Maailma avastamine.

Tere

Minul on soov riigist lahkuda ja selle eest mitte maksta . Ehk siis soov oleks lihtsalt riigist lahkuda ja esi-algne siht koht oleks tai. On veel keegi kes oleks valmis kohe minema ? Algselt oli plaan jala minna ja kasutada n-ö pöidla küüti aga olen hakanud mõtlema ,et rata tripp võib isegi huvitavam olla .

Rataga Taisse? No see läheb äri-klassis lendamisest kallimaks. Aga kui üldse maksta ei taha soovitan ujumist. Ei kulu riideid ega jala-nõusid. P...e paljaks ja tuld! Kõige mõttekam on alustada Peipsi järvest ja edasi jõgesid pidi. Peipsi äärde saad n-ö pöidla-küüdiga.

NB! Kindlasti oota kuni järv lahti sulab.

Just, kool ja geograafia tund. Maailm on tiba suurem, kui gloobusel tundub:)

Kõik on tehtav ja selliseid rändajaid, nii jala, hääletades kui ratastega, on üle maailma ilmselt tuhandeid. Viiteid ei oska praegu anda, aga kindlasti on selliseid Eestistki olnud. Uuri veidi netiavarustes ringi, küllap leiad hulgaliselt mõtteainet ja niisama põnevat lugemist.

Miski pole tasuta. Sellise ettevõtmisega kaasneb metsik ajakulu ning tõsiasi on, et kuskil peab inimene ilmselt ööbima (vähemalt külmal ajal), midagi peab sööma jne.

Alternatiiviks foorumist leitud kaaslasele soovitaksin kaaluda ka üksi reisimist,

Kui tahta tasuta Eesti riigist ratta seljas lahkuda, siis ainukene võimalus on läbi Läti, Leedu ja Poola, viimasest saab juba alternatiivsete marsruutide peale mõelda. .

huvitav plaan :) kas on vahepeal ka arenguid toimunud?

Vene ajal oli suurim karistus NSVL-i kodakondsuse äravõtmine ja riigist välja saatmine. Äkki on võimalik ka Eestis midagi sellist korda saata, et tasuta riigist välja viskavad.

Aga mis seal siis nii keerulist on?

  1. Spioneerid venelaste heaks,
  2. Jääd Kapole vahele.
  3. Pannakse istuma.
  4. Vahetatakse nende Stirlitzi vastu välja.

Ainus probleem on õige ajastus. Ega neid Stirlizeid kogu aeg ka saadaval pole. Ja kodakondust ei pruugita ka ära võtta. Anna siis meile teada, kuidas läks. Kui internetti pääsed.

No kui esialgne sihtkoht on Tai, siis isegi, kui õnnestub lasta ennast Eestist või kogu EL-st välja visata, siis kes ütleb, et õiges suunas visatakse? Või saab seda valida? Ja ilmselt nad ei vaevu Sind väga kaugele viskama, seega valdav osa Tai teest tuleb ikka ise edasi nuputada. Buldooza - Saatse saapa kaudu võib proovida ka tasuta lahkuda. Mis edasi saab, ei tea aga kui piisavalt venelastele huvatavat materjali kaasa võtad, siis ilmselt edasi Pihkva-Moskva otsa võid ka tasuta saada, järgnev sõltub juba suuresti kauplemisvõimest. Samas võib ka seda alles tee alguseks lugeda.

Kust krt sellist laadi tohlakad välja kargavad ? Vaata , ehk saad tähesõdades vms-s kellegagi kaubale , viskab või teleportreerub su kiiresti ära ... Ja mida kiiremini seda parem , vähemalt üks "keenjus" Eestis vähem !

Taisse saab ehk tasuta ja pikemaks ajaks ka teatud kaubaga kohvrit vedades. Taisse lennu maksavad head onud-tädid kinni, kohapeal jääd vahele ja mõneks aastaks on kindlasti võimalik kohale jääda. Tasuta toit ja katus pea kohal ka. Majutustingimused võivad olla kaheldava väärtusega, aga see-eest suurema rahakuluta vist. Liikumine saab olema piiratud, aga see-eest saab tasuta väljasõite kohtumajja. Seltskond kindlasti väga kirju. Ilmselt saab peksa ka. Aga võimalik praktiseerides mitmeid võõrkeeli omandada - põhimõtteliselt nagu investeering haridusse. Sissejuhatavaks lugemiseks siinkohal hea "Minu Bangkok".