Lennupiletid Filipiinidele

Oskab ehk keegi soovitada kust ja kelle kaudu soodsaima variandi Filipiinidele lennata saab. Ja kas on mõtekas Helsingi, Riia vms?? Ja esimese sihtpunktina peab siis Hong-Kongi valima nagu aru olen saanud??

Eelmine dets. tellisin jaan. keskpaigaks läbi ebookers.fi piletid (Frankfurdi-Abu Dhabi-Manila). Tol hetkel oli see arvukatest variantidest odavaim - ~12700eek. Praegu on hinnad kindlasti odavamad.

Tegelikult on sel teemal kuskil Filipiinide all juba ka vesteldud, aga omast kogemusest paar lauset. Kindlasti on võimalik odavat hinda taga ajades pooled lennujaamad läbi sõita enne, kui kohale jõuab, kuid kõige minimaalsem on üks vahepeatus – nt. Finnairiga minnes Hong Kongi kaudu või KLMiga läbi Amsterdami otse Manilasse. Teisel juhul tuleks EAga Amsterdami sõita, et edasi saada. Mina ise kasutasin esimest varianti ning HKGst edasi lendamiseks kohalikku odavlennufirmat CebuPacificAir. Kuna minu kohalviibimise aja sisse jäid nii jõulud kui ka aastavahetus, siis sai CebuPacificAiri piletid ära ostetud juba aprillis-mais. Nimelt elab väga suur protsent filipiinlasi väljaspool Filipiine ja jõulude ajal hakkavad nad kõik koju sõitma, et seda aega perekonna seltsis veeta. Seda oli minnes lennujaamades ka tunda. Tagasi sai tuldud, kui suured inimliikumised olid ära olnud ja sagimist oli lennukates palju vähem. Olenemata väga varajasest piletite etteostmisest ei suutnud neid kõige parema hinnaga saada. Nt. kui mina ostsin HKG-Cebu 1.955 krooniga, siis 2-3 nädalat varem oli see hind ca 1.000 krooni kandis. Ja kui sel aastal (2009) vaatasin samal ajal huvi pärast, siis olid nad veel kallimad. Seega tasub seda arvesse võtta.

Saan aru, et ilmselt kõige targem on lennata esimese hooga Hong-kongi ja siis sealt nt CebuPacificAiriga edasi, kas siis Cebusse v Manilasse.

Mina oma teadmiste järgi teeks jah nii. Võib-olla on kellegil paremaid variante. Väikse kõrvalmärkusena lisan, et kuigi võib tunduda, et HKG-Cebu on direct flight, siis ta lendab siiski läbi Manila ja olenevalt ajast on see passimine seal suht tüütu.

Hei, hetkel saab Turkish Airlinesiga RIX-HGK-RIX PILETI 343 EUR-i elik 5400 EEK eest. Ise ostsin märtsikuuks, saada oli täna veel lahedalt. Cebu Pacificu pileti Hong Kongist Manilasse ja tagasi saab praegu 1000 EEK eest (promohind). Seega: Riiast Manilasse ja tagasi tuli 6400 EEK. Väga OK hind.

Tuulasin aga kahjuks ei leidnud, äkki keegi oskab vihjata.. :(

Siin cebu pacifiku link ka http://www.cebupacificair.com/

Päris hea hind tõesti kokku edasi-tagasi lennu eest, kuigi ilmselt peaks kindluse mõttes Hong-Kongis siis nii minnes kui tulles päevakese peatuma, sest kui jätad väga väikse vahe lendudele ja esimene lend hilineb, siis oled omadega jamas.

Soovisin täpsustada et Hong Kongist Cebu'le on otselennud täitsa olemas Cebu Pacific'uga. Ise lendasin sedasi tänavu aprillis Cebu'le. Pilet sai 3-4 nädalat ette ostetud. Samas otselennud ei ole päris iga päev, vaid 2 või 3 korda nädalas. Muuhulgas on otselennud soodamad võrreldes HKG-Manila-Cebu variandiga. Pileti sain ca 900 krooniga. Cebu linnast sain paraja šoki, ei soovita seal pikemalt peatuda (Mactan tundus juba mõnusam), vaid edasi liikuda kas Cebu saart avastama või Boholi suunas. Liikusin marsruudil: Cebu-Bohol-Boracay-Banaue-Manila.

Võtsin hulludelt päevadelt Seoul piletid ja edasi Cebu Pacific Cebu piletid. Edasi-tagasi mingi 8500 kr. :)

kas kellegil infot veel heade hindade kohta Filipiinidele, 2009a info kipub natukene vanaks jääma :)

Jälgi teemat "Lennufirmade käimasolevad sooduskampaaniad ". Seal mitu viidet Manila sooduspakkumiste kohta.

Hetkel Finnairil väga hea hinnaga (557eur) mugav lend Tallinnast üle Helsingi Hong-Kongi ja sealt samal päeval saab juba edasi Cebu Pacific'uga Manilasse.

http://www.finnair.com/finnaircom/wps/portal/finnair/currentissues/currentissuefour/et_EE

Seesama Finnairi oma on sky24-s praegu hinnaga 544 eur, mul juba ostetud.

Ja Cebu Pacific'uga on Hong-KOngist kallim, AirPhil Ekspressiga veidi odavam (oleneb muidugi kuupäevadest ja sihtkohast).

Finnair ja läbi Hong-Kongi peaks Filipiinidele lennuks enamasti kõige odavam-mugavam-kiirem viis olema. Siiski, kel aega laiemalt käes, võib hetkel kasutada Turkish Airlines'i soodsat pakkumist Riia-KL (alates 416 EUR). Kuala Lumpurist saab Manilasse return pileti umbes 100 euroga.