LA, Monument Valley, Grand Canyon, Bryce Canyon, Zion NP, Las Vegas, Death Valley, Sequoia NP, Yosemite NP, San Fran, LA

Plaanis pealkirjas toodud marsruut 3 nädalaga rendiautoga läbida, tatsata palju looduses sh Grand Canyoni põhjas käia ja võimalusel seal ööbida. Start aprilli II pooles. Kuidas tundub? Mida muudaksid/lisaksid/jätaksid ära/vm? Palun ka muid soovitusi!

Kui sa juba Death Valley'ni lähed, siis oleks patt Arches national park vaatamata jätta =). Ja Canyonlands (Mesa arch). Ja Natural Bridges national monument. Ja kohe VÄGA-VÄGA-VÄGA soovitan teha väike kõrvalepõige kruusateele ning sõita Mokee Dugway kaudu ühele suhteliselt inimtühjale tasandikule nimega Valley of the Gods. http://suslikute-alaska.blogspot.com/2006/10/valley-of-gods-ning-vimatuna-tunduv.html

et vaatasime, kui pikad on vahemaad ja kui palju me päeva jooksul sõita tahame-jõuame. Mõni päev oli lihtsalt tundide kaupa läbi kõrbemaastike uhamine. Kasulikke nõuandeid leidsime Tripadvisorist, kus kohalikud annavad eriti rahvusparkide kohta asjalikku infi. Kui matkata ka soovid, siis su valitud marsruut tundub liiga pikk kolme nädala jaoks. Ainuüksi SF-s on tegemist mitmeks päevaks.

ma ei saa ikka mööda Monument valley soovitusest..

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/de/2/21/20030819-monument-valley-pa.jpg

Kolme nädalaga on see teekond täiesti läbitav heas tempos. Ise tegin round tripi Chicagost läänerannikule ja tagasi kolme nädalaga ja vahemaad olid suuremad. Las Vegasesse soovitaks igal juhul õhtul sisse sõita ja just ida poolt Hoover dam´i poolt sest see tegi küll suu lahti. Sequoia park on väga tore (General Sherman) ja kindlasti tiirutage Yosemite juures ringi.. seal oli mingi tee mis viis mäe tippu kust sai ilusti Half Dome´i vaadata.

Kui plaanid telkida siis võta teadmiseks, et need kohad on karurikkad, seega soovitaks algsed reeglid selgeks teha kus toitu hoida ja mis tehakui karu paks ründama.. igaks juhuks :P

Tänud heade soovituste, kodulehtede linkide jm eest! Hakkan peenemaid kohti läbi lappama. trehvi, Sinu soovitusel oli Monument Valley plaanis sees, nüüdseks näpuviga teema nimes kõrvaldatud. Linnades väga kaua olla ei jaksa. Plaanime LA-s, Las Vegases ja San Franciscos olla igaühes 1-he päeva. Kas rendiautodes sama sigaretisüütaja ots, mis meil siin? Kas peale "Motel 6" keti mingeid tagasihoidlikuma hindadega oskab keegi mainida? Kas on mõned kohad, kus odava elamise leidmisega ilma broneerimata võib probleeme tekkida? Kas keegi oskab öelda, kus kõige õigem kaktuseid vaadata on, LA lähedal pidi mingi org olema, ei ole veel sellele pihta saanud?

Otsi mõnes söögikohas või turistikohtades sellised raamatud nagu roomsavers, mis sisaldavad kupongeid, millega saad soodsamalt motellides ööbida. Motellid on kõige odavamad ööbimiseks. Üldiselt need asuvad linna alguses kiirteede lähedal. Igakord kui toa võtad kontrolli tuba üle, et see päris peldik pole, sest samas hinnaklassis on kindalsti ümberringi ka muid motelle.Yosemite valleys on tarekesed alates 100 dollarit, soendusega telgis odavam. minu arvates LA on igav koht, kus pole midagi vaadata, Las Vegases on vaadata ainult õhtul linnatulesid. Kõige normaalsem koht on SF, kus on nii mõndagi vaadata, soovitan planeerida sinna mingi 2 päeva. Mulle meeldis ka Lake Tahoe ümbrus, võimas loodus.Hästi mõnus koht ööbimiseks on http://www.tahoelakeshorelodge.com/

Sigarisüütaja auk oli vist sama, mis meilgi. Kaktuseid oli päris palju peale Palm Springsi, kui sai keeratud Flagstaffi poole. Muidugi olid okastraadist aiad ees, aga ega see kedagi peata :)Täpset kohta ei oska nimetada, aga kohe tee ääres ja ikka mitme meetri kõrgused. Bryce Canyon on väga ilus, meeldis mulle isegi rohkem, kui Grand Canyon. Kui plaanid ka Skywalkile minna, siis kogu toda kompleksi alles ehitatakse seal välja. Kõige odavam tuur oli seal vist ~50 USD, said näha indiaanlaste kunagist elu. Skywalkile minek oli eraldi tasu eest ja oma fotokat kaasa võtta ei saanud. 50 USD sees oli ka 2 sööki. Mõnus oli küll kanjoni serval lõunat süüa. Vaadet oli ikka mitme miljoni eest. Lisaks oli veel seal vana vesterni linn, kus näidati siis lasso ja piitsa trikke, karjaajamist ja lühike etendus ka püsside ja dünamiidiga. Lisaks sai teha kopteri ja lennuki sõite kanjonis. Ööbimiseks on Motel 6 või 8 siiski väga mõistliku hinnaga. Ja toad on ka seal korralikud. Odavamad kohad võivad olla suht nutuse olekuga, sai seda kogetud seda seal. Muide rahvusparkidesse sissesõit ka maksab, oli vist 20 USD auto pealt. Vahi putkast saad siis pargi kaardi ja miski ajalehe. Las Vegases soovitaks sinna purskavu showd minna vaatama enne keskööd, peale keskööd igatahes ei õnnestunud minul seda enam näha. Hetkeks kõik :)

küsivad $20 sissepääsu eest ja kui plaanis mitmeid neist külastada, on soodsam osta aastapilet. Olime Yosemites ja Sequoias aprilli teises pooles ja lund oli kohutavalt palju, mõnel hommikul sadas veel juurdegi. Kindlasti peavad teil kaasas olema lumeketid (kui pole tegemist 4 rattaveoga), mille olemasolu sissepääsu juures või ka hiljem, lumepiiril kontrollitakse. Neid saab laenutada autot üürides või kohalikest bensukatest $20 eest. Nii Yosemites kui ka Sequoias tundsime suurt puudust veekindlatest jalanõudest, sest lume-veelöga oli üle pahkluude.

Palm springi lähedal on ka Joshua Tree Park, hiiglaslike tääkliiliatega, mis näevad kaktuse moodi välja - mulle meeldis. Linnades pole tõesti mõtet aega raisata, ise sõitsime peamiselt mööda California linnu, siiamaani ei taha tagasi. Eriti mõtetu oli LA. Aga San Fransico kesklinnale on lahe läheneda mööda Bayd kaatriga.

USA osariikide teeolude kohta on olemas väga hea lehekülg, millest oma reisidel palju abi leidsime

http://www.fhwa.dot.gov/trafficinfo/index.htm

Tänud kõikidele! Kas LAX lähedal mineku /tuleku ööks peale Motel6 ja Super8 veel mingeid odavaid alternatiive teate? Kas Discoveris http://www.godiscover.ee/?id=1173 mainitud 50$ aastapiletit saab osta iga rahvuspargi väravast? Kas on mõni lehekülg, kust võiks näha zoomitavat kaarti koos teede takistustega (remont, hoojaline sulgemine, keti nõue, vm)?

ma soovitaks ka kasutada (kui on võimalus) www.hotels.com lehte ja seda viimase hetke pakkumisteks. Sealt saab vahest päris häid pakkumisi samaks päevaks. Otsingus saab valida et leht näitaks kõige odavamat hinda ja saab valida ka mille lähedal sa tahaksid, et hotell oleks (nt LAX). . Meie käisime viiekesi (ja ööbisime ka ühes toas viiekesi kuigi max on 4), kasutasime põhiliselt kupongi raamatut ja ühel oli ka mingi raamat erinevatest hotellidest erinevates linnades ja hinna indikaator kui palju tuba võiks maksta. Paaril korral sai lihtsalt koht otsitud kus ööbida ja sisse jalutatud. . Me ei proovinud, aga ehk keegi oskab öelda kas õhtul motelli minnes annab ka hinna üle kaubelda. Sest senikaua kui nad ka $1 kasu teenivad tasub see neile ära.. ehk peaks küsima mis on nende parim pakkumine (what´s your best offer for the night?) :)

PS. SF tagasi LAsse kindlasti mööda rannikut!! :P

on eelmisest aastast 80 dollarit, saab osta iga pargi kassast.

Mõttetuim linn - Los Angeles, Las Vegas - ??? suurlinna tuled. Parem käi ära San Diegos - võrratu loomaaed. http://www.grand.canyon.national-park.com/hike.htm; http://www.bobspixels.com/kaibab.org/bc/gc_trail.htm;

nendega, kes LA mõttetuks linnaks peavad. Külastasime silmipimestavat ja huvitava arhitektuuriga Getty muuseumit, all-linna, kus oli mitmeid huvitavaid hooneid ja põnev turg. Hollywoodis vaatasime kuulsat Kodak teatri esist platsi ja veetsime päeva Universal Studios lõbustuspargis, kus oleks ka ilma lapseta lõbus olnud. Igast linnast leiab midagi vaatamisväärset, kui tahtmist on. Nõus sellega, et San Diego loomaaed on vaatamist väärt!

Emigrant, nägin teisest postitusest, et käisid all ära. Juu all oli looduslikku puhast vett piisavalt (aprillis seda muidugi eriti ei kulu ka)? Kas on veel muljeid indiaanlaste reservaatide külastamisest?

Pidasin silmas Grand Canyoni põhja

Imetlesime ainult servalt, kuigi kadedaks tegi vaadata, kui üks seltskond muuladel optimistlikult teele asus. Vee kohta oskavad pargi "rangers" kindlasti nõua anda. Matkasime rohkem Bryce's ja Zionis, kus oli palju vahvaid radu. Indiaanlaste reservaadid jätavad masendava mulje, tohutu suured maa-alad lagedal kiltmaal ja kõrbes haledavõitu ehitistega. Ega nad ei reklaami, et tulge ja vaadke, kuidas me elame. Lähemalt puutub indiaanlastega kokku näiteks Monument Valley's, mis on nende hallata. Aprill on hea aeg Utah's reisimiseks, pole veel kuum ja turiste vähe.

Mõtlesin peale reisi tripikaid teid tänada, aga siiani see ikka tegemata.

Kulgesime 19.04-09.05.08 abikaasa kahekesi rendiautoga, enamus öid olime motellides, ööbimisi ette ei broneerinud.

Marsruut: LA ja selle rannikud, teelejääv Route 66 osa, Grand Canyon NP, Bryce Canyon NP, Zion NP, Las Vegas, Death Valley, Sequoia NP, Kings Canyon NP, Yosemite NP, San Francisco, läänerannik, LA äärelinnad.

Reis ületas kõik lootused. Pean tõdema, et vähe on selliseid kohti maailmas, kus nii kontsentreeritult saab kogeda nii erilaadset ja imelist loodust kui USA läänerannikul ja selle sisemaal. Kuigi ma ei talu eriti linnu, ei kahetse San Francisco, Las Vegase, LA äärelinnade ja mõnede teiste väiksemate külastamist.

Kuigi aega oli vähe, jõudsime siiski igas rahvuspargis päevakese või pisut rohkem matkata. Paaris viimases oli sel ajal palju lund ja mitmed rajavõtmised luhtusid, aga teeäärsed vaateplatvormid korvasid selle kaotuse.

Rahvusparkidest saime kõigist väga tugevad elamused. Bryce oli kõige hämmastavam oma loodusvormide poolest, Grand ja Yosemite kõige ürgsemad ja mastaapsemad, Death Valley kõige aukartustäratavam.

Ostsime esimese rahvuspargi väravast rahvuspargi aastapileti, mis tasus vist ära juba 2 pargi külastamisega.

Grand Canyoni põhjas käimisest loobusime, kuna all ööbimise broneerimine 2 nädalat enne reisi osutus hilinenuks ja me ei olnd veel piisavalt aklimatiseerinud, et see matk 1 päevaga ette võtta. Matkasime pool päeva mööda ülemist serva ja teisel päeval kl 7 stardiga niipalju alla, kuni tundsime, et paras aeg tagasi minna.

Ainuke, mida oleks võinud teha teisiti, oleks tulnud varuda selleks reisiks 1-2 nädalat rohkem aega. Kõik oli nii super, et igal ajal läheks tagasi, kui ei oleks maamunal veel nii palju nägemata kohti :)

Kõigile suured tänud! Vastan nüüd ise meeledi küsimustele.

http://www.flickr.com/photos/ruudi/sets/72157624869408289/

Kui ilusad fotod ja huvitav reis! Mina läheksin samuti iga kell Metsikusse Läände tagasi, olenevalt aastaajast on seal alati midagi uut näha ja kunagi kõike korraga ei jõua ka. Yellowstone teil veel nägemata, nii et peate tagasi minema :)

Tänud, emigrant! Yellowstone kummitab mul pidevalt. Mõtelen seda kunagi ühitada Kanadaga, mis ka veel täiesti avastamata :)