trip-krainetrip-ukraine-dark
Kuhu talvituma Kagu-Aasiasse?

Kes reisinud Malaysia, Laose, Vietnami kandis, ehk on teil kuskil olles tekkinud tunne-voh! siin voiks pikemalt olla. Me läheme ka sel aastal talvituma aga seekord aasiasse. Valikuks on Indias Kerala, Malaysias läänerannik, näit. Melaka või Vietnamis Saigoni ümbrus näiteks. Tingimused: et oleks interneti püsiühendus, sest teeme kaugtööd, mere ääres, mitte turistikoht a la Phuket, Saan aru, et interneti olemasolu ja turistide olematust on kohati raske ühildada. Aga palun väga, andke teada kui teil mõni koht oma reisidelt soovitada on. Tahaks asap Bangkokki lennata ja sealt juba siis edasi kuhu te ütlete! Voitjale on preemia- nädal tasuta majutust oma soovitatud sihtkohas kui sinna läheme.

Tere! Soovitan soojalt Krabi - Ao Nangi piirkonda. Ise sinna minemas juba 4 kord ja ikka tahaks tagasi:) Soovitud interneti püsiühendus olemas, rannad lähisaartel puhtad ja mitte ülerahvastatud. Meie ise sealkandis 17.02.-10.03.2009.a.

Teeks isegi sellist kaugtööd mis võimaldaks kuhugi eemale minna, aga hetkel ei tee ~) .. Kui kelleli on pakkuda, siis lahkelt palun teada anda! -) Turistide olematus ja hea infratruktuur on täiesti vastandlikud mõisted Aasias. Kui ikka internetiühendus on oluline, võib väga vaiksed piirkonna täiesti ära unustada. Võiks soovitada BALIt Indoneesias. Ei ole ülituristlik koht kuid Indoneesia kohta kindlasti), kuid isegi seal ei tea päris kindlalt kiire interneti olemasolu. Samuti Malaisias Borneo saarel Kota Kinabalu vahest.. Melaka võib olla sobiks ka, võite uurida ka Langkawi saart, võib-olla isegi Penang. Vietnam hakkab jääma taas juba veidi liiga mitteusaldusväärseks kohaks. Tai ja Malaisia on kõige usaldusväärsemad kohad, Malaisia on veidi kallim elu mõttes, kuid mitte eriti hull.

Olen nõus, et Krabi võib vastata neile kriteeriumidele ka. Mitte nii kommertslik kui Phuket. Ka PhaNgan näiteks on ilus koht.

Ise Borneol käinud ei ole, kuid kui pikemaks ajaks sinnakanti minna, siis ise valiksin selle koha küll. Tundub selline piisavalt metsik ja pikemaks ajaks avastamisvõimalusi pakkuv piirkond :) Internetivõimalusi ei oska paraku kommenteerida.

Laoses merd ei ole, seega see ei sobi.

Ma ise tahaksin tagasi minna lebotama Kambodiasse Sihanoukvillesse. Seal peab natuke otsima aga siis saab turistidest eemal ilusa rannaäärse ja väga mõnusa paiga küll. Internet jääb seal kindlasti vaid turistide juurde.

Vietnamis oli Mui Ne selline mereäärne rannakoht. Aga turiste seal üsna palju ja Lõuna Tai ning Sihanoukville rannad kordades ilusamad minu hinnangul. Väike saar Phu Quok tundub HCMC-st lõunas huvitav aga ise sinna ei jõudnud.

Kristaht, ülaltoodud tingimustele vastab ilma mingi kahtluseta Singapur. Tõsi, ta pole kõige odavam, aga igasugune infra on super, rääkimata, et ta on kõige Euroopalikum linn Kagu-Aasias. Lähedal on Sentosa rand.

Singapuri puhul võib mõnusa ranna nüüd küll ära unustada. Ja mitte ta ei ole ´kõige odavam´ vaid maailma kallimate linnade hulgas tõenäoliselt ilma tegev, rääkimata muidugi ´vaiksest kohast´. Muidugi infrastruktuuri poolest ta sobiks.

Viisade poolest tuleks meeles pidada, et Maiasiasse kehtib meile viisavabadus 90 päeva. Tai puhul minu teada saab esialgu 60 päevase viisa, kuid seda saab Bangkokis pikendada 30 päevaks (eeldab siis Bangkokki minekut, kuid võite uurida kas saab teha ka näiteks Phuketis kui peaksite Krabisse sattuma vms).. Üle 90 päeva puhul tuleb Taist lahkuda ning kui saabute Taisse lennukiga saate juurde 30 päeva korraga, bussiga sisenemisel vaid 14 päeva. Malaisia puhul pole hetkel pikendamise osas kindel.

Iniki, maitsed on erinevad, mulle ei istu näiteks Tai avalikud, müügimehi täis räpased rannad. Teemaalgataja vist "vaikset kohta" ega "mõnusat randa" ei otsinud ja odavust ei rõhutanud ka? Kuigi jah, tundub, et pigem otsitakse inimtühja randa suurepärase infraga. :D

Singapur on muide 13. elukalliduse poolest, vaid veidi kallim kui eestlaste armastatud Sydney näiteks.

Seal on kindlasti ühendused etc olemas ning valikuid randade suhtes ka. Samuti ka Sandakan ida pool. Küll neid ilusaid ja inimtühje randu on mujalgi, aga seal pole ilmselt ühendust. Hong Kong võiks ka olla mingi teema, aga seal pole jälle nii soe.

Tais leidub ikka vaikseid randasid ka, müüjad on turistlikes. Üldiselt pole rannad ka räpased, võibolla vaid kõige kõige turstlikemate kohtades osad rannad (Central Pattaya kohati, aga ka mitte väga) // Don, HK on veel kallim kui Singapur. Hotellid seal on ikka väga kallid. Ilmal aga pole viga. Talvel on +10 päeval külm. Keskmine on nii +15, vahel ka +20. See on detsember-veebruar. Kevad, sügis on +20 ja umbes 5 kuu jooksul +25 ... +33 > ikka suht soe. Pikaks ajaks aga selgelt liiga kallis eestlasele ja ka paljudele läänlastele. Muide nagu Singapuris, on ka HK-s liivarand. Siiski pole kumbki tuntud oma randade poolest. Muide, Filipiine võib ka mõelda, ma ise seda riiki nii hästi ei tunne. Sooja maa mõttes muidugi võiksid sobida ka Costa Rica, Belize ja mõned Kesk-Ameerika riigid ka, aga alatituleb uurida siis pikemaajalist viisaasja.

Ei lugenud teema algataja postitusest kuslilt välja, et tähtis ranna olemasolu. Nii et vöin julgelt soovitada Ubon Ratchatani Tais, suuremjagu hotellides tasuta wifi(high-speed) nagu igal pool tais:)). Lähedal nii Kambodza kui Lao, ning turiste praktiliselt pole.

Mis puutub Kota Kinabalu ümbrusesse, siis jah, seal on internetiühendus täiesti olemas ja ehk leidubki seal mõni sobiv paik (ma ei tea teemaalgataja nõudmiseid jms). Teada tuleks aga seda, et ujumas saab seal käia ainult saartel, kuna rannas jooksevad kohalike solgitorud otse merre. Samas, saartele saab paadiga pea igalt poolt. Meie ööbisime ühes väikeses puhkekeskuses mõned kilomeetrid KK-st väljas, võiksin kujutleda ennast seal töötamas küll :)

et siiani on nii palju kohti juba soovitatud. Kuna meil on kaasas 5 a laps, siis voiks ikka ujuda ka saada. Tai ei meeldinud meile eelkoige inimeste pärast, selle eest Malaisia. Vähetähtis pole ka see, et Malaisias räägivad KÕIK inglise keelt, tailaste "inglise keel" tekitab juba tämbri poolest mulle kõrvavalu.

Sukeldumine on ka tähtis, motlesin et selle ütleb juba merega ära, aga lugesin siit, et suskil tuleb ka linnasolk otse torudest randa. Otsime pigem odavat üürimaja hea netiühendusega. Kes arvutiga töötavad voiks ju talvised hullud küttekulud Eestis kokku hoida ja talvise niiskuse ja külma asemel päikest ja merd nautida. Tänud ka viisainfo eest.

1.Tai, Krabi ümbruses leiaks midagi sobivat. Kõik soovitud olemas. Mitte kaugel Phuketil pakub sukeldumist Urmas www.firstbuddy.ee, kui soov eesti keeles õppida/sukelduda. 2.Malaisia, Melakas, ei leidnud isiklikult üle 2 päeva tegemist, puudus piisav aura et kisuks sinna tagasi, isiklikult meeldivad taikad rohkem kui malaislased, kes on suhteliselt kivinäod. Mulle nende inglise keel ka oluliselt parem ei tundunud. Penangi jätaks välja, Langkawi on olemuselt sarnane Krabiga st.võiks kaaluda, kui malaislased istuvad Sulle rohkem. 3.Kambodza, Sihanoukville, kui sooviks väheke ehedamat (ja vähem tsiviliseeritud kohta). Äkki kohalikud eestlased aitavad http://www.beachroad-hotel.com/ majutamisel ja sisse elamisel? 4.Saigon pole mere ääres, Phu Quoci saar on mõnusalt hubane (no nagu Hiiumaa?!), aga internetiühendust ei proovinud. 5.Laos, riik väärib korduvat külastamist, kuid seal liigub aeg ja kõik muu väga aeglaselt. Merd ka ei ole. Internetiühendus 2 aastat tagasi oli meie mõistes ikka suht olematu. Juhul kui pead online's olema, võib tekkida töö tegemisel tõsiseid raskusi. 6.Singapur, kui Sul on raha, armastad ilusat ja steriilset keskkonda. Sentosal on (kunstlik)rand, aga kui tankerid seal ringi tiirutavad, siis nagu ei teki erilist tunnet. Pigem euroopalik, kui aasialik. Ise valiks nr.1 Mis on olemas? Ilusad rannad, logistika, võimalus koheselt ja kiirelt ennast ümber paigutada, internet, söök, lõbustus, sukeldumine, muud hobid/sportimisvõimalused, vajadusel tsivilisatsioon/või eraldatus.

Tai mulle isiklikult ei meeldi eriti, vaatamata sellele, et olen seal üritanud korduvalt avatuks jääda. Aga see on muidugi puhtsubjektiivne arvamus. Singapuri osas nõustun MjaM-ga - Singapur on pigem city-turistile, Sentosal jätkub 5 aastasel lapsel kindlasti rohke raha eest rohkelt tegevust ja rand on seal ka olemas, samas sukeldumise osas... Sukelduda võib igal pool, kuid kardan, et erilist elamust te sealkandis kahjuks ei saa. Vietnam on looduse/kliima poolest Taiga võrreldav, kuid turiste pisut vähem. Odavam ka. Phu Quocile ise kahjuks ei jõudnud, kuid kuulu järgi on tegemist võrdlemisi turistisõbraliku kohaga, kus võimalik leida ka vaiksem nurgake. Soovitan uurida.

Käiksin veel ühe mõtte välja - miks mitte Sri Lanka? Ise pole kahjuks Colombo lennujaamast kaugemale jõudnud, samas sõbranna on käinud paar aastat järjest Sri Lankal puhkamas ning hoolimata meedias ringlevatest juttudest džunglis ringihiilivatest tamiili tiigritest, kiidab seda kohta taevani ja väidab, et on turvaline.

Tõenäoliselt oleks mõistlik teil mõistlik kõigepealt (kui sihtkoht paigas) uurida erinevaid majutusvõimalusi ja sealt edasi saab juba esineda konkreetse järelepärimisega internetivõimaluste osas:)

kes oma valikuid põhjendada vaevaks võtsid. Imelik aga põgus kokkupuude Krabiga pani mind selle Tai "as usual" alla liigitama ehk mulle ei meeldi see turistlikkus ja turistikandis elavad kohalikud oma piniseva 2 lauselise inglise keelega, (vastavalt ametile)..sügavust ei ole neil taidel, nagu on Malaisia hindudel või ka malaidel näiteks. Mis sellel Melakal häda oli, eriti Kabiga võrreldes? Sri Lanka vajab kõva kaalumist, kohtasin Georgetownis ühe srilankalast kes ütles ka et jube vaene, külade viisi maha põletatud aga ilus saar. Noh, internet ju ei põle, äkki kõlbabki Sri Lanka ka!?

Sel juhul vahest siis juba Malediivid, kohe Sri Lanka kõrval, kuid elu on seal veidi kallim, samas ka palju rahulikum. POle käinud Malediividel, aga tean, et on väga ilus. Ma ise arvan,et poolekstreemsed kohad laste jaoks ja töötamiseks väga head pole. Kuid kui suudate kusagilt välja uurida ,et Sri Lankal on hea internet, siis võite proovi teha. Viimase asjana samas viitaksin legendaarsele India sub-kontinendi räpasusele, mistõttu mind eriti isegi ei tõmba hästi Indiasse reisima, rääkimata elamisest. Malediividel oleks vist nõus -) Tai/ malaisia debatist. Ise elasin Tais ja mulle küll taid üldiselt meeldivad. Nad pole ka nii pealetükkivad kui näiteks hindud. Malai inimesed jätavad mind külmemaks kui taid. Nad pole üldse nii sõbralikud kui taid. Keele osas üldiselt tais nelja aasta osas probleemi polnud, aga inglist räägivad Malaisias paremini küll. Olen üldiselt täiesti nõus M/M kirjutatuga. Ise olin Krabis vaid põhusalt. Muidugi Krabi turistlikuks nimetamine hiljem pole päris adekvaatne, ütleme on pool-turistlik. Lõppeks leiab ju ka Tais vaiksemaid ilusaid mere-äärseid kohti külluses, ega me ei saagi neid siin nii kergelt välja pakkuda, tuleb kohapeal uurida.