Kiire linnapuhkus - mugav/kiire/soodne ühendus lennujaamast kesklinna

Ma pole eriti kunagi käinud sellistel traditsioonilistel mõnepäevastel linnapuhkustel, a la pikk nädalavahetus, seega kogemused puuduvad. Aga nüüd hakkasin veidi planeerima ja jõudsin üsna pea selleni, et sellise puhkuseviisi üheks kriteeriumiks on lisaks mõistlikule lennuühendusele ka mõistlik ühendus lennujaamast kesklinna. Mõistlik siis eelkõige ajakulu ja mõnevõrra ka rahakulu osas. Näiteks ma ise olen teinud pea ainsa sellise linnapuhkuse kunagi Istanbulis, aga hetkel uue lennujaamaga seotud logistika puhul läheks mõnepäevasest puhkusest enamik lennujaama vahet liikumisele. Ehk siis mis võiks olla mugavaimad kombinatsioonid lend + lennujaamast linna. Aitäh!

Võid otsida selle lehe kaudu: https://www.travelmath.com/nearest-airport/

Kunagi sõitis Ryanair Bremenisse, praegu on küll Tallinnast lendavate sihtkohtade nimekirjas, aga ühtegi lendu võimalik valida ei ole.

AirBaltic lendab Berliini (Tegel), lennuajad on head, lennupileti saab alla 100 euro kätte, lennujaamast linna sõidab ca 20 min. Ühistranspordi päevapilet maksab 7 eur ja selle sama piletiga saab ka lennujaama. Lisaks on Berliinis head hotellid minu hinnangul Euroopa parimate hindadega (nii odavaid 5* hotelle olen kohanud peale Berliini ainult Varssavis).  

Nv Berliinis on minu trippidest olnud kõige kiirem, mugavam ja odavam. Samas kohti, kuhu mõistliku aja ning kuluga kohale saab, on palju. Mina lähtuksin eeskätt ikkagi sellest, mida reisil teha/näha tahaksin.

Euroopas on neid kohti tegelikult palju. Kui mõned suurlinnad (nt Pariis, London) või muud erandid (nt Bratislava, Bern) välja jätta, siis on enamikel pealinnadel lennujaamadega väga head ja kiired ühendused. Kõik, mis on kesklinna peaväljakust tunnise ühistranspordi sõidu kaugusel, tundub olevat mõistlik vahemaa. OK, Pariis CDG on samuti kesklinnast tunnise sõidu kaugusel, aga lennujaam ise on piisavalt suur, et vajalikku peatusesse jõudmine jm võtab aega.

Bremeni ja Tallinna sugused erandid, kus võib vajadusel lihtsalt ka jalgsi kesklinna kõndida, on muidugi erandlikumad.

Siin võib mõelda et mis oleks kriteerium 'heale' ühendusele lennujaamast kesklinna. Järsku kuni 1 tund ja alla 5€ pilet? Sellele vastaks näiteks Riia, Varssavi, Brüssel (bussiga), Berliin, Frankfurt, Kärdla, Kuressaare, Amsterdam (3€ Sloterdijki jaama, kesklinna 5-6€), Kopenhaagen (metroo 4,8€), Viin, Malaga, Edinburgh ca 5€)... ühesõnaga enamus Tallinna otseühendusi

Pikal nädalavahetusel on tegelikult kõige olulisemad minu arust lennuajad. Ideaalis tahaks kohale saada enne 12 ja tulla tagasi õhtul alates kella kuuest, et veel jõuaks südaööks Tallinna. Seega saan kasutada ka lennupäevasid millegi toredama jaoks, kui lennujaamades ja lennukites istumine.

Paljud näiteks AirBalticu otselennud Tallinnast käivad vaid korra päevas ja tihti läheb siis üks päevadest rohkem või vähem raisku. Õnneks on piisavalt ka normaalse hinnaga ja kiirete ümberistumistega lende.

Eelmise aasta kevadel suure reede ajal veetsin Istanbulis pika nädalavahetuse, lend väljus Tallinnast neljapäeva pärastlõunal ning Istanbulist Tallinnasse tagasi pühapäeval. Lendasime uude lennujaama ning sealt võtsime kesklinna Uberi. Uber maksis kokku ~35 eurot, kolmekesi reisides täitsa ok hind. Lennujaamast Taksimi piirkonda umbes 40-45 min autoga. Ei ütleks, et väga kallis ega ajamahukas.

Kuna teemaalgatajal Istanbulis juba käidud, siis soovitaks mõnda teist sihtkohta. Näiteks Tallinnast saab otselennuga Bremenisse, lennujaama ja kesklinna vahel saab mugavalt liikuda trammiga, vahemaa ka umbes sama nagu Tallinnas. Sama ka Firenzes (kuigi sinna kahjuks otselendu Tallinnast ei ole).

 Tegelikult enamus Euroopa linnades, kus ma käinud olen, on lennujaama ja kesklinna ühendused väga head, näiteks Viinis ja Roomas saab kesklinna ekspress rongiga, umbes 20 minutit sõitu. Kahjuks piletid üsna kallid, umbes 20 € nägu. Amsterdamis ka lennujaamast kesklinna rongiga normaalne vahemaa. Berliinis hea bussiühendus, piletikulu ka ok. Mõnevõrra ebamugavam on liikumine Londoni lennujaamadesse, Heathrowsse saaks küll metrooga, aga meilt otselendu sinna enam ei lähe. 

Nädalavahetuse reisile läheks ma pigem ikka mõnda sellisesse kohta, kuhu Tallinnast saaks otse ja kiiresti, lennujaama ja kesklinna vaheline liikumine enamus kohtades üsna mugav ning suurt vahet selles osas ei ole.

Edinburgh, lend reedel (kahjuks küll õhtul alles) ja tagasi esmaspäeva õhtul.

Linna saab bussiga või trammiga.  Mõnus väike linn, palju vaadata, saab shopata jne.

Brüssel, nt 24-26/01, 120€, otselend, R õhtu - P õhtu

Varssavi, 7-9/2, 141€, otselennud R pärastlõuna - P hilisõhtu

Kuressaare, 17-19/1, otselennud R õhtu - P õhtu, 52€

Kiiev, 31/1-2/2, otselennud R lõuna - P lõuna, 150€

Ühesõnaga kuni kevadeni saaks iga nädalavahetuse ära sisustada :)

Nizza

trammiga kesklinna 20 min 1,5€

Või 1 tund jalutamist mere ääres promenaadil.

Mina käisin eelmisel aastal 2x Brüsselis sellisel linnapuhkusel. Reede õhtul 18 paiku lend ja pühapäeval 20.30~ tagasi. Lennupiletid 100€ ringis, Brüsseli lennujaamast saab Brüsselisse 30 minutiga (4,50€ buss), Antwerpi rongiga ka 30 min (jäi vist 20€ kanti rong). Mõlemad linnad väga mõnusad, et nädalavahetusel avastada. Suvel pigistasin isegi Brüssel-Antwerp-Cadzandi ranna tripi autoga. Kõik selle 2,2 päevaga :). Soovitan soojalt.

Aitäh, aitäh, nii palju häid mõtteid! Mõtlesin lastega midagi kevadepoole ehk ette võtta, et koolivaheaegade hindadest viilida.

Aga selline valik - Oslo või Kopenhaagen?

AirBaltic viib otse kohale, Oslo piletid on soodsad. Küll sealt lennujaamast ka linna saame, aga kumb oleks põnevam? Lähen koos täiskasvanud lapsega, vaataks muuseume, arhitektuuri, kohvikuid. Osta ei taha midagi. Eelmisel sügisel käisime niimoodi Berliinis. 3 ööd, kas majutusel oleks mingi hinnavahe neis linnades? Minna plaaniks aug. lõpp-sept.algus.

Käisime maipüha ajal Budapestis.ca 2 aastat tagasi.Lend läbi Riia.Reedest Esmaspäevani.Kohapeal suhteliselt soodne hinnatase,sel ajal juba sealkandis soe.Lennujaamast buss otse linna.Võimalik soetada lennujaamast 3 ööpäeva linnatranspordipilet (buss,metroo,tramm).Tagasilennul kiire hilisõhtune ümberistumine Tallinna suunal(oli pisut enne keskööd).