Laevaga Kameruni ja tagasi Kongost

Hetkel on 4x4 seltskond organiseerimas laevareisi Kameruni ja tagasi Kongost. Suunitlus on autoga matkajatele aga samas saavad ka muud huvilised liituda. Riikidega on käimas eraldi läbirääkimised, et Covid piirangutest hoolimata oleks võimalik riiki siseneda.

www.visitequator.eu

1
2

Ma kohe huviga ootan läbirääkimiste tulemusel võimaliku lepitava diili reaalset täitumist.

Demokraatlike riikide puhul ei oleks sellised erikokkulepped võimalikud, Aafrika riikide juhul oleks väga üllatunud, kui miski lepe saaks reaalselt täidetud. Ilmselt oleks pigem võimalik piiril miskit sahkerdada, aga selle hind ei tasuks ära.

1
0

Väga huvitav pakkumine. Aga kuna sealne olukord pole meie poolt kontrollitav, siis palju maksaks teie kaudu lendamine kuule ja tagasi marsilt?

5
1

 Tundub nagu lahe mõte, kuid hetkeolukorras vist pikemaajaliste plaanide tegemine on liiga keeruline, eriti veel Aafrika riikide läbimist arvestades.

 Kuhugi lõksu jäädes, pead arvatavasti terve varanduse hakkama panema, et minema saada, kuid respect neile, kellel on võimalust, raha ja aega riskimiseks!

1
0

 Ma kohe huviga ootan, mis sest kõigest välja tuleb. Aasta tagasi oleks ennast ka kirja pannud aga täna on asi tiba kahtlane.

 Laevaga kohale ja laevaga tagasi nõuab aega. Samas jääks ära hulk kahtlasi piiriületusi. Enne Budapest-Bamako rallit üks eesti seltskond proovis eelnevalt antud teed läbida ja veendus, et seal on tõesti täielik bardakk. Head närvid ja rahakott peavad olema. Ning piisav reisimise kogemus lisaks.

 Ise pakun ka, et asja teostamine pigem võimatu tänastes oludes.

1
0

@Hbert Minu teada sa ju Aafrikat vähe tunned. Tuleb leida oluline tegelane ja siis temaga piisavalt kaua istuda. Aga väga huvitav ettevõtmine! Ilmselt läheb käiku plaan D, E ja F - või ma ei tea seda Aafrikat üldse.

1
0

Väga huvitav ettevõtmine. Reaalselt siiski selle teostamine hetkel usun kas väga raske või isegi pea võimatu. 

Hetke ülevaade Aafrika riikidesse reisimisest:

https://www.traveloffpath.com/africa-reopening-for-tourism/?fbclid=IwAR17Y9UTiD6f3nbxZ8ItpSjY1_r-XGssxY7yPDVhQT_dsj2IHL6Z6xRQLok

1
0

Veigo, sa sobiksid sellele reisile väga hästi. Kas oled juba oma nime kirja pannud?

1
0

ja kui laeval vähemalt 1 inimene nakatub koronaga siis ei võta teid mite ükski riik vastu.

4
0

Kes merel loksumisest just vaimustatud ei ole, võiksid mõelda 70päevasele bussireisile Indiast Inglismaale: https://www.dailymail.co.uk/news/article-8669515/The-ultimate-bus-journey-Tour-London-Delhi-18-countries-70-days-15-000.html

2
0

Kas keegi on seal (Gabonis) käinud?

0
0

Mina olen käinud, käisin ka siis kui Gabon oli viisavaba ehk eelmine aasta. Tegelikult pidi ikkagi viisa ajama, mis oli üsna keeruline. Kuna meil viisat ei olnud, olid ainult lubadused Gaboni Migratsiooniametist (Umbes midagi taolist) ja kusagil lennusüsteemis esialgne teave, et Eestile on justkui viisavaba, siis lasti meid lennukile. Alles Istanbulis saime öösel kinnituse, et meil on mingi number süsteemis olemas. Pärast mõnigast aafrikalikku komejanti Libreville lennujaamas saime mõne tunniga maale.

Gabon on väga kallis maa turisti jaoks, nii ööbimine, liikumine kui olemine. Samas ei ole turistid seda maad üldse rikkunud ning me saime väga ägedaid kogemusi kahe nädalaga. Jäime ka metsaelavandi rünnaku kätte ja saime kohalikega umbes 5 tundi restorani laudadel istuda, kuni elevant lammutas.

Katsusime ühel heal päeval leida autot, et minna ekvaatorile. Kohalikud ei saanud aru, miks me tahame pealinnast üldse välja minna ja mis on ekvaator. Aga hakkama saime.

Gabon on üsna prantsusekeelne ehk kuna minu kaaslane rääkis(räägib) prantsusekeelt, siis me saime hakkama.

Kui jaksu on, siis Gabon on igati lahe ja maailma jaoks avastamata koht. Me tahtsime edasi Sao Tomele lennata, aga lennujaamas selgus, et Sao Tome lennud oli teadmata ajani tühistatud. Siis me tegelesime raha tagasisaamisega lennupiletite eest terve päev, ja kus me olime pidevalt süüdi. Alates sellest, et meil polnud koopiamasinat kaasas, kuni selleni et me pole ikka veel ära läinud. Lõpuks saime rasked pakid kohalikku sularaha, mida vahetada siin kasutatavaks valuutaks polnud võimalik ja mida me siis järgnevate päevade jooksul püüdsime maha laristada.

Minu profiili all https://trip.ee/user/713 , on ka esimesed 4 pilti Gabonist

6
0

Väga põnev!

Kuidas loodus oli, seal peaks vist korralikud vihmametsad olema. Ühed võimsamad DRC ja Kameruni kõrval? Ja pügmeed ka vist?

0
0

Metsaraiumine peatati osaliselt 2007 aastal praeguse presidendi eestvõttel ja tehti rida rahvusparke, kuhu on hakanud nüüd loomad tagasi tulema. Sellist võimalust nagu Amazonases kohati kohtad, et viiakse dzunglisse, seal ei ole.

Esiteks polnud mingit infrat turistile, teiseks ka puudusid kogenenud giidid. Tegelikult hoitakse Amazonases või Ida-Aafrikas ka turiste, kui silmateri, siis seal kartsid kohalikud dzunglit ja jõge nagu tuld. Ainuke julge oligi meie giid, kes siis meid ja kogu küla julgestas. Selliseid hulle nagu meie olime, kes omapäi 4-5 kilomeetrit laagrist mööda rannikut kolasime, polnud. Aga me ka teadsime, et elevandi (metsa elevandi liiguvad üksi ja neid oli seal päris palju, elevandipullid on äkilised ja võivad rünnata) või pühvli karja puhul, peame jooksma ookeani, jõesuudmes jõehobu eest samuti ookeani (igal juhul jõe veest välja).

Aga nagu öeldud, siis alles taastub loodus loodud rahvusparkides (meie leidsime esimesed simpansi jäljed üle aastate ), aga metsaraie käib täiega edasi, nagu ka palgiparvetamine ja vedu.

Inimesed on lahked, ei oskagi valgetega midagi peale hakata. Raha võetakse lihtsalt ära, sest see on nii kombeks. Olen ennegi täheldanud Aafrikas täielikku ükskõiksust tingimise üle, on võta või jäta. Olen korduvalt üle " musta Aafrika" jäänud asjast ilma, sest arvasin end olevat kavalam ja jätsin, tegelikult jäätigi mind ja hiljem sain aru, et oleksin pidanud diili ära tegema. Seega, kui turistikad Keenia, Tansaania, Lav ja ehk veel mõned välja jätta, siis tasub mujal Aafrikas hinna vähegi vastuvõetavusel diil vastu võtta!

3
0

selline veits suitsidaalne matkamine siis? :D

1
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased