Kuhu oktoobris-novembris puhkama minna

Tere,

Pole endal absoluutselt reisikogemust, aga nüüd tahaks esimest puhkusereisi vaikselt planeerida. Mõte oleks nädal aega kuskil ilusas soojas mereäärses kohas lihtsalt puhata ja ehk lähiümbruses ringi vaadata. Soov oleks minna kahekesi ning oktoobri lõpus (kuhu sellisel ajal mõtekas minna ja kuhu mitte). Rahaliselt peaks sihtpunkt olema kindlasti pigem soodne (küll edaspidi ehk jõuab nendesse kõige uhkematesse sihtkohtadesse ka :) ). Lisaks, et kas sellise reisi peaks juba ära broneerima kohe või pigem viimasel minutil, kuidas soodsam tuleks. Igasugused soovitused on teretulnud.

Oktoober-november on hooaegade muutus. Paljud soodsad sihtkohad lõpevad oktoobri keskpaigast ära ja asenduvad oktoobri lõpust, novembri algusest piiratud valikuga - Egiptuse, Tenerife-ga.

Oktoobri alguses kannatab veel nt. Türki minna, ilmad siis veel ilusad. Kui plaanid paketireisiga minna, siis ei tasu seda pikalt ette osta, omast kogemusest tean, et hinnavahe on kuu aega ette ostes ja pool aastat ette ostes olematu. Lennupiletitega olukord pigem vastupidi.

Kui olete julgete killast, võiks isegi okt lõpupoole Türgi lõunaranniku ette võtta. Kohalikud räägivad, et tavaliselt püsib oktoobris stabiilselt soe ilm, mis ära pöörab nov alguses. Kuid nagu ikka ilma suhtes ei ole pool aastat ette mingit garantiid. Ise vaataksin oktoobris soomlaste (Aurinkomatkat jne.)viimase hetke pakkumisi ja uuriksin 10 päeva ilmaprognoose.

Noh, lisaks Kanaari saartele, kus sel ajal kindlalt soe, võiks veel vaadata Madeirat või nt. Hispaania lõunarannikut. Iisraelis Eilat. Egiptus vist ikka liialt kahtlane, alles olid seal jälle mingid jamad. Maroko.Küllap ka Tuneesia oktoobri lõpus soe. Veel nt. Sitsiilia. Aga novembris sellest valikust Kanaarid.No muidugi Dubai, kus kogu aeg väga soe, aga see juba väheke kallim lõbu.

Kui hind on määrav, siis kõige kindlam on okt. lõpust alates vaadata reise Egiptusesse Hurghadasse, Sharm el Sheikh on tiba modernsem ja meri sügavuses ilusam, aga ka veits kallim. Päike ja soe meri on garanteeritud iga päev.

Algajale reisisellile on Türgi kindlapeale minek. Väga head viimasehetke pakkumised, ilm soe, meri soe, ja kaup soodne (fix hinnad juba igal pool, et saaks veel enne hooaja lõppu tränist lahti). Kui mingil põhjusel jääb all inclusive võtmata, siis ka väljas söömine pole kallis. Ja kõigele lisaks kaunid mäevaated ja võimalus ringi käia. Aga pigem jah, kuskil oktoobri keskpaigani on ok minna, hiljem juba ilmad heitlikumad.

Mõned nõuanded algajale reisijale foorumist abi saamiseks: Alustamiseks tipi oma märksõna (puhkus oktoobris) otsingusse ning loe läbi, mis varem on kirjutatud. Tripi foorum on nii kaua tegutsenud, et sellised üldised küsimused on kõik vastatud.

Kui oled loetu põhjal oma esialgsed eelistused selgeks teinud, saad minna täpsemaks ning küsida 3-4 sihtkoha vahel ning kindlasti ära märkida ka reisieelarve , seda nii lendude, majutuse kui kohapealsete kulutuste osas. Lisaks pead ka täpsustama, mida sinu jaoks tähendab "lihtsalt puhata". Kas sind huvitab rannapuhkus, tahad sa vees käia, matkata või hoopis kultuuri, arhitektuuri või kohaliku külaeluga tutvuda?

Siis võid kindel olla, et saad soovitusi, millest on sul otsuse langetamisel ka abi.

Et mitte ainult õpetada, siis ka konkreetne soovitus:

Oktoobris on veel Vahemere ääres Eestis mõistes soe ning näiteks võiks minna Barcelonasse.

10.-17.oktoober, Lennud Ryanairiga ning majutuseks üürikorter Tripadvisori vahendusel Girona lähistel (Empuriabrava) mere ääres 2 inimesele kokku 550 EUR. Auto saad nädalaks http://www.billiger-mietwagen.de/ vahendusel alates 113 EUR Kõik kokku 2-le inimesele seega ca 660 EUR

Kuna süüa saate ise teha, siis elamiskulud kohepeal on samad, mis Eestis ehk lisakulud tekivad vaid muuseumi ja metroopiletitest ja parkimisest Barcelonas. Mida Barcelonas teha ? Trüki Trip'i otsingusse "barcelona" ja saad teada :-)

Noh, küsija, said msanderi käest litaka kätte. Et oleks sulle õpetuseks, ei tohi niisama lihtsalt midagi küsida, sest nagu kombeks lüüakse küsija suu peale ikka kohe kõvasti.

Hindan msanderi nõuandeid heatahtlikeks ja asjalikuks. Mõnusat stiili sullegi, 1111. Kas oled postitustest abi saanud, kuhu mõte liigub, Tarts5?