Kogemused AirBalticu asenduslennufirmadega

Teadupoolest on AirBaltic sunnitud sel suvel sisse ostma lennuteenust P&W mootorite pikaks veninud hooldusaegade tõttu teistelt lennufirmadelt. Muuhulgas pakuvad AirBalticule lennuteenust Xfly, Danish Air Transport, Carpatair, Cyprus Airways, Air Malta ja Avion Express. Tundub veidi nagu koerapulm, aga kuidas kogemused on?

Ise sattusin TLL-RIX lennul sellise huvitava kombo otsa, kus lennufirmaks oli nüüdseks pankrotiavalduse esitanud Islandi Niceair, meeskond oli hoopis HiFly oma. Lennuk A319, vana kooli istmetega, kus ka mingi polster olemas, istmevahe täitsa ok. Ei oska midagi ette heita.

Riias paistis eemal pargituna olema umbes 8 A220 lennukit.

Sai Bukaresti lennatud see kuu ja mõlemil suunal TLL-RIX / RIX-TLL tuli päev enne lendu teade muudatusest. Vedajaks oli Smartwings B737-700 lennukitega.

Käsipagasi mahutavusega olid mõlemil korral probleemid ja istmevahe võrreldes AirBalticu enda A220ga ikka korralikult väiksem. Mitte, et see sellisel lennul suurt rolli mängiks.

Samas õhkutõus/maandumine minu meelest neil kõvasti sujuvam. Vb asi minus, aga A220 puhul need minu arust üsna "konarlikud". Kuna viimase aasta jooksu üsna mitmeid kordi kasutanud, siis selline mulje jäänud.

0
0

RIX - BER otsal laupäeval oli Carpatair oma lennuki ja personaliga. Lennuk vanem aga midagi muud ei oska küll välja tuua. Ma muidugi olen vähenõudlik lendaja ning mingeid lisateenuseid üldiselt ei tarbi.

0
0

Küll mitte BT, aga Avion Expressi wet lease'i kohta saab lugeda flyertalkis.

0
0

Riia-Praha lend aprillis oli värvimata valges lennukis Danish Airiga. Tagasi tulin Carpatairiga. Väga suurt vahet airbalticu tavalise lennuga ei märganud. Samas eelmisel aastal sattusin Riias Rooma lendama mingi väga vana Carpatairi saaniga, mis oli päris kurva olemisega.

0
0

Kuidas tasuliste istekohtade broneerimisega on? Maksad kõrvuti istumise eest, aga pärast selgub, et lendab hoopis teistsuguse istmete konfiguratsiooniga lennuk. Mul on selline asi juhtunud Aeroflotiga.

0
0

TLL-RIX-TLL minnes tšehhide Smartwings ja tulles Islandi Niceair. Ei oska nagu midagi paha öelda, kõik läks libedalt. Muidugi lend ise ka lühike. RIX-IST-RIX otsad tegi ikkagi BT A220-300.

1
1

Istekohad tasub kindlasti broneeringust üle vaadata. Meil sügisese kampaania ajal ostetud 5 piletit kõrvuti ritta (sh. osad neist lastele). Kui tuli uudis, et lend on asendatud asenduslennukiga, siis vaatasin broneeringut. Kolm kohta olid jäetud paigale (ilmselt samad numbrid, mis olid algses broneeringus) ning ülejäänud kaks olid lihtsalt ilma istekohata (juures märkus, et tellimust pole võimalik täita). Kui oleks alles check in-i ajal sinna sattunud, siis suure tõenäosusega oleks osad inimesed (sh lapsed) lihtsalt mööda lennukit laiali pillutatud olnud. Õnneks kohti lennukis oli ning sain AirBalticu infotelefoni abil asja korda ning rahva kõrvuti istuma enamvähem sinna, kuhu alguses kohad ostsime.

0
0

@neandertaal

"RIX-IST-RIX otsad tegi ikkagi BT A21N."

Mis jutt see on? Air Balticul pole ühtegi A321neo lennukit.

1
5

Jah, ajasin segi sellele lennule eelnenud HRG-SAW Pegasuse lennuga kus lendas A321neo. Anna andeks, kui suudad.

7
0

Cyprus Airways aprillis, täiesti talutav. Personal osaliselt lätlased, osaliselt kohalikud.

0
0

Tallinn Malaga ja tagasi 11,16 mai oli ka võõrad lennukid. Sinna ots oli ka üks eestikeelne teenindaja. Muidu ingliskeelne personal. Meesterahvas lõunamaise jumega. Oli mõlemal suunal üksikuid vabu kohti, niiet laiutasime kolmeses kahekesi.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased