Kiievi lennujaam ja Ukraine Int´l Airlines

Selline tobe küsimus - kas keegi on hiljuti lennanud Ukraine Int´l Airlines´iga ja teinud ümberistumise Kiievis? Kuidas seal olukord tundub? Olen Kiievis viimati käinud 2012. suvel, st enne sõda.

Ma saan aru, et sõjategevus on siiski põhjas ja kirdes ning Kiiev peaks olema OK. Aga sees kergelt närib, kas riskida ja minna selle firmaga ja läbi Kiievi või siis pigem maksta peale ja sõita teisel marsruudil.

Võibolla kõlan paranoiliselt, aga mis teha:)

Põhjas sõjategevust minu arust ei ole. Kiievi lennujaam- Borispol on Kiievist oma 40 km väljas ja olukord peaks olema 99 juhul sajast normaalne. Ise käisime möödunud aasta juunis ja lendude vahel tegime aega parajaks Borispoli linnas ja Kiievis.

Kuu aega tagasi oli kõik OK. Rahvast vähe või õigemini polegi ja sellest tulenevalt kulub aega vähe.

Olen vaadanud, et mitmed lennud Riiast-Helsingist selle ettevõttega on päris soodsad. Hakkaks juba järgmist sügist-talve planeerima. Aga väga pikalt ette osta Ukraina lennukompanii pileteid ka nagu ei julge. Pean ütlema, et ühtki otsest fakti kartuseks teada pole, peale sõjategevuse Ukrainas. Kindlustus ka vist ei kata näiteks lennufirma pankrotti(vähemalt Swedbanki gold krediitkaardi tingimustes ei ole selline juhtum kindlustusjuhtumina kirjas). Mida arvavad ja soovitavad targemad?

Sooviks ka hakata planeerima puhkust talv-kevad ning läbi Kiievi. Seega, äkki keegi on lennanud Ukraine Intl Airlines-ga kauglende ning annab ülevaate mis ja kuidas. Väike kõhklus ja kahtlus on hinges, kas osta piletid või mitte?

Minu elukaaslane lendas neli päeva tagasi UIA-ga Bangokist Tallinna, kõik oli väga ok, lennujaamas sõda tõesti polnud ja ta oli lennufirmaga väga rahul. Mina ise aga sügiseks veel UIA-st pileteid siiski ei bronni. Ei Julge! Asjad on sooski seal maal ettearvamatud! Ja kohalikud ukrainlased siin, kus mina elan ka ei soovita!

Meie ostsime igatahes UIA piletid novembriks/detsembriks Bangkokki. Elame, näeme :)

Mina käisin veebruaris nende firmaga Tais ja no ausalt ei soovita. Odav oli küll aga saime aru, et see raha pole väärt sellise jama läbitegemiseks. Minnes oli enamvähem talutav aga tagasitulles tõsine kaos. Mõlemat pidi lennates oli põhiprobleem see, et paljud inimesed olid pandud ühele istmele topelt ja siis käis pidev vahetamine ja ümber rääkimine. Tagasitulles oli see eriti suur probleem kuna lennuk oli täis ja ülemüüdud. Ühel emal paluti isegi oma üsna suur laps sülle istuma võtta sest neil ei olnud kõigile reisijatele kohti. Ja no istmed ise olid väga väikesed pika lennu jaoks. Ühesõnaga Taisse minemiseks ei ostaks küll enam selliseid pileteid vaid otselennuga soomest. Phuketisse jõudmiseks läks ikka kõvasti kallimaks kui otselend.

Täiesti põhjusteta paranoia. Käidud veebruaris Stockholm - Kiiev - Bangkok ja tagasi sama teed. Ei mingit jama, kõik sujus. Istmed tõepoolest pole just kõige laiemate vahedega, lennujaama transiittsoon suht mõttetu aga see polnud ju küsija teema, viriseda saab alati, vaadake hinnavahet. Lennufirma pankroti tõenäosus täpselt sama suur, kui igal teisel samasugusel. Sõjategevus on ikka Ida-Ukrainas, sealt ei lenda pärast Malaysia B772 keegi enam üle.

Mis leheküljelt neid pileteid osta? UIA leheküljelt näitab kallimat hinda On mingid vahendajate saidid, kõige odavamat hinda näitab travelgenio.com, kõige kallim e-bookers.fi, kusagil vahepeal on tripsta. Pole neid vahendajaid kunagi kasutanud - mis ohud sellega kaasnevad võrreldes otse UIA-lt ostmisega? Hetkel on hind vahendajalt sutsu soodsam.
SELLEGA ON KIIRE - PALUN AIDAKE!

BudgetAir andis kõige odavama hinna UIA lennule. Pole sellistega mingit kogemust ja kiire on ka ... kõik kommentaarid on VÄGA teretulnud!

kle, Nodzu, mida rabistad? :) mis piletid? kuhu?
Taisse? seda vaatasid: http://trip.ee/node/91239?

@AndresR, jah just seda ma vaatasingi ja tahaks nüüd osta.

Ma ostsin Momondo kaudu ja sealt edasi Paravioni kaudu pileti ära aga kust ma selle nüüd kätte saan? Seni on saadetud ainult mingi Electronic Ticket Itinerary Receipt. UIA kodukal ei näe ka võimalust bookingu numbri järgi piletit välja printida.

piletit välja printida? eeee....juba astaid on ju kasutusel ainult elektrooniline pilet ja see Electronic Ticket Itinerary Receipt ongi su pilet. kui tahad prindi see välja paberile aga vajadust selleks pole. Või kui see on liiga segane su jaoks, siis mine ntx www.checkmytrip.com pane sinna bronni kood ja oma perekonnanimi ning prindi. Lennukile minnes on sul vaja pardakaarti, mille saad check-ini tehes ja see peab siis olema prindituna paberile või elektrooniliselt su nutitelefonis/tahvelarvutis...peamine, et transiit-tsooni sisenedes ja lennu väravas saaks pardakaardil olevat koodi skänneerida.

aitäh!
segadust tekitab see et kui ma Tyrkishi pileti ostsin, siis sain bronni koodiga nende kodukal kena pileti pdf-i. UIA ei anna midagi.

Kuidas selle Ukraina lennufirmaga praegu lood on, nad pakuvad jälle väga odavaid lennupileteid?

Kas on kohe pankrotti minemas? Kas lennukid on vanad rondid, mis kohe alla kukkumas?

Mis marki lennukiga pikamaalende tehakse, kas 767-ga? Mis marki lennuk Riiga lendab?

Pikamaalennud jah 767. Riiast kiievisse ja tagasi mul oli aprillis Embraer E190,üsna tutikas. Väidetavalt vahel ka boeing 737. 767 oli natu väsinud, aga lendas. Ekraanid olid yldised, mis tähendas et jalgade sirutamiseks pysti tõustes jäid kellegile ekraani ette ja võis poriseda. Aga odav hind otsustas :)

Käisin aprilli lõpus (2016) UIAga Küprosel, lennukid väga ok, lennud täpsed, teenindus hea ja lennujaam täiesti uus, ning hinnad nii lennujaamas kui pardal, meie jaoks väga soodsad. Julgen soovitada. Tripadvisoris ka väga head hinnagud pikamaa lendudele!