Marsruut autoga Austriasse

Minek Austriasse suusatama ja uurin pisut ka võimalike marsruutide kohta.

MS Autoroute soovitab sõita üldse läbi Saksamaa: (... Varssavi (E67)- Wroclaw (A4) - Chemnitz (A72-A9) - Münhen (A8)...) Arvestades sellega, et sõit peamiselt Saksamaa teedel tundub üsna lollikindel variant olevat.

ViaMichelin pakub marsruuti läbi Viini: (... Varssavi (E67-E75) - Katowice (E462) - Bielsko Biala - Brno (E461) - Viin - (E60) Linz - A1 ...) Varssavi - Bielsko Biala vaheline teelõik on Poola kohta väga heas korras ja kiiresti läbitav. Brno suunda pole varem sõitnud ja kogemus puudub.

ViaMichelin pakub veel üht huvitavat varianti - läbi Bratislava ja Eisenstadti: (... Varssavi (E67-E75) - Katowice (E462) - Bielsko Biala (E75) Žilina-Bratislava (E58) Eisenstadt-S4-S6-A9 ...) Selle variandi puhul tekitab kõhklusi teelõik peale Eisenstadti - kaardi järgi tundub see läbivat küllaltki üksildast piirkonda ja võimalik, et ka mägesid. Kui keegi on nimetatud teed kunagi sõitnud, siis ootaks huviga kommentaare!

Kui juba Bratislava kaudu minna, siis pole vist enam mõtet sealt Viini peale keerata?!

Peamine küsimus siiski - kas kulgeda Viini kaudu või läbi Saksamaa??

Igal juhul läbi Viini. Marsruut Varssavi (E67-E75) – Katowice (E462) – Cieszyn –Olomouc - Brno (E461)- Mikulov – Viin – (E60) Linz – A1 …)on kõige parem variant, sõitnud aastaid seda trassi pidi. Usalda vana rekkameest:)

0
0

Läbi Bratislava ja Viini soovitan minna, kusjuures ainult läbi Slovakkia ja Bratislava, see on selgelt parim marsruut, 100 km lühem kui Berliini kaudu (teine variant). Õige marsruut on Varrssavi-Katowice-Cieszyn/Ciesky Tesin-Cadca-Zilina: siit algab kiirtee ning enne see ei lõpe, kui Austria suusakuurordi ligiduses. Nimelt läheb kiirtee läbi Bratislava linna Austriasse välja, kust algab kohe piirist täiesti uus kiirteelõik kuni Budapest-Viini kiirtee peale (see on vist lõik Eisenstadti juures? ma ei tea kus see on, aga polegi oluline). 2008. a suvel sõitsin ja nii head kiirteed, kui see lõik mõnikümmend kilomeetrit, pole ammu sõitnud, kui üldse: laudsile, 2 rida ühte suunda, tee võrdlemisi tühi. Mujal (Saksamaal, Austrias, Horvaatias jne) nii head teed arvan eriti polegi. Kui lähed aga läbi Brno, siis on see selgelt halb valik, sest siin kiirteed pole kuni Viinini, v.a Tšehhis mõned lõigud, kusjuures vahel on tee üsna künkaline. Olen üle Mikulovi korra sõitnud Austriasse ning rohkem enam sealtkaudu minna ei taha. Minu arvates pole rekkamehel ühtki sisulist argumenti selle variandi kasuks, sest läbi Bratislava sõita on kõige kiirem ja sõidumugavam.

Teine variant oleks läbi Saksamaa ja Berliini, seal tuleb küll kõige rohkem kiirteed, s.t Varssavist Berliini ja sealt Müncheni peale, kuid Poolas pärast Varssavit Berliini poole on kokku 250 km tavalist teed (lisaks samapalju head kiirteed), seevastu Varssavist kuni Tšehhi piirini Cesky Tesinisse on 2 rida ühte suunda (millele poolakad pole jõudnud viadukte ehitada ning on kõik ülekäigud reguleerinud valgusfooridega).

Aga mis puudutab sõiduplaneerijaid, siis on need minu arvates täielik saast, neid ära usalda, tegelikult pead ikka ise teadma ja uurima: marsruut läbi Wroclawi on õudus kuubis, seda väldi igal juhul - kuigi teisalt tuleb igaühele kasuks ükskord elus kogeda "korralikku" kitsast Poola transiitteed koos rekkade ja hullude 3-4 autot-kõrvuti-möödasõitudega (Tallinn-Tartu on selle kõrval tore koht). Aga kui lähed Varssavist Berliini, siis on Poola osas ca 250 km kiirteed, mis on väga hea kvaliteediga (veel) - siit tegelikult ka soovitus, et minge läbi Bratislava ja tulge tagasi läbi Berliini.

Igal juhul head teed! Olen ka korra autoga suusareisil kõinud ja arvan, et väga hea elamus.

0
0

väljaotsa ainuke pluss on see, et Slovaki teemaks jääb maksmata, Reisimehele võib 10 punkti anda küll. Näha on ,et inimene teab millest räägib. Ja tegelikult võiks kõik kisakõrid, kes karjuvad, et Tallinn-Tartu paha on saata Wroclawi teele sõitma. Ja üle Mikulovi minnes peaks olema üksjagu teeremonti veel. Nad ehitavad seal teed Viini poole aga vaadates seda tempot seal kevadest-sügiseni, siis jätkub see veel paar aastat.

Kui nüüd natuke meenutada, siis: ""Kui lähed aga läbi Brno, siis on see selgelt halb valik, sest siin kiirteed pole kuni Viinini, v.a Tšehhis mõned lõigud, kusjuures vahel on tee üsna künkaline""

tegelikult on nad üsna palju juba 4 realiseks teinud ja künkaid nagu polnudki enam, mõned linnad on. See on siis Cieszyn/Ciesky Tesin-Brno kohta. Aga Brno-Viin on jama

0
0

Reisimehe soovitatud tee viib läbi Tsehhi (Cieszyn). Kas sellel suhteliselt lühikesel lõigul (40km) on mõni tee millel kohustus Tsehhi teemaksu maksta?

Muide üks "sõiduplaneerijaid" soovitab sõita otse Poolast Slovakiasse (Bielso-Biala, Zywiec, Zwardon, Cadca).

2007 suvel sõitsin ise Katowice-Brno-Mikulovo ning eriti ei virise. Pärast Poola valgusfoore täis pikitud 4-realist oli tsehhide viaduktidega tee väga mõnus (2008 sügiseks avati seal veel 40km uut kiirteed). Vastikult raputavad oli vaid 80-ndatest pärit betoonplaatidest lõigud. Minu positiivset arvamust võib muidugi mõjutada ka see, et vahetult peale Austria piiri ületamist õnnestus Weinviertelis üks väga mõnus veinikelder avastada :))

0
0

ViaMichelin pakub veel üht huvitavat varianti – läbi Bratislava ja Eisenstadti: (… Varssavi (E67-E75) – Katowice (E462) – Bielsko Biala (E75) Žilina-Bratislava (E58) Eisenstadt-S4-S6-A9 …) Selle variandi puhul tekitab kõhklusi teelõik peale Eisenstadti – kaardi järgi tundub see läbivat küllaltki üksildast piirkonda ja võimalik, et ka mägesid. Kui keegi on nimetatud teed kunagi sõitnud, siis ootaks huviga kommentaare!

Meie vist tulime seda üksildast ja mägedevahelist teed mööda. Küll mitte Bratislavast - aga Viinist ja läbi Slovakkia. Ega teel just midagi häda olnud, aga öösel tundus kuidagi õudne veits :-). Me Austrias käinud läbi Müncheni, läbi Brno ja läbi Slovakkia siis nüüd - läbi Müncheni hea tee jah aga pikem mu meelest ja kuidagi igav ka. Ma soovitaks ka läbi Brno.

0
0

Ei soovita kasutada hetkel marsuuti Brno - Mikulov – Viin, kuna Austria pool veel jätkuvat suured kiirtee ehitused ja kohati see liiklus ikka väga vaevaline.

0
0

Kas Poolas saab kiirteel maksta ka kaardiga või ainult sulas? Austrias tuleb ka mingi teemaks tasuda vist (minibussiga sõites), mis see mnaksta võib?

0
0

Poolas Tšehhi/Slovakkia suunal küll ei kohanud. Slovakkias kiirteemaks sõiduautole 4.90 € ja Austrias 7.00 € (juulis 2009). Slovakkia oma sai osta kohe piirilt ja Austria oma esimeses bensukas.

0
0

Kas keegi kommenteeriks värskelt Brno- Viini vahelist lõiku. Kas kiirtee on valmis.

0
0

Kommenteerin ise , kui kedagi huvitab, sest just saabusime Tallinn, Varssavi, Katowice, Brno, Viin, Graz, Maribor Eesti, Läti, Leedu nagu ikka, st kõige suurem remont Pärnu ümbersõidul. Kuna Poolas Bialystokki ei kasuta , vaid liikusime Augustow, Lomza, Ostrow-Maz, Varssavi, siis sellel osal remonte polnud. Varssavi sees sillaremondid päris hullud ( öösel ok ). Varssavist Katowice poole oli pea 100 km tehtud poole kitsamaks st. öösel 85 km/h, päeval kuidas veab, sest möödasõidu kohti sisuliselt pole. Ostrava, Brno on ok ( oma 40 km ulatuses betoonplaattee on veidi väsinud ja raputab ) Brno ja Viini vahel puudub kiirtee 55 kn ulatuses ja on kurviline, ummikud sõltuvad kellaajast. Edasi on kuni Mariborini lillepidu. 1970 km Tallinn Maribor tempokalt sõites kahe juhiga ( neist üks naine ) 27- 28 tundi üks suund.

0
0

Sai just sõidetud Tallinn-Varssav-Berliin-Frankfurt-München-Mayrhofen. Poolas on praegu olemas tasuline kiirtee Gmina Strykow'ist (Lodzi ligidal) kuni Saksa piirini (Trzciel). Edasi-tagasi sõit kiirteel maksab kokku ca 25 eurot, maksta saab nii kaardi kui sularahaga, väravad on iga 60-80km tagant. Julgen soovitada, kiirtee on küll viimase peal korralik.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased