Lennupiletid varakult, kas on soodsam?

Kas on vahet, kui broneerida lennupiletid praegu järgmise aasta maiks?Või oodata jaan.-veebr. kuuni?

Kuidas kunagi.Üldiselt on lennupiletid müügis nii, et esimesed 10 kõige odavamad, siis 20 järgmist juba natuke kallimalt, siis 20 järgmist natuke veel kallimalt jnejne kasvavalt.Võrdluseks näiteks, et ostsin 2017 oktoobris 2018 aasta juuliks piletid Sofiasse ja tagasi hinnaga 180. Hetkel on nende samade piletite väärtus pea 700 eurot.Niiet kindlasti mida varem, seda soodsam, aga samas ega kunagi ei tea, millal tuleb mõni kampaania ja võib isegi soodsamalt saada.

Adekvaatne vastus puudub. Kust ja kuhu lendad?  On see mõni suurlinn või mõni väiksem koht? Euroopas või väljaspool? Kas sinna on koodijagamised või ei? Jne... Teadmata täpsemalt, viskaks jalad veebruarini rahulikult seinale.

Päris nii see ei käi, nagu Kuningas kirjutab (10-20-30).Tõsi on aga see, et ühest vastust pole, sest lennupileti hinnas on väga palju muutujaid.1) lennuliin ise2) hooaeg3) nädalapäev4) konkreetne firma5) otselend v vahemaandumisega7) jneEhk siis näitlikult on liinid, kus on vähe konkurentsi ja hinnad üldiselt kõrged. On firmad, kellel kindel turuosa ja kvaliteet ja ka üldine hinnatase kõrgem (nt Cathay). Kõrghooajal on teatud kohad kallimad kui teised ( Lihtne näide Nice - nt Juuni-Sept ja Nov-Mar). Ja nii edasi ja nii edasi :)Ehk siis vaata turu keskmist ja võimausel väldi E ja R-P lendamist. Juba selliste lihsate teguritega saad hinna soodsamaks. 

Lennukipiletid on pidevalt muutuvas suuruses. Siin ei ole mingit reeglit. Plaan minna järgmise  aasta veebruaris Tansaaniasse. Olen pidevalt jälginud igasuguseid soodukaid ja  alles   täna õnnestus    saada  hea hinnaga piletid Dar Es Salaami. Ja minul on just lend laupäeval ja tagasi esmaspäeval. Ei loe ka nädalapäevad alati. Aga olen küll seda kogenud, et kuu aega enne lendu on piletid pea poole kallimad, kui minu kuus kuni kaheks kuud varem ostetud.

Pean silmas Portugali, maikuus 2019.Saan aru, et Lufthansa lendab,  nii Portosse kui Lissaboni. Soov optimaalse ajakuluga, hind ka optimaalne:)Et kas kiirustada või pigem oodata, võimalik, et talvel on plaanid ka konkreetsemad...?

Mina olen kaks korda  maikuus lennanud Lissaboni. Ostsin piletid  oktoobris/novembris. Mõlemal korral kasutasin LuftHansat/TAP i. Kõige parem on jälgida LuftHansa kodulehelt. Praegu on seal päris hea hinnaga piletid ja usun et ega nad enne novembrit  tõusma ei hakka. 

Kui saad Lufthansaga praegu ostes 200 euro piires sobivate aegadega piletid kätte, siis pole mõtet rohkem oodata. Odavamaks need suure tõenäosusega ei lähe. Samas võib hiljem lisanduda huvitavaid ühendusi näiteks TAP-i lendudele erinevates lennujaamades. Seda siis pigem Lissaboni puhul.

Lufthansa TLL-LIS väga mugavate ümberistumistega 174€, suur valik kuupäevi mais. Riiast veelgi odavam, kuid pikemad passimised Frankfurdis. Jah, võib midagi veidi soodsamat aja jooksul tekkida, kuid nõustun Vatsega, et tasub ära osta.

Käisin tänavu mai lõpus Lufthansaga Portos. Hind oli 243 eurot. Ostsin novembris. Vaatasin, pärast seda läks ainult kallimaks.

Aitäh! Ma siis võtan asja ette. Mõtlesin, et sõidaks nt. Lissaboni ja tagasi Portost (või vastupidi).

Parem on alustada Lissabonist ja lõpetada Portos. Aga sõltub muidugi, kui palju aega on reisiks planeeritud.

Tere.Mida arvate järgmiseks juuliks Lufthansa piletite ostmisest. Vaja Zürichisse jõuda, aga kui vaatan näiteks praegu veebruariks hindu, siis hind 140€, märtsiks 150€, aprill 210€,  aga kui vaatan juuli kuusse, siis hind on lausa 360€. Lufthansa väljumisajad paremad kui nt airBalticul, kes teeb tripi preagu vaadates 200€ eest.Kas võib eeldada, et juulikuu hinnad siiski tulevad ka Lufthansal pilvedest alla millaski. Juuli ikkagi järgmise aasta teine pool, st nende vaatevinklist vist ülejärgmine hooaeg.

Üldiselt ikka ei tule alla. Kui tegemist on heade aegadega lennuga, siis hind ongi kõrgem. Tõenäoliselt saad samal päeval nendega mingi 6 tunnise ooteajaga lennu sama hommikuse väljumisega Tallinnast kätte ka u 210 euroga. Aga maksadki suvel headel aegadel lendamise eest.

Käisin 2017a augustis Portos, Lufthansaga ja pileteid juuni lõpus ostes oli hind peaaegu 400€ edasi-tagasi läbi FRA (plaan tuli suhteliselt ootamatult, oli vaja üheks tähtpäevaks - paar nädalat enne jälgisin aga pigem läks törtsukaupa kallimaks), samas äsja ostsin mai kuuks Lissaboni piletid 188-ga. Kuigi kampaaniaid võib veel tulla, siis ma siiski julgen oletada, et on hästi saadud.Samas sellel talvel sai käidud Balil ja jällegi oli ootamatu minek, nädal enne reisi sain pileti 530-ga, mis ei ole vbl kõige soodsam hind läbi aegade aga samas mõned mu tuttavad samaks ajaks olid pool aastat varem 600-700-ga ostnud. Veebruar ei ole seal muidugi ka hooaeg. Raske prognoosida....

Jaanuaris ostsin Tai, Krabi pileti 500€ otselend ja praegu Tui pakkus 250?€ otselend. Kuupäevad polnud küll samad, aga no ikka väga soodne ju Mina kahjuks õnnele lootma jääda ei saa, sest puhkus üsna jäigalt paigas.  

TLL-ZRH eest üle 200 maksta pole vast mõtet. AirBalticul on juuliks lademes hindu mugavate ümberistumistega lendudele ~175€ eest. Õiget hetke oodates saaks selle nii 130-140 euro peale.Ka LOT annab nii 200€ kanti hindu. Lufthansaga on see asi, et nad viskavad esialgu mingid ulmehinnad välja ja pärast hakkavad neid vaikselt korrigeerima, kuid viimase hetke soodukaid nad ei tee.

Olles Lissabonis palju kordi käinud, on alla 200 saadud piletid väga hea hinnaga ja tasuks ära osta. Lissaboni ma eriti ulmesoodukaid näinud ei ole, eriti kevadel/suvel.Tõenäoliselt, mida varem ostad, seda parem. Ise ostsin ühel korral 10 päeva enne lendu piletid ja maksin üle 400 euro. Sel hetkel oli lihtsalt vaja osta, aga muidu nii kallilt ei ostaks.

Tui fly .See 250 eurone pilet Krabile on kindlasti üksik ja sinna pane veel pagas ja söök juurde umbes 100 euri

Viimase hetke üksikuid pakkumisi ja veahindu ei ole tõesti kõige mõistlikum suunanäitajatena võtta. Sobib inimesele, kes reisib pigem üksi ja on suhteliselt vaba valima aega ja sihtkohta.Lufthansaga isiklik kogemus nagu kinnitaks, et annavad pikalt ette ostes veidi pileteid igale lennule keskmisest soodsamalt. Ei reisi muidugi sellises mahus, et absoluutseid järeldusi teha, aga olles vahel LH aegade ja lendudega katsetanud, tundub pudelikaelaks olema TLN sisse/välja, kus lende vähem ja odavamad piletid saavad otsa, samas kui suurematest sõlmedest edasi rohkem alternatiive ja võimalusi soodsama hinnaga lend leida (mis võib küll pikemat istumist tähendada).

Alati ei ole! Viimase hetke pileteid on saada olnud äärmiselt odavalt, aga tavaliselt riskile minna ei ole võimalik. Pärast ei saagi. Sarnane lugu on kampaaniatega!