Kogemus

Kui loomi otsite, siis minge otse Chobe jõe äärde.

Mõned pildid - http://picasaweb.google.com/aadu.adok/NamibiaBotswanaZambiaFeb2008

Aadu

1
2

Sõnatuks võttis!

Väga seff!

PS! Osaliselt on vist see rada, mis ka Kersna ette võttis?

0
0

kui suur eelarve oli näkku?

0
0

Kersna ei sellest meteoriidist põhja poole ei jõudnud. Eelarve oli üllatavalt väike. Lennukipilet 11k. Autokulud jagasime neljaks (ca 6k näkku, 18päeva). Magamise peale läks kokku 400 krooni, kuna magasime autokatusel telkides ja sellistes kohtades kus ei olnud kedagi kes raha küsiks. Toidu ja vee ostsime kohalikust Spar-ist. Imelugu aga Spar oli esindatud nii namiibias kui botswanas. Poes toidu hinnad täpselt samad mis eestis. Maksta sai krediitkaardiga.

Viisade peale läks kokku umb 3k, vaktsineerimise peale 2k.

Tegelikult oli see üks mu odavamaid ent samas kindlasti huvitavamaid reise.

Me panime natuke hooajaga mööda - jaanuar/veebruar on vihmaperiood. Seetõttu ei õnnestunud autoga Moremist läbi Savuti otse Chobesse sõita. Pidime mööda asfalti ringi tegema. Pildi pealt on näha millised "porilombid" seal tee peal on. Ühes sellises mis oli mulle peaaegu munadeni sügav, istusime autoga pool päeva sees enne kui välja tõmmati.

Väga soovitan!

0
0

Kahtlemata on katusetelk mugav ja puha, aga kuidas tunne oli - kas oleks ok autoga ringi sõites tavalise kuppeltelgiga maapinnal ööbida? Seda siis puhtalt rahalise säästu pärast. Palju see katusetelgi rendi hind oli?

0
0

Kuppeltelgiga on see häda et pead tüki siledat pinda ette valmistama. Kuna seal läheb vara pimedaks, siis on see suht tüütu ettevõtmine. Katusetelgiga on see hea et sõidad kella kümneni pimedas, siis keerad tee äärde, tõmbad kässari peale, paned 5 minutiga katusetelgi püsti ja kobid magama.

Seal ei ole väga reaalne ilma 4WD autota ringi sõita. Sealkandis on neljarattaveolistel rendiautodel katusetelgid väga levinud.

0
0

Käisin suht samal ajal suht sama ringi + vist natuke rohkem Botswanat. See "suht samal ajal" päädis muide sellega, et eelpool kirjeldet nelik ületas Botswana - Namiibia piiri 5 (!!!) min. minu ees. Ametnik veel küsis, et kas ma olen koos selle nelikuga... See hooaja teema on natukene valus jah! Ikka päris palju tuli plaane ümber teha ja püüda mitte liigseid riske võtta üksinda kusagile põhjatusse mutta või pan-i ennast istutada. Mul muide on siiamaani arusaamatu, miks ka meie reisibürood just vihmaperioodil ilusate lubadustega inimesi sinnakanti meelitavad... Aga ka vihmaperioodi kogemus on ju huvitav! Maapealse telgiga nägin vist kogu reisi jooksul paari friiki, aga no ei soovita! Pealegi andis minu autorentija mulle katusetelgi puhta ilma rahata! Kunagi ehk suudan ka pildid õra puhastada ja ülesse panna...

0
0

Kahju et reisi ajal kokku ei trehvanud. Namiibias nägime küll kokku nelja eestlaste gruppi, aga botswanas ega zambias mitte ühtegi.

Üks pilt veel meie autost mis on tehtud peale järjekordset "poriloigu" läbimist Moremis - http://picasaweb.google.com/anton.keks/SouthernAfrica/photo#5172800382501968258

Pane muidugi oma pildid üles!

0
0

Just käinutena oskate ehk täpselt öelda, kuidas Botswana viisaga lugu on? Ise ka sinnakanti minemas ja muud viisad olemas, aga selle Botswana viisaga asi ikka segane.

0
0

Suurepärased pildid!

0
0

Ma soovitaks omalt poolt viisadega tegelemine varakult ette võtta.

Saatsime passid Rootsi, aga saatkonna ametnikul on kord ühe kord teise asja kohta ütlemist. Tundub, et Botswana viisat on väga raske saada kui sul ei ole konkreetset hotelli kviitungit ning lennupileteid ette näidata.

Meie ostsime reisi internetist ja lennupiletid samuti. Kui õnnestub viisa saada, siis kirjutan siia täpsemalt mis asjad saatkonna jaoks olulised on.

0
0

Väga lahedad pildid!! Et siis pigem Chobe rahvuspark kui Etosha?

0
0

Botswana viisa sai ka piirilt. Maksab idaeurooplasele (s.h. eestlastele) 500 pulat (ja aktsepteeritakse ainult pulat), lääneeurooplane saab tasuta. Seejuures võib juhtuda, et valuutavahetust piiril ei ole (konkreetne näide Zimbabwe-Botswana piirilt). Sellisel juhul tuleb leida keegi, kel on tahtmist raha vahetada. Taolises olukorras kujunes kursiks 500 pulat = 100 US dollarit. Piiril peaks viisa piiril saama kõik, kes suudavad vähegi mõistliku seletuse välja pakkuda, miks Botswanasse minnakse. Tavaliselt on valgeks inimeseks olemine üheks kõige mõjusamaks seletuseks. Chobe on muidugi lahe.

Nüüdseks on Botswana viisavaba.

0
0

Meie saime viisa Stockholmist.

Viisa jaoks on vajalik tõendada miks riiki minnakse, näiteks hotelli broneering ja lennupiletite koopia. Ametnik küll väga sõbralik ei olnud, aga lubas siiski meil emailiga puuduvaid dokumente juurde saata.

Kusjuures tüütu oli see et saatkond ei olnud nõus passe ise tagasi Eestisse saatma. Pidime tellima kulleri kes seal passidel järel käib.

Piiri pealt võib viisa taotleda siis, kui sul reisiplaan väga kindel ei ole. Alati on ju oht, et äkki ei saa...

0
0

Väga lahedad pildid! Suured tänud!

0
0

Aadu, uskumatult lahe reis ja igas mõttes tasemel pildid! Suured tänud jagamast!

Olen mõnda aega mõlgutanud enamvähem sama marsruuti läbida naisega kahekesi. Esialgu mõned tehnilisemat laadi küsimused:

  1. jaanuar-veebruar on ilmselt teede kehva läbitavuse tõttu suht ekstreemne aga looduse värvide poolest ilmselt parim aeg. Kas kellelgi on reisi aja suhtes muid soovitusi?
  2. Kui valida pisut kuivem aeg, siis milliseid teelõike peaks vältima teeprofiili tõttu, kui võtta väiksem ja madalam auto, milles saaks ka magada (näiteks Nissan X-Trail)?
  3. Kas Namiibia, Botswana, lisaks ka Zambia ja Zimbabwe Victoria piirkonna turvalisuse osas on midagi muutunud?
0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased