Keskmise kiiruse mõõtmisest Leedus

Oskab keegi kommenteerida, kas keskmise kiiruse mõõtmised Leedus Panevežise ja Kaunase vahelisel lõigul A8/E67 ka reaalselt toimivad. Neid on seal kolm neli ja pikalt.

Õhtul öösel liiklus olematu, loksud seal mõtetult. Need alguse ja lõpu kaamerad on neil küll olemas suvaliste postide otsas nagu valvekaamerad, mõõtmisele viitab eelnev märk .

Sügisel sai sealt kaudu sõidetud, nagu ikka kiire minekuga veel kiirem koju tagasi tulekuga. Trahvikviitungeid pole siiani saanud. Kuna ees on jälle minek, tahaks teda mis värk sellega on.

1
23

Jah, mõõdavad ja saadavad nüüd ka Eestisse.

Varasemate trahvide mittemaksmisel auto arestitakse. Osta korralik postkast, saad kirjad kätte.

Piirkiirused on jälgimiseks. Eriti ÖÖSEL !!!

Jälle mingi rallimees.

12
5

Oskab keegi kommenteerida, kas Tallinna Kaubahalli Rimi müügisaali valvekaamerad ka reaalselt toimivad.
Poes käimisega nagu tavaliselt kiire ja raha kulub mujalegi ära -- tahaks kiirelt ja mõttetuid kulusid vältides kassast läbi saada.

Andres 0606, pigem Sa turgutad selle öise madallennuga oma ego, aja võitmine on vaid selle kaasnähtus, ma pakun...

Jah, ma olen ka ise kiirust ületanud, nii kaamerate (küll mitte Leedu) kui reaalse politseipatrulli käest trahvikviitungi saanud -- viimati umbes 3 aastat tagasi. Aga ma olen ammu-ammu aru saanud, et tegelikult saab alati varem minema hakata ja pea-aegu kunagi pole miskit häda kui mõnevõrra hiljem kohale jõuad.

10
6

Kui kõik muu kõrvale jätta siis päris elus on nii, et osad toimivad ja osad mitte. Ja trahvid tulevad ca 6 kuuse viibega. Jaanipäeval sõidad - jõuluks saad kätte!

3
0

Kolm või neli?

Neid on minuarust tänaseks 30 või 40 juba Leedu läbimiseks.

Isegi kui enne viitsis seal spidoka järgi 102 km/h peal autopiloodiga öösel tulla, siis nüüd 96 km/h peal mõistlikum.

6
0

To Alar.

Milleks sellist üleliigset möla ajada. Kas tõesti pole midagi muud teha kui päevad läbi siin passida ja huinad ajada.

Küsisin kas see süsteem seal toimib või mitte. Ei midagi rohkemat. Kui ei tea, ära võta sõna.

7
19

alarile - eks need alad, mis seal on, võiks enamus olla siiski elektroonilised märgid. Need enamus 70km/h piirangud ristmike juures on üldjuhul tühjad, nii et pidevalt neid 70 alasid ignoorida saab päris korraliku võidu. Õnneks on Leedukad päris palju ära likvideerinud ja natukese haaval seda 2+2 teed ehitavad, ilmselt on kunagi Kaunasest 2+2 kuni Poolani.

0
0

ärge ajage . Leedu on puhtalt rahakott tühi ja nad tegelevad raha korjamisega .

Selel asemel et teha korda teed paneme kaamerad ja 70 märk .

Kogu Baltikumi teed on puhas komöödia eriti sisi kui tuled euroopast autoga ja näed mis seal on juhtunud aastaga/kahega - ja nii kui ületad piiri tuleb nutt peale.

Varsti kui tolvanid saavad selle RailBaltika pantakse igal pool 50 märk .

ViaBalticast on ainukesed kes tegelevad Poolakad . Kõik panevad iga aasta uue kihi asvaldi ainult .

7
8

Kui ees on kiiruskaamera, ja ületada kiirust GPS-i järgi 6 km/h, siis naeratage, teid pildistatakse. Enne trahvimaksmist võiks tellida salvestuse, see saadetakse üsnakiirelt ja näete, kui hea kvaliteediga see foto on. Vähemalt kena pildi saab selle raha eest:)

Nii ka keskmise kiirusega, kas need ka +6 km/h või pisut rohkemaga toimivad ma ei tea.

Kiiremini sõitmine on vahel inimlik aga vahel on see tasuline :)

Panevežise kandis see eelmisel suvel toimis, sest üks mu tuttav sai sealt keskmise kiiruse ületamise trahvi.

2
0

Palju see keskmine olema peab, et trahvi saada ja mis summad on? Mina olen kohalike järgi 95-96 GPS järgi sõitnud ja kõik ok.

Kas annab visuaalselt märku ka, et trahv välja kirjutati?

0
0

Kiirustada saab mitut moodi. Kallim meetod on lihtsalt kiirem sõit ja hiljem maksad tuimalt kõik saabuvad arved. Nutikam on jälgida piirkiirust Waze ja GPS-i järgi ja minimeerida trahvi saamise võimalused. Ise kasutan seda viimast. Võib ju öelda küll, et hakka varem sõitma aga ma küsin vastu, et miks ma peaksin tuimalt 90-st allpool tiksuma? Ma näen iga päev maanteel neid "korralikke" autojuhte, kes nõks üle 80 kulgevad. Ja enne kiiruskaamerat nad tihti pidurdavad ka. Ja kui selliseid juhtub sinust eespool olema rohkem kui üks, siis pärast kaamerat on su kiirus juba 70 juures. Miks ma peaks neil sabas tiksuma?? Ei tiksugi ja lähen pigem kohe mööda kui järgi jõuan. Reisil olles võtan tõesti rahulikumalt ja jätan väikse lõtku. Kes tahab Poola trassil 83-ga rekka taga tiksuda see las tiksub aga jätku siis rekkaga normaalne vahe ka.

Selle ajalise võidu näiteks tuuakse alati, et kiiremini sõites võidad minuti-paar. Tallinn-Tartu trassi näitel väidan, et tegu on kergelt demgoogiaga. Paariminutist näidet tuues peetakse silmas keskmisi kiirusi. Aga proovige see vahemaa läbida kiirust ületamata ja saate üllatuseks oma keskmise alla 80 km/h. 90 saamiseks tuleb enamus teest kulgeda 100-104 km/h. Reaalses elus tehtud loomkatse andis vaheks juba üle 10 minuti. Kes ei usu proovib ise järgi.

Olen eeltoodud kogemust rakendades Leedu läbinud trahvi maksmata. Kui tee on tühi ja saab rahulikult sõita siis pigem hoian 90-94 . Kui vahepeal tuleb aeglasemat sõitu siis hoian 94-98. Sealsete kaamerate töökorda saab testida 120 km/h kimamisega. Siis igal juhul läheb lubatust üle.

Lisaks veel üks justkui tähtsusetu detail. Matkabussil saan 5 käigu sisse lükata alles üle 80 ja siis on mootori pöörded liiga madalad. Õige moment on ikka tükk maad üle 90. 100 on juba paras kiirus.

8
0

Ńeed paari minuti jutustajad ei ole kunagi vist üle 100km sõitnud. Sellest paarist minutist saab 1000km juures pea tund ja see on juba arvestav suurus, eriti kui stardid järgmisel hommikul kell 6.00 Kui nüüd tulla tagasi Tallinn Tartu mnt juurde ja eeldada, et seal saab sõita 110 km/h otsast kuni lõpuni, siis võtab see aeg 1h 41 min vs 90km/h 2h 3min 20sek, ehk siis vahe 20 minutit, kui vaja veel ka tagasi sõita, siis saame kokkuhoiuks juba 40 minutit, mis on päris arvestatav suurus. Üldiselt võiks need 2 minuti targutajad minna Poola ja proovida seal sõita ca 600km ja siis tulla üle Poola piiri Eestisse ja mõelda, kus stressivabam ja turvalisem sõita oli, ei hakka isegi rääkima ajavõidust. Kuna praegu on Tartu trassil pea 100km 2+2, siis lootust on et aastaks 2100 saame enamus põhimaanteid 2+2 valmis.

8
0

Minu aastatetagune kogemus pärineb sellest ajast kui 2+2 lõppes Aruvallas. Pole ammu kahe autoga ajavahet mõõtnud. Aga pakun et Tallinn-Põlva tuleb vahe kuni pool tundi.Täna on vähese liikluse korral Imavere-Tallinn tunni aja sõit. Tõesti on kiirust veidi üle aga vastutulev politsei veel vilkureid ei kasuta. Järgi proovitud. Lisaks veel meenutan, et mingil ajal oli suveti meil ka 100 km/h lõike üksjagu, sest tegelikult teeolud lubasid. Ja ei olnud neil lõikudel rohkem avariisid. Siis toodi ettekäändeks liiklusohutus ja kuna midagi suurt enam teha polnud, siis seda 100 enam ei lubatud. Kuigi tundub, et pigem hoiti toona kokku seda väikestki raha, mis oleks nende märkide paigaldamise ja mahavõtmise peale kulunud.

Sellele kes aastas korra Tartusse ämma kassi juubelile sõidab, pole tõesti suurt vahet palju tal aega vähem või rohkem kulub. Kes igapäev pikemaid otsi sõidab, saab selle 10 minuti väärtusest aru, sest neid minuteid koguneb aastas üksjagu.

4
0

Ah, kus küll on need isejuhtivad autod ometi. Siis on kõik salongis veedetud tunnid kvaliteetaeg iseendaga. Võid tööd teha või magada või raamatut lugeda või pihku peksta. Ja pole suurt vahet, kas jõuad Varssavisse tund hiljem või varem :)

5
2

Ühe küsimuse küsiksin. Miks on 80-ga sõitja halvem ja justkui õigusteta kui 100-ga sõitja ? Kuhu kiire. Saan aru, et naisega asja tegemisel on teil kiire ja piirdub paari minutiga, et taas telosse minna, aga 80 on ohutum kui 100. Meenutan veel, piirkiirus ei ole kohustuslik vaid ülemine piir.

Muidugi kolonni enda taha kogumine ei ole lubatav, kui sõidad aeglasemalt. Kui aga sõidad piirkiirusega ja tekib kolonn - siis pigem vaja teatada kuhu vaja...

P.S need minutite kokkuhoidjad kasutavad võidetud minutid nagunii enamjagu mõttetult. Ja suuremat ajavõitu saad vaid täiesti ilma liikluseta teel. M.o.t.t.

3
14

80km/h sõitja on tropi tekitaja, seetõttu ka halvem kui 90-100km/h sõitja. Sellised 80km/h tropi tekitajad panevad ohtu kogu liikluse, sest isegi veokad soovivad sellistest mööda saada. Minutite kokkuhoidjad kasutavad seda üldjuhul puhkamiseks, mis on liikluses oluline tegur.

10
2
1
23
Lennupakkumised
Reisikaaslased