Maldiivid

Tere !
Plaanime elukaaslasega minna järgmise aasta sügisel Maldiividele puhkama.Küsiksin natukene targematelt, kes on lähiajal Maldiividel käinud, et millise väljaminekutega peaksime me arvestama ? (kui välja jätta lennupiletid ja majutus, kus on kõik hinnas)

Kädi

Ise ei ole käinud, aga mu ämm-äi käisid. Küsin järgi. Reisipildid, mida Maldiividest nägin, olid imeilusad :)

Mõtlen siin dets-jaan minekule, ehk veel ei ole paigas, aga huvitab ka kogu info kohapealsetest võimalustest, kliimast dets-jaan ja ka kuludest k.a. ööbimised, palun jagage kogemusi!

Minu arust Maldiividele mineja ei peaks suurt hoolt kandma kuludest mis koha peal läheb kui sinna jõuad minna siis kindlasti ära sa seal ei sure :) lennud juba maksavad sinna nii palju et vahet pole mis koha peal läheb.

Kui on kõik hinnas pakett, siis võib ka ilma lisarahata hakkama saada põhimõtteliselt. Meil oli oma snorgeldamisvarustus kaasas ning selle peale raha ei kulunud. Seal võiks päevade kaupa snorgeldada. Pealinna trippi meie ei võtnud, tegime mingi sunset kruiisi. Ei mäleta enam hinda, vist oli 25 dollarit nägu. Meie suurem väljaminek oli PADI divingu keskuses sukelduja litsentsi tegemine + mõned sukeldumised. See ei maksnud vähe just, aga samas ideaalne koht selle tegemiseks. Vesi oli nii soe, et mul kaaslane käis ilma kalipsota 20 m sügavusel päris kaua aega. Seal lihtsalt on nii soe, päeval/öösel. Aga samas ei saaks öelda, et oleks selline põrgukuumuse tunne olnud nagu Eestis 30 kraadiga. Olime Maldiividel 2 a tagasi aastavahetusel. Eks palju oleneb ka sellest saarekesest ja hotellist kuhu satute. Meil oli väga mõistlik koht. Poes olid asjad muidugi kallid, aga no väikese meene ostsime kaasa. Tasub võtta AI pakett, siis ei pea vett ja sööki ostma poest, sest need väga kallid.

Ei ole päris nõus, sinuga poro, lend oli minu arvates 700-800, see ei ole midagi üle mõistuse, aga kui kohapealseid ööbimisi otsisin siis mõtlesin ümber, või teab keegi sealsest soodsamast hinnatasemest miskit? Lihtsalt infoks, et ei vaata nädalat vaid ikka oluliselt pikemat perioodi...

Aga mis saartel peatusite, kuhu soovitaksite majutuse võtta?

Majutuse hinnad sellel perioodil Al 70 öö eest. Seda siis nn hotellis. Kui lähed resorti siis Al 300.
Ei arva et seal üle mõistuse hinnad on: loomulikult sõltub jällegi kohast kus ööbida.

Aga mis saar oleks mõistlik võtta või kuhu majutust planeerida?

Olen juba mõnda aega surfanud majutust jaanuari keskpaigaks ja 70-ga küll mingit AI-d ei ole näinud (vähemalt elamisväärset hotelli, mille nimel tasuks Maldiividele minna). Resortidega on kõige odavam tõesti ca alates 300 aga kui hakata bukkima siis lõpphind koos maksude ja muuga on lõpuks ikka ligi 400 ja siis ka majake kuskil aias mitte beachfront, veel vähem ocean villa. Samuti on nendele saartele vaja sõita kas lennuki või kiirpaadiga mis on ka suhteliselt kulukas võrreldes nö liinireisidega. Malel ja lennujaamasaarel on küll odavaid hotelle aga seal pole mittemingisugust paradiisisaare effekti.
Hetkel broneerisime Maafushile Beachwood Hotelli ja seal tuli tuba ca 150 EUR öö (hommiku ja õhtusöögiga) http://thebeachwoodhotels.com/
Netis lugedes Maafushit kohati kiidetakse, kohati laidetakse. Plussideks on see, et Maafushil on elada soodne ja sealt on lihtne minna päevastele väljasõitudele teistele saartele. Miinuseks et Maafushil endal ei pidavat olema seda paradiisi mida Maldiividelt otsitakse. Oma kogemusest ei oska veel rääkida aga eks Jaanuaris annan siin teada.

Marek, anna teada, kuidas oli, kui tagasi oled :)

Ise lähen märtsis :)

Oleme ka Märtsis minemas. Hetkel plaanide järgi ei ole see nii kallis midagi - täitsa teostatav.

Maldiividele lendasin Indiast 100 EUR edasi-tagasi. Moslemiriik, seega rannamõnusid võimalik nautida ainult puhkusesaartel, Mujal räpane ja ujukates viibimine, ka vees, ebasünnis. Lend Lennujaamasaarelt puhkusesaarele kirves. Sobiva kirve valib mees ise ja siin pole midagi nuriseda. Kui juba saarel asud siis 100 EUR päevas koksid-näksid pole mingi probleem juurde maksta. Alkoholi sissevedu riiki keelatud. Mida seal teha rohkem kui 1 nädal, tõesti ei tea. Suuremad saared keskmiselt paar kilomeetrit pikad ja pool laiad. Kallis-odav on skaala erinevad otsad, hinna ja väärtuse suhe on iseenesest mõistetavalt individuaalselt erinevad. Mind tüütas, abikaasa keeldus lahkumast.

Käisime Maafushil 5 päeva ja tegime ka päevatripi resorti Filhahoohile. Lendasime umbes 350 euroga Sri Lankalt Malesse. Arvestama peab, et kui ei soovi kulukalt kaatrisõitu teha, siis kohalik praam läheb kell 3 päeval (pilet 1-2 dollarit), Maafushile sõidab 1 tund 45 minutit. Maafushi ise on keskmise suurusega saareke, peatusime Crystal Sands hotellis (broneerisin novembris veebruari keskpaigaks ning sain hinnaks 75 eurot öö). Hotell oli väga korralik ning julgen soovitada.
Saar on nagu iga teine Aasia saar, selle vahega, et päevitamine on lubatud vaid palmiokstest tehtud tara taga väikesel rannalõigul, mis ilusamatel päevadel on inimesi tihedalt täis pikitud. Vesi on türkiissinine ning liiv valge nagu postkaardil. Sellest hoolimata seda "päris" Maldiivide tunnet seal tõenäoliselt ei teki. Saarel on ka paar väikest toidupoodi ning kohta, kus nänni osta.
Iga hotell pakub päevatrippe, nt öine kalastamine, resordi või "sandbanki" külastus koos snorgeldamisega. Meie hotell pakkus esialgu kolmest paketti hinnaga 220 dollarit inimese kohta (lisandub resordi sissepääsutasu), kuid kiiresti selgus, et iga päev jooksvalt vaadates saab palju soodsamalt. Kesktaseme resordi Fihalhoohi külastus maksis meile 35 dollarit transpordi eest ja 50 dollarit sissepääsu eest. Hinnad on inimese kohta. Transpordi maksumus sõltub suurest sellest, kui palju inimesi kokku saadakse. Resortides saab päris paradiisi tunda, hütid vees ning kristallselge vesi koos suhteliselt tühja rannaribaga. Samuti saab resortides ka kokteile ja muud alkoholi tarbida. Hinnad on muidugi märkimisväärsed.
Igal hotellil on oma restoran. Kuid Maafushi toitlustuse osas ei saa kiidusõnu anda, kuna kõikidel juhtudel pidime mingil määral pettuma, raha oskavad nad sellegipoolest küsida. Teisest päevast alates jäimegi oma hotelli restoranile kindlaks. Oli enam-vähem okei.
Tagasi lennujaama saime õnneks kiirkaatriga, seda teenust pakub ka iga hotell ning igaks päevaks on mitu väljumist, hind oleneb jällegi inimeste arvust, seekord 25 dollarit inimese kohta. Sõiduaeg pool tundi.

Tervitus!

Oleme ka minemas märtsi alguses ja suhtlen hotelliga otse, et saada hind koos kõigi maksutega. Uurisin ka speedboati Male-Maafushi ja nüüd ei saagi aru, hotellist öeldi, et pean minema lennujaamast paadiga Malesse ja sealt taksoga Petrol Jetty sadamasse, kust väljub paat Maafushi saarele ja meie hotelli? Kas see on mõistlik? Kas kuidagi otse Male Int Airport-Maafushi varianti pole?
Tänud ette abi eest!

Meie otsisime alguses lennujaamas tükk aega taksot, millega saada sadamasse, kust praam Maafushile väljub. Lõpuks saime oma veast aru, sest lennujaam asub omaette saarel ja sellelt saab Male saarele u 10-minutilise paadisõiduga. See on päriselt väga lühike vahemaa. Malest võtke takso (auto) ja saategi õigesse sadamasse. See kõik võtab kokku väga vähe aega ja meie jaoks oli igati mõistlik.

Tänud, Marinel!
Kas see jõudmine lennujaamast õigesse sadamasse Males on kulukas või millise summaga võiks arvestada? see paat+takso siis..
ehk oskad ka mingisuguseid teisi saari soovitada, mis sobiks päevaseks tripiks?
Aitüma!

Laevapilet oli minu mäletamist mööda 1 dollar ja takso on alati sama hinnaga, olenemata, kuhu sõidad. Saar on nii väike, et kaugele sõita ei saakski :) Meie olime kahekesi, mõlemal pagas ja hinnaks oli minu mäletamist mööda 35 kohalikku ehk umbes 2 dollarit. Ilma pagasita oli sõidu hind 25 kohalikku. Seega ei ole kulukas.

Päevaseid trippe küsige kindlasti oma ööbimiskohast. Meie olime paar päeva Maafushil ja siis sõitsime praamiga Fulidhoole, kust võtsime ka päevaseid trippe. Elasime ise külalistemajas, mitte resortis. Väljasõite on palju erinevaid, olenevalt rahakoti paksusest...piknikusaare külastus, kalapüük, resorti külastus jne.

Hei, kes te nüüd siin eelmine talv Maldiividel käisite, oleks vahva teie muljeid kuulda. Kuidas reisiga rahule jäite? Häid nippe-soovitusi? :) Me oleme veebruaris minemas, aga pole veel ka saart ära valinud, rääkimata hotellide buukimisest. Et saaks natuke vaheldust, võtsime lennupiletid Sri Lankale ja veedame seal mõne päeva.

Mina olen minemas novembris Maafushile ja lendan samuti edasi Sri Lankale. Hetkel bronnitud Maafushil Sun Tan Beach Hotel. Valisime Maafushi, kuna tahaks ikka päevatrippe võtta, mitte päev otsa rannas vedeleda. Resordid tunduvad rohkem vanainimeste teema, kes tahavad päev läbi rannas olla ja et kõik oleks käe jala juures :) tagasi tulles annan teada, kuidas oli ;)

Milord, ootan huviga Su muljeid siis. :)
Kus kandis Sri Lankal plaanis peatuda?

Oleme Sri Lankal nädala ja rendime terveks ajaks auto koos juhiga.. alustame oma retke Kandyst ja sòidame Mirissa poole ning hiljem mööda rannikut tagasi lennujaama. Ööbime iga päev erinevas hotellis :) nädala Sri Lanka jaoks vähe, aga miskit siiski näeb.. Maldiividel saab siis terve nädala rannapuhkust ja Sri Lankal natuke avastamist :)

Milord, mul ka kunagi Maldiivid ja Sri Lanka koos plaanis ja samuti 1+1 nädal + lennud. Ootan muljeid siis :)

Mul üks tuttav elas kolm kuud Maldiividel. Üüris maja Malega samal saarel (artificial beachi kandis). Ütles, et hind oli väga normaalne. Majaüüriga käis kaasas isiklik autojuht, kellel mingit muud tööd polnudki ja kelle olemasolu ainus mõte oli neid sõidutada auto või paadiga sinna, kuhu iganes nad tahtsid minna. Igatahes ütles, et artificial beachi kandis oli enam-vähem normaalne rand - kui tundide kaupa ei taha vedeleda, vaid iga päev mingid minutid olla, siis ajas asja ära, polnud kõige koledam. Ja kui tahtsid midagi ilusat, siis lasid sellel oma privaatsohvril ennast päevaks viia kuhu iganes. Või paariks päevaks - leppisid kokku, millal järele tuleb.
Pidi olema väga odav võimalus Maldiive külastada, kus tõepoolest normaalsete resortide hinnad algavad 200-300 eurost ööpäev. Põhisaar on küll teoorias kole, aga hinnatasemelt soodsaim. Ja sobivat odavaks baasiks, kust ülejäänud saarestikku avastada.

Lendame ka koos kahe lapsega ( 2a ja 8a ) Maldiividele Novembris, esimene peatus sammuti Maafushil :), kuhu on plaan jääda nädalaks ja sealt päevaseid trippe teha. Sri-Lanka otsustame ilmselt Maldiividel kohapeal olles ( kuna lennupiletid on anyway edasi-tagasi Malesse võetud ) aga suure tõenäosusega võtame plaani. Nädal Maldiive ja nädal Sri-Lankat tundub mõnus combo.

Peeterpoiss, millal teil minek novembris? :) meil endal selleks ajaks ûheksakuune laps, aga jätame koju, kuna Maldiividel pidi jube kuumus olema ja Sri Lankal väga keeruline seigelda lapsega. Aga teil natuke suuremad lapsed, siis pole ehk hullu

..hei milord, lendame välja 07.nov Vantaast, vahemaandumisega Dohas.
9.kuusega reis on mõnes mõttes lihtne aga selge, et emad stressavad ja kahekesi saab reisist siiski viimast võtta, eriti mis puudutab trippimist Sri-Lankal, veemaailma avastamist Maldiividel jne. Mingid asjad jäävad kindlasti tegemata, kui laps kaasas.
Ise oleme alla aastastega reisinud küll, ja vanem tütar oli Mauritiuse reisi ajal 11 kuune, seal on sama soe ja väga niiske aga sai kenasti hakkama, lapsed on üldjuhul reisidel kordades tublimad, kui kodus (kõik on uus ja huvitav) :). Samas oleme alati vanavanemad kaasa võtnud, mis võimaldab mingitki aega endale.
Kuna ise Maliividel olete ja kuna Sri-Lankale lendate?

Meil minek 15.11, vahepeatusega Istanbulis, seega Maafushile jõuame 16.11.. Sri Lankale on minek 23.11, tagasilend meil Colombost.

…selge, meil Maafushil majutus kuni 15.nov broneeritud, siis ilmselt tripime edasi aga pole veel kindel, kas mõnele teisele saarele või siis Sri-Lankale.

Milord .. kas Sri Lankal olles rendid auto koos juhiga kohapeal olles, või broneerisid midagi ette? Kui on mõni hea soovitus selles osas, siis anna aga märku. Olen küll aasias olles alati ise roolis olnud aga Sri Lankal soovitatakse tungivalt auto koos juhiga rentida :).

meil broneeritud ette.. otsisin siit samast tripist kontakti, meie juhi nimi sunil bandara. 7 päeva koos transpordi, hotellide ja hommikusöökidega läheb kokku maksma 700$. tuleb meile lennujaama vastu, panin ise kava kokku kus käia soovime ja ära tulles saame ka lennujaama tagasi. saatis ka hotellide nimed ja kòik tundusid väga normaalsed olevalt ☺️

Ma pigem soovitan tungivalt auto ilma juhita rentida, sellised kaasas jõlkuvad tegelased on üsna tüütud. Sri Lanka liiklus on küll tükk maad nõmedam kui näiteks Tais või Indoneesias, aga seda peamiselt sellepärast, et linnadevahelised teed on üle koormatud ja mägisel maal aeglastest veokitest ja tuk-tukkidest möödasõidu võimaluse ootamine ajab närvi, midagi, milles ka proff kohalik sind aidata ei saa. Varud omale piisavalt aega ühest punktist teise liikumiseks, teed rahvusvahelise juhiloa, rendid automaatkastiga auto kui pole eriline vasakpoolse liikluse fänn ja sõidad nagu miki... Colombo liiklus sujub palju paremini kui näiteks Bangkokis ja ühtegi reeglit rikkuda pole võimalik, sest seal neid lihtsalt ei ole. Enamusel rendikatel on läbisõidupiirang 100km/päevas aga sealse liikluse tempoga seda saavutada on praktiliselt võimatu.

Peeterpoiss, kuidas Maafushil siiani ilmaga vedanud on?

Meie olime eelmine aasta Meeru Island Resortis, mis ka AI. Rahvusvahelise lennujaama kõrvalt läks kohe hotelli laev, mis võttis ca tund aega. Super ilus sõit oli koos delfiinidega, mida oli massiliselt - kogu reisi saatsid laeva.
Rannad ja vesi oli mega. Vee soojus oli uskumatu - veisi piimjas sinakas-roheline. Ega seal saarel muud teha polegi kui süüa-juua ja siis ujuda ning ümber saare jalutada. Lihsalt mõnus puhkus. Toidud olid väga head!
Ausalt öeldes aga häiris see, et voodi kõrval olid päästevestid juhuks kui mõni tsunami saart tabama peaks. Veidi ebameeldiv oli ka ca 300m kaldast algav tumesinine sügav ookeanivesi. Kontrast oli päris julm.
Tore vaheldus oli iga päev vesilennukite saabumine - huvitav vaadata, kes jälle tulevad. Aeg lausa seisis seal.
Enamik turiste olid paarikesed, palju rikkaid indusid ja jaapanlasi. Meie olime perega ja jäime väga rahule. Väikestele lastele on madal vesi ideaalne.

Jagan oma värskeid reisimuljeid Maldiividelt. Seal olime 16.11.16-23.11.16. Kuigi internetist uurides on igal pool kirjas, et see kõige halvem aeg Maldiivide külastamiseks, kuna on vihmaperiood, siis vaiedleksin julgelt vastu. Meil väga ilmaga vedas. Üks päev oli natuke sombusem, kui see oli väga hea taastumispäev meie nahale. Igapäevaselt oli ka pilvi taevas, kui seal ei suudaksi selge taevaga olla. Temperatuur võis olla 35-40 kraadi. Enne meie minekut oli saarel olnud vähemalt kaks nädalat sama mõnus ilm, kui meie seal viibimise ajal. Vihma sadas ka ainult ööseti või varahommikul. Päevitades kasutasime esimesel neljal päeval 50 faktoriga kreemi (Eestis meil nahk kergelt ära ei põle), kuid täpselt need kohad mis kreemitamata jäid olid õhtuks ärapõlenud. Päike on vägaväga tugev.
Peatusime Maafushil ja transpordi lennujaamast Maafushile tellisin läbi hotelli, kuna meie lend jõudis Maldiividele nii hilja, et kohaliku peale poleks enam jõudnud. Saime hotelli kaudu ühe otsa 40$/inimene. Kohaliku paadiga oleks hind olnud 2$/inimene, kuid see väljus kell 15.00 Malest. Malesse tuleks lennujaamast minna jällegi väikse paadiga, mis väljub väga tihti, kuid hind ei oska kahjuks öelda, arvan et see on ka kuskile 1-2$/inimene.
Igatahes sõit lennujaamast Maafushile kestis 35 minutit. Kiirkaatri juhid teevad ikka adrenaliinirohket sõitu, kuid sõit saarele tekitas meis juba wow´d, kuna kaatri kõrval hüppasid ja ujusid delfiinid.
Maafushi saar on väga väike. Inimesed on väga sõbralikud ja toredad. Saare esimene osa, kuhu paat randub on väga ilus ja puhas. Väga ilus valge liivaga mereäär ja helesinine vesi. Nii ilusat vett ja liiva pole meie varem kuskil näinud :) Turistidele mõeldud bikiinirand asub palmilehtedest tehtud aia taga, sest kohalikud on moslemid ja mehed ei tohi teiste naiste keha näha. Kuigi tihti peale käisid kohalikud jalgrattaga rannas sõitmas jne. Rand on väga ilus suurte palmidega ja mõnus. Vesi on vägaväga soe. Kuid teisel pool saart, kus elavad kohalikud on tõeline prügimägi. Väga räpane ja kole. Tegime seal ühe ringi ära ja rohkem sinna minna ei tahtnud. Hotelle on hetkel palju ehitamisel, seega saar on väga arenemisjärgus. Pakun, et mõne aasta pärast on see kohalike saare osa ka hotelle täis ehitatud ja ehk siis on ka lootust, et prügimägi tõmbab koomale.
Maafusil on palju erinevaid hotelle, kus olid ka erinevad toidukohad. Kõige parem toiduelamuse saarel saime Crystal Sandsi hotellist. Hinnad olid natuke kallimad kui mujal, kuid toidu maitse oli kõige parem. Palju pakutakse õhtusöökideks buffesid, kus maksad 10-15$/nägu + maksud 22%. Maldiividel tuleb arvestada, et igal pool läheb hindadele otsa maksud. Saarel olemas ka toidupoed, kuid need suhteliselt tühjad ja midagi osta pole. Alkoholi saarel saada pole. Saarest natuke eemal ookeanil on nö peopaat, kus saab alkoholi osta ja seal samas seda tarbida. Seda me ei kasutanud, seega lähemalt sellest rääkida ei oska.
Võtsime ka snorgeldamist eksursiooni Shadow Palmi hotellist. Maksis 25$+ maksud, seega kokku 31$. Väga kiidan! Käisime snorgeldamas Nemo reefil, kilpkonnade reefil ja Palm reefil. Nägime kõike, mida lubati, et näeme. Eksursioonijuhi suhtumine oli juba selline, et kui te lubatud kilpkonnasid või nemosid ei näe, siis saate raha tagasi. Selle tripi käigus külastasime ka sandbanki, mis oli jumalik ning tegime nö delfiinide kruiisi. Viidi meid kohta, kus delfiine oli paadi ümbrus täis ja nad hüppasid ja keerutasid ennast vee peal. Julgemad said ka koos delfiinidega vees snorgeldada. Trip kestis pool päeva ja ka lõuna sandbankil oli hinna sees, koos päikesevarjudega.
Ühe päeva veetsime ka resordis. Valisime resordiks kõige luksuslikuma Anantara Resordi, mis koosneb kolmest erinevast saarest, millest külastada saab kahte. Resordi külastus maksis 205$/inimene ning sisaldas makse ja transporti Maafushilt sinna. Resort asub Maafushil umbes 10-15 min kiirpaadisõidu kaugusel. Transpordi hind sinna sõltub, kui palju inimesi teiega samal ajal resorti tuleb, siis muutub kogu hind natuke soodsamaks. See resort oli tõeline luksus. Anantara Veli, kuhu paat saabus on ainult täiskasvanutele mõeldud saar. Seal asuvad bungalo veepealsed toad. Küsisime, kas on mõni vaba tuba, et saaksime neid seest näha ja neid meile ka näidati. Väga ilusad ja mõnusad. Seal on 5 kategooriaga toad, kõige luksuslikum siis oma basseini ja ookeani vaatega. Kõige odavam tuba maksab koos maksudega umbes 1000$/öö, mis sisaldab AINULT hommikusööki. Sellel saarel on veespordikeskus, mis maksab eraldi juurde, spa, raamatukogu, baar, restoran. Sealt saab väikse paadiga edasi sõita Anantara Dhigule, kus asuvad peredele mõeldud tillukesed peremajakesed. Sinna läheb paat iga 5 min tagant ja sõidab 4-5 min. Seal on lastele palju tegevusi, restoran. See saar meeldis meile rohkem, sest seal oli väga ilus ja pikk liivarand. Toiduhinnad resordis olid umbes 20-40$ praad, kokteilid 15$, õlu 9$. Meie resordi pilet, mis maksis ilma transpordita 185$, sisaldas 123$ väärtuses krediiti. Selle eest sai mõlemal saarel süüa ja juua, kui krediiti üle jäi, siis raha tagasi ei saa, seega tasub ära kulutada. Kokkuvõttes oli resort väga luksuslik ja mõnus, kuid ise seal nädalat olla ei tahaks. Ühest päevast täiesti piisas, et seda ilu nautida, kuid kuna meie oleme pigem ringi rändajad ja aktiivsemad, siis resordielu jääks meile liiga tüütuks ja üksluiseks.
Maldiivide reisiga jäime vägaväga rahule ja kindlasti külastaks seda jälle.

Tere!
Läheme elukaaslasega jaanuari teises pooles Maldiividiele.
Me maandume 14.45 ja neljast väljub Malest paat esimesele saarele, kus kavatseme peatuda. Kuidas on lood saarte vahelise transpordiga- takistusteks loetakse järjekordi piiripunktides ja et transpordi ooteaeg võib olla pikk? Kuidas teie kogemus oli?
Kas 14.45 maandumise järgselt kella neljasele paadile on tõenäoline jõuda? :)

Oleneb täiesti passikontrolli järjekorrast. Meie lendasime Turkishiga ja pidime maale sisenemisekaardi täitma alles lennujaama jòudes, see küll väga palju aega ei vòta, kuid natuke ikka. Seejärel tuleb jah oodata passikontrollis, pool tunnikest kindlasti seisime seal. Ise vist ei riskiks sellega, et ainult tunnike on paadini aega, sest vaja ka kohver kätte saada jne. Oleneb ka sellest, kas teie paat väljub lennujaama saarelt vòi Malelt, sest Malele teil vaja veel eraldi paadiga sôita, mis vòtab ka omakorda aega!? Samas meie pidime oma paati ootama 3 tundi ja selles lennujaamas on see tòeline peavalu, sest lennujaam on väike ja mitte midagi seal teha pole. Wifi sain näiteks 1h/6$. Sellessuhtes oleks hea variant, kui saaksite vôimalikult kiiresti sealt minema.

Maldiivide reisist video november 2016a.

Tripikad räägivad
Eesti suurim reisifoorum. Küsi siin oma küsimus või jaga häid soovitusi