Majutus Myanmaris

Väga asjalik info siin http://trip.ee/node/2518, kuid mind vaevab selle loo juures üks mure. Kavatsen 18.02–21.02 olla Baganis, kuid kui vaadata trpadvisorist hotelle, siis selleks perioodiks ei saa reserveerida MITTE AINSATKI hotelli (kõik 26 hotelli nimekirjas). On see võimalik? Kas kohapeal leiab vaba hotelli toa hõlpsasti?

Liisike-Piisike

Vaata ka muid saite peale TripAdvisori ja proovi broneerida ka otse hotelli kaudu. Osad hotellid ei ole ühegi broneerimisketi kaudu reserveeritavad, ainult otse.

Ise broneerisin veebruari lõppu Bagani sellist majutuskohta nagu New Park Hotel (Bagan):
http://www.tripadvisor.com/…l-Bagan.html

http://www.newparkmyanmar.com/

Broneerisin majutuse e-meiliga ningk ohe tuli ka kinnitus. Võtsin kahese standard-toa hinnaga 18USD.

Lihtsalt infoks, et kõik kallimat sorti ja luksuslikumad hotellid ja hotellikompleksid Birmas kuuluvad valitsusele (või nendega seotud isikutele) ning seega üldiselt soovitatakse seal peatuda tavainimestele kuuluvates kohtades – siis ei lähe kogu turistide raha hunta toetamiseks.

Küsiksin ka:

Kas Yangonis peaks majutuse veebruari lõpus - märtsi alguses ette broneerima? Kirjutasin kaks kohrda sellisele hotellisel nagu Winner Inn (http://www.winnerinnmyanmar.com/) nii kodulehe kaudu kui eraldi meiliga ja pole vastust saanud.

Mõtlesin, et kas saab miskit head ka kohapeal? Ettevaatlikuks teeb eelkõige see, et Yangoni jõuan õhtul kl 6 paiku, ehk siis linna veel hiljem. Tundub, et tasuks ette midagi broneerida? Või kuidas?

Mu kogemus on mõne aasta tagune aga siis ei olnud küll mingit vajadust bronnida ning ma ei usu, et seal metsikud turistide hordid nüüdki. Võta lennujaamast üks selgema silmavaatega taksojuht ja ütle, et otsid hotelli ning lase tal enda soovitud piirkonnas hotellides seni ringi sõita kuni mõni meeldib. Lennujaamas oli ka mingi hotellide putka, kes pildid näpus püüdis hotelle pähe määrida :)

Elasin novembris Ocean Pearl Inn'is ( www.oceanpel@myanmar.com.mm ), mis jääb pisikese jalutuskäigu kaugusele südalinnast. Novembrist oli ühese toa hind kerkinud 13lt 15le usd-le. Hea meeldivalt rahulik asukoht! Korralik koht ka, toreda personaliga! Vastus meilile alati! Samuti tulevad nad sulle lennuväljale tasuta vastu. Seda teevad ka mõned teised hotellid. Olin broneerinud 4ks ööks. Kui 3. päeval küsisin pikendust, ei olnud see võimalik ning kolisin siis Sunflower hotelli kesklinnas, Sule paya ligidal, mille plussiks oli, et kallimates tubades oli wifi, kuid hotelli asukoht oli pulbitseva tänavaelu keskel. ( 20 usd ) (Odavamad toad pidid ilma läbi ajama ja hinna sees polnud ka hommikusööki ... kaval plaan küll!) Ilma broneerimata sa tänavale ei jää, aga kui see hinnaklass sobib, siis miks mitte 1. hotell ette broneerida, tuginedes ka soovitustele! Kui 3 usd eest linna tahad, siis võtavad sind vastutulnud hotellide autod ka peale, hoolimata, et sa seal tuba ei võta. Chiang Mae Guesthouse on rahulikumal tänaval kui Sunflower, kuid samuti väga keskne asukoht. Kohapeal võib (lasta) ette helistada järgmisse hotelli.

@ loona_doon:

Kuidas Ocean Peal Inn´is puhtusega on? Muu ei ole meile üldse eriti oluline - no võibolla välja arvatud asukoht, mis võiks enam-vähem kesklinnas olla.

Vaatasin, et TripAdvisoris on selle kohta üsna kesised review´d, sh nurisetakse just puhtuse üle ning mõne järgi on seal ka bed bugs. Kuidas Su kogemus selles osas?

Samuti jäi nende kodukal silma, et tasuta lennujaamast tuuakse ainult Air Asia lendudelt kl 6.30 ja 15.30 - aga minu AirAsia lend KL-st saabub kl 16.45 (kuigi just vaatasin, et ka AirAsia lennud BKK-st saabuvad nüüd uuel ajal ning õhtune kl 17.10 - ainult natuke hiljem, kui minu oma).

Ocean Pearl Inn
Pole põhjust muretseda, normaalne hostel, hea teenindus. Eks see "pisikene jalutuskäik kesklinna" on vähemalt 30 min.
Meie alustasime reisi Pearl Innis, mis oli ette broneeritud, kuid tagasi tulles üritasime rohkem kesklinna sattuda. Seal olid hinnad muidugi kõrgemad.

Jah, paistab, et poisid ei viitsi eriti koristada ja keegi neid ei kontrolli, seekord vaatasin minagi, et tolm nurkades ja kraanid plekilised, aga voodi oli puhas ja üldmulje ok ning mr. Than on tore mees. Mulle lihtsalt meeldib seal - lihtne ja sõbralik ja ei mingit ülearust teatraalsust, meeldiv õhkkond. Pagasit saab ka jätta tasuta. Kas siis on mingi muutus vastutulemises, aga mina polnud seda kirja märganud! Kui nad lubavad tulla, siis tulevad. Ainuke oht on, et peab veel kellegi lennu saabumise ära ootama. Sulesse läheb raudselt 20 minutiga ja raudteejaam on (jala?) lähedal ning bussid Chaung Thasse. Mulle meeldis Ocean Pearli ümbruses see, et õhtuti oli seal rahulik tänavaelu ja inimesed istusid kaua väljas ja ka Ocean Pearli ees on, kus istuda ja õhtut nautida. Üle tee on ka kohvik, kes normaalset musta kohvi tahab. Päris kesklinnas oli kohe uksest välja tulles suur möll, kuid siis korraga vaikne ja väljasurnud. Oceanist saab otse paremat kätt minnes Botataung Paya ja Botataung Jetty juurde. Seal ongi juba Strand Road, mis viib sind Pansodan Jetty juurde, kust võid 1 usd eest sõita üle jõe teisele kaldale Dala townshippi. Seal on hea mootorrattaga tuur teha ja peatuda seal, kus tundub huvitav. Neil on taas mitu pagoodi seal, aga tore on lihtsalt külaelu vaadata ja natuke ringi jalutada. Paljud lihtttöölised ja tänavakauplejad, keda linnas kohtad, on pärit just sellest vaesest piirkonnast. Dalas on ka hotell, kuhu aga välismaalasi ei võeta. Küll saab hotelli baarist joodavat ja nende õuel on keti otsas väga tore Malay karu ...
Kes spartalikku lihtsust ja üliodavat hinda eelistab, läheb Sule Paya kõrval Mahabandoola Guesthouse'i - 4 usd/öö ja million dollar view! Kahju ainult, et toal pole akent ...
Kui saabud kuskilt A Mingalar bussijaama, mis asub linnast väljas, on lihtne ( ja odav ) sealtsamast võtta buss nr 43 kesklinna Sule juurde, kirjapildis on see number nagu kaks sirge seljaga kaldus üheksat vastamisi ... Kontrolli mõttes tasub konduktorilt enne küsida, kas (ta on) suli, ja kui ta vastab jaatavalt, siis on õige buss!

Kuule tip.
Sa avalda oma nimi, et saaksin Myanmari välisministeeriumisse saata teate ,et sa sõimad foorumites rahva poolt valitud valitsust huntaks. Teiseks, mis sa üldse sinna ronid, iga oma liigutusega toetad sa nn 'huntat' sest ka eraomanik maksab makse riigile. Püsi parem oma idüllilises Eestis

Veebruari lõpus on Myanmar vist väga popp koht ja hotellidega kitsas käes! Broneerida hotelle on võimatu. Saatsin hotellidesse kirju, et kas on vaba tuba ja ei igal pool öeldi, et ei ole… Pöördusin kohaliku reisibüroo poole TOUR MANDALAY (www.tourmandalay.com.) Võib proovida ka Myanmar Shalom reisibürood (TA kiidetakse seda bürood ka).

Samas kui peatuda ainult Myanmaris ja kaua, siis võib ka koha peal otsida hotelle jms. Meil aga ajalimiidid peal. 10 päeva pärast lend Kambodzasse.

Võtsime ühesõnaga paketi koos hotellide ja transfeeridega. Lennupiletid jms KÕIK asjad mis vähegi vaja on hinnas(9 päevane ekskursioon Yangon-Bagan-Mandalay) ja üks inimene maksis 700 eurot.
Hotellid on TA Top 3 seas (nt Tahabar gate in bagan jms).

Ühesõnaga Myanmaris näeme!

Natuke hiline vastus, aga siiski... Mina väga palju nende broneerimismootorite ja kodukate peale ei loodaks/lootnud. Enda kogemus näitas, et kõige kiiremini ja efektiivsemalt sai asjad aetud läbi kohaliku agendi.
Ühe hotelli Yangonis sain ka otse kodukalt bronnitud ja mõnega ka otse suheldud, kuid agendi hind tuli siiski soodsam.
Ja kui kohapeal nägin seda netiühenduse (väljaspool Yangoni) kvaliteeti, siis pole ka ime, et vastuste saamine sealt kaua aega võtab.

Ehk kokkuvõttes julgen omalt poolt soovitada Santa Maria nimelist reisibürood (konkreetne isik oli keegi Moe). Mulle meeldis nende juures, et suhtlus oli kiire ja asjalik. Enamasti sain vastused 1 päevaga (vastasid meie aja järgi hommikupoole).

Baganis olin Kumudara nimelises hotellis (http://kumudara-bagan.com). Jõulude ajal, kui pidi olema tubadega pingeline aeg tundus siiski, et vabu tubasid oli piisavalt. Koduka järgi hind 54USD, agendi kaudu sain 35USDiga.

julgen soovitada zaw.villa@gmail.com, organiseerib sulle sinu soovile ja rahakotile vastava hotelli. Hind tema kaudu odavam kui intrnetis ja vana on ka muhe. Käisin eelmine aasta ning tänu temale sai käidud, ka kohalike juures kodudes.

Kirjutan mõned märkmed ööbimise, toidu ja praktiliste asjade kohta, ei ole kindel kas pikema ja ilusama jutu jaoks aega jätkub, aga ehk on kellelegi abiks.

ööbimikohad

Tegelikult tundub täitsa usutav, et majutust on raske leida - vähemalt detsembris 2011 oli reisijaid palju.
Enamasti küll ka saabusin hilja ja nii oli alati tükk otsimist ning tuli leppida sellega, mis parajasti vaba.
Ngapalisse jäigi minemata, kuna koha peal reisibüroo ei leidnud sinna ühtegi vaba hotellikohta, ja olles Chaung Thas toa leidmiseks läbi käinud üle kümne majutuskoha, ei tahtnud seal enam riski võtta.
hinnad detsembri-omad, usdides, siin ja seal sai arvestada ka kyatideks (kursiga 8000, mis hetkel oli vist üsna mõistlik), toit kyatides
yangon
Queen shin saw pu 39, shin saw pu Road, kesklinnast väljas - 30 - kirjavahetuse ajal oli hind 25, pidi tõusma hiljem, kui jõudsin kohale, teatasid, et minu tuleku puhuks otsustasid nad tõsta hinna juba varem. Avar, puhas - ju enamikule hea. minu, lootusetu vaikusesõbra jaoks pisut palju generaatoreid ja konditsioneere, aga eks see olegi Aasias keeruline. Wifita. Palju Aasia kliente. Hommikumohinga hea, aga tuli õhtul ette tellida.
Kõrval Windsor hotel - 30, neil ka wifi. Ei ööbinud.
Nagaja - 25 põrandal tühjad plastikpudelid ja konid, akna taga tänav, kus liikusid suured veokid, veidralt võõrastav õhustik
Okinawa - 22 (allkorruse tuba dushiruumiga, külm vesi)
Okinawa - 12 allkorrusel hästi taga, köögi kõrval, ühine dushiruum teisel korrusel, kuskilt õhkus õrna bensiinilõhna, öösel ronis voodi sääsevõrgul 4-5 sm pikkune must sitikas - õnneks väljaspool.
Eastern hotel - 23 ei ööbinud
mingalar garden - 35, kesklinnast väljas, selles oli teatud sharm, kohti paistis olevat, aga ei ööbinud. Wifi. Netis segadus selle ja teise Mingalari hotelli vahel, mis asub kuskil lõuna pool.
Bagan
New park view vist 25 - (jäi kohe üles märkimata ja enam ei mäleta) Nyang U kenas edelapoolses osas
May kha lar mis Nyang U keskuses - ka 5 ja 10-seid tubasid, neid ei õnnestunud näha, 22nesel oli vann ka
Cha Taung
Shwe ya min - 10 , eespoolsesse majja, mis iseenesest kenam, oli teisel pool teed oleva hotelli generaatorit päris hästi kuulda, tagapoolsesse ei olnud. Tagapoolses valatud tsemendist auklik vannituba
Toit
Danupyu Daw Saw Yi 29. tänav 175
teisel korrusel on pakutav letis näha. Korra võtsin ühe aedvilja - hind tuli 1000, teisel korral 2 - 1500, jõin hiina teed
Sule Pagoda Road Parisieni kõrval kohalik kohvik - kohv ja sai 500
Maha Bandoola tänavat pidi ehk nii 100 m pagoodist eemale - oli kena maiustuste lett, kus hinnad euroopa numbritega kirjas, ja algasid 100st

Shin Saw Pu piirkonna Citymartis : jogusti hinnad algasid 300st, puuviljaportsid olid 500-1000, vein oli palju kallim kui kange alkohol
Internet ja wifi
Sule pagoda ümber oli üksjagu kohti, ja seal lähedal Maha Bandoola tänava Tokyo Donutsis, linna ääres elurajoonides paistis ka siin ja seal olevat

cha taungi turistipunkti teave : laevaga ngwe saungi 50 usd, kui 1 ots, siis ehk 40, mootorrattaga sama 15 v 14 v 13 usd, sõltub kas 1 v 2 otsa

Chaung tha - vähemalt 20-30 hotelli ja külalistemaja, tipphoaeg - pealinnast saabus tunni jookul 6 bussitäit rahvast, enamasti kohalikud, kes siis hotlle pidi laiali viidi
põhjapoolne rand - hotell kerkimas, tol perioodil hooaja tõttu ka pidev mootorrataste edasi-tagasi sõit

Rahavahetus - Baganis ja Yangonis sai eurosid vahetada, Chaung Thas ei otsinud

Meie kasutasime sellist firmat nagu Exotic Mynmar travel&tours, sales@exoticmyanmartravel.com. Kuna meil on natuke suurem seltskond ja läheme 12. veebruaril kolmeks nädalaks, siis tellisime kõik asjad ette ära. Kahekesi võid veel leida hotelli või transporti aga kaheksakesi on see märksa raskem.Meie marsruut on järgmine:Yangon – Kyaik Htiyo (Golden Rock),Bago,Yangon,Mandalay, Pyin Oo Lwin,Mandalay,Monywa,Pakkoku, Bagan, Inle järv, Kalaw (treking) ja lõpetame Ngwe Saung rannas. Kasutame kolme siselendu: Yangon-Mandalay, Bagan- Heho, Heho- Yangon.Ülejäänud on maapealne transport väljaarvatud Pakkoku- Bagan, mis on laevaga.

Andromeeda palju teil see pakett näkku maksab?

See pakett maksab 1495 USD/inimese kohta ja see on 20 ööd/21 päeva kohapeal koos kogu transpordi ja majutusega. Planeerimist alustasime nelja inimesega ja siis kui meil oli programm peaaegu koos, hakkas sõpru veel lisanduma. Kellele sa ikka ära ütled. Ja nüüd on meid kokku kümme. Nii käisime ka 2011. aastal Vietnamis ja Kambodzas. Siis oli meid kaheksa. Nii suure seltskonnaga ei saa ehku peale välja minna. Oma eelmise aasta reisiga jäime väga rahule.

Teil on üpris soodne pakett võrreldes minuga. Mul on 5ööd/6 päeva ja 1620 USD. Kuid ma võtsin kõik 5 hotellid.Kas teil on hotellideks 3 või 5*?
Kuidas toimub/ toimus tuuride eest maksmine?

Samas teil 10 pealine seltskond. Hind tulebki oluliselt soodsam,kui kümnekesi minna :)

Meil oleks 2-ne pakett maksnud 1940 USD inimese kohta. Baganis, Inle järvel ja Ngwe Saung Beachis on meil Deluxe majutus ja mujal Superior.
Maksmisega nii, et kuu aega enne tuli teha panga ülekanne ja maksta ära 30%, ülejäänud sularahas saabumisel. Kui me alustasime planeerimist, leidsime sellise lehekülje- www.myanmars.net. Seal oli kirjas" FREE Tour Information" ja täita tuli üks vorm, kus tuli panna kirja kõik kohad ja ka soovid. Täitsime siis selle. Kuna see oli Birma uue aasta ajal, siis oli natuke aega vaikus ja kus siis hakkas tulema igasuguseid pakkumisi. Need olid tõesti seinast-seina.Oli väga kalleid ja ka väga odavaid. Sortisime kohe välja sellised firmad, mis tahtsid kogu raha ette. Sõelale jäid Santa Maria tours ja Ecotic Myanmar tours.
Santa Maria ei tahtnud mingit ettemaksu ja oli 250 USD kallim ka. Sellepärast valisime Ecotiku ja maksime ettemaksu ära. Saime kinnituse, et raha on nende arvele laekunud.

Maksmise poliitika on neil kõikidel sarnane.Ma pidin ka 1 kuu ette maksma vähemalt 50%. Kuid tegin eile ülekanda ehk 20 päeva enne reisi.
Samas huvitav on see, et kui maksmiseks läks, siis arve tuli, et tuleb maksta Singapuri panka ja üldse teisele reisifirmale ning selgitusse ei tohi panna, et maksta tuleb Birma vms reisi eest,kuna USA ja EU on mingid sanktsioonud kehtestanud...neil on raske siis raha pangast kätte saada:)
Kas teil oli arve peal ka selline märkus ning pangaks oli mingi teine pank?

Mina maksin Bangkok Bank arvele (Santa Maria Tours). Ühe hotelli makse, mille juhuslikult sain kred kaardiga bronnida käis näiteks läbi Malaisia.

Ma maksin muidu 30% ette, aga oleks tegelikult vabalt võinud ka rohkem maksta. Lihtsalt oligi endal rohkem tüli nende briljantselt ilusate USDide vahetamise (õnneks Tavid vahetab uusi rahatähti) ja kaasavedamisega.