trip-krainetrip-ukraine-dark
Kuhu läheksite minu asemel elama

Hei!

Ma olen omadega päris plindrisse jõudnud. Tööd on, raha on, naine on aga ei armasta. Sõpru pole. Igasugune motivatsioon on allapoole merepiiri. Tegelikult pole elus mitte midagi saavutanud midagi ei ole ja midagi ei hoia siin kinni ka. Korter on naise oma ja ega ta pidu pidamata just ei jätaks kui oma 7 asja kokku pakiksin. Nüüd on tunne, et tervis hakkab ka vingerdama - oleks vist viimane aeg tegutseda.

Tahaks nüüd kuskile ilusasse kohta ära kolida. Kuna ma tööd teen ühele soome firmale 80% internetist, siis aluseks võiks võtta asukoha kus hea interneti ühendus. Ajatsoon pole oluline.

Olen käinud Mehhikos ja meeldis. Aga ausaltöelda ega ma kaine ei olnud. Austraalias meeldis ka. Farmitööle ei lähe ja sealne elu jääb vist tiba kalliks.

Kui autod ja tsikli maha saan müüdud, siis oleks natukene vaba raha ka. Ostaks kinnisvara sest siis vähemalt midagi alles kui pudeli otsa kukun.

Ühesõnaga, hea rahvas soovitage internetiteadmiste või kogemuste põhjal riiki või linna, mis vastaks järgmisele:

Soe kliima Elu ideaalis odavam või samakallis kui Eestis. Kinnisvara odavam. u 30k euri eest võiks midagi saada. Ei ole suurt kuritegevust. Ühe korra olen paljaks varastatud enam ei viitsi tagajärgedega tegeleda. Hea interneti ühendus. Odav alkohol.

Ma ise mõtlen kuskile kariibide kanti, aga äkki ka idas midagi?

Üldiselt vastab Türgi nendele nõudmistele. Välja arvatud selles osas, et kõik alkohoolsed joogid ei ole odavad - odavad on ainult kohalikud veinid. Internetiühendus on siin ka muidugi heal tasemel ainult juhul kui valid õige teenusepakkuja.

Sellisesse linna nagu Alanyasse elama asumisest olen kirjutanud siin: http://alanya.ee/alanyasse-elama-ja-toole/

Mul on tunne, et sa peaksid end avama uuele armastusele. Siis loksuks kõik paika.

Praeguse naisega oled abielus?

Vot see alanya tundub nagu rusikas silmaauku. ainult hinges tõmbab kuidagipidi sinna mehhiko lahe kanti.

Enne jäi vist lisamata, et mereääres peaks see koht kindlasti olema.

Abielu mees ma ei ole. Kui tuleb uus armastus siis ta tuleb, aga enne peaks ennast töömullist välja rebima ja väikese restardi tegema. Oleks tervem kaaslane ka siis.

OK. Igal juhul väga siiras mure.

Filipiinid. Soe kliima, pudeli rummi saab paari euroga. Manilat ei vaataks, pigem mõnda väiksemat saart, elu odavam kui Eestis, merd kõik kohad täis.

Filipiinid ei sobi siiski, kui rangelt tingimusi jargida;

  1. Kinnisvara 100% ulatuses omada valismaalane ajutise viisaga ei saa.
  2. Kuritegevust on siin kyllaga.
  3. Hea interneti ühendus on vaid Manilas. Cebu ja Davao kohta ei tea. Mujal j22b kiirus 2-3mbps kanti ja aeg-ajalt ka katkestustega.

kirjutasin sulle sõnumitesse

Ilmselt tulebki alustada sellest, et teha selgeks, kuidas on potentsiaalselt huvitavates riikides võimalused elamisluba saada ja kinnisvara soetada. Sellel teemal on välja antud igasugu "Living and working in ...", Expat Survival Guide'id jmt raamatud. Internet ja rand võib ju olla, aga kui elamisloa/kinnisvaraga on keeruline (või vastupidi), siis asi ei tööta. Kui ise samas olukorras oleks, siis sooviks ka seda, et kohalik köök oleks vähemalt enam-vähem. Esimese mõttena uuriks Kagu-Aasia ja Kesk-Ameerika suunda.

Hei, ei jaani veel ei pea ja korki pole ka täiesti avanud. Seda alkoholi punkti tegelikult ei peaks arvestama. Lollus. Aga eks ju unistus võisk olla kariibidel Hemingway stiilis kokteili rüübata.

Rahaga on ka muidugi nii, et eks see number sai siin emotsiooni toel kirja pandud ja tõenäoliselt tuleb miskit naisterahvale ka ikka jätta. Või peask teda äkki kaasa meelitama mine tea kas kariibi rütmid löövad kired ülese aga kauaks iseküsimus. Piisavalt olen muidugi egoist, et pole juba asju pakkinud ja inimesel elada lasknud aga oma tunnetega on raske ratsionaalselt võidelda.

Viimane uitmõte mis tekkis kinnisvara seisukohast on muidugi see, et ega lollus oleks ikka siit piltide järgi valida ja kohe osta. Maksaks praeguse elukaaslase piisukese veel pangale ära, ehk laseb kui saba jalgevahel tagasi peaksin tulema mõneks ööks diivanile. Ise võiks ju esialgu üürida ja kui miskit meeldiva asukoha leiab koguma hakata.

Äitähh Veigo. Eks peab googli abi ka küsima, aga ennekõike laisk nagu inimene on tahaks, et keegi esimesed kohad välja filtreeriks. Köök jah on tähtis. See idamaade värk mulle ei meeldi.

Jupstykk tänud aktiivse kaasamõtlemise eest ka sulle. Ei taibanud kohe neid sõnumeid lugeda. Ma vist liiguks pigem üksi. Oma 7 aastat kariibidel vms stiilis proovi võiks teha. Sellessuhtes paned küll täiega täppi, et moment on ka vastav ja ei tea, kas üldse julguse minna leian. Võibolla jään siia edasi manduma. Tööga on ju ka tegelikult nii, et tegema peab palju ja hetkel peab kohtumisi ka vahel pidama oma peas võin ju plaani pidada, et saaks täielikult üle interneti teha ja võibolla see isegi alguses töötab aga kunagi ei tea kauaks.

Teen pisikese kokkuvõtte võibolla kelelgil teisel kes lugema satub läheb mõte jooksma:

Siin privaatsõnumites on Egiptust pakutud. Ei koti sorri. Tuneesiasse võibolla läheks tagasi veel. Ilusad tüdrukud. Jutujärgi siis Egiptuses u 10k euro eest võimalik miski elamist saada. Hispaaniat. Mõistlik äkki. Kui ei meeldi saab vast tagasi tulla, aga jah kui pole kuskile tulla...
Võibolla portugali. Ükshetk oli mul tuttav kes pärit Asoreselt? ja elas Saksamaal niipalju, kui kodukohast rääkis tundus täitsa külastatav.

Mis Bulgaariast arvate. Rumeenia vist ei lähe loosi. Koos eelmainitud Asorese musta mehega oli üks seltsiline Rumeeniast kes ka oma 20 aastat juba Saksamaal elanud. Ütles, et kui kodukohta külastas ja vanematele küll läks ning kingituseks poest kalli kohvimasina ostis siis juba taksojuht pani koos sellega minema.

Oh segane on see värk. Käisin täna jalutasin vanalinnas ja vaatasin, et ma vist ainuke, kes omadega plindris. Kõikidel nagu elu paistab sujutvat, ei tea mis elamis õpetuse õpikut lugema peaks.

Mina isiklikult pakuks ka Hispaaniat. Kui midagi nihu läheb, siis hea lühike maa tagasi tulla, bürokraatia (elamisload ja kõik muu) on kõvasti lihtsam kui Aasia või Lõuna/Kesk-ameerika. Kliima on üldiselt ikka väga hea aasta läbi, hinnad on üsna samad mis Eestis, inimesed üsna toredad, kuritegevus on nagu ikka Euroopa riikides, meri on ümber ringi ning hispaania veinid on odavad :)

Mina pakun lõuna poolat või tsehhit,odavad maad,ilusad maad,netiga probleeme pole,ligidal on ka saksamaa,austria,hungari jne.Sõidan siit tihti läbi,ise elan Austrias,kuid puhkamas käin just tsehhis ja poolas,loomulikult ka vahemere ääres,kuid seal on sutsu kallim :d

Mina lahkusin täna 2 aastat tagasi Eestust. Vajasin uusi tuuli. Eelistasin piirkonda, kust saab Eestisse ka maismaad pidi. Nii kui olin oma minekus saanud selgeks, samal hetkel laabusid ka kõik korralduslikud asjaolud. Ostsin Saksast matkabussi ja asusin teele 22 juuni 2012. Olles viimases Eesti peatuspaigas Pärnus teatasid sõbrad, et suunduvad sinna jaanima. Ja kui ma poleks selle teate peale vajutanud kohe gaasi, siis ei tea millal oleksin teele asunud.)) Eesmärki polnud kolida, vaid lihtsalt määramatu aeg end tuulutada. Kuna. Portugal ja Hispaania olid enne avastamata, siis saigi võetud suund siia. Ca 4 kuud tutvusin Portugaliga. Tore riik, vagvad inimesed , palju meeldis, aga ei tekkinud tunnet, et tahaks elama jääda, ei tea miks. Edasi suundusin Hispaaniaga tutvuma. Trampinud ja sõitnud läbi suurema osa riigist, tekkis ühes kohas sees jõnks - siin ma tahan elada. Kuihu ma ka hiljem ei suundunud, tõmbas ikka tagasi. Tegin ka tripi Hispaania-Eesti-Hispaania sügisel 2013 ja aina oli justkui koduigatsus. Ka kevadel sel aastal käies Eestis olin juba nagu turist ja igatsesin tagasi siia. Nii kui sain selgeks , kus tahan elada nii sain ka koheselt soovitud töö. Ja kõik loksus paika ning hing rahul.

Poleks ma saanud sisemist rahu siin oleksin vast Eestis tagasi. Nüüd aga uuel ringil.

Nii, et... Leia endale koht kus hing rahul, ühest retsepti või riiki siin pole.

Heh no sellised plindris tulevad just siia Egiptusesse päid tuulutama, Siinail pole mingi idamaa, peaaegu. Kui linnaelu meeldib siis Sharmi, aga üldiselt sellised kaugtöö tegijad-muidu mulisejad kogunevad rohkem Dahabisse. Odavam ja boheemlaslikum. Alkot seal vist eriti ei panda - paljud on sukeldujad muud veespordihuvilised ja need kaks ei sobi kokku. Või kui just õhtul väikese... :D 10K päris välja ei vea, selle eest saab ehk Hurghada poolelt miski ühetoalise sellises Annelinna taolises kui ehk natsa ilusamas paneelikas ja võib-olla on isegi bassein akna all hoovis. Sharmis kipub nagu 20-30K see alampiir olema aga kui hästi otsida siis kindlasti leiab, ja järelmaksu antakse osade projektide puhul ka, panga abita. Sharmi investeerimisest kirjutasin just pikalt-laialt siin: http://sharmadvice.wordpress.com/2014/01/22/buying-property-in-sharm-el-sheikh-egypt-in-2014/

ega kohe ei pea ostma, Dahabi aga eriti Nuweiba kandis natsa ülevalpool on ridamisi selliseid õlghütte mere kaldal, kus odavalt tilkuda saab ja elu üle järele mõelda, enne järgmise suure sammu tegemist :P. Umbes sellised http://www.nuweibabeach.com/photos/maagana/001.jpg

neid on seal oma 20 erinevat küla piki rannikut üles Taba suunas. Talv ka ei sega, nagu Türgis. Internet on USB-ga, kolm eri firmat, Dahabis ja Sharmis ka ADSL saadaval. Eestis vist on inernet odavam, siin on u 25 euro ringis piiramatu limiidiga kuupakett, muidu keskmiselt u 1G =1eur.

Aga muidu on hea aeg siia investeerida - rentida saab 12 kuud aastas, ja siia sõidab terve maailm.

Turvaline on ka, just looduse poole pealt - kas keegi tõesti vabatahtlikult koliks Indoneesiasse elama?? Liigutage aju natsa. Egiptus on looduse poole pealt turvalisem kui Eesti (Eestis on tornaadod ja üleujutused) ja kuritegevusele mõeldes kindlasti turvalisem kui miski Kesk-Ameerika. Ega ei sunni, aga tagasi ka ei hoia. :D

Uuri sellist riiki nagu Belize, asub Lõuna-Ameerikas ja ainus riik piirkonnas, kus on Inglise keel riigikeel. Kliima on ekvaator :)

Samuti on ka lihtne permanent residenti saada, kaksteist kuud järjest pead riigis viibima. Ühesõnaga pikendad iga kuu ajajärelt oma turistiviisat, selle aja jooksul tohid riigist väljas olla maksimaalselt kaks nädalat, need on tingimused residendi saamiseks.

Ma pole päris lobitööd teinud, aga see oli esimene riik, mis hüppas silme ette.. :) Edu igaljuhul!

Seda pean jah ütlema, et Egiptusest on inimesed kolinud Hispaaniasse lihtsalt sest seal on elu odavam :P - toit jne. Kinnisvara vist jällegi siiski mitte. Austraaliast jällegi üks just kolis Egiptusesse, aasta aega juba ihkas ja õhkas, sest oli siin varem käinud. Ehk seal tapeti tööga, või mine tea, mis siin rohkem köidab. :P Viisa saab piirilt ja sellega on paindlik, eriti kui kinnisvara omada.

ma saan aru, et huumor on Nilel hea, aga rääkida, et Egiptus on perspektiivis elamiseks turvaline koht mittemoslemile, no ma ei tea. Turismireisel kuskil resordis elada ja rahulikel aegadel ringi kolada, miks mitte, aga elamine on miskit muud ja kui tahta ka äri ajada jne. Ja mis tornaadod ja üleujutused Eestis? Segast paned või:P Belize kohta oli siin tripis ka hea blogi olemas. http://elukuiseiklus.ee/minu-belize-ja-teejuht-caye-caulker-saarele/ ja lisaks veel poste

Laiendaksin teemat sellega, et kus elada, kui nn retirement hakkab kätte jõudma, kus kliima ja turvalisus ning hinnatase oleks vastuvõetav. Mitte, et see mind isiklikult kohe puudutaks, aga ikkagi on selles teemat küllaga. Pakuksin välja, et max kogukulude ülempiir võiks olla 400-500 EUR/kuu .Ise arvan ka, et kisub Kagu-Aasia ja Kesk-Ameerika kanti, kuigi eelistaksin pigem Lõuna-Ameerikat. Olen mitmetes maades viibinud, küll turistina, nii et täit ettekujutust ei oma. Meeldis väga Colombia, aga peruukate sõnul on nende riik odavam. Aasia hinnatase on ilmselt soodsam, aga Ladina-Ameerika hingelähedasem.

Eks kulud ju sõltu ka tuludest. Kui a la ikka täitsa suva kus elada, siis võiks näiteks pealinnakad algatuseks kolida ida-virusse, vaheldus olemas ja oluliselt odavam ka )))

No palju reisinud eestlased, kes ei tea Eesti üleujutuste ja tornaadode kohta, pluss muude tormide kohta, katuseid lendab igal aastal? Kuidas te siis arvate sihtriigi kohta nädala ajaga midagi pädevat õppinud olevat? Mina olen alalhoidlik naisterahvas ja mitte lihtsalt et kristlane, aga paduketser, ja no Egiptuses ei ähvarda mind küll miski, kuigi ma muidugi keset tänavat ei seisa ja seda ei kuuluta :) Ladina-Ameerikasse aga küll sõita ei julgeks, eriti koos lastega, Kagu-Aasia samuti paneb mõtlema.

Poissmeestena ja kui elu nii oluline pole, siis sõitke kuhu tahate.

Briti pensionärid kolivad meile siia. Kliima on muidugi parem kui Hispaanias, ja kinnisvara jah, märksa odavam. Teenused on odavad, see küll pisitasa muutub, kuivõrd töö hind kallineb, kuid siiski - muretu elu. Igav, aga pensionäril on igal pool igav. :P Kuid muretu. Aafrika poolel on küll omanditingimused paremad kui Siinail - Siinail kehtib maale hetkel enamasti kasutusrent 50a, üksikute eranditega. Nagu Stockholmis, Londonis, mujal kuumades piirkondades. Aafrika poolel harilik maaomand nagu Eestiski. Nii et mõned kuud võiks odata, kuni tulevad uued soodustavamad seadused. See praegune olukord ei sobi suurarendajatele, kes nii eriti midagi ei müü, nii et lobby juba käib.

jupstykk, panin sulle lingi, kus on jutt inimeselt, kes Belizes pikalt olnud, mida sa lahmid, et turisti info. Nile, palun vabandust, aga Egiptus on ikka viimane koht kuhu elama koliks. Ma saan aru,et elad seal ja oled uue kodumaa patrioot, aga no pea ikka piiri:) Sama on muidugi ka enamuse Ladina-Ameerika riikidega. Kui rahakott piisavalt paks, siis mõni turvalisem Kariibi saar oleks päris hea koht kliima poolest, a la Barbados. Kui vaja kodus käia, siis ilmselt Kanaarid on sobiv, kui Hispaania liiga külm talvel tundub. Araabiamaadest ilmselt tuleks kõne alla Dubai, aga eks seal ole sama lugu, mis Egiptuses, kui miski jama, siis, on kohalikul alati õigus ja sa süüdi, turvalisus on samas hea ja riik ise araabiamaa kohta suht vabameelne, aga odav ta jah pole:P