Lastega Horvaatiasse

Soov minna lastega Horvaatiasse, aga kuna Eestis on ka suvel üldjuhul ilus, siis läheks pigem sügise poole. Lugesin, et oktoobri lõpus on Horvaatias väga muutlik ilm, aga kuidas on septembri keskpaigaga? Tahaks ikka sooja, aga mitte põrgukuuma :)

Olen ise ühe korra Horvaatias käinud, aga siis koos sõpradega. Nüüd on lastega minek ja lisaks suurepärasele loodusele vaataks muudki huvitavat. Mis tegevusi/kohti lastele Horvaatias soovitate? (võibolla on see teema juba trip.ee-st läbi käinud ja tegelikult kirjutasingi ilma pärast, aga noh, küsija suu pihta ju ei lööda :) )

Kui sa oleksid ülalt lahtrist"Kuhu sa soovid minna?" valinud sihtkohaks Horvaatia, siis oleksid leidnud sellised vanemad postitused (ja palju muudki):

  • Lastega Horvaatiasse suvi 2017
  • Horvaatia oktoobris

jne.

Meie lähme 2 perega (lapsed 4-7) mais Horvaatiasse, lendama Zadari. Olen küll omalkäel autoreisil 10a tagasi seal korduvalt käinud, kuid siis olid teised huvid ja sihid :) Mida seal piirkonnas lastega teha ja kuhu oleks sobiv majutust otsida? Kuna tagasilend on väga vara hommikul (kl 6.45) ,siis väga kaugele ei tahaks majutust otsida. Kuna mais ilmselt võib meri veel üsna külm olla, siis otsime basseiniga majutuskohta. Lugesin ka teisi teemasid ning leidsin piirkonna Siberniku ja Trogiri kandis, aga võib olla tasuks hoopis KRK poole suunduda ja nt paar päeva saarel olla ja paar päeva rannikul seal kandis? ilmselt on meil ka autorent vajalik.

Me läheme juunis ja majutume seal: http://www.zaton.hr/en/ Pakun, et lastel võiks seal meeldida. See pole Zadarist ka just liiga kaugel.

Tegelikult oli minu põhiküsimus siiski selles, et kas Horvaatiasse oleks mõistlikum reisida septembris või oktoobris...

Mina soovitaks minna septembris, sest oktoobris on ilmad heitlikud. Kas oskab keegi kommenteerid,a kuidas seal ühistransport liigub, on lihtne ja mugav või pigem ei? Võtsime ka omale rogks'i pakutud resordi ja mõtleme, et igaks reisi päevaks pole mõtet autot ilmselt rentida, kuna esimesed päevad kuluvad kindlasti ära lastega basseinide ääres. Aga sinna on ka lennujaamast kohale vaja saada :) Mida kasutada?

leidsin hea hinnaga transfeerifirma ühest teisest foorumist: http://www.hbtransfer.com/taxi-transfer/

Meie käisime (mitte küll lastega) paar aastat tagasi septembri lõpus/novembri alguses. Vihma küll kordagi ei saanud aga oli selline keskmine Eesti suvi. Põhimõtteliselt lahesopis oli tegelikult soe, kui ei olnud tuuline ilm ning ujuda sai ka (ma üldiselt alla 24 kraadi vette ei lähe). Päeval käisin kleidiga aga õhtul tuli ikka pikad püksid jalga panna ja mingi kampsuni laadne toode selga. OT: Meie võtsime rendiauto ja ma ausõna ei mäletagi, et oleks ühtegi bussi näinud va Krka pargi parklas, sest ei tahtnud kuskil bussidega seigelda ja olla kuskile kohapeale seotud. Me üldiselt ööbisime ühes linnas 2-3 ööd ja sõitsime selle lähistel ringi ning siis liikusime järgmisesse kohta ja saime nii suht ülevalt alla sõidetud. Kui õigesti mäletan siis ööbisime Vodice's (see linn meeldis meile kõige rohkem), Splitis ja Makarskas. Aga sõitsime mereäärsed linnad alates Zadarist kuni Ploceni läbi ja mu arust oli väga vahva. Kui ma õigesti mäletan siis Vodices oli soojem

Kaks aastat tagasi olin Splitis ja sõitsin kohalike bussidega. Minu kogemus on negatiivne, sest bussijuhid ei pidanud graafikust kinni. Niimoodi oli Splitis, aga ka teel Šibenikust Splitti (siin buss sõitis 25 minutit varem välja, aga see oli Pula-Split liin)

Käisin paar aastat tagasi septembri alguses Pulas. Ilmad olid päris soojad (+38C max). Ujuda sai ka soojas merevees :). Igati ok aeg puhkamiseks Horvaatias. Juulikuus oli natuke liig :).

Käisin 2016 sept keskpaigas, ilm oli pisut heitlik - lubas väga halba ilma, aga tegelikult oli enamasti väga kena ilm. Küll aga oli reisi viimastel päevadel tunda kuidas merevesi jahedamaks läks. Kindlasti soovitaks sept keskpaika mitte okt algust.

To jannza... ...vabandan, et kirjutan Teie postituse alla ka oma küsimuse, mis ei haaku teemaga. Olen postitused läbi lugenud, aga kas jäi ´´kahe silma vahele´´ (või polegi seda teemat tõstatatud) enamus postitusi ju autoga reisjad. Aga ehk siiski oskab keegi vastata minu küsimusele. Läheme reisile Horvaatiasse juuni lõpus (Biograd na Moru) turismibüroo kaudu. Olen eelnevatel reisidel ostnud kohapealt ekskursioonid. Kas sellist võimalust on ka Horvaatias? Kui suur on hinnaklassi vahe (ostes kohapeal) võrreldes meie reisibüroodega? Suured tänud vastajatele, kes leiavad aega... Päikeselisi reise!

Meie käisime 2017 oktoobri koolivaheajal. Loomulikult polnud tegu suurepärase rannailmaga, kuid otseselt vihma me ei saanud, päevitada saime kah ning isegi meres ujuda. Kuna meil korter oli veidi kõrgemal (Trogiri lähedal), siis kohati oli tuul ikka väga hull ja kuigi meil oli bassein soojendusega, siis ööd olid nii külmad ja tuulised, et basseini vesi oli ikka päris külm (lapsi see muidugi ei seganud).Käsime palju ringi, matkasime ja uudistasime niisama. Meile igatahes väga-väga meeldis ja läheks teinekordki just sügisel. Kui koolivaheaeg ei piiraks, siis september on kindlasti palju soojem ja meri ka siis veel soe.

Olin 2017 septembri keskpaigas  3 päeva Dubrovnikus, kahel esimesel päeval oli ilm ilus, kui viimasel päeval oli kohutav torm ning vihma kallas nagu oavarrest. https://www.thedubrovniktimes.com/news/dubrovnik/item/3074-storm-gallery-dubrovnik-hammered-by-storms2018 olin 2-9 september Splitis ja Makarskas. Selle aja jooksul sadas kolm korda.  Varasemalt olen olnud Makarskas juunis, siis oli ilm ideaalne. Seega mina julgeks öelda, et isegi septemberi teises pooles on ilm juba ettearvamatu. Oktoobris minna ei soovita.