Kuhu soovitate Jõuludeks minna?

Soovime perega minna Jõulude ajal 2-3 nädalaks puhkama. Kuhu soovitate? Kuhu soovitate just lastega perel minna (väiksem laps 3a ja suurem 6a).
Kuna oleks kõige soodsam hakata lennupileteid broneerima? MITU KUUD ENNEM olete hakanud pileteid broneerima ? Millisel ajal oleks kõige soodsam tavaliselt pileteid broneerida?
Kust olete broneerinud pileteid?

NB! Sihtkohtadeks võiks pakkuda kohti, kus on sel ajal soe :D

Olen üli tänulik sellele, kes viitsib anda nõu.

Et siis jälle selgeltnägijate tuleproov...

Me selgeltnägijatena teame peast kõikide Eesti inimeste eelarvet, eelistusi kliima osas, külastatud riike ja kõiki muid soove.

Trip.ee postitusreeglid ei ole kellegi friigi tobe kiiks, vaid mõeldud selleks, et küsija oma küsimusele ka võimalikult head vastused saaks. Ole hea ja loe postitussoovitused veelkord läbi.

No selgeltnägijad on ka toredad...
Äkki siis saad soovitada kuna peaks hakkama broneerima pileteid jõulureisiks? Pole seda kogemust, kuna varasemalt oleme Reisibüroode kaudu pakette ostnud. Seekord tahaks minna omal käel. Mõtlengi kas vaadata nüüd juba pileteid või oleks targem suvel osta?
Reisisihtkoha kohta küsin siis nii...: Sri Lanka? Mehhiko? Maldiivid? (need on silma jäänud) Aga äkki on kellegil midagi mida neist soovitada just peredele.

Aga leidsin sinu koduka. Olen kindel, et sealt leian palju vajalikku. Aitäh siiski!

Jõulude ajal üldse kuskile ei läheks, siis paljud lendavad ja keerulisem odavaid lende ja majutusi leida.

Jõulud soojal maal pole jõulud! Küll aga aastavahetus on pidu. Aga pileteid hakkaks otsima juba nüüd, siis võib isegi trehvata mõni normaalne hind, kui kuupäevad on paindlikud.

Ma olin eelmise aasta kevadel samasuguse ebamäärase valiku küüsis. Tuli tunne, et sõidaks sel aastal lõpuks aastavahetuseks soojale maale. Kuna ma pole Euroopast väljas käinud, siis ei teadnud, kuhupoole minema hakata. Kõik tundus ühtmoodi huvitav ja samas tundmatu, et kuhu ja mis seal ees võiks oodata. Vaatasin lihtsalt Skyscanneriga lennupiletite hindu paarikümnesse Aasia ja Lõuna-Ameerika/ Ladina-Ameerika sihtkohta. Tegin ka siia teema, mille kohta samuti sain märkuse, et pole piisavalt konkreetne:) Lõpuks ei suutnudki midagi otsustada ja jäigi minemata, hoog läks üle. Arvan, et võiks aktsepteerida ka selliseid üldisemaid teemasid a la "kui ma pole Euroopast välja saanud, kuhu soovitate sõita esimeseks kaugemaks reisiks ja miks? minu reisieelistused on sellised ja sellised, lapsed on X ja Z vanad/ või lapsi pole". See oleks ju siinsetele reisigurudele hea võimalus igaühele just oma lemmiksihtkohti promoda :)
Hetkel vaikselt jälle mõtlen, et äkki tuleval aastavahetusel teeme selle reisi. Aastavahetus, kuna laps käib koolis ja põhikooli viimane klass. Hoian siinsetel heade hindade rubriigil silma peal, kuigi siiani on seal küll kevadised piletid olnud. Vahel toksin midagi ka Skyscannerisse. Eks näis, kas sel aastal jõuame plaanidest ka tegudeni.

Jõulude ajal läheks kuhugile mägedesse, kus kindlasti on ka lund sel ajal. Näiteks Austrias või Sveitsis.
Elu valikute tõttu on veedetud 5 jõuluaega troopilises kliimas ja no ei ole midagi romantilisemat ja ehtsamat kui valged lumised jõulud. Troopilised jõulud pole miskid jõulud. Seal on siis jõulusid mõtet pidada kui omale pole romantilised jõulud tähtsad.

Mu arust on "kuhu minna, mida teha? andke ideid" sissekanded igati okei. Internet on avatud igasuguseks suhtluseks. Püüd netti / trip.eed rangelt struktureerida ja kästa kõigil mingit eeltööd teha on... eee.. üheksakümnendad.

Kolm nädalat, 3a laps ja Mehhiko - ee ei. Ma olen kolmeaastasega pikal linnapuhkusel käinud (Istanbul) ja see oli täiesti tore, aga sa oled siiski üsna paikne oma lapsukesega. Sir Lankal või mujal eksootikas tahad sa maksimaalselt ringi liikuda ja siis on lapsed ristiks kaelas. Ma soovitaks 3a koju jätta, kui vähegi võimalik, ja siis minna, kuhu hing igatseb.

Valge jõul vs lõunamaa-jõul. Katoliiklike maade jõulukombed on huvitavad vaadata ja sama käib ka uusaasta kohta. Nii et vabalt võib Eestist ära olla sel ajal ja oma maailmapilti avaramaks kangutada :)

Tsiteerides Tripikate stampvastust soovides kuhugi sooja minna: " ±30 kraadi ekvaatorist on koguaeg soe "

Lennupiletite osas jälgi tripi lendude soodukaid. Hetkel veel lennupileteid jõuludeks pole, aga suvepoole kindlasti midagi ka tuleb. Augustis kirjutas Veigo näiteks artikli Lendaja ABC 2: kuidas leida jõuludeks ja aastavahetuseks soodsaid lennupileteid?

Mina soovitaksin lastega puhkuseks Aasiat. Valiku teeksin selle järgi kuhu parasjagu mõistliku hinnaga lennupiletit oleks saada. Aastavahetusel reisides kehtib lennupileti puhul minu meelest reegel - mida varem ostad seda parema pileti saad (soovitud kuupäevad, mõistlikud lennud ja selleks perioodiks mõislik hind). Loomulikult võib tulla hiljem sooduspakkumisi aga suurem on võimalus, et hind vaid tõuseb.
Sellel aastavahetusel käisime oma kolme lapsega (noorim on aastane) Sri Lankal. Selle koha plussiks tooksin mõistliku pikkusega lennuaja, suhteliselt väikse ajavahe, rikkaliku ja huvitava looduse ja saare paraja suuruse, et paari nädalaga ülevaade saarest saada ja ka mõnusalt rannas lebotada.
Eks lapsed ole erinevad aga minu kogemusest lähtudes ei ole mingit probleemi lastega ka eksootilisemates kohtades reisida. Tuleb vaid valida enda perele sobiv tempo ja tegevused.

Aitähh teile kõigile. Sain palju targemaks, hakkan piletidel silma peal hoidma :D

Aastavahetuse reisiga ongi see häda, et lennupiletite soodukaid oodata pole mõtet. Kui minna mingil muul ajal ja kindlat sihtkohasoovi pole, lihtsalt tahaks keset talve kuhugi sooja kohta, siis võib vabalt lasta ennast suunata ka lennupiletite sooduspakkumistel. Tuleb mõte, et läheks nt järgmise aasta jaanuari teises pooles kuhugi. Hakkad vaatama ja kui pakutakse Cancuni, reisid Mehhikosse. Kui pakutakse Ho Chi Minhi, reisid Vietnami. Mingi tõukejõud peab ju olema ja soodsad lennupiletid sobivad väga hästi, kui sisulisi eelistusi pole.
Sri Lanka peale olen ma ka mõelnud. Teine koht on Tai, ikka seepärast, et seda esimeseks pikemaks reisiks soovitatakse. Mitu tuttavat on viimasel ajal Vietnamis käinud, ka kiidavad. Pigem vaataks Aasia poole, sest nt Kariibidel käinud tuttavad ütlevad, et korra ju võis käia, aga tagasi ei läheks. Ja hinnad olevat seal kõvasti kallimad, kui Aasias.

Ma soovitaks käituda ka nii, nagu siin eelpool EloX.
Ega ei ole nii, et tahad nt Cancuni ja hakkad siis sooduspileteid passima... võid üldse ilma jääda!
Pigem tee nii, et kuhu soodsalt soojale maale pakutakse, sinna ka ära osta! Kui muidugi enne seal käinud ei ole...
Vahetult enne piletiostu vaata googlest, mis ilm seal sel ajal on. Kui piletid ostetud, guugelda trippi, et kuhu siis vajadusel siselennuga edasi lennata ja mis seal teha
Tai on tavaliselt odav sihtkoht, nii igas mõttes
Erinevalt EloXist ma väga soovitaksin Kariibi mere saari! Olen seal käinud Antigual ja Barbadosel ja väga odava hinnaga läheks kohe tagasi! Hinnad seal Eestist natukene kallimad...

Kui kellegil kogemusi Sri Lankaga, siis kuhu sinna täpsemalt võiks minna. Kohti palju. On kellegil soovitusi ? Hotelli soovitusi ?

Järgmine neljapäev stardime kaheks nädalaks Sri Lankale. Lennujaamast liigume Dambulla (väljasõit Sigirija ja Anuradhapura),Kandy, Nuwara Eliya, Haputale, Ella, Ratnapura, Mirissa ja tagasi Colombo.Leidub neid, kes pakuvad seda närvihaige ja tõmbleja tripiks. Ise oleme rahul.Kuna paljud rendivad seal auto koos juhiga, siis lastega ringsõidu varianti tasuks kaaluda. Muidugi võib aja mööda saata ka rannas lebotades.
Hotellid on 15 kuni 300 euri saadaval, vaadake ise kasvõi booking.com abil vastavalt rahakoti paksusele.