Luumurruga reisile - kindlustus?

Kuidas on kogemused või soovitused, kui plaan on minna kipsis käega reisile? Nimelt, tegemist on Eestis toimunud luumurruga, käsi on kipsis ega vaja täiendavat ravi, kuid kui reisil olles peaks ilmnema ootamatu mure seoses luumurruga (no nt käsi läheb paiste, tekib põletik vm, ei oska ette kujutadagi), siis tervisekindlustus justkui ei aitagi? Vähemal If kindlustusel on selline punkt lepingus ja ka Ergo vastas, et selline ootamatus ei kuulu tervisekindlustuse alla, sest algpõhjus ehk luumurd toimus enne reisi algust. On ehk kogemusi, kas on mõni kindlustus, kellel kuulub luumurru ootamatute tüsistuste ravi tervisekindlustuse sisse või tulebki ainult Euroopa ravikindlustuskaardile loota?

0
0
1
2

Ifil on veel toredaid tingimusi. Nt reis peab algama eestist (loe kodust). Minul läheb nt lennuk hispaaniasse riiast. Nii ei tohi ma enne südaööd läti piiri ületada, et kuupäevade osas mitte eksida. Kui kindlustus hakkab 15 juuni ja lennuk läheb 15 juuni kell 7 riiast hommikul, ei tohi ma 14. eestist lahkuda. Vastasel juhul algas minu reis 15 juuni kell 00 00 lätist.

Samal ajal saavad 100000 venemaa kodanikku kel on eesti elamisluba alustada reisi eestist. Kindlustus ei nōua et venemaalase reis peab hakkama venemaalt. Samamoodi eesti emigrandid kes elavad soomes, nad ei saagi eesti kindlustusettevōtega kindlustust teha, muidu peavad enne veel eestisse tulema reisi alustama.

Teema algatajale, ehk aitab euroopa ravikindlustuskaart.

2
10

Tailu, kas keegi keelab sul võtta kindlustuse alguskuupäevaga 14. juuni? Kui sa kohver näpus kodust lahkud 14.06, siis on loomulik, et võtad ka kindlustuse selle kuupäevaga.

Luumurruga peaks olema kaasas ka arsti nõusolek, et sa võid üldse lennata. Vastasel juhul ei pruugita sind lennukisse üldse lubada.

11
0

Ōige jah. Kuid kui teeksin 14 juuni siguldas avarii siis raha kindlustuselt ma küsima ju ei läheks. Ja kui vajan abi 22 juunis hispaanias jääksin abist ilma sest ületasin läti piiri 14 juuni kell 23 00.

Kui ma lähen nt reisile kaheks nädalaks siis miks ei tohi kindlustada end üheks nädalaks ühes firmas ja teiseks nädalaks teises. Viimati pean end veel enne reisi end identifitseerima hummuli valla vallasekretäri juures? Olen aus inimene ja jōuan läti piirile 23 50.

2
10

Tailu, Miks nii palju jändamist? Swedpanki krediitkaarti kindlustus on suht ok, ei pea tähtajalisi kindlustusi tegema ja kellaaegasid passima.

5
0

Kui lähed kipsiga kuhugi sooja ja niiskesse kliimasse, siis on suht kindel, et selle alla umbsuse tõttu mingi jama tekib, haudumine, paistetus, mis iganes. Ja mis see kindlustus siis aitab, raha on raha, aga terviseprobleem vaevab ju sind ennast ja ise oled selle sel juhul välja kutsunud.

Kipsi asemel on tänapäeval ka teisi luu fikseerimise vahendeid, ma isegi pole juba ammu enam näinud, et meie tohtrid üldse kipsi veel paneksid, aga muidugi ei istu ma ka EMO ukse kõrval ega loenda neid:)

4
0

Nõustun Viktoriga, olenevalt sihtkohast ja lennu pikkusest uuriks pigem kindlustuselt, kas nad hüvitaksid reisi edasilükkamise või ärajätmisega seotud kulud.

Osadel lennufirmadel on vist mingi nõue, kui kaua kips peal olnud peab olema, päris värske kipsiga lendama ei lubata.

PS. Tailu, kui sinu lennuk väljub Riiast 15. juuni kl 7, siis sinu reis algab Eestist 14. juunil, seega peaks poliis kehtima alates 14. juunist.

Kui aastas on kolm või rohkem sõitu, siis on mõtekam juba teha aastane poliis, pole vaja muretseda alguskuupäevade pärast ja odavam tuleb ka. Miks peaks keegi tahtma kahenädalase reisi jaoks võtta kaks nädalast poliisi erinevatest kindlustusfirmadest, jääb mulle küll arusaamatuks.

7
0

@Tailu Kui Sa Eestist Riiga lähed, siis algab reis ju Eestist aga kas kindlustus ei tohi alata näiteks reisi teisest päevast, kui sa juba ei ole enam Eestis? Peab kindlasti Eestis olles algama?

Tihti tuleb mulle väljamaale minnes ntx sõnumeid operaatorilt stiilis "Ahhaa, oled välismaal? Äkki telliksid meie kaudu omale reisikindlustuse?" Siis ma olen juba lähteriigist lahkunud aga pakkumisel on ju ikke kehtiv kindlustus? Või on neil teistsugused tingimused? Pole lihtsalt nendega kursis, sest ise kasutan pangast pakutavat aastast reisikindlustust.

Ja tegelikult viimase reisi puhul küsisin kidlustusest spetsiaalselt üle, et kui liigun autoga väljamaale ja teine poliisil olev isik tuleb lennukiga järele ning liitub poole pealt, kas temale ikka kehtib kindlustus. Kirjas ju, et kehtib koos minuga reisivale isikule (no loogiline, et lend ei lähe sinna alla) aga siis algus justkui on Eestist väljaspool. Öeldi, et liitumise hetkest alates kehtib, kuni selleni vaja soovi korral eraldi kindlustada. Kas nad oleksid kindlustusjuhtumi puhul tingimusi "tõlgendama" hakanud, ei saanud ma seekord õnneks teada ;)

1
0

Ei lähe sooja, niiskesse kliimasse ega ebasanitaarsetesse oludesse kipsiga, tavaline linnapuhkus Skandinaavias. Olin aga jah siiralt üllatunud, et kui nt krooniliste haiguste ootamatu ägenemine sisaldub reisikindlustuses (no osadel firmadel sisaldub), siis pisikese, ravi mittevajava luumurru puhul justkui polegi võimalust saada adekvaatset reisikindlustust.

2
0

Viis aastat tagasi, päev enne reisi Gran Canaridele, libises ja kukkus abikaasa ning krõksti käeluu katki. Pandi kipsi, ega reis selle tõttu ära ei jäänud. Kedagi lennujaamas ei huvitanud ka. Ainuke asi oli, et meil olid valitud pika jalavahega, lennuki ukse juures istekohad. Sealt kupatati kohe minema, sest kipsis käega ei tohtivat seal istuda.

Ei juhtu sinuga midagi. Võta kaasa tugevamaid valuvaigisteid, nii igaks juhuks.

3
1

Päike, selle "ei juhtu midagi" suhtumisega ei ole vaja kindlustust võttagi:) Kui siiski midagi juhtub, nt põletik vms, siis ei pruugi kindlustus seda hüvitada.

4
0

Kui reis on ELis, siis tehke endale Euroopa ravikindlustuskaart ja saate avalikust haiglast tasuta abi.

2
0

See on juba juristidele tõlgendamise küsimus. Reis algab ju niikuini Eestist.

Kindlustus peaks siis kehtima teisest reisipäevast alates, lahkudes Eestist päev enne kindlustuse algust. Teema kas klaas on pooltühi või -täis. Kas kehtib teisest päevast vs. ei kehti ühtki päeva.

Mobiili asukoht ei tõenda minu paiknemist eri riikides.

0
3

Kipsiga lennukis teema üle siin vist ka varem juttu olnud. Põhimõtteliselt on nii, et lühematele lendudele lubatakse 24 tundi peale kipsi paigaldamist, pikemate lendude puhul peab see vahe juba vähemalt 48 tundi olema. Seda seepärast, et värske kipsi all tekkiv turse aktiveerub lennuki hõredamas õhus eriti karmilt. Katil on nähtavasti need tunnid juba täis, aga tasub uurida ka seda, kuidas seda siis lennule minemisel tõestada, kas ehk peab arstilt kipsi paigaldamise aja kohta mingi tõend kaasas olema? Ja üldiselt soovitatakse see kips üldse lõhestada, siis annab turse korral järele ja lennuk ei pea ühe valust röökiva kipskäe pärast hädamaandumist tegema. Seda asja võiks kipsi paigaldanud arstiga arutada. Muidugi võiks häda korral ju ise oma kipsi lahti lõigata, mina olen seda teinud, palju mugavam saab. Aga lennukisse ei lubata jälle selleks tööks sobilikke lõikeinstrumente kaasa võtta, ega hammastega ikka lahti ei näri. Kuskil nädalaga turse alaneb, lõpuks hakkab kips juba loksuma. Kuidas iganes, selles nähtuses pole midagi ootamatut, turse tekib värske vigastuse puhul alati, eriti lennukis. Ja seda valu pole vaja kannatada, kui on lihtne võimalus probleemi eelnevaks elimineerimiseks. Ükski kindlustus ei tule kellegi kipsi lahti lõikama, see on küll kindel.

3
0

tehke endale Euroopa ravikindlustuskaart ja saate avalikust haiglast tasuta abi.

See ei ole päris nii. Euroopa ravikindlustuskaart annab õiguse arstiabile kohalikega samadel tingimustel. Osades riikides aga eeldab ka riiklik arstiabi mõningast omaosalust. Selleks ongi alati hea mõte reisikindlustust omada, ka Euroopa Liidus liikudes.

@Tailu, milles täpselt probleem seisneb? Mis see mobiili asukoht siia puutub?

0
0

Ma ei saa ka aru, mis segast Tailu peksab siin.

1
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased