunduses eriti nagu olema. Muidugi kui valjalend Londonisse ka hilineb, siis on ok. Ma isiklikult ei jataks kunagi vahem vahet kui 2 tundi. Lendasin ise Bostoni kaudu suvel ja muideks paris suur lennujaam on see.

Kui Bostonis ei pea check-ini tegema ja turvakontrolli läbima, siis pole vast probleemi lennule jõudmisega, kuid see välistab igasugused viivitused. Aga enam kui kindel, et pagas sellele lennule ei jõua.

Naabrist piirivalvur rääkis midagi võimalusest, et juba San Juanis check-ini tehes on võimalik pagas kantida AA peale nii, et Bostonis maha ei tuleks. Ok, see selleks, kuid ta mainis ka, et on võimalik paluda seoses kiire edasilennuga, endale Bostonis lennujaamas nn. reisilesaatja vastu, kes aitab siiski jõuda kiiresti edasilennule. Kas on keegi sellist teenust kunagi kasutanud või vähemalt kuulnud. Mina isiklikult pole küll. Naabril olla aga õde sellist asja Kanadas kasutanud.

Tulin just USAst reedel ja tagasi tulles lendasin Seattle- JFK-London- Hamburg. Kohvri andsin Seattle's ära ja läks otse Hamburgi. Ausalt öeldes, nii palju kui mina olen lennanud pole kunagi pidanud kohvrit kuskil välja võtma kui kõik piletid ühe pileti peal. JFK läks aega värava leidmiseks kõige rohkem 45 min..ülejäänud aja passisin niisama. Sama oli Hamburgist Seattle'sse lennates. Andsin kohvri Hamburgis ära ja sain Seattle's kätte. Mul oli veel eraldi ostetud pilet Seattle'st Portlandi, millest jäin maha, sest tollis pidin minema lisainspektsiooni. Midagi hullu ei juhtunud. United Airlines vahetas lihtsalt pileti järgmise lennu peale ringi ja pidin mingi tunnikese ootama.

Kohvrid läksid meil Tallinnast otse NY-i, mis oli meie esialgne sihtpunkt, tagasi Puerto Ricolt tegime kohvritele "tuulutuse" vaid Stocholmis. Bostonis jõudis 40 min. vabalt järgmisele lennule, sest chec-in tehti PR-i lennujaamas ära.

Natuke teemaväline, aga huvitaks selline asi, et mis te arvate, kas me tagasilennul San Juan-NY-London-Stockholm saaksime teha check-in'i ainult kuni Londonini? Või nõuab süsteem rangelt kogu tagasilennu korraga tšekkimist ja nt ainult kuni Londonini seda teha ei lase?

Saad teha. Kasuta self-check-in`i ja siis ise teed, nii nagu tahad. Meie tegime Washingtonist Stockholmini ja kõik toimis.