Marrakech

Palun, kas keegi jagaks ehk mingit infot Marrakechi kohta, varsti reis ja siis oleks hea kui mingi eelinfo olemas oleks :) Igasugune teave on abiks, tänud!

1
2

Sportlik huvi reisimise kohta (ei puuduta mind!):

Kui ma aprillis 2011 Egiptuses käisin, siis Novatours peale reisi maksmist saatis kirja, et pass peab peale reisi lõppemist kehtima veel vähemalt 6 kuud!

Uurisin veidi Maroko (Marrakechi) kohta. Kindlat infot ei leidnud. Mingi World Travel saidil öeldi, et a'la pass peab kehtima, kui riigis oled. Samas Maroko kodulehel oli klausel, et pass peab kehtima peale reisi veel 6+ kuud!

Täna on juba pühapäeva varahommik. Esmaspäeva varahommikul, ehk ca 27h pärast stardin Riia poole, alustan reisi Marokosse (seekord ei kasutanud reisifirma abi, bronnisin kõik ise ja endal kõik korras!).

Ühel tuttaval kehtiks pass peale reisi mingi 4,5-5 kuud...

Mida teha? (ärge pakkuge kiirpassi ja uusi lennupileteid). Äkki keegi oskab täpset või mingisugust väga asjalikku infot anda :).

Äkki leidub mingi võimalus, oskab keegi öelda?

edit: Korra käis mõte läbi plaanist helistada Marrakechi lennujaama ja küsida selle kohta. Kas vaatavad passi ja kas see tõesti on nii oluline? Isegi kui nad ütlevad:"OK, see sobib" (eeldan et nad oskavad inglise keelt), siis mis siis kui kohapeal tekib ilge jama ja ikka saadetakse inimene maalt välja probleemiga, et pass on nö "vigane".

0
0

Idee järgi peaks lennujaam, kust sa enne Marokot viimasena õhku tõused teostama passikontrolli ja seal juba su peatama.

Kus vahemaandumised on? Eeldan, et lähed Ryanairiga, seega Riias veel kontrolli olla ei tohiks. Aga pöördu Eesti vastavate ametiasutuste poole (VM?).

0
0

Oligi plaan näpunäiteid jagada... Säästureisijatele siis... Alustada tuleks RyanAir'ist... Ei Tallinnas ega ka Weeze's (Düsseldorf) keegi kotti ei kaalunud ja isegi vist passi ei vaadanud (vähemalt Tallinnas küll), nii et väikse ülekaalu (< 10 kg.) pärast ilmselt pabistama ei pea (küll, kui ühtedel venelastel oli 2 kotti inimese kohta, kästi see üheks kokku pakkida... ja kogu lugu). Kui vahemaandumiseks valite Weeze (Düsseldorf) tasuks pikema peatuse korral arvestada, et kohaliku väikelinna Wimb'i ainus poolakatele kuuluv toidupoeke pannakse laup. poolest päevast kinni, nii et nädalavahetusel pole süüa osta kusagilt võimalik (resto kyll!). (Weeze ise on 4 km. kaugusel ...) Marrakech'is alla prantsatades ärge kyll mingil juhul taksot võtke, saate haledalt pygada nii ehk teisiti... Lennujaama ees, vasakut kätt, on bussipeatus, buss nr. 19 ja käib 20 min. vahedega... pileti hind 20 DH, ja sellega saab otse vanalinna (Medina)/ehk kesklinna platsile (Jemaa El Fna) sisuliselt (peatuse nimi Centre Ville) Pm. inimeste käest kysida, kus maha minna... Odavad ja head/ puhtad hostelid Medinas (kus nad kõik enamuses asuvad):

  • hotel ''Eddakhla'' (60dh/ööp.)(~5.40€), (terrass, dušš, joogivesi?, palju väikseid tube...) Igaks juhuks ka aadress: Sidi Bouloukate 43; (Platsi pealt lõuna poole mööda suurt jalakäijate/pea-tänavat (Bab Agnaou) 100 m., ja siis sisse, vasakule pöörata punase sildi/reklaami Change/Exchange jne. alt. Edasi paremale, vasakule...)
  • hotel ''Nissam'' (50 dh/ööp.(4.50€), tasub küsida, igal ajal igatahes mitte), aadress Derb Sidi Bouloukate 76. (''Eddakhla'st'' edasi 50m.)Hostelis üsna tugev naabermajutuskoha ''Du Tresor'' koodita WiFi levi...
  • hotel ''Aday'' 60 dh/ööp. (suuremad toad !, dušš, terrass, ja NB! maja oma tasuta WiFi !!!). Hubane, väike, vaikne. Aadress: võib jätkata eelnevat teekonda v. teiselt poolt tulles - Jemaa El Fna-lt kagus olev välja-käik (tänava nimi: Riad Zitoun El Kedim), ning 1. tänav paremale... (Katusel ööbimine kuumal ajal, ilma linadeta, madratsil: 30dh) Nii lihtne see ongi... :-)
  • Bussisõit väga odav. Näit Essaoura'sse 175 km/ kuni 4h/ 50dh. (Näpunäide: isegi pooltyhi spordikoti moodi asi pyytakse bussi alla pagasiruumi sokutada, ja siis... 10 dh kysida. Tuleb resoluutselt keelduda ja asi vask (võib vabalt võtta salongi jalgade juurde nagu mujalgi maailmas...))
  • raha: 1dh=1.50 kr 10dh=1€ (tegelikult kyll: 11dh=1€)
  • Söök niisiis väga odav (suurim kuluallikas ongi majutus...): Keskmine(suur) melon: 10dh; klaas värskeltpressitud apelsinimahla platsil: 4 dh; kilo tomateid 4-6 dh; (rohelist, juur-, köögi- ja puuvilja myyakse platsi (Jemaa El Fna) idatiivas, kangialusest nö. sisse minnes.); kausikese-täis ube või läätsi mingi sose sees: 6dh alat. kl. 17.00 igal õhtul platsi peal supp (supikauss): 3 dh; leib NB! must e. berberi leib (tundub, et odrakarask): 1 dh (ei soovita seda valget nisuleiba, sugugi !!, mida enamus siin sööb...) 1,5l pudelivett: 6dh
  • soovitav on endale leida (näit. CouchSurfing'u) kaudu kohalik tuttav, kelle käest igasugu infot saada... Minu tuttav ytles kohe ära, et ''ära endale ise mitte midagi osta'': poest suure kauplemise peale 140 dh saadud sandaletid oleks tema enda jutu järgi kusagilt saanud 50 dh-ga jne. ...
  • Yld. tundub, et mingi 100dh (10 €)peab arvestama tagasihoidliku/norm. päeva peale (s.o. siis 60 majutus ja 40 söök). Vähemaga nagu ei tule eriti välja... (Vahetult enne eelmainitud punast valuutavahetuse silti on supermarket, maa all. Sealt saab osta näit. nuga v. klaasi, mida hostelites endal igal pool väga vaja...)

PS. Edaspidiseks: väga lähedal Medina'le, paras jalutada, on Cyber Park, kus WiFi tasuta (oma läpakaga) !! Ja alat. 1. juulist avatakse kuulu järgi ka tavainimesele taskukohane päevitus- ja ujumiskoht. Vt. kaardilt - Piscine Municipal (pilet vist 10 dh). Ja siis saun... Selle nimi on 'Hammam' ja pilet 10 dh, aga hostelis viibijale suht kasutu asi, kuna selle eest saab vaid suure kausi ja kraanist! tuleva kuuma vee... (Massaaži eesmärgil ehk tasuks lasta end kyyrida..., hinda oldi valmis langetama 25 dh-ni.) Lõpetuseks: ei pea isegi kartma RyanAir'i teenistust Marrakech'is - 10,9 kilo kott sai ilusti templi pardakaardile (check-in'is)... Kahjuks küll jäin ilma maniküürikääridest turvatsoonis... Head reisi !

1
0

Kuidas on ilm märtsi lõpul Marrakechis? Plaan minna kuskil peale 21.märtsi ja olen lugenud mitmeid kohti, öeldakse et ikka väga soe ainult õhtud külmad - see ei heiduta. Küsisk rohkem kas on vihmane periood ja sajab palju vihma?

0
0

Eeldan, et käidud - Sagrada - kuidas märtsis oli? Endal 14.03 minek.

0
0

Täiesti käidud, olin Marrakechis 3 päeva ja kui õigesti mäletan, siis 23 - 25. märts olin seal. Ilm oli selline, et iga inimene vaatab erinurga alt seda. Päikese võtmiseks või niisama suvitamiseks oli ilm halb, sest udu on suur probleem seal, mis kippus ilma rikkuma ning 3 päeva meie külastuse ajast oligi ainult üks suur udu, vahepeal paistis päike kah kuigi kraadid olid väga head.Vähemalt sai ilusti vaatamisväärsusi vaadata :) Külm seal ei hakka kohe kindlasti. Kuigi keegi täpselt ei oskagi seal seda ilma ette ennustada.

0
0

Upitan nüüd vanat teemat, küsimused on Marrakechis päevitamise kohta. Esimene kord minek ja ei tea paljut sellest maast või linnast. Kas on seal normaalne pärvitada hotellides ehk siis nendes riadites? Kas pahandusi ei tule (et seal konservatiivsem maa). Saan aru, et juuli-august on kuumimad kuud? Kas sellisel ajal udu, millest kõik tihti räägivad, ei ole? Ehk siis üldjuhul päevitamise kohapealt ei peaks üldjuhul pettuma?

0
0

Viibisin ise Marrakechis klubihotellis, kus päevitamine oli enamuse külastajate põhitegevus, mingit viltuvaatamist ei olnud. Sama peaks ka riadide kohta kehtima - kui bassein ja lamamistoolid olemas, siis pole päevitamine probleem. Marokolased on üldiselt väga tolerantsed, ainult mõnikord pomiseti pahaselt, kui lapsega naine veini tellis :)

0
0

Seega ma saan aru, et veini või muu alkoholi tellimine restoranides või muus taolises kohas on normaalne? Kuidas seal meie mõistes toidupoodide või supermarketite seis on? Et kas annab üldse taolisi poode leida?

0
0

Toidupoed/supermarketid on täitsa olemas, vahest ainult mitte nii laia valikuga kui Eestis. Suurim kett on Marjane, Marrakechis on neil kaks poodi, täpsemat infot leiab siit: http://www.frommers.com/destinations/marrakech/276932#sthash.amhrcf65.dpbs

0
0

Küsimus ilma ja Medina riadide kohta - kas nendes riadides ka nn normaalmõõdus basseine on või ainult pisikesed veesilmad nagu bookingust näha? Või peaks ikka Hivernage poole vaatama? Oskab keegi öelda/arvata, kuidas selle päevitamise ja ujumisega detsembri lõpus on, ligikaudseid temperatuure? Ja veel - ligilähedane hind ühele söögikorrale - meie mõistes nö keskmises söögikohas.

1
0

Detsember ja jaanuar külmimad kuud. Sooja mingi 18-19 kraadi vast. Vihmaseid päevi umbes 6-7 päeva kuu peale. Seega troopikat ei ole, aga kui veab saab isegi päikest veidi. ;) Ise käisin Märtsis Marrakechis ja oli päris hea soe ja kuiv. :)

See hotell ei ole küll riad, aga suur bassein on küll seal - https://goo.gl/b0vRVI

aga üldiselt tundub jah, et riadidesse mahuvad ainult väikesed veesilmad.

Võid muidu Marrakechi hotellide kohta siit veel uurida - https://goo.gl/GeAKZe . Minu personaalne lemmik hotellide otsimiseks. ;)

0
0

Enda kogemus Marrakechist 2 aastat tagasi jaanuaris. Ca 25+ kraadi ja päikseline. Agadiris natuke jahedam.

0
0

Ma ise käisin eelmise aasta juunis Marrakechis ja Agadiris. Sooja oli 25-30 kraadi. Päevitamise koht on pigem Agadir, Marrakech tundus pigem linnas kolamise ja kultuuriga tutvumise koht.

Lendasin Tallinnast Ryanairiga Rabatisse, sinna Londoni ja tagasi Girona kaudu. Rabatist rongiga Marrakechi, pärast bussiga Agadiri. Marrakechis ööbisin Medinas riad-is (ilma basseinita, nurgatagune, aga ma olin parima hinna peal väljas. Oli raske leida, aga koht ise oli korralik, jäin rahule). Ahjaa, Medina on paras labürint, kasutage GPS-i!

1
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased