Kuuba või Mehhiko?

Mis hinnaga oleks mõistlik sinna lennupiletid osta? Kas praegu on viimane aeg ära osta, või on lootust veel mingitele soodukatele. Plaan minna veebruari lõpp või märts kuskile sinnakanti 11-12 päeva.

Varasemalt on Tuiga Cancuni selle aja kandis tihti viimase hetke pakkumisi ca 300€ olnud. Puudusena see, et kui soodukat ei tule, siis mõne nädala ette ostes hinnad kirved.

Võiksin olla reisikaaslane..

Eeldusel et Mehhikos soovid Yucatani, siis sel aastal polnud Helsingist häid pakkumisi. Stockholmist oli ca 350 + Eestist sinna. Parimad viimase hetke pakkumised Helsingist olnud Novembris. Mulle meeldib Mehhikos rohkem, kui Havanna kogemuse põhjal Kuubal.

Cancuni pileteid tasub vaadata ka algusega CDG LGW. Viimasest tasub vaadata ka Tui viimase hetke pakkumisi. Kuniks TLL-LON pileteid soodsalt veel saab. Cancuni piletite minu ülempiir on 510€

Kuuba on rohkem ajas tagasi minek ja omanäolisem. Mehhiko samas meeldis mulle endale rohkem, ja seda mitmel eri põhjusel. Maitsed on erinevad, seetõttu raske soovitada, eriti kui reisijatest ja nende huvidest midagi ei tea.
Tui.fi eriti head soodushinnad Helsingist Cancuni on enamasti ainult nov-jaan, muudel aegadel 300 euroseid pileteid nii lihtsalt ei saa.
Samas on Cancuni odavad otselennud ka Brüsselist (Tui/Jetairfly), Manchesterist (Thomas Cook ja Tui/Thomsonfly), Eurowingsil erinevatest linnadest jne ning vahel satub sellistest kohtadest ulmehindu leidma. Samas ei pruugi siis jälle hea hinnaga Eestist sinna vahelennujaama kohale saada, või siis tuleb seal öö veeta, mis teeb reisi kallimaks. Ka Turkish Airlinesi pakkumistel tasub silm peal hoida.
Kui aega pisut nihutada annab, siis dets-jaan on üsna hea võimalus Helsingist või Stockholmist Tui otselend alla 300€ leida. Soodsaim, mida olen näinud, on Helsingist 250€ ning Stockholmist 230€, paar päeva enne lendu.
Eelmise aasta okt või nov kuus ilmus saadavale Air France´i soodukas, Tallinnast veidi üle 400€ edasi-tagasi, äärmiselt mugavad lennuajad ühe vahemaandumisega Pariisis, äraantav pagas hinnas.  Lennuperiood oli novembrist veebruarini.
Mina isiklikult veel ei ostaks pileteid, põhilised soodustused sinnakanti peaksid tulema veidi hiljem.

Kuupäevi annab nihutada siia-sinna, lihtsalt tööandja tahab vähemalt paar kuud ette teada ;) Enda jaoks pole oluline. Huvi on natuke kultuuri ja ka rannapuhkust, ilusaid randu jne. Ei ole ise palju reise kokku pannud ja lennupiletite otsimisel võhik. Hetkel leidsin Kuuba 700 €, mis tundub liiga kallis. Minek on kahekesi.

700 Kuuba lennu eest on kindlasti liiga kallis. 400-500 umbes oleks ok , pole mõtet üle maksta.


Lennukipiletite otsimisega momondos jms lehtedel on see asi, et kui Sa otsid sama sihtkoha lendu mitu korda sama seadmega või Google kontoga sisselogituna, siis süsteem saab pihta, et Sa  tõesti soovid sinna lennata, ja kergitab hinda. Olen vahel korduva otsinguga saanud alguses pakkumise 500-600, ja hiljem täpselt sama lend juba mingi a la 1500-2000. See ei ole küll alati nii, kõigi piletitega, aga siiski tihti. Nii et tasub proovida piletiotsingut erinevate telefonide, tahvlite ja arvutitega, erinevate kontodega.

Tallinnast vast päris 400-ga Kuubale ei saa, viimasel ajal on KLM/Air France pakkunud 500€ ümber ja väga heade lennuaegadega (kogu reis alla 15h). Teinekord Aeroflotil ka sarnases suurusjärgus hinnad. Helsingist saab sageli u 450ga läbi Kanada (ka mujale kui Havana). Väikeseks boonuseks turistikaardi pealt kokkuhoid 30€, kuna Air Canada annab selle tasuta, miinuseks aga u ööpäeva kestev teekond.
Kuuba kindlasti väga omanäoline. Kui seiklushimu on tagasihoidlik, siis ma sinna minna ei soovitaks - saab küll võtta ka klassikalisi kõigi mugavustega pakette, aga eemalt vaadates tundusid need üsna veidrad, meenutades ehedaid kommunistide tooteid, kus klient on eelkõige rahamasin. Samas kuna ise ei kasutanud neid, sis eks tunne võis petlik ka olla.

Mehhiko on aegumatu sihtkoht kus hea tasakaal ajalugu, teisi kultuuriväärtusi ja häid rannaelamusi - suuri muutusi pole siin oodata. Kuuba puhul on oht, et lähi aastatel kaotab riik oma praeguse hõngu mille juures ongi positiivses mõttes kommunistlik toon. Hea tunnetuse Kuuba erinevatest külgedest saab tehes ringi Havana, Vinales, Cienfuego, Trinidad, Santa Clara ning lõpetada võibVaradero rannas, mis on rand nagu iga teine ja õhustikult võib olla see, mis iganes riigis - siin pole enam miskit seost eheda Kuubaga.

Väga palju kasulikke nõuandeid! Aitäh! Jätkan otsinguid ja olen ootel. Seiklemise vastu pole midagi, lihtsalt pole seda veel teinud! ;) Eelmine aasta panime kokku Vietnami reisi. See oli vast esimene selline kaugem ja ise kokkupandud reis.

Veidi OT, aga härra Uku on vist juba poole trip.ee'ga reisil käinud.