Koha valik Balil

Kuhu valida ööbimine Balil? Lastega (12a ja 10a)ja veebruaris. Lapsed on harjunud rändama, seega lihtsalt hotelli/rannapuhkust ei taha. Ranna olemasolu samas on kriteerium.  Väga hullu melu ei taha, aga päris rahulik piirkond ka ei peaks olema. Et oleks midagi teha lastega, oleks hea kogus söögikohti ja ka shoppamis võimalused. 

1
2

Äkki siis Ubud?Ei asu küll päris mere ääres aga see eest on asukoht soodne erinevate trippide tegemiseks ja avastusretkedeks eri suundades.See on päris paljude turistide lemmik n.ö. baasina Balil.Söögikohti ja shoppamisvõimalusi on seal ka piisavalt.Kutat ei soovitaks. Rand küll käe-jala juures aga elu see eest lärmakas.

4
1

Ubud on sügaval sisemaal! Kui inimene küsib majutust ranna vahetus läheduses, miks Sa soovitad linna, millest igasse lähimasse randa on umbes nii tunnike sõitu?https://www.ithaka.travel/blog/best-beaches-near-ubud/Minu meelest peale Kuta-Seminyaki piirkonna (üks ja sama pikk räpasevõitu rand kõik) olid kõik teised sellised pooluimased kohad ilma liigse meluta, nii et teemaalgataja võib listi siit ette võtta ning otsustada, millisesse minna:https://thehoneycombers.com/bali/best-beach-bali-swim-surf-sand/

4
2

Kirjutas ju teemaalgataja selgelt, et lihtsalt rannapuhkust ei taha. Ja et lapsed tahavad rännata.Soovitasin nimelt sellest vaatevinklist lähtudes.Sina aga soovitad ju just nimelt ainult randasid lebotamiseks.Äkki siis teemaalgataja täpsustab, mis nimelt on prioriteediks? Kus tahaks ära käia ja mida näha?

2
1

"Ranna olemasolu samas on kriteerium" tähendab ikkagi ranna lähedust, mitte tund aega bussiga või 20 USD taksoga üks ots randa. Nusa Duas, Jimbaranis või Sanuris saab ka edukalt shopata ja söögikohti on valida. Samas ei ole joomist ja räuskamist nii palju kui Kutas.

1
1

Kuna minek veebruaris, siis mina panustaks rohkem basseinile, kui rannale. Bali rannad on keskpärased, Kuta-Legian-Seminyak ribal on lained ka päris korralikud. Vihmaperioodil on Bali lääne-pool veelgi tuulisem ja räpasem, kui kuival ajal. Mina isiklikult seal küll veebruaris rannapuhkusel olla ei tahaks, eriti veel lastega.Minu hinnangul on Ubud ainuke piirkond, mille pärast tasub Bali külastada. Olen nõus ühe eelkõnelejaga, et väljasõitude tegemiseks on see väga hea koht, lisaks on seal ka kohapeal oluliselt rohkem teha, kui rannapiirkondades. Samuti on seal väga hea söögikohtade valik. Ma julgeks arvata, et kui võtta Ubudis hea basseiniga hotell, saab palju parema elamuse, kui kuskil rannapiirkonnas, eriti võttes arvesse fakti, et minek veebruaris.Teemaalgatajal soovitan googeldada, millised on Bali rannad vihmaperioodil (kui seda veel teinud pole). Ja kui siis ka ikka just rannas olla tahaks, soovitan Nusa Dua piirkonda. Esiteks on seal palju puhtam, teiseks pole Bali ida-poolsed rannad veebruaris nii tuulised, kui lääne-poolsed, kolmandaks on seal minu hinnangul väga hea hinna-kvaliteedi suhtega hotellid. Miinustena tooks välja, et see piirkond pole nagu "päris" Bali, erilist melu pole, söögikohtade valik väiksem ja hinnad kallimad. Ise olin eelmine kuu selles hotellis:  https://www.booking.com/hotel/id/inaya-putri-bali-nusadua.et.html?aid=333369;label=inaya-putri-bali-nusadua-JfT2SnDX2lU0wHR2mR6hUgSM260659954224%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap2%3Aac%3Aap1t1%3Aneg%3Afi%3Atiaud-285284111406%3Akwd-80808403279%3Alp9061562%3Ali%3Adem%3Adm;sid=f01b0d6dc48edd1114a878029c270780;dest_id=900040039;dest_type=city;dist=0;group_adults=2;group_children=0;hapos=1;hpos=1;no_rooms=1;ref_is_wl=1;room1=A%2CA;sb_price_type=total;sr_order=popularity;srepoch=1570044793;srpvid=2b73897c1a9001ca;type=total;ucfs=1& Julgen soovitada, hotelli territoorium oli tunduvalt ilusam, kui piltidel. Mul oli pool access tuba, mis oleks  lastega reisides eriti hea valik. Kui pikk reis on muidu? 

4
0

Nagu varasemates teemades, soovitan ka seekord Sanuri randa.

0
0

Turistilõksudest eemal on Amed. See on väike asula Bali kirderannikul. Hinnad head, kümneid rannahotelle, poode, restorane, lähedal palju kohti kus käia - veetemplid, vulkaanid ronimiseks, kosed, matkarajad. Rand on puhas, ainult liiv pole hele vaid musta värvi. 

1
0

Kuta rand on hea. Käisime perega (4 in)  2018 novembris ja läheme ka sellel aastal novembris sinna tagasi.  Meie peatusime hotellis Grand Inna Kuta. Hea hinna ja kvaliteediga, kohe mere ääres. Jalgsi saab igale poole liikuda. Soovi korral saab võtta  auto koos autojuhiga ja ta viib Ubudi jne. Käisime ka meie nii. Esiteks lugesin Parve raamatu läbi, kirjutasin huvitavad kohad välja, koostasin marsruudi (Ubud, riisi põllud, kohvi istandus, templid jne). Meie olime 7 päeva Balil ja 7 päeva Lombokil. Ei ole see Kuta nagu Pattaya. Vähemalt novembris oli rahulik. Seal on ilus, liivane rand. Õhtul oli rand välja surnud. Ei mingit lällamist, oli lihtsalt pime.Mina küll soovitan Grand Inna Kuta hotelli- super piirkond.

1
0

Mina näiteks Bali randades pettusin. Need ei ole klassikalised paradiisirannad nagu paljudes Aasia kohtades. Tegu on vulkaanilise piirkonnaga ja liiv rannas on tume. Lisaks prügi igal pool ning lained olid väga suured ja tugevad, seega vette ei saanud ega tahtnudki minna. Hubane hotell koos korraliku basseiniga Ubudi kandis kallub kindlasti kusagil ranna lähedal peatumise üles. Ubud oli ainuke piirkond mis mulle üldse Balil meeldis.

1
0

Kuta rannas me ei näinud prügi. Lombokil küll. Tegelikult Ubud ei ole Kuta rannast ju kaugel. Seekord võtame rollerid ja sõidame ise sinna ja ka kohvi istandusse. Oleme vaimustatud teest ja ingveri kohvist, mida kaasa ostsime ja ka kakaost. Kui tahetakse ka mõnusid nautida, siis Kuta sobib hästi. Toidukohad, massaaži salongid, šoppanime. Päeval kas päevitad, surfad, teed igasuguseid trippe ja õhtul naudid elu. Meie pere jaoks jäi Ubud liiga rahulikuks (tühjaks). Aga kui on mõte eemalduda, kuulata ennast ja lihtsalt  vegeteerida, siis Ubud sobib. Ma arvan, et lastel (10,12) hakkab seal küll igav. Oleneb kui kauaks Balile minna, saab ju ööbimiskohti vahetada. 

0
0

Ma ei valiks üldse ainult ühte ööbimiskohta, liiguks edasi, sest minu arust Bali liiklus oli kohutav ja liiklemine tüütum kui üheski teises sihtkohas, kus olen käinud.Meie olime paar ööd Sanuris, siis paar ööd Nusa Penidal ja lõpus Ubudis.Minu jaoks oli Ubud kõige suurem pettumus, sest see nii üles haibitud kui väga eriline koht. Tavaline linnake džunglis minu arust. Lastel seal küll erilist tegevust ei ole. 

3
0

Kuta ranna prügiga on sellised lood, et nt tänavu märtsis nägi see rand hommikuti täiesti kohutav välja. Veepiiri läheduses paari meetri laiune ja vähemalt kilomeetripikkune konkreetne prügivall, lisaks väiksemat prügi ja risu kogu rannal. Isegi ilma vette minemata oli näha, et lained toovad prügi (peamiselt plastikut) vahetpidamata juurde. Beachwalk Shopping Centri kandis, kus asuvad mõned paremad hotellid, hakati randa varahommikust peale traktoritega koristama ja kella 8-9 ajal oli seal juba küllalt ok, rand üsna puhas ja riisutud. Aga lõuna pool, alates Grand Inna hotellist alla, traktoreid nii ei kasutatud ja koristati rehadega. Seal ei saadud randa kogu päeva jooksul puhtaks. Mõni turist tuli, lükkas jalaga enda jaoks väikese platsi puhtaks, ning heitis prügiväljale päevitama. Surfarid hullasid lainetes prügi keskel. Ise sain ujudes kord piimapakiga vastu pead, kord pidasin jala ümber keerdunud kileriba meremaoks:D Väga hull oli ikka. Seminyaki poole minnes oli rand küll puhtam, kuid seal oli tugeva lainetuse tõttu kogu aeg punane lipp väljas.Aga nt 2016 oktoobris käisin samuti Kutas ning siis jäin rannaga rahule. Võib.olla seetõttu, et sattusin randa rohkem peale lõunat ning suurem sodi oli jõutud ära koristada. Samuti toob meri sügisel vähem prügi, kui talvel vihmaperioodil.

1
0

2017a. oktoobris sai käidud lastega Balil. Meie jagasime oma puhkuse kolme koha vahel Sanur- lastega ideaalne, puhas rand- Bali kohta, soodsad söögikohad. Ubud- mõnus väike koht, söömine kallim kui Sanuris, mõnusad väikesed butiigid ja hubased väiksed hotellid. Nusa Dua- peale Ubudi ja Sanuri tundus luksuslik Nusa Dua kui mingi teisele saarele sattumist, mis polnud üldse nagu Bali enam. Suur ja uhke hotell oma lärmakate külalistega, kallis shopping ja veel kallimad söögikohad. Shopping Nusa Dual on kolm korda kallim kui mujal Balil. Venelastest tulvil. Rannad ei olnud nii puhtad kui Sanuris. Aga eks sellega tuleb arvestada Balil. Kutal sai oldud 1 päeva ja sinna küll enam sattuda ei taha. Tohutult palju rahvast, lärmakas ja räpane piirkond. Nusa Dualt võtsime päevaks takso, kellega sõitsime Uluwatu piirkonnas pisikestesse nö salajastesse rannasoppidesse- imeline! Taksosõit tuleb odavam võtta kui tänavalt pakutud päevased tuurid (u 45 euri) erinevatesse kohtadesse. Taksos maksis 6 tundi sõitu ning ooteaega 24 eurot.Plaan on uuesti külastada Balit ja siis jätaks ära Nusa Dua ja Kuta.

1
1

Paljud on siin soovitanud mitte elada raba lähedal. Kui rand ei huvita, siis miks üldse minna Ballile? Rand on ainus mis seal on, suveniiride putkasid  ja turistihindadega restorane leiab lähemalt.  OP läheb sinna randade pärast, loodetavasti. Ma jääks Kuta lähedale, ei sure ise igavusse, ja 10a kannatab ära. Bali on meie jaoks eksootiline, sest asub kaugel. Tegelikult on Bali odav koht austraallaste jaoks pidu panna, odav, mõnetunnine lend. Bali on Austraalia Türgi.

1
0

Meie olime 2018 veebruaris 9- ja 11- aastaste lastega Balil. Jagasime seal oldud aja pooleks kahe koha vahel - Ubud ja Legian. Kokku olime 10 päeva.Ubudis olime Alaya hotellis. Hotell on kesklinnast jalutuskäigu kaugusel, aga samas vaikne ja rahulik. Hotellil on oma riisipõld, kus meie sealoleku ajal toimus riisitaimede istutamine ja lapsedki said seda proovida. Monkey Foresti sissepääsuni on hotellist paarsada meetrit. Sõitsime päris palju ka Ubudi ümbruses ringi. Lastele meeldis eriti üks vürtsi- ja kohviistandus ning muidugi templid.Legianis olime Pullmani hotellis. Seal on mõnusad basseinid ja rand on hotellist üle tee. Rand oli päris puhas. Legian on Kuta ja Seminyaki vahel - pole nii kärarikas kui Kuta ja mitte nii "posh" kui Seminyak.Bali on lastega reisimiseks väga mõnus. Inimesed on sõbralikud ja uudistamist on palju. Lapsed tihti küsivad, et millal me jälle läheme (kusjuures nad on tegelikult päris palju reisinud).

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased