Küsimus Sharmi olukorrast

Tere!

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/valisministeerium-ei-soovita-enam-egiptuse-kuurortidesse-reisida.d?id=68349295

Selline jutt just ilmus. Mida arvavad minejad ja kohal olijad.

Ette tänades.

Tahaks ka teada, mis toimub, homme peaksime Hurgadasse lendama, uudis paneb muretsema, kohalikud eestlased, mis seal toimub???

Mul ka pilet ostetud. Löödagu või maha ,mina lähen,ikkagi 299€ makstud.

Homme Novatours ei lenda :( Jääb ainult maksmisrõõm.

Palju õnne kõigile Novatoursi teenuse kasutajatele :D

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/novatours-tuhistab-homse-lennu-sharm-el-sheikhi-valisministeeriumi-hoiatuse-tottu.d?id=68350747

Kui soovid reisi muuta, siis maksa lisaks 90€ trahvi, ning kui tahad raha tagasi, siis saad vaid 20% reisimaksumusest tagasi, 80% jääb reisikorraldajale hüvitiseks.

Jumal tänatud et meil internet ja võimalus ise oma reise komplekteerida.

Novatoursi-suguste firmadega, kes sellises olukorras reisijatelt raha nöörivad, ei tasuks tegemist üldse teha. Mage käitumine nende poolt.

Helistasin oma reisikorraldajale, sealt öeldi et välisministeerium ei ole põhjendanud miks see oht seal nii järsult tõusis, lisaks on nad pärinud infot suursaatkonnast ja neile tuli üllatuseks, et selline info välisministeeriumist saadeti. Endal on piletid 6.aprilliks. Tundub, et vm tegi hea varase aprillinalja .

Tere, küsiksin seda et ise 20.04 minemas, aga kindlustust pole veel teinud, juhuks kui nüüd reis ära peaks jääma kas oleks kavalam kindlustus praegu ära teha või hetkel ootele jääda. Mõtlen just hiljem et ega kindlustus sellisel juhul vist nagunii aidata hiljem ei saa?

To unlicensed !
Kindlustus tee kindlasti, kui raha juba makstud, aga vaata et sul seal kõik need ohud sees on- muidu juhtub nii nagu siin kuulda. Edu.

Ei käi need asjad päris nii lihtsalt, et nüüd VM teate peale lähed reisitõrke kindlustust tegema ja muudkui maksavad. Osadel on see välistuste hulgas ja osad reisitõrke kindlustused kehtivad, kui on sõlmitud näiteks 48 või 72 tunni jooksul peale reisipaketi soetamist.
Maksta saab netis tehes kindlasti aga kas pärast ka mingi hüvitamisotsus tuleb, mis välistustele ei viita, julgen kõvasti kahelda.

Kindlasti pead lugema läbi oma kindlustuslepingu tingimused. Enamus reisikindlustust pakkuvad firmad ei hüvita reisi sellisel juhul, kui on ette teada see terrorioht. Ise just uurisin oma poliisi kohta kindlustusfirmast, kus sõlmisin, ja tuleb välja, et sellise olukorra puhul muutub sõlmitud kindlustus suht mõttetuks ... Seega selle olukorra puhul kindlustus väga päästetrõngaks ei osutu või siis üldse mitte!

Saabusin just eile õhtul Hurghadast. Kohapeal küll midagi erilist ei täheldanud. Kõik oli rahulik, päike oli kuum ja vesi soe:)
Ei oska küll öelda, millest selline karm hoiatus.

Goadventure ütles täna hommikul, et nemad pole oma reise tühistanud, kuivõrd nende hinnangul on olukord kuurortides rahulik. Meil on broneeritud reis 10.aprilliks. Samas olen kuulnud, et kõrgendatud ohuga riikides ei pruugi kindlustus kehtida, st kui midagi peaks kohapeal juhtuma, siis kindlustus kahjusid ei hüvita. Kas keegi oskab kommenteerida, kes on lähipäevil minemas või oma kindlustusfirmaga sel teemal suhelnud?

Kindlustuse puhul on üldse inimfaktorist tingitud ärajäämine tihti hüvitamise välistuseks: terrorism, streigid jms mis tingivad lennu ära jäämise/jätmise nö otsustuskorras.

Praegu Hurgadas,päike paistab, inimesed rõõmsad,egiptlased tunnevad suurt muret olukorra pärast Eestis,noh kas vene tankid varsti ka ründavad. Teised rahvused kõik kohal,isegi venelased, nii et ruttu kõik Egiptusesse siin suur pidu.

Mu tuttavad on praegu TezTouriga Sharmis ja peavad nüüd enne reisi lõppu tagasi tulema. Pühapäeval läksid ja teisipäeval öeldi, et kohe lennukisse ja tagasi. Nad olid parajasti sukeldumas ja siis kohe lennata ei tohi. TezTouri esindajat see aga ei huvitanud ja olukord läks päris teravaks. Peale ohtraid kõnesid jäid nad ikkagi sinna. Siiani on lahtine, kuna nad tagasi tulevad, teada on vaid see, et pühapäevani nad seal olla ei saa. Puhkus on rikutud, sest kogu aeg on teadmatus, mis saab edasi.
Kohapeal on olukord väga rahulik. GoAdventure reisijad naudivad puhkust, välismaalased ei saa aru eestlaste paanikast.
Kuna aitan tuttavatel asju ajada, siis läheb teema eriti korda. Väga kiirelt tuli otsus puhkused tühistada, kuid edasine liigub väga vaevaliselt ja niigi rikutud puhkus saab veel rohkem rikutud. Kahju.

Minul ka 10.04 reis broneeritud Sharmi.Aga jah ,kui reisitõrge tekib seoses terrorismi või streigi vms ,siis ei hüvita kindlustus midagi.
Millega seoses siis meil nüüd ohu tase tõsteti,kui seal midagi ärevat juhtunud pole lihtsalt paanikat külvata.Sealsed olijad jagage infi :)

Kurb olukord. Mulle meeldib Go Adventure'i lähenemine olukorrale et on jäetud inimesele vaba tahe ehk kui inimene ei soovi minna siis saab asendusreisi valida endale ja kui otsustab et hoolimata ohtlikust olukorrast ikkagi tahab minna siis läheb...niivõinaa ju inimese enda valik ja vastutus oma elu eest. See et keegi tuleb ja otsustab ära et nii teie nüüd ikkagi ei lähe sharmi ja raha ka tagasi ei saa - selles on midagi viltu, kuna anti välja teada et on ohtlik - selle teate pealt sooviksin ikkagi ise otsuse teha.

GoAdventure lõpetab reisid samuti, homme viimane reis. Kõik viiakse Küprosele.

Küllap pandi paika et kõik lõpetasid, peate ka teie lõpetama. Teistest riikidest lendavad aga rõõmsalt edasi.
Meile pakkuvad aga külma ilmaga Küprose.

Kurb tõde on selline.