Malaisia ja Singapur

Jaanuaris on seltskond minemas Malaisisasse ja Singapuri. Lennupiletid Tallinnast Langkawile.
Kuna vanad foorumipostitused on väga vanad, siis ehk on ka viimasel ajal käijaid olnud.
Millised oleksid head hotellid ja peatumiskohad Langkawil?
Kas lennujaamas on võimalik check in bagasile tehe mitte lõpppunkti, vaid eelviimase peatuspaigani? (Meil on kolm vahepeatust)
Samuti ootaks soovitusi hotellidele Kuala-Lumpuris.
Aitäh, kes vastavad :)

Tere,
siin infot Kuala Lumpuri hotellide kohta http://trip.ee/node/83624
Küll aastast 2014, aga ehk on abiks.

Rännutirts, sa ikkagi alusta ennem sellest, mida te teha seal Langkawil tahate. Muidu on hea peatuspaik kohe lennujaama kõrval, hea lennukilt tulla ja hea peale minna.
Lennupiletitest ja pagasist on siin tripis jahutud juba mitmeid aastaid, nii et sellekohta suht rusikareegel, hella lennufirmasse ja küsi.

Soovitan Kuala Lumpuris kasutada võimalust ja võtta keskmisest parem hotell.. Käisime seal aprillis ning 5 tärni hotelli city centres saab tõesti odavalt. Booking ja hotelscombined abiks..

Lihtsalt ette tutvumiseks, siin meie Singapuri-Malaisia reisivideo:

Veebruaris sai ööbitud Langawil Pantai Cenangil odava otsa hotellis Huda Inn http://www.agoda.com/huda-inn/hotel/langkawi-my.html. Kui palju raha raisata ei soovi ja ühtlasti ka hotellis vaid magamas käia, siis kärab küll. Mingit liigset luksust seal pole, aga oli enam-vähem puhas, voodiputukaid ei paistnud. Randa 5 min jalutamist.

Tere
eelmised jõulud ja aastavahetus sai samas piirkonnas liigeldud.
Kuala Lumpuris meeldis mulle meie 5 tärni hotell "The Royale Chulan Kuala Lumpur". Tuba, hommikusöök, asukoht (basseinist näed Petronase kaksiktorni) oli väga OK.
Maksime ise 63 eur/kahene tuba, hetkel vaatan Trivago kaudu, et erinevatel saitidel pakuvad näiteks jaaanuari 2017 keskel umbes 80 eur / kahene lux tuba, mis selle 5 tärnika kohta pole minu arust üldsegi paha hind. Leiad ilmselt ka Langkawilt ja mujalt ise miskit sobivat....ja näed, et kahjuks ei kehti KL hinnatase Singapuri kohta, kus pisikese toa eest tuleb omajagu raha välja käia. Aga seal muidugi ka kõik muud hinnad kõrgemad.
Teemaväline kommentaar, aga olles parasjagu Islandi suvereisiks 100-150 eur / öö (ühiskasutusega vannitubadega ja ka sageli ka ilma hommikusöögita) 3-tärni hotelle bronninud, tundub tagantjärele Kuala Lumpuris iga hotellihind (ka enamik 5 tärnikaid) vägagi OK olevat.

Invito Hotel Suits (neli tärni) Kuala Lumpuris jättis väga meeldiva mulje ja oli ka hea asukohaga. Hommikusöögi kohta ei oska siiski kommenteerida, eelistasin kohalikku kööki tänavalt.

Kolm aastat tagasi sai KL-s ööbitud Corus 4* hotellis. Asukoht suht Petronase kõrval. Hommikusöök oli täitsa viisakas jne...soovitan.
Langkawil olen peatunud Cenang beachil AB Motel nimelises kohas, tasuks võtta mereäärne tuba 2 korrusel...viimati oli seda isegi renoveeritud...kuigi jah üleüldiselt ma Cenangile tagasi ei läheks...koos suurte ehitustega on see koht oma võlu kaotand minu silmis.

Kui Cenangi kaarti vaadata, siis on seal nagu alumine ots (kus on Underwater World) ja ülemine lennujaamapoolsem ots.
Elu on aktiivsem just seal lennujaamapoolsemas otsas, allpool pannakse kõik varakult kinni ja varakult ei toimu enam mitte midagi.
Seega rahu ja vaikust saate rohkem allpool, aga kauem avatud restorane, tänavakaubandust ja hiliseid asutusi saate lennujaamapoolses otsas.

Langkawil sai kunagi ööbitud AB Motelis, Cenang beachil. Seda agodas ega bookingus pole vist tänini, kuid suhtlesin meili teel ja asi toimis. Hind odav, kohe rannas, tuba väga lihtne kuid puhas. Vajalik kindlasti ette bronnida, kuna tundus kogu aeg olevat väljamüüdud.
Lähedal hea iseteenindusega söögikoht , nimi oli vist Red Tomato?, loodan et see alles ja töötab. Seal olid jube head banaanipannkoogid.
Rand väga mõnus, puhas ja vesi soe.
Kuskil saare teisel küljel oli igal juhul väga kahtlane rand- jalad vajusid sisse, päris muda samas nagu polnud. Arvan, et seda võiks vältida. Seal rannas paistis ka mitu suurt hotelli.
Kahjuks täpset kohta ei mäleta.

Red Tomato nimeline söögikoht täiesti toimis veel selle aasta veebruaris. Lisaks sellele oli neid veel nii samal pool kui ka üle tee kümneid kui mitte rohkem. Endale jäi eriliselt meelde kohe selle vastas asuv "Little Mexican" . Isegi Aasias ei saanud ma üle Mehhiko köögi vaimustusest :) Randade osas ma natuke pettusin, vesi oli vaatamata oma soojuselt selline pruunikas ja mitte nii puhas nagu Kariibidel või Atlandi/Vaikses ookeanis. Kokku sai käidud ca 5-6 rannas ja pilt oli suhteliselt sarnane.