Maldiivid

Tere ! Plaanime elukaaslasega minna järgmise aasta sügisel Maldiividele puhkama.Küsiksin natukene targematelt, kes on lähiajal Maldiividel käinud, et millise väljaminekutega peaksime me arvestama ? (kui välja jätta lennupiletid ja majutus, kus on kõik hinnas)

Kädi

1
23

Ise ei ole käinud, aga mu ämm-äi käisid. Küsin järgi. Reisipildid, mida Maldiividest nägin, olid imeilusad :)

1
0

Mõtlen siin dets-jaan minekule, ehk veel ei ole paigas, aga huvitab ka kogu info kohapealsetest võimalustest, kliimast dets-jaan ja ka kuludest k.a. ööbimised, palun jagage kogemusi!

0
0

Minu arust Maldiividele mineja ei peaks suurt hoolt kandma kuludest mis koha peal läheb kui sinna jõuad minna siis kindlasti ära sa seal ei sure :) lennud juba maksavad sinna nii palju et vahet pole mis koha peal läheb.

3
0

Kui on kõik hinnas pakett, siis võib ka ilma lisarahata hakkama saada põhimõtteliselt. Meil oli oma snorgeldamisvarustus kaasas ning selle peale raha ei kulunud. Seal võiks päevade kaupa snorgeldada. Pealinna trippi meie ei võtnud, tegime mingi sunset kruiisi. Ei mäleta enam hinda, vist oli 25 dollarit nägu. Meie suurem väljaminek oli PADI divingu keskuses sukelduja litsentsi tegemine + mõned sukeldumised. See ei maksnud vähe just, aga samas ideaalne koht selle tegemiseks. Vesi oli nii soe, et mul kaaslane käis ilma kalipsota 20 m sügavusel päris kaua aega. Seal lihtsalt on nii soe, päeval/öösel. Aga samas ei saaks öelda, et oleks selline põrgukuumuse tunne olnud nagu Eestis 30 kraadiga. Olime Maldiividel 2 a tagasi aastavahetusel. Eks palju oleneb ka sellest saarekesest ja hotellist kuhu satute. Meil oli väga mõistlik koht. Poes olid asjad muidugi kallid, aga no väikese meene ostsime kaasa. Tasub võtta AI pakett, siis ei pea vett ja sööki ostma poest, sest need väga kallid.

2
0

Ei ole päris nõus, sinuga poro, lend oli minu arvates 700-800, see ei ole midagi üle mõistuse, aga kui kohapealseid ööbimisi otsisin siis mõtlesin ümber, või teab keegi sealsest soodsamast hinnatasemest miskit? Lihtsalt infoks, et ei vaata nädalat vaid ikka oluliselt pikemat perioodi...

1
0

Aga mis saartel peatusite, kuhu soovitaksite majutuse võtta?

0
0

Majutuse hinnad sellel perioodil Al 70 öö eest. Seda siis nn hotellis. Kui lähed resorti siis Al 300. Ei arva et seal üle mõistuse hinnad on: loomulikult sõltub jällegi kohast kus ööbida.

0
0

Aga mis saar oleks mõistlik võtta või kuhu majutust planeerida?

0
0

Olen juba mõnda aega surfanud majutust jaanuari keskpaigaks ja 70-ga küll mingit AI-d ei ole näinud (vähemalt elamisväärset hotelli, mille nimel tasuks Maldiividele minna). Resortidega on kõige odavam tõesti ca alates 300 aga kui hakata bukkima siis lõpphind koos maksude ja muuga on lõpuks ikka ligi 400 ja siis ka majake kuskil aias mitte beachfront, veel vähem ocean villa. Samuti on nendele saartele vaja sõita kas lennuki või kiirpaadiga mis on ka suhteliselt kulukas võrreldes nö liinireisidega. Malel ja lennujaamasaarel on küll odavaid hotelle aga seal pole mittemingisugust paradiisisaare effekti. Hetkel broneerisime Maafushile Beachwood Hotelli ja seal tuli tuba ca 150 EUR öö (hommiku ja õhtusöögiga) http://thebeachwoodhotels.com/ Netis lugedes Maafushit kohati kiidetakse, kohati laidetakse. Plussideks on see, et Maafushil on elada soodne ja sealt on lihtne minna päevastele väljasõitudele teistele saartele. Miinuseks et Maafushil endal ei pidavat olema seda paradiisi mida Maldiividelt otsitakse. Oma kogemusest ei oska veel rääkida aga eks Jaanuaris annan siin teada.

2
0

Marek, anna teada, kuidas oli, kui tagasi oled :)

Ise lähen märtsis :)

0
0

Oleme ka Märtsis minemas. Hetkel plaanide järgi ei ole see nii kallis midagi - täitsa teostatav.

0
0

Maldiividele lendasin Indiast 100 EUR edasi-tagasi. Moslemiriik, seega rannamõnusid võimalik nautida ainult puhkusesaartel, Mujal räpane ja ujukates viibimine, ka vees, ebasünnis. Lend Lennujaamasaarelt puhkusesaarele kirves. Sobiva kirve valib mees ise ja siin pole midagi nuriseda. Kui juba saarel asud siis 100 EUR päevas koksid-näksid pole mingi probleem juurde maksta. Alkoholi sissevedu riiki keelatud. Mida seal teha rohkem kui 1 nädal, tõesti ei tea. Suuremad saared keskmiselt paar kilomeetrit pikad ja pool laiad. Kallis-odav on skaala erinevad otsad, hinna ja väärtuse suhe on iseenesest mõistetavalt individuaalselt erinevad. Mind tüütas, abikaasa keeldus lahkumast.

6
0

Käisime Maafushil 5 päeva ja tegime ka päevatripi resorti Filhahoohile. Lendasime umbes 350 euroga Sri Lankalt Malesse. Arvestama peab, et kui ei soovi kulukalt kaatrisõitu teha, siis kohalik praam läheb kell 3 päeval (pilet 1-2 dollarit), Maafushile sõidab 1 tund 45 minutit. Maafushi ise on keskmise suurusega saareke, peatusime Crystal Sands hotellis (broneerisin novembris veebruari keskpaigaks ning sain hinnaks 75 eurot öö). Hotell oli väga korralik ning julgen soovitada. Saar on nagu iga teine Aasia saar, selle vahega, et päevitamine on lubatud vaid palmiokstest tehtud tara taga väikesel rannalõigul, mis ilusamatel päevadel on inimesi tihedalt täis pikitud. Vesi on türkiissinine ning liiv valge nagu postkaardil. Sellest hoolimata seda "päris" Maldiivide tunnet seal tõenäoliselt ei teki. Saarel on ka paar väikest toidupoodi ning kohta, kus nänni osta. Iga hotell pakub päevatrippe, nt öine kalastamine, resordi või "sandbanki" külastus koos snorgeldamisega. Meie hotell pakkus esialgu kolmest paketti hinnaga 220 dollarit inimese kohta (lisandub resordi sissepääsutasu), kuid kiiresti selgus, et iga päev jooksvalt vaadates saab palju soodsamalt. Kesktaseme resordi Fihalhoohi külastus maksis meile 35 dollarit transpordi eest ja 50 dollarit sissepääsu eest. Hinnad on inimese kohta. Transpordi maksumus sõltub suurest sellest, kui palju inimesi kokku saadakse. Resortides saab päris paradiisi tunda, hütid vees ning kristallselge vesi koos suhteliselt tühja rannaribaga. Samuti saab resortides ka kokteile ja muud alkoholi tarbida. Hinnad on muidugi märkimisväärsed. Igal hotellil on oma restoran. Kuid Maafushi toitlustuse osas ei saa kiidusõnu anda, kuna kõikidel juhtudel pidime mingil määral pettuma, raha oskavad nad sellegipoolest küsida. Teisest päevast alates jäimegi oma hotelli restoranile kindlaks. Oli enam-vähem okei. Tagasi lennujaama saime õnneks kiirkaatriga, seda teenust pakub ka iga hotell ning igaks päevaks on mitu väljumist, hind oleneb jällegi inimeste arvust, seekord 25 dollarit inimese kohta. Sõiduaeg pool tundi.

4
0

Tervitus!

Oleme ka minemas märtsi alguses ja suhtlen hotelliga otse, et saada hind koos kõigi maksutega. Uurisin ka speedboati Male-Maafushi ja nüüd ei saagi aru, hotellist öeldi, et pean minema lennujaamast paadiga Malesse ja sealt taksoga Petrol Jetty sadamasse, kust väljub paat Maafushi saarele ja meie hotelli? Kas see on mõistlik? Kas kuidagi otse Male Int Airport-Maafushi varianti pole? Tänud ette abi eest!

0
0

Meie otsisime alguses lennujaamas tükk aega taksot, millega saada sadamasse, kust praam Maafushile väljub. Lõpuks saime oma veast aru, sest lennujaam asub omaette saarel ja sellelt saab Male saarele u 10-minutilise paadisõiduga. See on päriselt väga lühike vahemaa. Malest võtke takso (auto) ja saategi õigesse sadamasse. See kõik võtab kokku väga vähe aega ja meie jaoks oli igati mõistlik.

0
0
1
23
Lennupakkumised
Reisikaaslased