Koh Samui ilm detsembris

Tere!

Olen sel aastal sõitmas Koh Samuile jõuludeks ning aastavahetuseks. Kui pileteid broneerisin, siis Google andmetel oli see ideaalne ajastus mil sõita Koh Samuile, sest vihmahooaeg on läbi saanud ja kõrghooaeg algamas, ilmad mõnusad jms.

Nüüd aga hakkab reis lähemale jõudma ning olen hakanud vaikselt jälgima ilma ning lugema täpsemalt kaua see vihmahooaeg seal kesta võib. Nüüd kui olen rohkem süvenenud kohalikku ilma, siis tuleb välja, et sel perioodil on siiski jätkuvalt väga suur oht vihmale, mis võivad kesta mitmeid päevi. Ilmselt vihm nii väga ei morjenda isegi, aga kõige suurem mure on räpased ja reostunud rannad, mistõttu ei ole võimalik ujuda ega snorgeldada. 2-3 nädalat ainult basseini ääres istuda ilmselt ei ole ka tore.

Minu küsimus on inimestele kes on sel ajal käinud - kas peaks igaksjuhuks bookima omale uued majutused kuskil mujal piirkonnas (Khao Lak, Koh Lanta, Phuket jms) kui on soov nautida mõnusat rannapuhkust või võib minna riski peale ning loota, et ilm on siiski hea, sest reis toimub detsembri teises pooles, mitte alguses?

Ma mõistan, et ilma ennustada ei saa ja iga aasta pidi täiesti erinev olema, aga vähemalt mingi indikatsioon oleks hea, sest positiivne on see, et kõiki majutusasutusi saab veel tasuta canceldada ja lisaks siselennud ei ole väga kallid ehk vajadusel võiks Koh Samuilt lennata otse Phuketisse. Kuigi Phuketis olen varasemalt käinud ja seetõttu sinna väga ka ei tõmba.

Tänud igasuguste nõuannete eest!

Detsembri kogemust ei ole, aga olen käinud Tais 3x veebruaris, alati samal ajal. 2x on olnud suurepärased ilmad, viimane reis veebr'22 saime eelnevate aastate vihmad ka kaela :)

Samas saime ohtralt snorgeldatud ilmast hoolimata. Pilve all pole kalad nii säravad kui päikeses, aga ilus on ikka. Käisime ka Tao-l, mis on Samuiga samas kandis. Seal vihma ei saanud, aga tuul ja lained segasid snorgeldamist päris korralikult, trippide kavasid tuli muuta.

Nii et mine kohale ja vaata koha peal, mis on hetkeseis :) Eelnevate aastate kogemused on ka nii erinevad.

0
0

Üldiselt on nii, et lääne pool poolsaart lõppeb vihmaperiood veidi varem kui ida pool, aga jah aastad on erinevad ja saartel sajab ka veidi vähem kui mandril. Jooksvalt olen vaadanud veebikaamerate pilte, kus saab tänavapildi järgi mingi ettekujutuse hetkeolukorrast. https://www.geocam.ru/en/online/tropical-murphys/

1
0

5 aastat tagasi detsembri esimene nädal - 2 päeva ilus ja 2 päeva pidev padukas ja suured üleujutused.

0
0

2019a 10.12 - 20.12 sai seal oldud, oli näha et mingi hetk varem oli sadanud (mäest olid veed alla voolanud) aga tollel perioodil 0 päeva vihma. Väga mõnus ja oluliselt parem (vähem niiske) kliima kui Krabil nt.

0
0

Kui juba Samuile oled lennud võtnud, siis sealt küll kuhugi eemale või ära pole mõtet lennata. Suuremate sadude tõenäosust nii kaugele ette ennustada on raske ja kuigi reeglina on dets-veebr väga ilusad, mõlemal pool poolsaart, siis tuleb sekka ka erandeid. Kuidas läheb 22/23 vahetus, see võib selguda ka jooksvalt. 4-5a tagasi juhtus tõesti ühel jõulul / aastavahetusel väga kehv ilm, praktiliselt kogu Tais, uputas igal pool korralikult, kuid pigem on see väga erand, mida juhtub harva. Ja kui kallabki pikalt ja rohkelt, siis see on juba sellist suuremat mastaapi ebaõnn, mis siis samaaegselt uputab ka Phuketil ja mujal seal piirkonnas. Päris nii ei ole, et ühes kohas on ilmad pikalt tuksis ja teises kohas sealsamas kõrval mitte.

Ja kui nüüd Samuilt siiski vahepeal mõneks päevaks kuhugi kõrvale põigata, siis pigem laevaga Ko Phanganile, sealseid randasid ja ka mõnda paremat hotelli tasub kindlasti mõneks päevaks/ööks oma reisikavasse võtta (välja arvatud Full Moon aeg siis, mis aastavahetusele lähim on seekord 06.01.23).

Ja ilmade regulaarsusest või ennustusest veel - võtame või hetkeseisu Eestis, reeglina novembri teises pooles tulev lumi jääb alati vaid mõneks päevaks, siis keerab jälle plussi tagasi, kuid seekord paneb miinuseid ja lund juba pikalt ja pigem lubab veelgi külmema suunas minekut. Ja mõned suusamäed ka juba avatud. Sellist nov lõpu seisu on väga harva, pigem möödub PÖFFi aeg vihmas, kui lumes. Aastad pole vennad. Seega jää ikka algsete plaanide juurde ja naudi.

1
0

Kohapeal vaata olukorda, iga aasta on erinev, nagu eelpool öeldud.

Reeglina algab kuiv periood detsembris, ent 2016-2017 olid suurimad üleujutused just detsembris-jaanuaris. Kuna seda nimetatakse katastroofiks, siis ilmselgelt pole nii igal aastal.
https://www.alexinwanderland.com/2017-floods-southern-thailand/

Tunnise lennuga saad alati minema Phuketile sealt (kui ilmateade ütleb, et on mõtet minna). Kindlasti selle otselennuga, see laevade-bussidega minemasaamine röövib terve päeva.

Aga samamoodi on Phuket ennustamatu sel ajal - teoorias on detsember seal juba kuiva aja tipphetk, aga mul on tuttavad ka jõulud-aastavahetuse seal veetnud nädal aega päikest kordagi nägemata (ei sadanud eriti ka, aga 100% pilves kogu aeg).

1
0

Tere taas!

Suured tänud kõigile asjaliku tagasiside eest. Pilt on natukene selgem ja mingi enesekindlus on ka enda peas tekkinud. Veebikaamera idee on hea, sest sealt sain hea ülevaate mis olukord randades ja tänavatel valitseb. Hetkel on rannad igatahes puhtad ja ilusad, Google piltide järgi oli olukord oluliselt hullem.

Õnneks reisikavas ei ole ainult Samui, vaid Ko Tao ja Ko Phangan on samuti planeeritud.

Loodetavasti ilm siis see aasta katastroofiline ei ole ja saab mõnusalt puhkust nautida. Juhul kui tõesti väga hull on, siis saab kiirelt tunniajase lennuga võtta suuna kuhugi mujale: Phuket, Ko Chang, Ko Lanta või midagi muud.. :)

0
0

Üleeile rääkisin Krabil Soomlastega kes just saabusid Samuilt.

Oli liiga palju sadanud ja nad tulid ära.

Samas tundub, et hetkel hakkab vähemalt Krabi ja Phuketi piirkonnas vihmaperiood lõppema.

Ise nägin vihma viimati eelmine nädal ja seda ka pool h korraga.

Hetkel taevast vaadates võib väita, et ca 20 km eemal sajab.

Vihm on Tais väga lokaalne ja lühiajaline.

Üle tunni vihma saada suht keeruline.

0
0

Olen ka detsembris- jaanuaris Samuil vihma nautinud. Hommik algas vihmaga ja kui pimenema hakkas jäi vihm üle. Nii mitu päeva järjest kuniks närvid krussi keeras. Võtsin kätte ja sõitsin Lantale, -ilm ilus, lauspäike, ei tilkagi...

Olin sel aastal, kui oli troopiline orkaan seal kandis

0
0

Hei,

minek jaanuari lõpus, kas Koh Samuil on oluline kuskohas saarel elada? Kus rohlem tegevusi ja elu elavam?

0
0

Chaweng Beach

1
0

Annelili. Chaweng või siis Lamai. Ise olen elanud ka nende vahepeal, sest kui sõidad rolluga, siis pole vahet. Chawengis on midagi ka ööelu moodi.

2
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased