Madeira majutus

Kes Madeirala käinud, palun kommenteerige oma majutust või andke soovitusi. Läheme üheks kuuks, soovime ka ujumisvõimalust läheduses. Kaasa tulevad 4a ja 1a laps. Seni olen vaadanud http://www.ownersdirect.co.uk/Madeira.htm. Varasemates postitustes on mainitud vaid paari majutust. Tänud!

Ma loodan et sa tead, et ujumisvõimalus saab olla ainult majutuskoha bassein nii väikestele lastele. Ookeani pääseb mõne hotelli juures redelist ronides, paaris kohas nägime ka seda n.ö. merevee basseini, aga suurema lainega lendas merevesi sinna sisse ja tekitas seal suuri laineid, mis lastele minu arvates küll ei sobi. Ja ega see ookean ikka keset talve mingi supersoe ka ei ole.

Peatusime Pestana Village hotellis, päris OK. Eesti mõistes 4 tärni küll ei paneks, aga 3 vast kindlasti.

Kohalikus kaubanduskeksuses olid kuulutused kus anti maja või korter või "holiday ownership" rendile sama raha eest terveks kuuks ,mis meie nädala eest hotellis maksime... :( . Ma ei mäleta selle kinnisvarabüroo nime, kuna endal ilmselt plaani tagasi minna ei ole... Aga võibolla oleks mõistlik esialgu paariks ööks broneerida ja siis kohapeal ringi vaadata?

Millist levada-marsruuti soovitate Madeiral läbida lastega (peaaegu 9 aastane ja lisaks pooleaastane beebi kõhukotis)? Madeira-seekersite kodulehel on 5 rada tähistatud kategooriaga "easy". Milline neist lihtsatest ja lühikestest pakub parimaid ja põnevamaid vaateid?

Teine küsimus: paluks konkreetseid soovitusi Funchalis (või mujal) lastega mereveebasseinide/veeparkide vms külastamiseks - kus ja millised. Googeldamine pole mind seni eriti aidanud.

Sõit tuleb tõenäoliselt juba selle nädala lõpus. Suur tänu soovituste eest juba ette!

Minu teada on Madeiral ainult 1 veepark ja 2 nädalat tagasi oli see minu meelest suletud. Lido kompleks oli samuti suletud. Meil oli hotellis väline mereveebassein, aga eriti ei kutsunud küll ujuma, üsna jahe vesi. Ujuda sai sisebasseinis või soojendusega basseinis. Lõbustustega lastele on seal natuke kehvasti, siis juba soovitan pigem Tenerifet. Aga muidu on Madeira väga mõnus, isegi kui vihma sajab :)

Oleme minemas Madeirale 1.aprill, mõtlesime tavalise hotelli-lebo-puhkuse asemel võtta ainult lennupiletid. Kes käinud, kas oskate öelda, kas peaksime auto juba ette broneerima või pigem sinna jõudes otsima ja kauplema? Millised on need vaatamisväärsused, mida kindlasti 7 päevaga külastada-vaadata. Mõni hotellisoovitus ei teeks ka paha :) Mina tänan!

Kui tahta hypersupermajutust, siis selleks kölbavad nii Reids kui ka Royal Savoy. Häid hotelle jm öömaju leidub Madeiral kyllaga. Meie olime Pestana Carltonis, mis on lihtne ja elegantne. Teenindus oli ok. Tänu ilmale jöudsime kohale ööpäev hiljem ja meie 'lohutuseks' anti meile sviit. Pestana hotellid peaks köik täiesti tasemel olema. Yks 'kohustuslik nähtavus', mida vöiks vaatamas käia, on Curral das Freiras (Nun's Valley) ja enne seda olev vaateplatvorm Eira do Serrao. Hingematvalt kaunis paik. http://www.reidspalace.com/web/omad/reids_palace.jsp http://www.madeiraroyalsavoy.com/ http://www.pestana.com/hotels/en/hotels/europe/MadeiraHotels/CarltonMadeira/Home/

Käisime Madeiral 2008.a. oktoobris ja üürisime auto läbi interneti. Kohale jõudes oli ebameeldiv üllatus see, et nõuti krediitkaarti, millelt broneeriti teatav summa. Kuna olime kuuekesi ja auto oli suur, siis oli ka summa üsna korralik. Täpselt ei mäleta aga minu kaardil oli 11 000.- kr ja sellest ei piisanud. Lõpuks saime kahe kaardi peale nõutava summa kokku. Ma ei tea, kas nii on kõigi sealsete rendifirmadega aga tasuks kindlasti sellega arvestada. Usun küll, et saate auto ka kohapealt, ette tellides on lihtsalt mugavam. Majutuse broneerisime www.ownersdirect.co.uk/Madeira.htm lehelt ja saime meie meelest väga odavalt - kolme magamistoaga maja maksis 8. päevaks 5500.- krooni. Maja asus Calhetas ja seal on ka ilus rand heade ujumivõimalustega, kuna ujumisala on lainemurdjatega piiratud. Ilusaid reisielamusi!

Autorendi krediitkaardi broneering sõltub autorendifirmast. Omast kogemusest siin tuttavatele autot rentides Europcar ja Avis on tahtnud väikeste autode pealt 500 eurot kaardilt bronnida. AutoJardim teeb aga ainult krediitkaardislipi ja kui auto tagastad ja kõik ok, siis annavad slipi tagasi või tõmbavad puruks.

www.costa-linda.net------------väga imeline väike hotell kaunis rannakülas, kiriku kõrval. puhas,vaikne-rõdult ookeani 10m.hotellist 30m bassein. double,merevaatega tuba maksis 45eur. küla nimi Porto da Cruz. Funchali 20km.

Soovitan väikest hotelli (12 tuba) Funchalis http://www.mirasol.biz/. Basseini ja luksust pole, aga toad on puhtad ja kenad, ning pererahvas väga sõbralik. Sobib hästi matkabaasiks, kuna iga suuna bussi peatused suhteliselt ligidal, samuti on peaaegu kõrvalmajas autorent. Parimad restoranid mere äärses paralleeltänavas.

Hotell Madeiral.

Kas keegi on käinud Gemaloga Madeiral? Seal pakutakse kahte hotelli:

  1. Baia Azul****,2,5km Funchali keskusest ,soojendusega bassein. 2.Hotell Carmo ***,Funchali keskuses. Sooviksin sõita 22. aprillil. Palun andke nõu, milline hotell tuleks valida!

Pole küll kummaski hotellis ööbinud kuid Madeiral ei teeks paha kui oleks soejendusega bassein sest randa pole ja ilma soojenduseta vesi päris külm(juhul kui muidugi ujuja oled).2,5 kilomeetrit pole mingi maa jalutada olen ise olnud ka linna ääres hotellis.20 minutit jalgsi ja oledki keskuses.Meie hotellist käis keskusesse ka mingitel aegadel tasuta buss,kuid ise seda kordagi ei kasutanud.

Baia Azul on ok. Ja kui õhtul kesklinna pool kõht täis õgida, siis on paras peale sööki veidi jalutada. Baia Azuli lähedal on kivine tasuta rand ja mitte väga kaugel ka saare ainus liivarand, aga aprillis pole vist eriti asja sinna vette. Karastunud ujujana ma küll olen aprilli lõpul ja mai algul Costa del Solil ujunud, oli väga mõnus. Eks see ujumise värk sõltub aastast ja ilmaga vedamisest. Baia Azuli lähedal on ka häid söögikohti ja suur supermarket (ikka selline, millega eestlane harjunud on), mis annab nii välimuselt kui ka hindadelt kesklinnapoekestele silmad ette. Üsna lähedal liivarannale on üks väääga mõnus kalarestoran, kuhu õhtul ei pruugi sisse mahtudagi, mõistlik on ette broneerida, eriti suurema seltskonna puhul. Hotellist lähevad tasuta bussid kesklinna, aga viimane tasuta buss linnast lahkus küll liiga vara, hommikul kasutamiseks rohkem see buss.

Paluks infot inimestelt, kes on olnud Madeira hotellis Dom Pedro Garajau? Kas see on väga üksik koht, kuidas on seal läheduses kauplustega, kuidas ühendus Funcaliga?

Vatstusega hiljaks jäänud aga panen kui kellelgi peaks kunagi veel vaja minema:) Pedro on super kohapeal....bussipeatus on hotelli ees ja bussid käivad u iga tunni tagant:) Pileti hind oli köömes ja sõit on elamus omaette:)