trip-krainetrip-ukraine-dark
Keukenhofi lillenäitus

Palun nõu. Plaan on külastada lihavõtete ajal Keukenhofi lillenäitust ning auto rentida ning veidi Hollandis ringi sõita. On see sel ajal eha mõte või mitte? Keukenhofi plaan minna bussiga, sellega probleemi ei ole, aga kuidas on Hollandis liiklus? On keegi pühade ajal sinna sattunud? kujutan ette, et võib esineda ummikuid. Ootan kogemusi-soovitusi. Kas sel ajal (9-12.04) ei ole vara lilli vaatama minna ning mida ütlete autorendi kohta sel perioodil.

Kui Keukenhof on avatud (juba märtsist alates on), siis on seal ikka vaatamist. 3.-5. aprillil on bromeeliate show ja 13. aprillil lihavõtteparaad. Täpsemalt saab uurida www.keukenhof.nl

Schipholi lennujaamast käib pendelbuss nr.58 iga 15min järel Keukenhofi. Õigem oleks osta kombipilet - buss + sissepääs. Neid pileteid saab osta kas raudteejaamast VVV Tourist Informationist või Leidsepleinilt. Pileti hind kas 20 või 23 euri, sõltuvalt stardikohast. Vaata ise ja uuri, info 3 keeles: http://www.keukenhof.nl/nm/261/Anfahrt.html siin ava lk keskelt- Fahrplan Connexxion 2009 (või timetable jne), sealt saad targemaks. Ülejäänud aja sisustamisel ehk abiks ka see lk http://www.iamsterdam.com/. Esmasp ja pühap on seal kõik kohad suletud. Loe ka varasemaid tripi postitusi sel teemal.

Mitte küll päris lihavõtete ajal. Aga - aprillis oleks mõte minna Keukenhofi. Oskab keegi kogemusi jagada, kuidas on tulpidega lood aprilli keskpaiku (u 13-14.04) ja lõpu poole (20-21.04)? Saan aru, et see on suuresti ilmast ja muudest loodusnähtudest sõltuv asjaolu, kuid ehk on keegi sel ajal Keukenhofis käinud ja oskab muljeid jagada?

Isiklikult panustaks vist pigem 13.-14.aprilli peale, see tundub täpselt keskel olevat ja ehk on tulbid selleks ajaks õitsema asunud, kuid pole veel ära närtsinud:)

Vahet tegelt pole, tulbid õitsevad kogu aeg, 21.märtsist pea mai lõpuni, terve näituse ajal. See selle näituse võlu ongi, et peenardel ühed alustavad ja teised lõpetavad oma õiteiluga. Ise lähen sel aastal juba 4x. Seekord on näitus pühendatud Inglismaale. Vaata programmist, mis sulle ehk huvi rohkem pakuks ja vali siis selle järgi: http://www.keukenhof.nl/ Soovitan võtta ka paadiretke peenarde vahele. See on seal taga, tuuliku juures. Est Airiga saad momendil pileti ed-tag umb 250 eest. Ostsin just hilistele ärkajatele, seepärast tean. Norm hinnaga öömaja leidmine juba keerukam. Soodsaima näituse pileti saad Amsterdami peardt jaama Keukenhofi letist. Ei taha teha antireklaami, kuid efektselt Amsterdami lilleturult ostetud sibulakesed lihtsalt mädanevad-hallitavad ära. Ja neoonkollasest pujengist tuli sootuks midagi ilmetut. Aga noh, nimetame seda heaks bisniseks.

essikas, aitäh mõtete ja soovituste eest. Olen alati tahtnud tulpide ajal Hollandisse minna, nüüd on see aeg käes:)

Lennupiletite murest olen seekord prii, kuid rongipileteid peaks ära ostma.

Kas seal mai keskel ka ikka miskit veel vaadata on? Mul lennupiletid 14-ndaks maiks. Jäin vähe hiljapeale. Tänud vastuse eest!

:) kindlasti ilus ettevõtmine. Lisan igaksjuhuks ka, et tulbisibulaid istutatakse kindlasti sügisel. Tütar tõi ka Hollandist kevadel näituselt tulbisibulaid. Panime kohe mulda. Esimesel aastal ei tulnud midagi... aga järgmisel kevadel tulid mingid libled ja eelmisel kevadel ka oh-imet oli isegi juba mõni õis. Aga see pigem imede poole kalduv kogemus!

Olime Keukenhofis eelmisel, 2012 aastal ja rihtisime endid sinna minema täpselt lilleparaadiajaks, 21 aprilliks. Sel aastal, vaatan, on see etendus 20 aprillil. Rahvast on sel päeval muidugi meeletult, sest sajad turistide bussid ajastavad endid sinna minema just täpselt selleks päevaks. Me sõitsime Hollandisse oma autoga ja hommikul Keukenhofis avamise ajal päeva alustades oli meil aega vaatamiseks ja jalutamiseks küllaga. Pärast tagasi Eestis olles võrdlesin meie tegemisi bussiekskursiooni reisijatega ja neil, nagu pärast välja tuli, aega nappis. Pargis oli neile ringivaatamiseks aega antud paar tundi ja nad pidid küllalt kiirustades kogu selle lilleilu endisse ahmima.

Keukenhofi aias on tuuleveski. Selle lähedalt vaateplatformilt on ilus vaade suurtele ja avaratele värvilistele tulbipõldudele. Seda vaatepilti ei tohi mahamagada. Need bussireisijad magasid.

Keukenhofi lilleparaadi päeval on rahvast tänava ääres murdu ja võib täiesti juhtuda, et kui varakult end paika ei säti, siis üle mitmetes ridades seisvate inimeste polegi võimalik midagi näha. Sel juhul tasuks minna Keukenhofi peaväravatest paremale poole paraadile vastu ning kusagilt tungida tõkete vahelt üle tänava teisele poole, kus rahvast on tunduvalt vähem ja olekski hea vaatajakoht olemas.

Mina Hollandis liiklemiseks autot küll rentida ei soovita. Rongiühendus on suurepärane.

TÄNA, 6.aprillil 2013 käisin Keukenhoffis lillede näitusel ja ütlen, et seal oli vaadata tohutult sisehallides... aga väljas õitsesid vaid krookused, mõned nartsissid ja tulbid. Ilm oli +5 (kuni +10), tuuline ja külm. Vaatamata sellele oli laupäevasel hommikul inimesi rohkesti. Pilet maksis 15€ täiskasvanule, parkimine 4€ auto kohta. Viimase 10 aasta külmem aprilli algus. Ilus oli, aga külm.

Mina käisin seal eelmine aasta aprilli alguses ja supper ilus oli:) Väljas küll veel kõik ei õitsenud, aga siiski piisavalt hüatsinte, tulpe, nartsisse ja krookuseid. Ja see hüatsintide lõhn....mmmmmhh...Sees olid kõik õides...Üldmulje supper ja kindlasti tahan kunagi uuesti minna:)

Mina käisin 3-aastat tagasi aprilli alguses ning samuti oli tuuline ja külm. Sisehallides oli aga küllalt vaatamist ning lisaks tulpidele ka vaimustav orhideede ja roosideshow. Õues õitsesid vaid vähesed kevadlilled ning ka põldudel hakkasid tulbid, nartsissid alles õisi looma. Hollandis müüakse ka nö ajatatud tulbisibulaid mis peaksid ka kevadel maha istutades kohe õitsema minema kuid minul läks 25 sibulaga pakist vaid mõni üksik, järgmine aasta oli juba rohkem õisi kuid kuna tütarsibulate loomises olid need kuidagi eriti kehvad ja nii nad välja lõpuks läksid.

Käisin eelmine aasta Keukenhofis samuti lilleparaadi ajal. Rahvast oli meeletult, kuid ostsin pileti lennujaamast, ning see sisaldas ka bussiga edasi-tagasi sõitu. Bussid käisid tihedalt ja peatusid värava juures. Lilli oli palju ja kõik õitsesid - lõhnasid. Kaasa ei ostnud ja tundub, et õigesti tegin. Paraadil oli raske endale koht leida et liikuvaid lilleseadeid jälgida, autoga liikumine ilmselt päris keeruline. Keukenhof on suurepärane ja super kevadlille elamus!

Selleaastane Keukenhofi kogemus ei vastanud mitte siin kirjeldanule, et tulbid õitsevad kogu näituse aja. Selle aasta külm talv ja kevad tegid oma ja aprilli keskpaigas (14.04) ei olnud väljas mitte kui ühtegi tulpi. Sees oli näitus muidugi avatud, kuid väljas imelisi tulbipõldusid ja kauneid peenraid vaadelda ei saanud. Põllud olid puhta tühjad, parimal juhul mõni roheline veidi maa alt paistmas. Ainsad, mis väljas õitsesid, olid krookused, sekka mõni hüatsindipeenar. Ilus oli ikkagi ja meie külastuspäeval oli ka uskumatult ilus ilm - oli vist kevade esimene soe päev.
Siiski peaksin ütlema, et Keukenof oli väga kena. Kuigi see transpordisüsteem on sinna päris segaselt korraldatud. Nimelt ei saavat (nii väidab nii internet kui Amsterdami turismi office) Keukenhofi minna linnast. Kõigepealt sõitsime rongiga Schipholi lennujaama ja sealt pidi üles leidma vajaliku bussi, millega sai siis Keukenhofi värava ette. Pakett (edasi-tagasi buss Schipholist + sissepääs Keukenhofi) maksis 22.50 eurot. Lisaks edasi-tagasi pilet Schipholi 7,60 eur.

Schipholis läheb Keukenhofi buss nr 858, mille peatus saabumisterminali 4 väljapääsu juures. Bussid läksid nii edasi kui tagasi üpris tihti, sõit u 20-25 minutit.