Laevasõit Tallinn - Helsinki + Vantaa lennujaam

Milline laevafirma on kõige OK, millega sõita Helsinki?

Mida tuleks tähele panna?

Millise transpordiga saaks sadamast lennujaama (Vantaa)?

Tänud,
Artur

Eelneval vana info! Bussi enam sadamast ei käi...nyyd tramm raudteejaama.. Kust vöimalik söita lennujaama bussiga vöi siis rongiga tikkurila ja sealt bussiga lennujaama. Muidugi taksosöit lennujaama 40 -50 eurot ja airport taksi oli vist 29,50 kahe inimese kohta.

Tuleks tähele panna, et eri laevafirmad käivad erinevatesse sadamatesse ja seega tuleb transpordivalikul seda arvestada (Länsisatama või Makasiiniterminaali Viking Line'i puhul). Kui minna ühistranspordiga, tuleb osta seutulippu hinnaga 5€ ja teha kaks etappi - sadamast trammiga raudteejaama ja sealt bussiga lennujaama.

www.hkl.fi

Tegin Tallinkiga just läbi mõlemad suunad, tunniga sai hakkama kenasti.

Kas keegi oskab öelda, kuidas tuleb odavam, kui minna neljakesi Lääneterminalist Vantaa lennujaama. Kas taksoga, või siis tramm + buss?
Palju maksab takso sõit, ja palju trammi ja bussi piletid?
Ja mis nr bussiga raudtee jaamast lennujaama saab?

http://www.reittiopas.fi/en/

Piisab, kui kirjutad lähtepunktiks Länsisatama ja sihtpunktiks airport. Tramm ja buss kokku peaks maksma 6-7 eurot inimese kohta.

Takso: http://www.worldtaximeter.com/helsinki/helsinki+l%C3%A4nsisatama/helsinki+airport

eespool on ju kirjutatud palju maksab ja saab osta 1 pieti kohe sadamast, mis kehtib ka bussil

Takso on kindlalt kallim (ma ütleks, et kohe väga). Sõitsin 2013. a lõpus Länsisatamast Olympiaterminaali ja see maksis 17€ (mõned kilomeetrid).

kas helsingi ühe päeva sõidupiletiga on võimalik bussiga number 615 pääseda helsinki rauteejaamast vantaa lennujaama või see ühe päeva pilet ei kehti ja tuleb osta täiesti uus pilet või mingi pilet juurde.

kui sa kerid natuke tagasi, siis on seal kirjas, et jah saad osta kohe trammile minnes pileti, mis kehtib ka bussis.

Ühes kohas on selline info aga raske on aru saada mida tähendab regionaalne pilet ,millega on võimalik siseneda bussi 615 ( ka see võib olla see helsinki 1 päeva pilet või on midagi muud )

Airport connections

615 From Helsinki city center to the airport / From the airport to Helsinki city center
•In Helsinki, the bus leaves from Rautatientori, platform 3. Leaving from Helsinki, the first exit stop is in Vantaa.
•From the airport, the bus leaves from terminal T1, platform 2 and terminal T2, platform 21. The bus stops in Helsinki only to set down passengers.
•The bus runs every 8–45 minutes on weekdays, at weekends every 12–50 minutes.
•The total travel time is about 30–40 minutes.
•A regional ticket is required for journeys from Helsinki to the airport and vice versa.
•Purchase your ticket from a ticket machine or driver.

620 Rautatientori–Kartanonkoski–Airport
•From the airport, the bus leaves from terminal T1, platform 2. From Rautatientori, the bus leaves from platform 3.
•The bus runs every 20–60 minutes on weekdays, at weekends every 20–90 minutes.
•The total travel time is approximately 40–50 minutes.
•Also Helsinki internal journeys are allowed on the bus route.
•A night fare is charged between 2am and 4.30am.
•Purchase your ticket from a ticket machine or driver.

61 Tikkurila station–Airport. From Tikkurila you can catch a train to anywhere in Finland.
•The bus leaves from platform 1 at Tikkurila station
•From the airport, the bus leaves from terminal T1, platform 3 and terminal T2, platform 22.
•The bus runs every 10–30 minutes on weekdays and at weekends.
•A Vantaa internal ticket is needed for the journey.
•A night fare is charged between 2am and 4.30am.
•The bus runs every 30 minutes throughout the night in both directions.

Bus platforms at the airport

Tickets and fares (select Regional ticket for journeys between the airport and Helsinki)

Other buses serving the airport

51 Airport–Myyrmäki–Hämeenkylä
415 Helsinki–Kehä III (Ring Road III)–Airport
451 Helsinki–Ylästö–Airport
514 Airport–Tapiola–Westendinasema
519 Itäkeskus/Vuosaari–Malmi–Airport
520 Itäkeskus–Malmi–Airport
535 Airport–Espoon keskus
540U Airport–Leppävaara–Espoon keskus
941U Hämeenkylä–Airport–Maantiekylä–(Hyrylä)

veelkord, palusin teemast eestpoolt lugeda:
kopeerin siis siia ülaltpoolt uuesti:
"Kui minna ühistranspordiga, tuleb osta seutulippu hinnaga 5€ ja teha kaks etappi – sadamast trammiga raudteejaama ja sealt bussiga lennujaama."

Soome keeles SEUTU, rootsi ja inglise keeles REGION. Kehtib Helsinkis, Vantaas, Espoos ja Kauniaises. Helsinki sisene pilet lennujaama sõiduks ei kõlba. Seutu = Region pilet maksab 5 eurot ja kehtib 80 minutit ostuhetkest.

Niipalju kui olen aru saanud siis bussiga number 620 sobib helsinki sisene pilet ( 2,5 euri ) või päevakaart ( 8 euri ) aga bussile 615 see ei sobi ja tuleb osta regionaalne päevapilet ( 12 euri automaadist ) või harilik pilet ( 5 euri ).

Helsinkist lennujaama sõitmiseks läheb igal juhul vaja seutulippu.
Helsinki sisene pilet sobib vaid siis, kui bussisõit ainult Helsinki piiresse jääb.
Ps. 615 erisus tundub olevat see, et ka ainult Helsinki linnas sõites peab seutulippu olema.

Lennujaama takso on 29,50 nelja inimese kohta ja saab internetis ära tellida. Maksmine kohapeal sulas või kaardiga. Oleme kasutanud seda mitmel korral. Väga mugav variant.Takso ootas sadamas, kui me laevalt tulime ja sama oli ka lennujaamas. http://www.airporttaxi.fi/airport_taxi_en.html

Nii, 615 kui ka 620 on vaja seutulippu osta ehk regioonipilet kui sõita Helsingist lennujaama. Ja üleüldiselt hakkab juulis rong käima lennujaama ja osad bussid kaovad või muutuvad marsruudid. Info lähemalt siit: http://www.hsl.fi/en/ring-rail-line-and-vantaa-bus-network/vantaa-bus-network.

Algne küsimus oli, kas helsingi ühe päeva piletiga saab 615 liinile.vastus ei saa. vaja on osta seutu päevapilet, mis maksab vist 11 või 12, pole ammu müünud, ei mäleta. JA juulis hakkab rong käima küll aga sel juhul tuleb enne lennujaama ikka bussile ümber istuda, Mina soovitan kasutada finairi bussi või 615, mis nüüd muutub küll aeglasemaks aga siiski otse terminali viib

loomulikult pole vaja päevapiletit ainult lennujaama minekuks, selleks piisab ka ainult seutu piletist. aga kui on plaanis päeval linnas seigelda ja siis lennujaama minna, tasub kohe osta seutu päevapilet, mis kehtib 24 tundi

kes on Tallinkiga läinud viimasel ajal Norwegiani Dubai lennule. Lend 17.55 Tallinki laev jõuab graafiku järgi 15.30. Ise olen tramm+buss jõudnud tunniga lennujaama, kas on kogemusi kaua läheb tramm+rong. Rong kodukalt leon välja, et kuskil 30min raudteejaamst, oleneb kas Tikkurila vöi teist tees pidi.
Ilmselt ikka minek hommikuse laevaga igaks juhuks, kuigi endale tundub, et see 2,5 tundi peaks piisav olema aga eks oleneb kuidas Tallink graafiks püsib, ise pidev sõitja ei ole.
Norwegianil pagasi äraandmine lõpeb tund ja boarding 30 in enne väljalendu.

Top10, kas oled ise sõitnud viimasel ajal rongiga, see oli ju alguses nii, et rongiga lennujaama päris ei saa, nüüd vast saab juba?
http://www.finavia.fi/en/helsinki-airport/to-and-from/train-buses-and-taxis/
Finnairi buss sõidab jah päris theda graafikuga, eespool sellest siin juttu pole olnudki, http://www.finnair.com/go/2016.1-46/documents/PDFs/FINNAIRAIKATAULU_1115_WEB.pdf

Top10, sinu info on vananenud.
Rongiga saab kenasti lennujaama alla. Arvestada aga tuleb, et kuna lennujaama peatus on sügaval maa all, siis terminaalideni jõudmine on päris pikk tee. Terminaal 1 on lähemal, terminaal 2 kaugemal.
Norsu - soovitan siiski enam aega varuda. Praeguste ilmadega on kogu liiklus suht kahtlane :). Eile näiteks oli kogu Kehä III ja Tuusula tee nii Jumbo kui ka Lentoasema ümbruses täiesti umbes ja ka rongidel esineb hilinemisi.

Kui keegi Eckeröga 30 jaanuaril juhuslikult läheb, siis võime klappida airport taxi. 4 inimest 39.50 näiteks.

Ise soitsin just Tallinkiga Helsingisse. Otse sadama eest tramm nr 9. Ytled trammijuhile, et tahad yhe piletiga soita lennujaama ja saad yhe tunni pileti, mis maksis trammist ostes ca 6 eurot.
Trammist lähed maha keskraudteejaamas. Sisened otse raudteejaama ning otse teiselt poolt uksest välja perroonile. Hoia paremale ja konni maja korvalt kuni maja loppu. Seal seisavad lennujaama rongid (suured kirjad peal). Rongiga saad otse lennujaama alla. Jälgi seinal olevaid silte ja leiad tee sobivasse terminali.
Ei ole yldse raske ja kokku laheb soidule vast ca 1 tund (rong soidab ca 30 minutit, lisaks trammisoit vastavalt sellele, kas on tipptund voi mitte).
Tagasi saad sama teed pidi, aga pilet tuleks osta automaadist, sest rongis myyjat ei kohanud.

Tagasiteel kohtasime meie piletimüüjat rongis.

Rongis piletimüüja "kohtamiseks" tuleb astuda sinna vagunisse, millise uksele on märgitud "Lippunmyynti", "Ticket sale" ehk siis pileti müük. :)
Istud rahulikult maha ja ootad, millal müüja sinuni jõuab.

Meie läksime uberiga Tallinki terminalist Vantaa lennujaama. Aega läks ca 30min ja hind oli u. 35€. Lisaks oli juht väga meeldiv Eestlane :)

Kas keegi Vantaa lennujaamas riidehoidu on märganud? Veebisait annab pagasihoiu küll, aga hind on 5 euri (24h) ja see tundub väga krõbe, arvestades et mul oleks vaja ca kaheks nädalaks. Tänud ette :)

Mina leidsin sellise info riidehoiu teenuse osas - 1 jope 1 nädal maksab 30 eur. 2 nädalat 35 eur.
Täpsem hinnakiri siin lehel: https://www.finavia.fi/en/helsinki-airport/services/travel-services/airpro-travel-services-24h/

Kindlalt on mingi odavam variant ka. Me toppisime paar talve tagasi kõik oma viieliikmelise pere riided ja saapad kahte kappi ja see ei olnud üle mõistuse kallis.

Edit: jah, seesama lingitud pakihoid. Tõesti 5/6 eurot kapp.