Kogu Aasias sajab?

Pealkiri ilmselge liialdus, ent mure selline.
Oli plaan minna ca 2 kuuks Taisse (hea odav elu, peaks just kui hooaeg ka olema ja ilm soe-kuiv).
Vaadates aga ilmaprognoosi, siis kuni jaanuari lõpuni vähemalt (edasi ei hakanud üldse vaatamagi, kuna mineku tahaks teha juba nädal jooksul) iga päev sajab või on pilves või lausa äikese võimalus.
Vaatasin nii Phuketi kui Krabi kanti.
Olgu, plaane saan ka ümber teha ja vaatasin siis Malaisiat. Ka seal näitab, et vihm vihma otsa ainult iga päev.
Üks tuttav on hetkel Balil ja teine Filipiinidel ja mõlemad ütlesid, et neilgi sajab pea iga päev.
Ühesõnaga, kas tõesti terves Aasias sajab ja jaanuaris-veebruaris pole üldse mõtet Aasiasse nina pista kui soov on saada päikese reisi?
Ehk oskab keegi soovitada mõnd teist päikeselist sihtkohta sellisel juhul, kus 1-2 kuu jooksul igav ei hakka (ehk siis koht ei saa olla väga väike) ning kus oleks Taile sarnaselt elu võrdlemisi soodne.

Aitäh juba igasuguse info eest ette!

Oleme hetkel Filipiinidel ja tõesti sajab enamuse ajast. Eriti just viimastel päevadel - tugev tuul, vihmasadu ja merel tugevad lained. Oleme varasemalt Kagu-Aasias korduvalt käinud detsembris-märtsis ja pole vihma pea kunagi näinud. Kui üldse, siis sadas märtsis ja seda ka ainult öösiti. Tundub, et see aasta on ilm väga teistmoodi. Ilmaprognoos näitab Filipiinidele (oleme Cebu kandis) vihma ka järgnevateks nädalateks.

Kuigi ta üldiselt meie teadvuses nii kipub olema, ei võrdu Kagu-Aasia päris terve Aasiaga. Kagu-Aasia moodustab kogu Aasiast 10,5%. On suhteliselt võimatu, et kõikjal seal samal ajal ladistab. 2 kuud ette mingit ilma ennustada on väga keeruline,

Filipiinidega on sel aastal jah mingi eraldi lugu. Muudkui ketrab seal tsükloneid kokku ja siis need vaikselt Vietnami suunas ja sealt edasi läände liiguvad..

Radaripilt 02.01. hommikul.

Nädala Penangil olnud ja siiani pole päevasel ajal sadanud, paaril ööl vist natuke küll. Tõsi, ilmaprognoos ütleb iga päev, et täna tuleb vihma, aga siiani on õnneks läinud. Taevas on siiski pigem pilves kui päikeseline.

Balil sajab november - märts (vihmahooaeg) praktiliselt iga päev korraks. Väga harva kestab sadu mitu päeva. Pigem on ikka nii, et sajab korralik padukas ja siis paari tunni pärast pole arugi saada, et oleks sadanud ja päike paistab. Jaanuaris on Balil keskmiselt 19 sajust päeva. Märtsis 14, augustis 3.

Tais seevastu sajab vähem ja mõnikord võib nädal aega tibutada. Chiang Mai kandis on rohkem päikest.

Aga vaata näiteks Kambodžat. Siem Reap on veebruaris väidetavalt ainult 1 sajupäev.

Meie lähme järgmine nädal Lõuna-Goasse. Pole kuulnud, et sel ajal seal sajaks. Odav on seal kindlasti.

Eelmine aasta oli Filipiinidel samuti Jaanuaris vihmane.
Ise saime küll 1 päeva vihma, aga teistelt oli kuulda, et olid sadanud 1-2 nädalat järjest.
Aga seal oleneb ka asukohast. Boholil oli rohkem sajuseb, aga samal ajal Palawanile oli päikest küll.

Me oleme hetkel maldiividel ning ka siin sajab kui mitte päeval siis öössel kindlasti.

Hetkel live cam pilti vaadates Samuil ei saja!
http://www.samuiwebcam.com/koh_samui_walking_street_lamai.html

https://www.accuweather.com/en/th/ko-samui/5470/january-weather/5470

2 viimast aastat on üleujutus olnud 5 dets 2016 ja 6 jaan 2017.
Üldiselt sajab seal kandis vist vähem kui Krabil. Olen olnud Koh Lantal ja Krabil Nov-Dets ja siis sadas suht palju. Jan lõpp veebruar on okei minna ma arvan.

Hea ülevaate ilmast ja 10 päeva perspektiivist kogu planeedil saab siit.

https://www.windytv.com/?waves,47.220,-17.490,4

Vali paremalt menüüst kas sademed või temperatuur, kui tuul ei huvita. All on 10 päeva prognoos.

Oleme hetkel 2 kuud Koh Samuil peatunud ja selliseid väga vihmaseid päevi on olnud u nädala jagu. Tihti on muidugi ka pilves ilm ja tuleb vahel ka päevas 1-2 korda kerget vihma. Kui plaan olla pikemalt Aasias, siis pilves ilm on parim, mida päevalt tahta :) Seega ära ilma pärast küll muretse!

Sri Lankal ja Indias ei saja :) Eelmine aasta samal ajal Kambodžas ja Tais oli küll vihmaseid päevi, aga õnneks mitte liiga palju.

Just oleme tagasi singapuri-borneo-tai reisilt.
Olime kuu aega 9.01-06.02. Näiteks Borneol lubati küll iga päev vihma, tegelikuses kahest nädalast oli vist 2 korda,Tais ei olnud üldse, ainult Singapuris prognoos läks täppi, 4st päevast 3 sadas.

Just tagasi 10 päeva Birmas ei mingit vihma
20 päeva Tais Krabil esimesed 5 päeva vast sadas korra õhtuti rohkem ca pool tundi ja edasi ilmad ilusad kui mõni piisk tuli siis ikka õhtu poole.Väike vihm on seal palavuses on teretulnud korra päevas.