Lennupiletite grupitellimus

Tere! 

 Kust ja kuidas olete võtnud grupile lennupiletid?Kas on pakutud normaalseid hindu?

Küsisin Airbalticust 16-le pakkumist. Hind tuli ulmeline. Bronnisin siis nende kodukal ise 24-ks tunniks poolele grupile piletid (bronnimine maksis vast ca 6 eurot) ja ostsin teisele grupile piletid ära ning siis ostsin ka bronnitud piletid ära. Tegin seda sellepärast, et ei teadnud, mis sammuga hinnad kallinevad. Õnneks sel korral saime sõpruskonnale kõik piletid hea hinnaga. Kunagi ostsime piletid 6-le ja see 6. pilet maksis pea 70 % rohkem. Varasemast kogemusest lähtuvalt  ka selline bronnimine ja mitmes osas ostmine..

AB pakkus grupile kallimat hinda kui veebilehel üksikpilet?

Mul sama, et grupile küsides sain kallima hinna kui üksikpiletile. Me tegime nii, et ostsime mitme arvutiga samal ajal. Air Balticuga tegu.

Jaanusm, jah,  grupile oli kallim.

Grupile pakutaksegi reeglina kallimat hind kui soodsaim võimalik üksikpilet :)

Aga grupibroneeringuga kaasnevad ka teatud eelised, mida üksikpiletiga ei ole võimalik üldse saada.

Need imeodavad üksikpiletid on mõeldud ainult kas nende meelitamiseks, kes muidu üldse ei lendaks (lootuses, et ehk hakkab meeldima ja hiljem lendavad ka normaalse, lennufirma seisukohalt vaadates, hinnaga)  või üksikutel juhtudel ka enne väljalendu suure lennuki täitmiseks.

Lennuk lendab niikuinii ja kui seal on 50 sellist tühja kohta, mille kohta algoritm leiab, et nende preemiumhinnaga müük tõenäoliselt ei õnnestu, siis võib neid ka promohinnaga müüa, sest sisuliselt on iga müüdud pilet siis kasum või kahjumi vähendus. Kuna muidu jääksidki need kohad tühjaks.  Aga sellist enne väljalendu soodusmüüki kohtab väga harva.

Ja veel, kõikide hinnastamisalgortimide eesmärk on alati mitte võimalikul paljude piletite müük, vaid võimalikult suure kasumi teenimine. Piletite hulk ei ole eesmärk, vaid lihtsalt üks osa valemis. Ja targemad süsteemid püüavad ka aru saada, kas reisija on oma kuupäevade osas paindlik või mitte. Kui ei ole paindlik, saab alati küsida kõrgemat hinda. Näiteks sel samal AirBalticul (BT) on Tallinn-Brüsseli liinile aktiivsed 67 erinevat hinda. Ühele ja samal liinile! Kohtade saadavuse muutudes (saadavuse muudab algoritm), hakkab reisija nägema vastavat hinda. Reisibüroo kaudu on võimalik osta ka kõikide järgmiste hindadega (ehk siis odavaimast saadaolevast ülespoole). On-line reisibürood on täna veel liiga lollid ja seda ei võimalda.

Lennufirmale, mitte ühelegi lennufirmale, ei ole mitte kunagi eesmärgiks anda midagi ära võimalikult odavalt.  Nii ka igas teises äris.

Olen võtnud grupipakkumisi Norwegianilt, Nordicalt ja Airbalticult. Just Airbaltic oli ainus, kellel grupihind oli sama, mis eraldi ostes ja sisaldas võimalust broneerida piletid, aga lõplikult tuli tasuda alles kuu aega enne reisi. Broneerisime ca 9 kuud ette.

Norwegiani ja Nordica grupihind oli mõttetult kallis. Ostsime erinevate vahendajate käest kahes jaos ja õnneks ei kallinenud oluliselt.

Minul kogemus Ryanairiga. Oli vaja 24 piletit. Üksikpilet maksis sel hetkel u ligi 140 eurot koos 10 kg ära antava pagasiga. Grupitellimusel pakuti kuigipalju üle 200 euro inimese kohta. Ostsime ise 19 piletit esialgse hinnaga ja seejärel 5 piletit otsa 10 eurot kallimalt. 

Kui nüüd veel järgi mõtlen, siis seda grupihinna vastust me Ryanairilt ei saanudki. Tegin tellimuse, vaikus. Helistasin, öeldi, et küll tuleb ja siis küsisin reisibüroost, Sealt see hind pärinebki. Lennufirmalt pakkumist ei saanudki.

Minu kogemus on, et eraldi saab igal juhul odavamalt kui nn grupi tellimusega. LOT-ilt oli vaja kunagi 20 piletit. Pakuti reisibüroost 300.- tk.

Eraldi ostes tuli hinnavahemikuks 170..240..  Sai ostetud 3..6 kaupa. Nii mitu, kui odavama hinnaga pakuti.  Peale ostu viskas hinna ülesse, järgmine päev jälle alla. Ca 1500.- eurot võitu. Tasus mängimist, kasiinosse ka ei pea minema.

Sama kogemus mitme firmaga, kui 20-le vaja pileteid, siis nt 1-5 nähtav hind, 6-10 natuke kallim, 11-15 veel kallimad, 16-20 kõige kallimad. Grupiostul saad sellise hinnaga, mis oli 16-20-le ehk siis kõige kallimad. oleme samamoodi kabetanud samaaegsete broneeringutega nt kolmest arvutist.

Grupipiletitel on hind kallim ja tingimused selle võrra paremad. Ei pea kohe kogu summat tasuma (kui just lennuni suhteliselt vähe aega ei ole), ei pea kohe nimesid teadma ja saab neid päris pikalt tasuta muuta jne

.

Kui nimed ja raha olemas, siis on pea alati kasulikum üksikuid pileteid osta. Kui just pole tegu mingi väikse 35 kohalise lennukiga, kuhu äkki enam 25 vaba kohta ei ole jne.

Lennupiletitel ei kehti sama loogika nagu tarbekaupadel, et üksik ese poes maksab rohkem, kui ühik rekka täis hulgilaost ostes. Selline loogika kehtib vaid siis kui terve lao korraga tühjaks ostad, ehk siis tellid tšarteri.

Ja tsarteri puhul ainult siis ka kui tühje otsi ei teki!

Loll küsimus, aga konkreetselt Lufthansaga - millist hinnahüpet oodata on?

Hetkel ei lase soodsaimad pakkujad üle 9 pileti hinda korraga vaadata.

TLL-BCN on 153€. Kui valida 9, on hind 173. Eeldan, et 10. või 11. teevad järgmise tõusu. Võib see proportsionaalne +20€ olla? Ei tahaks end avastada oluliselt kallima piletihinna juures. Pileteid vaja ca 20.

Hakka jupikaupa broneerima. Teed nt kolmes arvutis samaaegselt. Halvimal juhul ongi viimased 40€ kallimad.

Arvad, et kui kolmel korral lasta endale kuvad a see odavaim grupp, siis laseb sellega kõigil ka vormistada? Harilikult onmul esimene grupp läbi läinud ja teine saab errori - hind on muutunud ja kuvatakse järgmise hinnagrupi tasu. 
Siin on mainitud Ryanairi, kes hinna küll üles viskab ja siis taas alla laseb, Lufthansa puhul seda vist oodata ei maksa

Võta nii palju kui näitab 153 euroga. Kui on alla 9 koha sama hinnaga, siis näitab saadaoleva arvu ilusti ära. Siis järgmised nii palju kui saab 173 euroga. Tõenäoliselt saad tervelt 9 korraga sama hinnaga kätte. Järgmised on äkki veel 200 piires jne.

Lufthansa enda lehel saab korraga 6 kohta broneerida, aga süsteem on sama. Kui sama hinnaga on saada vähemalt 9 kohta, siis kohtade saadavust ei näita. Kui sama hinnaga on 7 kohta, siis näitab ja saad 6 kohta ära osta ning järgmise korraga veel ühe koha tõenäoliselt sama hinnaga lisaks.

See eraldi arvutites korraga broneerimine Lufthansaga ei tohiks toimida. Kui reaalselt on selle klassi kohad otsas (sest mingi sekundi murdosa varem tuli päring teisest arvutist), siis annab uue hinna ja küsib kas sobib.

Lufthansa grupipileteid ei vormistata odavaimatesse broneeringuklassidesse. Seega toodud hinnast 153€ tuleb tõusu pigem sinna 100€ kanti ma arvan. Mälu järgi ütlen, et järsku alates broneeringuklassist W (või S).

Tuleks aru saada, et grupibroneeringu puhul pakub lennufirma hüvesid, mida muidu ei ole võimalik ka raha eest saada. Näiteks LH puhul kuni teatud ajani nimede vahetus (muidu LH grupi puhul absoluutselt välistatud). Samuti ei pea kohe kogu raha tasuma.

Grupireisi eelduseks on, et reis sihtkohta toimub kõikidel grupi liikmetel koos. Tagasi võivad kasvõi kõik eraldi tulla.

Grupitellimuse puhul irregularity korral (tõrge lendudel/jätkulendudel) käsitleb lennufirma gruppi reeglina tervikuna, eraldi broneeringutega see nii ei ole ja inimesed ei pruugi üldse koos lendama sattuda.

Kui palju on mingi hinnaga kohti saada, on reaalajas muutuv info, mida muudab Revenue-Management arvutiprogramm. Varjatud grupi tuvastamisel selle süsteemi poolt hinnad muidugi tõusevad. (Võivad järgmine päev taas odavamad olla).

Rott nagu ma olen, otsin praegu grupis mõnd helgemat pead, kes osa rahvast Riiast peale suudaks panna. Saabume franki samal ajal, ja oleme koos kuni tagasilennul Franki jõudmiseni, sealt jälle osad Riiga, osad TLL.

See võimaldab osta ära Riiast 8 kohta 120 € ja Tallinnast veel portsu 150-ga.
Riia/Tallinn ei oma meie jaoks vahet, kuna start on Pärnust.

Huvitav, kui Riiast osta ära 120 piletid, kas muutuvad ka TLL hinnad neile lendudele, mis kasutavad sama FRA-BCN lendu?

Mul on korra lasknud samas arvutis erinevates akendes avatud tehingud kõige soodsama hinnaga osta 15-le. Tegin 5+5+5 broneeringut, sisestasin järjast nimed, vajutasin järjest kõikidele "maksa", kõik toimis, kaks bronni ühelt vahendajalt, üks teiselt. Ei pruugi muidugi alati toimida. Poolteist korda kallim hind ei kaalu minu jaoks ülesse võimalust hiljem maksta, raha on olemas. Reisijate nimesid oskan ka ilma vigadeta kirjutada ja ehku peale kedagi ei pane. 

Mina olen ilmselt see Raul_R vastand lendamises, kasutan alati võimalikult soodsa hinna ja lennuaja kombinatsiooni, pagasit ei ole, mingeid lisasid lennukis ei tarbi jne.

Kas siin piletite hinna külmutamst ei saaks kasutada? Lufthansa ja airbaltc lehel on  võimalik hind külmutada. Ühele kogusele külmutad hinna, ostad ülejäänud ja siis ostad külmutatud osa?

Kui külmutad, ongi järgmised külmitamise tähtajani kallimad.