Lastega Türgis 2024

Tere!

Plaanime taas lastega sügisel Türki minna ja otsime hotelli soovitust, mis vastaks meie soovidele.

Meid on kokku 5 - 2 täiskasvanut ja 3 last vanuses 1a, 9a ja 12a. Juba 3.korda plaanime reisi ise kokku panna ja mitte kasutada turismifirmat. Ise ostame lennukipiletid, hotelli otse läbi ametliku kodulehe ja transfeer on meil ka olemas.

Piirkord ei ole paigas, aga kuna plaanime reisi oktoobri keskel, siis ilmselt Side ja Alanya soojemad kui Kemer ja Belek.

Kindlasti peaks hotell olema 5* UAI ja rannas.

Võiks olla suure ja avara territooriumiga ja uuema poolne või renoveeritud.

Meie varateismelised poisid hullavad hea meelega vees ja lainetes ning naudivad erinevaid veetegevusi (lainesurf, banaan jne), aga ei ole veetorude sõbrad, seega suur veepark pole oluline.

Beebile peaks olema kindlasti soojendusega bassein.

Mida suurem bassude valik, seda parem ja omast kogemusest jaguneb nii ka hotelli rahvas paremini ära.

Toitlustus võiks olla tasemel ja suure valikuga ning a la carte vähemalt korra nädala jooksul hinnas.

Mulle endale meeldivad enim puhkeküla tüüpi hotellid väikeste majakestega, kus ei oleks ühte massiivset hoonet.

Peretuba 2 toaline. (Mahutab 5in)

Samuti võiks olla pigem eurooplastele suunatud hotell, õhtul hea entertainment, aga mitte läbu ega nö täiskasvanute hotell.

Lasteklubi ei ole oluline. Väike on liiga väike selleks ja suurtele enam ei paku huvi. Võiks pigem noortele palju tegevusi olla.

Kõik soovitused ja info võtan suurima hea meelega vastu.

Minu soovitus oleks saata see pikk ja põhjalik soovide ning tingimuste nimekiri mõnele reisikorraldajale. Usun, et nendel on parim ülevaade sellest kas ja milline hotell neile kriteeriumitele vastab.

9
0

Sellepärast siia pöördungi ja mitte reisifirma poole, sest eelistame iseseisvalt reisi kokku panna. Tean, et nimekiri soovidest pikk, aga siin ka palju kasutajaid ja ehk kellelgi just sarnane kogemus

1
2

Ime,et te ei kysi,kus basseinis vesi on +32 kraadi ja mis hotellis hommikusöögiks pakutakse jämedaid sardelle.....

11
1

Bosser ei olnud vajalik kommentaar. Iroonitsemine palun jätta endale.

0
4

mrky soovitus on ju väga asjakohane, keegi siin ei hakka sinu eest tööd ära tegema, aga turismifirma vast tahab müüa hea juhul ja annab soovituse ja siis ostate hotelli ise.

6
0

Kõige rohkem nendele tingimustele vastavaid hotelle on Belekis.

Ja mida kallim, seda rohkem tingimusi katab, isegi ületab.

Valdav osa VIP või exclusive tiitliga ongi Belekis.

Aga on ka neid, kus hind soodsam, vanemad hotellid üldjuhul.

Oktoobri keskel on seal muidugi kõike muud, kui külm ja iial pole külm

oktoobris madal lastebassein. See külm vesi on aprilli ja mai alguse teema pigem.

Aga näiteks Kemeris on mägede läheduse tõttu rohkem hoovihma küll ja muidugi väga kivised rannad.

3
0

Ma natuke proovin vastata. Aastate eest olin ma oktoobri alguses Belekis Papillon Belvil hotellis. Miks selle valisin? Üks laps oli sel ajal umbes aastane (teine kuuene) ja soovisin lühikest transfeeri ja hotelli, kus oleks enam vähem kõik olemas. Need mõlemad ma ka sain. Transfeer oli väiksema bussiga ja hästi kiire. Hotellist väljaspool käisin taksoga kahel korral. Lihtsalt selline basseinipuhkus. Eks nende uhkete hotellide ühine häda on see, et nad asuvad kuskil omaette ja õhtul "linna peale" juba ei lähe. Aga kuna üks laps oli väike, siis oli see minu teadlik valik. Ma muidugi ei mõista hästi, miks seda kõike ise organiseerima peaks, aga ega ma ei peagi kõigest aru saama. Minu reisi korraldas toona Novatours. Lennuajad olid ka inimlikud ja see oli ka üks valiku kriteeriume.

6
1

Äkki see teema aitab https://trip.ee/foorum/uldfoorum/tuergi-koik-hinnas

Aga muidu annan ka oma hääle Belekile, kui 5* UAI-d otsida. Soovitan sama kohta, kus ise käinud olen ja mida julgen soovitada https://www.guralpremier.com/en/belek.

Seal on enamvähem kõik sinu soovitud asjad olemas - madalad majad, head söögid, väikelastele omad söögid (püreed ja asjad) suured peretoad, kena rand. Väljas soojendusega bassu minuarust polnud, aga oli sisebass (uuri enne, kas ja kuna on avatud. Mais ei olnud).

Kuna minu lapsed olid väikesed (1 ja 4), siis bronnisin privaat-transfeeri, et mitte bussiga loksuda ja norm raha eest sai supsti 25-30min kohale.

Mina käisin paketikaga ja olen vahepeal võrrelnud hindu, et veel minna - ise kompunnides vs paketikas ja pole seni veel ise minemiseks soodsamat hinda kokku saanud. Mis aga ei tähenda, et sul see õnnestuda ei võiks.

2
1

Olen ise kokku pannes kahel aastal umbes tuhande võrra soodsamalt saanud kui läbi firma. Lennu võtnud Pegasuselt. Veits kehvemad ajad on, aga pole väga hullu olnud.

2
1

Ise vaatan google mapsist satelliitpilti mööda huvipakkuva piirkonna rannaäärt ning otsin selle järgi hotelli, mille basseiniala mulle meeldida võiks.

Siis vaatan mis hotelliga tegu ja sealt juba uurin edasi.

6
0

Käisime 2019 aasta oktoobris koolivaheajal Türgis, Antalya piirkonnas. Panime reisi ise kokku ning hotelliks valisime IC Hotels Green Palace. Meid oli kaks perekonda, lapsi kokku kuus ja meile kõigile väga meeldis. Hotelli territoorium oli suur, ranna ääres, olemas olid nii veepark kui ka sisebassein ja mitmed basseinid väljas.

2
0

Kuna siin juba konkreetsete hotellide osas kogemuste vahetamiseks läks, siis uuriksin teemaalgatajalt, et kui see just saladus pole, siis mis need 2 hotelli olid mis neile tingimustele vastasid ning kus sedavõrd soodsalt peatuda oli võimalik?

0
0

1000 eurot kokku hoida, 200 eurot 5x UAI hotellis inimese kohta- abiks seegi.

Kui ma nüüd midagi soovitaks, kas siis minu soovitus ka maksab midagi?

Türgis on restoranitoit piisavalt odav et UAI tundub ebavajalik.

Eelpoolmainitud Papillion on minu silmis ikkagi perifeerias. Türki minnes eelistan ise olla linnas sees, plätud jalga ja oled tänaval. Mitte nii et "suurvanadekodust" väljudes oled tolmuste teeäärtega roostikus. Mina olen oma Türgi reisid valinud ilma kelleltki küsimata ja ikkagi pakett. Valik on ju lai ja hotelli võid valida ka personaalse nagu meeldib.

Mul on alati kahju inimestest kes oma 5UAI hotellist transfeeribussile võetakse ja veedavadki oma puhkuse "hooldekodu" territooriumil. Samal ajal kui nt Alanyas sees kogu aeg elu käib, kõik on käe-jala juures. Isegi 1 km väljaspool linna eriti jala ei jõua käia. Iga kord tellid takso? Aga mida lapsed tahavad? Vaevalt et väikelaps Alanyas üldse merre saab, kümne meetriga on vesi üle pea ja lained on tugevad.

Eesti reisikorraldajate kohalikud reisid ei sobi sest eesti ja venekeelne ekskursioon tähendab venekeelset ekskursiooni.

See et on palju vene turiste see on müüt. Vaadates lennuplaani siis venemaalt tuleb ca 5% lennukitest. Põhiturist Türgis on ka täna sakslane. Nad lihtsalt ei hakka nii silma.

Edu otsingutes.

3
2

Kipub teemaväliseks, aga Antalya 2023. aasta turismistatistika on selline:
Kokku 15,69 miljonit turisti, neist
3,46 miljonit ehk 22% Venemaalt
3,36 miljonit Saksamaalt
1,32 miljonit UK-st
1,1 miljonit Poolast

4
0

Minul nii täpset statistikat polnud. Mina lugesin ajaviiteks lennujaamas ööpäeva saabuvaid lende. Lendude arv Saksamaale on ikka oluliselt suurem , et vōimalik et venemaa lennukid on täismüüdud tšarterid. Muidugi saksakeelseid riike on euroopas veel kolm.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased