Lux Expressiga Prahasse

Tere. Tekkisid küsimused seoses võimaluku sõiduga Prahasse bussiga. Ei oska arvata, kuidas see sõit toimub. Sõit on üsna pikk ja ei kujuta ette, kuidas see on korraldatud - kas tehakse peatusi, et süüa nö normaalset sööki ja kui tihti on lühiajalised peatused, et jalgu sirutada ja WC-s käia. Kuidas lood nettiga on. Kõik info, soovitused ja tähelepanekud oleksid teretulnud.

1
2

miks sa seda otse bussifirmalt ei küsi?

4
0

Ei jõudnud veel. Ja veel tahaks kuulda reaalset kogemust, kas see on ikka võimalik ja talutav sõit

0
0

Söögipeatusi küll ei toimu. No nii 4 tunni tagant suuremates peatustes saad veerandtunniks välja kui ei ole just ümberistumine- Bussis saad ka jalutada. Kõik nosisid võileibu, või karbist sooja sööki kui oled jõudnud osta. Kuda sa seal suppi sööd??? Internet on enamjaolt olemas. Bussis tekitatud mobiilinternetist wifi. Bussis on toimiv WC, mida ka kasutatakse. Eks ta pikk sõit on aga kannatab ära.

1
0

Vilniuses on kindlasti ümberistumine. Alfa keskuses saad jalga sirutada, süüa ja tualetti kasutada. Sõltub kuidas su pilet kombineeritud on, kas Varssavis on ümberistumine või mitte. See annaks teise võimaluse jalasirutamiseks. Bussi tualett on täitsa ok, jalgu saab iga paari-kolme tunni tagant sirutada. Söögiga on keerulisem. Vaata oma reisiplaan üle (kus on ümberistumised jne) ning selgita välja, millise lõigu jooksul plaanid magada. Tõenäoliselt on see Varssav Praha. Soovitan sul uurida, mis pilet sel lõigul maksab ja oma kõrvaliste selleks lõiguks ise välja osta. See tagab sulle selle, et saad rahulikult üle kahe istme laiutada. Vastasel juhul võib kitsaks minna, kui keegi veel tooli sülle laseb.

1
0

Tere. Ikka ei ole veel otsustanud, kas ma tahan niimoodi jõuda Prahasse. Mõtlesin juba sada erinevat varianti, et oleks ka ööbimine Vilniuses tagasiteel. Üldse on plaan sõita 7-aastase lapsega. See veel raskendab ostuse tegemist. Arvan, et temale see on väga raske reis

0
0

Kas sul on miski põhjus, miks just bussiga Prahasse soovid sõita? Kui kaalud isegi Varssavis ööbimist, siis oleks ju kiirem, lihtsam ning ilmselt lõppkokkuvõttes ka odavam lennukiga minna?

2
0

Finnairil on Hulludel Päevadel tavaliselt olnud Praha pakkumine 160 eurot. Bussipilet (üle 30h üks ots) maksab ca 100. Kahepeale kokkuhoitud 120 eurost läheks maha veel ka ööbimine (või ööbimised) Vilniuses.

0
0

Lennukiga eriti ei julge, ise teate, mis praegu maailmas toimub. Bussipiletid maksavad umbes 150 eurot edasi-tagasi kahele inimesele. Ööbimine Vilniuses on ka odav. Aga aitäh teie kommentaaride eest

0
0

Mis siis nüüd praegu maailmas toimub, et lennukiga Tallinnast Prahasse lennata ei saa? Ei maksa ennast lolliks ka mõelda. Lennusõit on endiselt sada korda bussireisist turvalisem.

11
0

johhaidii, inimesed on erinevad ja arvamused on ka erinevad...

0
0

Kui faktidest lähtuda, siis juhiks tähelepanu sellele, et just nimelt bussidega on viimasel ajal siin Eestis probleeme olnud. Ja tegemist pole olnud mitte 1 juhtumiga. Tõsi, talvised olud on mänginud rolli, kuid siiski mitte ainult.

Diskleimer. Otsuse peab sõitja siiski ise tegema.

2
0

Aga mis siis toimub maailmas? Lennukeid kukub alla, pommid plahvatavad maa peal - metroodes, lennujaamades, tänavatel, Lux Expressi bussid on viimasel ajal vähemalt kahel korral meediasse jõudnud õnnetustesse sattunud... Mida sa neist juhtumise all silmas pidasid?

Aga, et siis ka teemaalgatusele vastata. Olen Lux Expressiga käinud Riias, oli ok, piisavalt suured istmevahed. Paar tundi pikema reisiga saaks ka hakkama. Olen kasutanud mujal maailmas tihtipeale busse, aga üritanud lähtuda sellest, et sõit poleks pikem kui 8 tundi, sest üle selle lihtsalt ei jõua enam ära istuda. Ja ööbussides, ükskõik kui mugavad istmed ka poleks, suurt ei maga ikka. Kaks korda 30h puhkuse alguses ja lõpus nulliks kogu puhkuse ära. Ja kindlasti ei tassiks kaasa seitsmeaastast, kellel sellisel sõidul raudselt igav hakkab.

3
0

Oleme kogenud perega bussireisi Simpel expressiga Prahast Tallinna vahemaanudusega (ööbimisega) Vilniuses ja üldse reisin ülipalju kõikide liini teenindavate bussidega. Süüa saab aint kaasavõetud sööki, Luxis ja Ecolines sobivad hästi kuuma veega lahjedatavad kartul ja nuudlid, kuhu topitakse mingi kotlett, siis on söök vähemalt soe. Simpelis magada täiskasvanud inimesel väga raske ruumi puuduse tõttu, Ecolineses ruumi rohkem aga nad on natuke imelikud, kui kõrvaliste pole tühi, siis ei maga välja ka. Pausid 15 minutiks olid aga siiski seda on vähe) Naise otsus vaatamata pikemaajalisele peatusele Vilniuses, ei kunagi rohkem! ja ükskõik, et Praha - Tallinn sõit maksis alla 5 euri/nägu.

4
0

Hei Jaanika ! Mis kallutab Sinu otsust bussisõidu kasuks ? Teades, et oled küllalt palju autoga reisinud, siis 3300 km edasi-tagasi ei tohiks ju ületamatu olla. Lisaks saad olla oma aja peremees/naine. Lapsele, kui reis toimub suvel , võiks põnev ja huvitav olla kämpades ööbida. Tasuks muidugi vaadata kohti, kus oleks ka mänguväljak ja veekogu supluseks. Naisterahval vb üksi sõites jääb küll 1-peatusega raskeks aga siis ongi põhjust rahulikumalt võtta ja teha lisapeatus(i). Autoga muidugi tuleb see reis suts kallim, kuid mitte oluliselt. Nt 1-peatus kuskil Lõuna-Leedus, 2-peatus Lõuna-Poolas (Poola on ka ööbimiste kohapealt mõnevõrra soodsam kui Tšehhi, kuigi kahekesi vist pole suurt vahet). Poolast edasi sõites on 2 varianti, kas läbi Sulle tuntud Wroclavi või Katowice külje alt. Esimene tee Tšehhi sisenedes on huvitavam, kuid vist aeglasem, kuigi "mapsid" seda aeglust ei kinnita.

Ma olen ise väga palju bussiga reisinud ja täitsa meeldib, kuid lapsega reisimise suhtes ei oska kaasa rääkida.

0
0

Viamichelin pakub kuluks ühele otsale ca 170 €. Bussipilet maksis 32 €. Auto puhul arvesta ka auto amortisatsiooni ( 3300 km vaevalt et piirdud ja 4000 on juba veerand õlivahetuse välbast). Kui on üle mõne aasta vana sõiduk, ei teeks ka eelnev kontroll paha. Ehk hinnavahe on enam kui 2x. Kahekesi autoga sõites ei saa sa sõidu ajal kuigi palju lapsega tegeleda, eeldades et hoida oma tähelepanu teel. Bussis on selleks vabadust rohkem.

2
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased