Madeira reis ja esimest korda reis ise korraldada

Tere, soovime sõbraga minna suvel Madeirasse ning sooviks nõuandeid ja soovitusi kuidas ja kus kohast asju otsida/soetada (nt lennupiletit). Oleme mõlemad 19. aastased ning käisime hiljuti Egiptuses paketireisil, seega kogemus ise reis korralda ja broneerida puudub. Iga nõuanne on tere tulnud.

Ette tänades

Lennupiletite osas kõige mõistlikum trip.ee pakkumistel silm peal hoida Lissaboni või Portosse ning sealt osta eraldi lend Madeira pealinna Funchali. Võid ka ise proovida Momondo lehel erinevate kuupäevadega mängida. Piletid osta tasuks ikkagi otse lennufirma kodulehelt.

Kirjutasin Maderia reisi omal käel planeerimise kohta põhjaliku blogipositituse, mis võib sind samuti aidata https://hiieliinreisib.com/reis-portugali-mida-teha-madeira-saarel/

5
0

Kindlasti ostke reisikindlustus või hankige pangakaart, millega kindlustus kaasa tuleb. Tänapäeval pakub iga pank selliseid.

Madeiral on veebi järgi samad pistikud, mis mujal Euroopas, aga Euroopast välja või UKsse reisides tasub seda kontrollida ja võimalusel Eestis soodsa hinnaga adapter osta, sest lennujaamades ja mugavuspoodides on need pigem kallid.

Google Maps võimaldab piirkonna kaardi telefoni tõmmata. Täpsemad juhised leiad guugeldades. Nii säästad rändlusmahtu.

Hotelli broneerimisel tasub lugeda arvustusi ning vältida selliseid kohti, kus arvustused puuduvad. Allergia korral tasub veenduda, et hotellis pole loomad lubatud (mul mitu halba kogemust). Kui kindlasti eraldi voodit tahate, siis vaadake see ka üle. Double bed - suur voodi, two twin beds - kaks üheinimese voodit. Tasuta tühistamisega vs tühistamiseta tuba - sageli on tähistamisega tuba kallim, aga muutuva reisikava korral mõistlik.

Lennujaamast linna saamist puudutav info tasub enne kodust lahkumist välja uurida. Sageli on ühistransport kõige soodsam.

Tehke endale selgeks, mis ohud sihtkohas valitsevad - alates taskuvarastest kuni liivatormide ja maastikupõlenguteni. Viimane vast Madeira puhul pole oluline, aga Aasias sage ja väga häiriv.

Euroopa Liidus reisides võtke kaasa ravikindlustuskaart. Haigekassa saadab selle koju igaühele, kes on kindlustatud. Google aitab.

Madeira on ELis, seega eraldi SIMi vajadus puudub, aga rändluspaketi andmemaht tasub enne reisi üle kontrollida, vajadusel suurendada.

Reisimiseks vajalikud piletid, dokumendid ning broneeringute kinnitused on tark pilve laadida ning link kõigile reisile minejatele edasi saata. See tagab seadmest sõltumatu ligipääsu vajalikele dokumentidele ka siis, kui ühe seadmega peaks mingi juhtuma. Passi nõudvasse riiki reisides võiks passikoopis lausa paberil kaasas olla, sellega saab saatkonna templi lisamisel koju naasta ilma, et peaksid sihtriigis uut passi ootama.

Auto rentimise eel veenduge, et juhiluba sihtriigis ikka kehtib. Nõuded erinevad, Madeira puhul ilmselt muret pole.

Lennufirmade äpid on sageli, aga mitte alati, kasulikud. Katsetamise asi.

Lennupileti ostmisel pakutakse mitu korda lisateenuseid alates toidust kuni istekoha valikuni. Kõik tasulised lisavalikud võite vahele jätta, kuskil ekraani alumises otsas on selleks alati nupp olemas.

Kaugemale reisides tasub külastada Reisi targalt lehte. Mõni riik nõuab sisenejalt vaktsineerimistõendit (ei pea silmas covidit, seda ei kontrolli vist keegi enam), selle puudumisel võidakse koju saata.

Tundke oma õiguseid: EL lennureisija õigused. Küsimuste korral saate siit foorumist kindlasti abi. Lennujaamas hätta sattudes nõudke oma õiguseid aga jääge viisakaks. Lennufirma töötaja ülemus on ilmselt nõme, enamik temaga päeva jooksul kokku puutuvaid isikuid peavad teda heal juhul tüütuks aga halval juhul vaenlase kehastuseks. Kõik on inimesed ja lõpus võite vaidlused sirgeks vaielda meili teel lennufirma ja kindlustusega.

11
0

Paar nädalat tagasi sai Madeiral käidud.Tõsi, tegu oli golfile suunatud reisiga (Madeiral 2 ja 70 km eemal asuval Porto Santo saarel 1 väga head golfiväljakut), kuid sai ka levada-matka tehtud. Lugege Hiie-Liinu (käändus õigesti?) blogi-annab väga hea ülevaate. Suvel seal turistiuputus, praegu oli väga mõnus. Täienduseks Hiie-Liinule, et Porto Santo saarele saab Funchalist praamiga, 2,5 h. Sel saarel ka ainuke looduslik liivarand (Madeira saare väikse liivaranna liiv Marokost), aga see eest jurakas- 9 km pikk. Ja süvamere espada kala eestikeelne nimi on süsisaba (lihtsat toon välja, kuna paljudel maailma eksootilistel kaladel eestikeelset nime ei olegi).

1
0

Lennupileteid ostes arvestage, et lennufirma peab ühendavale lennule (connecting flight) jõudmise tagama ainult siis, kui olete kõik lennud ühe broneeringu alt teinud. Jah, teil on kokku mitu pardakaarti (ilmselt kolm), aga kõik lennud on ühe bronni all. Kui soetate Ryanairi vms odavlennufirmaga üksikud otsad, siis lennufirma ei vastuta selle eest, et esimese lennu hilinemisel ka ühenduva lennu peale jõuaksite. Nemad teile asendust pakkuma ei pea. Ühtlasi peate single piletitega pagasiga reisides igas lennujaamas pagasi välja võtma ja uuesti check-ini viima. Ühe bronni peal piletid on tavaliselt kallimad (ka kallimad lennufirmad). Võite ka riskida - osta odavad ühenduseta piletid ja hiljem kindlustusega vaielda, aga sel juhul peate veenduma, et teil jääb lendude vahele piisavalt pikk aeg, et ühenduse tegemine oleks võimalik. See aeg on reeglina iga lennujaama kodulehel kirjas ka reeglina kindlustus lähtub just sellest (kindlustusel võib ka oma ajanormi miinimum kehtida).

4
0

12 punkti täitsajänkule esimese korra reisi meelespea eest! Võiks tegelikult lausa foorumis KKK all olla :-)

Lisaks vaid juurde et lapake Google Mapsis enne reisi ringi, näete oma asukoha lähedasi hotelle, poode, söögikohti koos hinnangutega, ühistransporti jne. Silmajäävad kohad võite favourites alla salvestada ning järk-järgult peale läbimist kustutada. Kui kavatsete kohapeal ekskursioone võtta, siis Getyourguide äpp päris kasulik. Majutuseks on booking.com, aga ise olen viimasel ajal hakanud eelistama Google Mapsi hotellivaadet, kuna see näitab ka teiste portaalide ning hotelli enda kodulehekülje hindu.

Head reisi!

6
0

@marks66, paar aastat tagasi saime naisega ka ise lisaks Levada-matkale nendel kahel Maderia väljakul (Palheiro ja Santo de Serra) mängida, tõesti hea vaheldus meie ühisele koduklubile Niitväljal. Kusjuures hoolimata südasuvest oli vähemalt meie külastuse ajal mägedes mängida päris jahe ja tuuline, st. janukustutamiseks sobis pigem iiri kohv kui külm õlu.

Aga isegi ilma rendiautota pääsesime lihtsalt kohalike busside / taksoga Funcalist kohale, õnneks ei olnud omi golfibägisid seekord vaja kaasa vedada.

3
0

Enda kogemuse põhjal: võtke eraldi LH/AY Tallinn-Lisbon ja sealt edasi TAP Lisbon-Funchal. Arvan, et kokku 350-400€/per person peaks välja tulema. Lufthansal paremad lennuajad, kardan, et Finnairiga peab Lissabonis ööbima ja vahel nad panevad HEL-LIS lennule A319, mis pole eriti sobilik lennukitüüp nii pikaks lennuks. Seega kui Finnairiga lähete, vaadake, et Lissaboni lennud oleks "operated by A321 (Sharklets)", see on korralik ja suur lennuk ning omal ka parem lennata.

Tuurid on kõik getyourguide keskkonnas olemas, väga mõistliku hinnaga ja igati oma hinda väärt, näeb kõik kohad mugavalt ära. Algavad Funchalist ja kestavad üldiselt kogu päeva. Edu!

2
2

Kui aega rohkem kui raha, võib lennupiletite osas vaadata ka https://www.azair.eu/

Aga ise ostaks pileti alati lennufirma lehelt, mitte kuskilt kolmandast kohast. Ja kuna ilmselt pakub välja lende erinevate firmadega, siis on väga soovituslik jätta lendude vahele kohe julgelt aega.
Ka liinibussid on Madeiral suht ok võrgu ja graafikutega.

2
0

Minu soovitus on tegelikult minna Madeirale kas kevadel või sügisel. Suvel ka kindlasti tore, aga kui minult küsida kuhu soovitaksin minna näiteks novembri algul (või siis aprillis), siis on Madeira kindlasti üks tugevaimatest kandidaatidest. Ise käisin kunagi novembri keskel ja siis oli sombusest Tallinnast väga tore +20-21 kraadilisse ja täisrohelisele Madeirala maanduda.

4
0

2023.a oktoobris oli Madeiral kümnel päeval õhutemperatuur üle 30 kraadi. Meie saarel viibimise ajal 6-13.novembril oli ilm super, ookeani vesi +23.

https://www.madeiraislandnews.com/2024/03/air-baltic-will-start-flying-to-madeira-from-october-28th.html

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased