Kui ohtlik on Rio de Janeiros?

Plaanime mehega märtsis minna Brasiiliasse puhkama ja hetkel on enim huvipakkuva sihtkohana jäänud sõelale Rio de Janeiro. Vaatasin siin tripi-foorumis veidi ringi ja natuke hirmutav on see, et peaaegu kõik teemad on seotud sellega, et Rio de Janeiros on vargad/bandiidid/röövlid jne ühesõnaga ohtlik. Samas on need teemad kõik ca 5 aastat vanad. Kas keegi oskab öelda kui turvaline/ebaturvaline hetkel Rios on- kas õhtul promenaadile jalutama ikka saab minna või röövitakse kohe paljaks? Kas turvalisuse kaalutusel tasuks Brasiilias valida ehk mõni teine sihtkoht?

1
2

Nagu öeldakse, et "loll saab kirikus ka peksa"Ise pole Rios käinud, küll aga mitmed sõbrad/tuttavad ja pole neilt ühtki nurinat kuulnud. Tuleb lihtsalt ise tark olla.Sa ju ei lähe võõras riigis pimedas äärelinna väikestel tühjadel tänavatel välja, kindlasti mitte. Samas promenaad on hoopis teine teema, ma olen 100% kindel.Mõtlen siinkohal seda, et kui pimedas välja minna, siis veenduda, et on piisavalt rahvast ringi liikumas ja pole päris üksi. Ise olen küll selle reegli vastu korduvalt eksinud, ka Aafrikas, aga siiani pole midagi juhtunud.Päise päeva ajal Tallinnas võidakse sind ka paljaks röövida. Ole lihtsalt ise ettevaatlik ja tark ning selle läbi igasugused negatiivsete kogemuste võimalus oluliselt väheneb :)

0
2

Olen käinud sel kümnendil 5 korda Rios ja seni pole mitte midagi hirmutavat olnud, sh ööbides Babilonia favelas Leme ranna kohal. Tasub lihtsalt ise mitte otsida ekstreemsusi ja kui jääda tavapärase turistiteekonna sisse ning muudel juhtudel kasutada taksot/uberit, siis ei juhtu midagi. Kiiskavad ja ülikallid kaelakeed jms tasub ehk ka hotelli jätta, rannas kehtib reegel, et pimedas pole mõtet veepiirile romantilisele jalutuskäigule minna, vaid soovitav on aega veeta promenaadil. Romantiliseks rannapuhkuseks tasub mõneks päevaks võtta ette sõit 4h kaugusel olevale Ilha Grande saarele, kus on kuritegevus 0 lähedane (nt Green Toad Bus'iga, mis võtab majutusest peale ja viib bussi/kiirkaatriga saarele kohale). 

0
0

Ise me jah probleeme ei otsi ja kalleid kiiskavaid kaelakeesid mul polegi paraku :) Tundub, et asjad siis ikkagi ei ole nii hullud seal, kui mõned aastad tagasi :) Tahtsin veel küsida mis on kauneim rand sealkandis, kuhu soovitate kindlasti minna (kui jätta saared välja). Veebis pakutakse eelkõige Copacabanat, aga see siiski ju linnarand...

0
0

Ohtlik vôib olla igal pool :). Samas pean tunnistama, et minu AINUS vargus reisil toimus (ptüi-ptüi-ptüi! :)) just Rios ja toimus see ca 5 a tagasi. Ûhistranspordiga nn kodu poole sôites oli kellelgi väga osaval ônnestunud mehe seljakott (mis asus hoopis kôhul) katki lôigata ja sealt asjade vahelt rahakott pihta panna. Nagu needuseks oli sel päeval just suur rahasumma kaasa vôetud, sest plaan oli shopata. Aga tunnistan, et eks ma ise olin veidi ka süüdi - oli mul vaja seal bussis kotist fotokat välja ôngitseda :). Nii et meie vargus toimus päise päeva ajal, samas ôhtuti nii peatuskoha lähedal favelos kui ka rannaääres jalutades oli vägagi rahulik. Nn turistipolitseis oma järge oodates oli maja varguste ohvreid täis küll. ûhed Hispaania neiud olid vaid päikade väel, sest seljakotid koos asjade ja dokumentidega olid rannas ära varastatud. No eks seal Rios ikka ole seda kuritegevust korralikult ja ma ei usu, et see aastatega vähenenud oleks. Samas on seda ju igal pool, eriti suurlinnades. Tuleb vaid ise olla ettevaatlik ja tähelepanelik - ära kanna kaasas passi ja väärtuslikke asju, ära tômba paksu kuldketi vôi kalli tehnikaga endale tähelepanu jne-jne. Varguse kartuses soovitud reisi ära jätta küll ei tasu :). Nii näiteks tundus mulle Sao Paolo Brasiilias veel hullem linn olevat kui Rio, samas näiteks väikesed kohad nagu Ubatuba ja Foz do Iguacu olid väga rahulikud ja turvalised. 

2
0

Oskan võrdlust tuua enda kahe reisi näitel, 2016. algus (Rio-Salvador-Ilha Boipeba) ja 2018. lõpp (Rio-Ilha Grande). Esimesele reisile sai mindud samuti eelarvamustega, reaalsuses aga selgus, et mingit põhjust muretseda ei olnud. Ööbisime Rios Copacabanal, kulgesime taksoga läbi kõik peamised vaatamisväärsused erinevates linnaosades, kõikjal oli palju politseinikke ja turvamehi, kordagi sellist tunnet, et midagi halba võiks juhtuda, ei olnud. Ilmselgelt oli siin ka seos 2016. aasta suvel toimunud olümpiamängudega, enne mida kindlasti turvalisusele suuremat rõhku pandi.Teine reis jättis ka väga hea mulje, aga võrdlema hakates oleks justkui midagi veidi muutunud. Kuidagi rohkem jäi tänaval silma kahtlaseid tegelasi (nt Copacabanal rannas tolknes pea iga ATMi läheduses keskmisest räsituma välimusega seltskond, kes inimesi jälgisid), kolme päevaga nägime 2,5 laipa (2 niisama tänaval vedelemas linaga kaetuna - üledoos? tulistamine? ja 1 liiklusõnnetus otse meie hotelli ees – mootorrattur viidi küll kiirabiga minema, aga asi nägi välja väga halb), rohkem rannas tüütuid kaubitsejaid (naljapärast vaatasime aega, keskmiselt minut oli aeg, mis sai niimoodi istuda, et keegi midagi müüa ei üritanud) jne. Samas jällegi keegi meid ei tülitanud ja ühtegi probleemi ei olnud, kuigi olime palju rannas ja jalutasime linnas ringi – kaugemad kohad sõitsime muidugi läbi taksoga/Uberiga. Õhtul promenaadil oli rahvast nii palju, et otseselt paljaksröövimist pigem kartma ei peaks - taskuvargaid aga kindlasti, kui midagi kuskil ripakile jätad. Rio on väga äge koht (ilus loodus, soe, mõnusad rannad, soodne) ja ise läheksin sinna kindlasti ka kolmandat korda tagasi. Samas selge on, et mõnevõrra pead ümbritseva suhtes rohkem valvel olema, kui Euroopas või Kagu-Aasias. Abiks on kindlasti, kui räägid portugali keelt (vähemalt käibefraasid selgeks), sest inglise keeles on asjaajamine enamasti üpris vaevaline.Turvalisuse kohapealt jätsid nii Ilha Boipeba kui Ilha Grande väga hea mulje (puudusid pätid, liiklus oli olematu, võrdlemisi vähe rahvast, rannas keegi ei tüüta jne), seega kaaluda võiks ehk mõnda saart. Saartele samas pead jällegi kuidagi sinna kohale saama, seega kui saar, kuhu soovid minna, vajab ka siselendu suuremasse keskusesse (nt Boipebale minekuks tuli enne lennata Salvadori ja sealt seigelda veel ühte väiksemasse linna sadamasse), siis vähemalt ühel suunal on öö Rios/Sao Paulos pigem vältimatu.  

3
0

Ytleks nii,et on kyll ohtlik olla,nii Rios,kui SaoPaulos....eriti,kui veel yksi oled,nii päevasel ajal,kui öisel.Ka mind rööviti päevasel ajal,taheti taga taskust rahakott välja tommata,aga rahakott oli teadlikult luhikese ketiga tasku kylge ömmeldud,seega ei saanud nad seda kohe kätte ja joudsin reageerida! Koige hullem oli see,et neid oli kolm ja ei jooksnud nad ära kuhugi,olid umbes 20-30 aastased,jäid koik mu juurde seisma ja tegid näo,et midagi pole juhtunud....ja mida sa seal ikka teed ja  räägid,nad ju portugaallased,englishit mitte pörmugi! Mul vedas,aga mitte koigil. Televiisoris näidatakse igal hommikul otse öhust,helikopteri pealt otse saadet,kuidas roovitakse inimesi ja autosid....Seega....tuleb olla ettevaatlik ja raha,dokumente igaks juhuks hästi vähe kaasas kanda ja röövlitele,kui ryndavad....mitte vastu hakata,kui elu kallis!

4
0

Nett on videosi täis:https://www.youtube.com/watch?v=7IatJUzlil8Mind ennast küll ei röövitud, aga siis olid ka teised ajad, veidi enne olümpiat ja politsei patrullis igal pool. Peale olümpiat tuli Brasiilias majanduslangus ja kuritegevus suurenes. Samas neid palja ülakehaga või kaltsudes noorukeid passis ka siis seal mitmel pool.

0
0

Vot töesti on nii....röövitakse mitmekesi,tehakse kambakas ja mida sa teed! Hommikusel tipptunnil SaoPaulos,peatänaval,autod 3-4 rida yhes suunas,sama teises suunas,autod seisavad ummikus ja roovitakse autojuhte,relvad näpus,lihtsalt roovitakse,kes vastu hakkab lastakse maha,rahakott voetakse ikka ära ja siis joostakse laiali,igayks eri suunas ja keegi ei saa appi minna,ka politseid pole,  teised autojuhid vaatavad pealt,igal yhel ju oma elu kallis! Nägin seda pea igapäev TV uudiste,live ylekanne,helikopteriga voetud,helikopter pyydis ka natuke jälitada,aga ei mingit kasu,See koik oli aastal 2015,märtsikuul.

3
0

Peamine turismi ala Copacabana on suhteliselt ohutu ainult p2evasel ajal. Varahommikul mil inimesi veel v2ga palju liikvel ei ole tehti turiste ka otse liivarannal tyhjaks.

0
0

Meie kàisime aastal 2016, mina olen see siiras sinisilm, kes usub, et maailm on nii ilus ja inimesed kòik head... seega pidasid Rio elanikud mind tihti kinni ja sundisid fotoka kotti peitma. Suurte randade làhedal mitte, seal liigub nii palju turiste. Kui aga natuke suurtelt tànavatelt kòrvale pòigata siis oli kohe keegi juures ning enne àra ei lasnud, kàis nàrvidele, kuni ma fotoka kotti peitsin ( ei, ma tegin seda hea meelega, ei pòigelnud vastu). Olime koos lastega, 2 aastane ja 9 aastane ning pigem jàttiski tànu nendele inimestele pigem sellise mulje, et tavainimesed ikka tahaks, et sul kòik hàsti làheks ja hoolivad sinust. Pàrast làksime Jericoacoarasse 15 pàeva randa ja no seal polnud absoluutselt kriminaalsust. Ka teiset arvates, mitte vaid minu. p.s. Rio on minu edetabelis kindlasti esikohal, kui maailmas kòike lemmikum linn ning ka ainus linn, kuhu ma tahaks tagasi minna. 

0
0

TereKäisime naisega aastal 2012 ja teisel õhtul (seal läheb suht vara pimedaks) romantilise pikniku copacabana rannas. Olime ka ümbritsetud inimestest ning tegin fotokaga pilti (välguga) et hetke jäädvustada ning seda nägis kaks mööduvat noort (umbes 14 ja 17a) Keerasid kohe suuna poole ja küsisid kella, aimasin kohe et jama ja ytlesin et ei tea vms aga ikka liikusid peale, siis väiksem tõmbas noa välja (me naisega lebasime maas) pomises midagi portugaali keeles, eks sisu võib aimata, teine kutt tormas naise juurde, naise käes oli telefon ja hakkas seda kiskuma, naine võitles vastu ja kuna ma olin õllet joonud, olin ka lõvi täis ja mõtlesin, et mingi tatikas mind ei röövi.Lükkasin ta ymber ja hakkasin teda näkku peksma ja samal ajal kuulsin, kuidas naine ja teine pätt ähkisid seljataga. Karjusin et löö teda :) aga siis sai telefoni kätte ja pani jooksu ning haaras minu kõrvalt veel üleõla koti.Mina jäin veel mürama oma uue sõbraga, naine hakkas teda taga ajama. Kui jooksik nägi, et naine taga ajab, pistis korra käe kotti ja viskas siis selle maha. Ma olin selleks hetkeks lõvi väga täis (mõtlesin, et lähen teisele pätile ka kohta kätte näitama) aga suures hirmus, adrenaliinis, ei jõudnud peaaegu ühtegi sammu joosta. Saime naisega kokku ning kaotuseks oli siis üks telefon. Kasutasin ideed, et üleõla kotis, hoidsin kõiki asji eraldi taskutes, raha ühes, passid teised ja telefoni kolmandas. Ilmselt pätt lükkas käe kotis taskusse, kus oli telefon ehk tühi ja loobus sellest. Tegelikult oli seal 2000€sula ja passid.Mitte ükski ümberolevatest inimestest ei reageerinud ka mitte.Läksime esimesse tänavaputkasse, lasime politsei kutsuda, meid viidi jaoskonda, kus üks noorpaar just lõpetas samasuguse avalduse kirjutamist. Meie olime sel õhtul kuuendad :)Eelmine paar tegi ka nö rumalusi et keset tänavat vaadat paberkaarti (turistid) ja tehti fotokaga pilti. Tuli suur punt nende juurde, naid said aru, mida nõutakse, mees hakkas kätt panema põue rinnataskusse raha järgi, ilmselt arvati, et haarab relva vms :) ja mindi kallale. Naine tõmmati juustest asfaldile pikali ja meest peksti ja võeti asjad. Neil läksid kõik asjad mh passid. Kutt oli itaallane ja naine inglane ja nende saatkonnad asusid sel ajal rio eri otstes ehk järgmisel, nend viimasel päeval enne honeymooni jätku, pidid teineteisest eralduma, et kumbki jõuaks saatkonnas ajutise reisedokimendi vms korda.Ülejäänud 2 nädalat, me pimedas väljas ei käinud. Päeval liigeldes olime lühikestes riietes, kus oli selgelt näha, et meil pole mitte ühtegi asja, naine peitis päevaks vajaliku raha rinnaka vahele :)Saime tuttavaks ühe mammiga, kes elas kõrval korteris, temaga koos käisime ka ühe õhtu väljas. Mega huvitav on seal tegelikult ööelu.Ise liikusime ringi kohaliku transpordiga. Sel ajal liikusid ringi nö marsa bussid (nagu tartus kunagi) ja nendega sai imeodavalt sõita pikki vahemaid.Tagasi tulles mingi aeg hiljem lugesin  ajalehest, et ühte noorpaari rünnati marsas, kutt peksti läbi ja naine vägistati grupi poolt..Seda viimast saab ilmselt tõesti välistada sõites privaattakaoga jms, ülejäänu osas soovitan käituda nagu meie ülejäänud reis.Minu arust on neil kohe ütlus, et kui sind pole röövitud, siis sa pole õige kohalik/turist vms.Tagasilennul istus meie kõrval kutt, kes rääkis, et on oma tutvusringkonnas ainuke, keda pole röövitud.Meie olime siis 22 ja 24a.Tolle reisi kogemusel ilmselt soovitaks harjuda mõttega, et kui tullakse, siis neile soovitud asjad anda ja seda mitte isiklikult võtta ja reisi edasi nautida.Seal veel pidi nii olema, et pole seaduses enesekaitseks kellegi löömine ehk kui kogemata halbade asjade kokku langemisel, oleks minu kähmluse tagajärjel kutt surnud, siis oleksin sealsete seaduste järgi mõrvar... Ehk et nõustun eelkõnelejatega, et tuleb ise olla mõistlik ja pigem olla tagasihoidlikum tänavapildis.Ipanema beachil tegin deltaplaani hüppe ja võtsime surfitunni. Soovitan ka seal kandis käia, sel ajal erinesid need kaks piirkonda päris drastiliselt. 

3
0

Tore oli lugeda, kuigi keegi kirjutab tarkusest jne.Alati on keegi lollem ja keegi targem nii et.....Aga nendes maades tarku jagub.Kui sulle kingitakse ilus varviline asjake ja selgitatakse et see toob onne ja hoia teda pidevalt kaes, siis sul kindlasti hea meel. Onju ?Alati pole see nii sest tegelikult oled valitud ohvriks ! Ja ootad oma tundi.Elu opetab ja mida rohkem ilmas koperdad, seda targemaks kull saad aga ......Kui oled ohver, siis ei tahenda ei lahedane rahvarohkus ega miski.Neil on oma siht ja elustiil.Keegi uleval kirjutab pikalt toelisest, reaalsest elust.

1
2

Kaardiga maksta küll väga ei tasu, mul hakkasid pärast koju jõudmist summad arvelt kaduma. LHV hoidis aga silma peal ja avastas enne mind, saime ilusti korda. Rios näed kohe kohapeal, kellel see päev ilma jamata ei möödu - selfiepulga otsas uusimad iphone'id, ketid kaelas, kellad käepeal. Kui oled mõõdukalt räbal, pimedas kuhugi ei tiku ja noorte varateismeliste jõugu keskele ei satu, hoiad väikse summa kohalikku raha hädas äraandmiseks taskus, ülejäänud päeva jaoks vajalik sull kuhugi kere lähedale, vanem telefon kaasa, peaks hakkama saama ilusti. 

3
0

Tere! Meil on piletid Riosse oktoobriks ostetud, nüüd siin kommentaare lugedes tuli täitsa hirm naha vahele, ei julgegi minna enam..  Kas tõesti see kuritegevus seal nii suur on ja tõeliselt ohtlik seal olla?

0
0

Meil on perega minek Riosse aastavahetuseks. Kas 31.dets õhtul on mõtekas üldse Copacabanale minna (kui see kuritegevus nii hull on) või peaks uue aasta vaikselt korteris vastu võtma? (peatume Flamingo beach juures). Kes on jõulud ja aastavahetuse Rios veetnud, mis olete teinud ja kus uue aasta vastu võtnud? 

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased