TEEMA MAAS! Matkaauto, 3 last ja 4000km

Võtan teema maha kuna ei tule soovitusi vaid loengupidamist. Otsisin kõigest ideid. Aitäh mrky, javine ja Toomas Raun reaalsete ideede eest :)

1
2

Augustis põhimõtteliselt igal pool soe, seega väga lõunasse (Vahemere äärde) ei läheks kus liiga soe ning ka liiga palju inimesi. Aga näiteks Lõuna-Poola, Tatrad ja Slovakkia, Ungari (Budapest- vabaõhubasseinid ja ehk ka Balaton). Poolas teel ka järvi (näit kasvõi Augustowi lähistel mis jääb teele). Kaugemale nädala ja lastega vast ei jõua. Muidu ainult paljas sõit ja kohapealset nautida ei saa.

2
0

Mina ise läheks hoopis põhja poole ja Soome, seal on lõpmata mõnus järvede ja metsadevaheline tee, eriti Karjala pool ja väga väga ilus. Soe on seal ka, aga tavaliselt mitte palav ja ööbida on ka hea, pmst sinna kuhu jõuad seal ööbidki kuna matkabuss.

4
0

1 nädal ja Trieste? 3 päeva sinna, 1 päev kohapeal olemist ja suplemist, 3 päeva tagasisõitu. Tehtav, aga päris palju sirget sõitu.

Kui mul oleks vaid nädal, siis ma Leedust kaugemale ei pressiks, näiteks Klaipeda, Nida, Palanga, tõenäoliselt veedaks selle aga hoopis Eestis, uute siinsete maksude valguses võiks tegelikult ka Lätit kaaluda.

Aga mul tekkis selle stiili juures nüüd küsimus, et ise sõidate öö läbi, lapsed magavad. Öösel sõita pole paha, liiklus hõre ja justkui edeneb paremini. Hommikuks olete kuhugi välja jõudnud, ise keerate nüüd magama, millega vastärganud lapsed samal ajal tegelevad?

Muide, kas te ikka teate, et ametlikult ei ole matkaautos sõidu ajal lubatud ringi kõndida, pikali visata ega magada? Kõik reisijad peavad olema istuvas asendis ja ohurihmadega kinnitatud, väikesed lapsed turvatoolides, justnagu päris autodeski. Kes sinna sisse küll näeb ja kontrollima tuleb, aga kui kinni peetakse, võib sellega ebameeldiv sekeldus või isegi trahv kaasneda.

Sama teema on rekajuhtidel, mistõttu enam naljalt topeltjuhte ei kohta, kunagi sõitsid nad kõik paaris vahetustega roolides.

7
1

teeme siis minimaalse programmi ajakava 4000/7=571km võtame et suudate iga päev selle vahemaa läbida keskmise kiirusega 78 siis tuleb sõiduaega 7:20päevas

1
1

Kui veel paar metsa ja burksipeatust juurde lisada tuleks 8 tundi kindlasti täis. Isiklikult valiks sihtkohaks Norra fjordid.

2
1

Ega me kõik ööd ei sõidaks, ainult esimese oleme alati alustanud nii. Viimati panime nii nt kodus lapsed autosse (olime maasturiga) vahetult enne uneaega, ise sõitma ja hommikul olime esimesed külalised Hundikoopa aia taga :D

Seega see on läbikäidud rada ja korduvalt sedasi teinud. Minnes on hasart sees, tagasi tulles enam ühe otsaga ära ei tule. Siis on reisiväss :D

Aga teeme sedasi selleks, et saaks Läti-Leedu ületatud, mis on suht risti põiki läbi käidud. Trieste mõte sai seepärast välja käidud, et mulle seal meeldis väga. No ideaalis läheks tagasi Albaaniasse jne aga lastega see ränk.

Aga vabalt võite pakkuda ka siin teisi variante ja lühemaid kilomeetreid.

2
2

pakuks Rumeeniat kui veel käimata

2
0

Minul tekivad seda lugedes järgmised mõtted.

Tavaautos panete lapsed magama ja mamma-papa hakkavad elueest rooli keerama, et saada Baltikumist välja, matkaauto voodis on sõiduajal keelatud magada.

Kas eesmärk on kilomeetrid? Nädalaga saad ainult neid kui tahad Triestesse ja tagasi jõuda.

Lisaks sellele on matkaautoga liikumiskiirus oluliselt väiksem tavaautoga sõitmisest, ehk need google mapsi arvutused ei päde. Olen kahel korral selle rentinud ja nädalaga Itaalia piirile ja tagasi jõudmist ei kujuta ette, kui tahad ka ujumas käia.

Mõistlik oleks võtta

a) lähem lõpp-punkt

b) kaaaluda matkaauto asemel lennuk+rendiauto

c) minna väiksema autoga.

6
2

Tundub väga väsitav. Pigem rendiks auto sihtkohale ligemal või saadaks naised-lapsed lennukiga Euroopasse järele.

3
2

Tegelikult ju tuli soovitusi... lihtsalt mitte selliseid mida Sa ootasid.

Lõppkokkuvõttes ei ole ju plaanide kriitika ka halb, kui see on konstruktiivne ja seda need siin tunduvad olema.

7
3

Ma kirjutasin ju, et olen korduvalt sarnast sõitu teinud, lihtsalt ootan nullist ideid, kuhu seekord. Seega pole vaja kirjutada, et see ei ole hea mõte jne.

Kui keegi õpetaks, kuidas teema ära kustutada, teeksin seda.

2
5

Sa kirjutasid, et oled seda sõitu maasturiga teinud ja lapsed enne uneaaega autosse pannud. Matkaauto on hoopis teine "elukas"

6
1

Soovitan meeldivat kohta - Druskininkai. Paras reis üheks nädalaks ja vaatamist seal jätkub, samuti lõbustusi lastele.

9
0

Soovitus oligi ju see, et nädal ja Trieste lõpp-punktina on puhas sõidurõõm. Nagu juba kirjutati, siis lõpp-punkti jõudmiseks kulub min 3 päeva. Võin kinnitada reaalselt seda vahemaad mitu korda matkaautoga läbinuna, et nii ongi. Ja ka see tempo eeldab keskmisest pikemaid sõidupäevi. Ja see "rõõm" on mööda kiirteid, kust isegi vaadet ei ole. Ja mainitud tempoga, et esimene ots Leedu-Poola piirile on vägagi kahtlane, et Triestesse 3p jõuab. Selleks peab 1-se päeva lõpetama kuskil Varssavis, edasi Austria Viinist edasi ja siis kolmas päev juba kohale.

Lisaks on juuli august Euroopas puhkuste aeg ja see kant on matkaautoga puhkajaid paksult täis. Suure tõenäosusega kuhugi kämpingusse sisse keerates pole kohtigi. Metsikult kämpida sealkandis ei tohi.

Isiklik soovitus mitte Poolast kaugemale punnitada, kui ajaline mõõde on 1 nädal.

13
0

Mina võtaks Gdansk, Sopot, Leba rand

4
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased