Lufthansa Economy Light: puudub võimalus lisada pagas, kas kogemust?

Ostsin mitmeid kuid tagasi Lufthansa Tln-Franfurt-Lissabon Economy Light pileti ja nüüd, kui lennuni on vaid nädal, mõtlesin, et võiks siiski käsipagasile lisaks ka 23kg kohvri võtta, aga... Elus esimest korda, olen kümneid kordi LHga lennanud, ei näe kuskilt võimalust seda lisaks osta. Päris veider... Kas kellelgi on seda ette tulnud? Kas tõesti polegi võimalik, kui oled juba kord Light pileti ostnud ja tuleb leppida vaid käsipagasiga?

1
2

Mul on üks selline aktiivne broneering ja pagasi lisamine on kohe broneeringu kinnitusel, kui manage bookingu alt sisse lähed. Lennuinfo, reisijad ja siis kõik ostetavad lisad nagu pagas, istekoht, äriklassi upgrade jne.

Kui proovid telefonis ja ei ole, siis vaata ka arvutist.

Kui üks lend on tegelikult näiteks TAP-iga, siis võib põhjus selles olla, aga ma eriti ei usu.

0
0

Jah on olnud selline kogemus, lisaks olen Lufthansa reisi hinnapakkumisi uurides näinud seda mitmeid kordi, siis olen loobunud konkreetsest kellaajast ja valinud teise kellaaja ja sellega lubab pagasit lisada. Ei teagi, millest see oleneb. Nii et ei saa tõesti üksikutel lendudel juurde netist osta, aga lennujaamast saad check in-st osta. Helista lennujaama ja täpsusta üle, mina sain igaljuhul juurde makstes lennujaamas ära anda.

0
0

Kusjuures ei saa manage bookingust lisada ei telefonis ega arvutis. Kui LH chatist uurisin, siis öeldigi, et check-inis, aga see on ilmselt kirves... Ja kuidas saan kindel olla, et tagasitulles ka saan juurde osta. Arusaamatu.

0
0

Ei tasu kunagi kõige odavama klassi pileteid osta. Mina olen LH-ga saanud alati kõike lisada ka hiljem. Lennujaamast ostu ei soovita, maksad kahekordse hinna. Pealegi ilma äraantava pagasit sa ju check-ini ei satugi, selle teed ju kodus e-teel ära.

0
2

Neid Light (või kuidas iganes keegi lennufirma neid nimetab) piletihinnad on välja mõeldud AINULT suurest segadusest võistalda low-cost vedajatega ning tekitada reklaamidesse odav hind.

Nagu ka LCC firmad korjavad oma kasumi tegelikult just lisatasude pealt, siis ongi loomulik, et nn Light piletile lisasid juurde ladudes saadakse samaväärse paketi, kui oleks "tavaline" pilet puhul oluliselt kõrge hind kui olekski olnud "tavalsiel piletil".

See, et lennujaamas on lisatasud kahekordsed, on samuti olemuselt õige ja kannab kolme eesmärki:

  1. ka lennujaamas teenust osutav firma tahab tasu saada
  2. reisija peakski oma vajadused ette mõtlema
  3. reisija peabki igale vedajale peaasjalikult kasumit tooma

Loodetavasti jõuame üsna peagi ka selleni, kus ka de facto kaalutakse-mõõdetaksegi ka lennuväravas kõikide käsipagas ning kui 1 kg või 2 cm üle, siis ongi reisijal 2 varianti: maksta 100€ või jätta lennukile minemata ilma piletiraha tagasi saamata.

Seda nõuavad üsna häälekalt juba jupp aega väga sagedased lendajad ning ka lennufirmad on juba selle kasus üha enam veendunud. No ja lõpuks on see ka lihtsalt aus.

4
8

Raul, olen igati selle viimase lõiguga nõus, ainult et... Mis sa arvad, mis juhtub, kui väravas hakatakse vaidlema igaühega, kel käsipagas 1cm või 500g lubatust üle?

3
0

@smallisland

Vaielda ei ole midagi -- kui sellesse raami, millega mõõtmeid kontrollitakse, ei mahu, siis pardale ei saa. Kui kaal näitab üle x kg, siis pardale ei saa. Lihtsalt on vaja ilmutada nende reeglite osas jäikust ja ongi kõik.

Tegelilkult nõuavad seda lennufirmad ka täna, kuid maapealset teenust pakkujad püüavad seda nõuet igal juhul nö "üle lasta", sest nad ei taha saada seda reisijate pahameelt endale kaela.

Samas on lennufirmadel ka rahalised hoovad, millega sundida lennujaamu seda järgima ja antud kampaaniat ka ette valmistatakse.

Probleem olemuselikult on aga kaheosaline: kui pardale smugeldatakse rohkem käsipagasit, kui sellega on lennufirma arvestanud, lõppeb see ikkagi sellega, et osa käsipagasist paigutatkse cargoruumi, kuid see toob kaasa väljalennu hilinemise, sloti kaotamise ning lööb sassi selle lennuki edasised lennud. No ja teine osa on needsmad odavad piletid, mida siis mõned rehepapi-kandidaadid soetavad, kuid ikkagi püüavad vedada kaasa rohekm kui lubatud.

4
4

Mulle näiteks Light piletid sobivad. Enamasti familia peale on vaja ainult ühte 23kg pagasit ja käesolev hinnapoliitika katab sellise vajaduse/lähenemise kenasti ära. Ostan Light piletid ära ja pärast oma LH konto all lisan ühe äraantava pagasiühiku juurde.

Ma ei ole küll mingi ülitihe lendaja ja seni on see LH puhul kenasti õnnestunud. Eks kui nüüd mingi hetk seda teha ei saa, siis oleks ka arvatavasti pissed off.

Ja nüüd rookie küsimus laiale ringile (ei ole vaevunud ise sellele seni vastust otsima) - kas ma muidu algse bronni ajal on võimalik ka nii teha, et oma reisiseltskonnast valin osadele ühe klassi piletid ja teistele teise klassi omad? Või peaks selleks tegema 2 eraldi bronni?

3
0

Mul on sama, pere peale üks kohver ja mul pole kunagi veel olnud võimalik ühe broneeringu peale ühegi lennufirmaga saada erinevate klasside pileteid.

4
0

to Raul

Kui lennukile läheb ca 200 reisijat, siis ilmselgelt ei ole reaalne kõikide pagasit mõõta ja kaaluda, selle üritamine viib kindlasti samade tagajärgedeni, mida vältida üritatakse ehk lennu hilinemine ja sloti kaotamine.

Praegu toimiv süsteem paistab olevat lollikindel, kui olen ostnud kaasaskantava pagasi, siis suunatakse priority järjekorda, aga kui mitte, siis non-priority ja kui ma sinna lubatust suurema kohvriga asun, siis peaks "rajalt maha" võetama, vähemalt Tallinnas olen märganud, et see isegi toimib, mujal lennujaamades nii ja naa, aga viimasel ajal küll mõningaid juhuseid silma jäänud, kus mitme ühikuga inimestelt lisaraha nõutakse. Küll on see väike osa kogu sellest kirjust seltskonnast, sest pagasimõõtude ja -kaalu reeglit siiski eiratakse üsna palju.

Kõige koomilisem isiklik juhus on Lufthansaga, kus ühel reisil oli abikaasaga ka 23kg pagas broneeritud, aga sellel kaalu oli natuke üle ja check-in letis oldi üsna kategoorilised, aga kui me selle jäägi oma käsipagasitesse pressisime, siis nende ühikute kaalude pärast ei muretsenud mitte keegi, ei check-in letis ega hiljem ka lennuväravas :D

3
1

dante

Ei saa. Siis pead kaks eraldi broneeringut tegema. Lufthansal ja paljudel teistel suurematel on tegelikult pagasita ja pagasiga pileti hinnavahe enam-vähem täpselt sama, mis lisatud pagasiühikui hind. Seega võtad kõigile lighti ja lisad ühele nimele juba broneeringut tehes pagasi juurde ning ongi asi korras. Kui nüüd see konkreetne isik jääb haigeks ja ei lenda, siis pagasit muidugi teistele ülekanda ei saa.

0
0

Need priorityd koos pagasiga on Ryanairil ja äkki veel mõnel odavlennufirmal. Teistel sellist süsteemi ei ole. Reaalselt piisaks käsikaaluga töötajast, kes järjekorras pistelise kontrolli teeb. Kui seda teha regulaarselt, siis läheb jutt liikvele ja lõppeb see jama ära, et ronitakse hiigelsuurte pampudega lennukisse ja hakatakse neid suvalistesse aukudesse toppima. Suvel on kusjuures Lufthansa lendudel just sakslaste hulgas hulgaliselt ihneid tegelasi, kes pagasi eest ei raatsi maksta ja tulevad täismõõdus seljakottide ja vahel isegi kohvritega lennukisse.

3
0

*Vaielda ei ole midagi -- kui sellesse raami, millega mõõtmeid kontrollitakse, ei mahu, siis pardale ei saa. Kui kaal näitab üle x kg, siis pardale ei saa. Lihtsalt on vaja ilmutada nende reeglite osas jäikust ja ongi kõik.*

Teoorias väga hea, aga kui paljud sellega praktikas vaikselt lepivad, ega hakka kisa tõstma, hädaldama, nutma vms? Tulemuseks ikkagi hilinemine ja sloti kaotus. Vb toimiks, kui juba enne turvakontrolli pagas üle vaadatakse, et väravas vähem jama oleks, aga et igal lennufirmal erinevad nõuded, pole ka see praktiline lahendus.

1
0

Seda erinevate mõõtmete probleemi üritatab Euroopa Komisjon nüüd lahendada (Euroopa Komisjon soovib lennufirmadelt ühtseid käsipagasi mõõte). Ehk leiavadki lennufirmad mingi ühise keele ses osas.

2
0

Update

Ei saanudki kusjuures light piletile ka check ini tehes pagasit lisada. Elus esimest korda selline olukord ja olen LHga lennanud kümneid kordi. Neile helistades kurtis hiina aktsendiga neiu, et süsteem on maas ja tema ei saa midagi teha. Hommikul lennule minne selgus, et muidugi saab juurde osta, 50 e ots. Ja imestati, et kuidas kodulehelt ei saanud lisada... Ma ka ei jõua ära imestada :)) Selline segadus siis LH-l.

Ja kommentaariks. Oligi plaanis algselt vaid käsipagasiga lennata, sest lendude vahe väike ja reis lühike. Aga tekkis vajadus paar asja kohvrisse mahutada. Edaspidi Light'i igatahes ei osta.

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased