trip-krainetrip-ukraine-dark
Mehhiko autorent - kas kindlustus on vajalik?

Küsimus nimelt järgmine, kas autot rentides on vajalik võtta ka kindlustus või on seal normaalne rentida auto kindlustuseta.

Väidetavalt on Mehhikos seadusega nõutav, et autol oleks kaskokindlustus, samas peab see sisalduma väljareklaamitud rendihinnas ning kui rendifirma ürtitab seda eraldi juurde müüa, siis on see lubamatu: http://travel.aol.com/articles/mexico-transportation-how-to-rent-a-car-on-your-vacation

Kasko peaks igal juhul olema, vastasel juhul maksad end iga väiksema kriimu eest oimetuks. Ülejäänu on enda kindlustunde küsimus - kas usud, et kusagil rannas su autol akent sisse ei lööda või mitte?

Kui reisil plaanis kolada ka Mexico Citys, siis arvestades sealset liikluskultuuri, võtaks mina lisaks kaskole ka autojuhi ;)

See on absoluutselt hädavajalik. Kuna Mehhiko on väga kõrge riskiga riik, siis väga paljud autofirmad reserveerivad su krediitkaardilt 10% auto väärtusest kui sa kindlustust ei võta. Võttes arvesse veel milline on teede kvaliteet ja muidu liikluskultuur on ogarus võtta ka väike auto. Kui vähegi eelarve lubab - võta omale SUV. See ei ole dramaatiliselt kallim kui hästi otsida aga väärt iga kopikat.

Kindlustus Tasub võtta igaljuhul ja kindlasti autot kätte saades läbi vaadata terve auto välimus ja sisemius ning iga väiksemgi kriips lasta ülesse märkida kuna pärast läheb muidu mõtetuks vaidluseks kes teinud ja kust need sinna auot peale on saanud. Ise sai eelmine suvi võetud sellisest firmast auto kui adventure car rental ja jäime väga rahule ( reservations@adventure-carrental.com ) Meil oli rendiperioodi algus kohaks Cancun. Tuldi lennujaama vastu ja pärast visati lennujaama ära ka veel. Autos peab olema kütust ka pärast kindlasti sama palju kui saades. Antud rendifirma plussiks oli ka see veel, et nad andsid volikirja kaasa, et me võime sõita selle autoga ka Belize'sse ja ka Guatemala'sse. helahela kommentaarile vastuseks niipalju, et Mehhiko teed olid eelmine suvi küll väga heas korras ja liikluskultuuri peab jälgima vaid linnades sõites. Maanteel sõida või 180-nega. Pikkade sirgete lõikude läbimiseks hea moodus :)

Nojah ma ei sõitnud ainult peateedel - käisin ikka kylaelu ka kaemas. Kuigi minu rendipiirkonnaks oli Baja

Ise sõitsin samamoodi valladoli linnast lõunasse ja ikka läbi võimalikult väikste teede ja läbi pisikest külade kus kohati inimesed elasid puukaigastest tehtud majades :)

Mina olen seal palju bussiga seigelnud - väga rahul. Kui muu elu olu on seal nagu on - siis bussiliiklus on väga hästi korraldatud ja ka odav. Pikemaid vahemaid läbisime nn lux bussidega - kannatas magada ilusti ja hommikul ärgates olid sihtpunktis! Hoidsime ka öömaja pealt sellega kokku. Enne reisi tegin korraliku eeltöö ja sain ka seda teada, et palka Mehhiko politseinikud praktiliselt ei saa - ehk nad siis korjavad ise endale palga kokku - see oli ka 1 põhjus miks meie seltskond bussiliikluse valis :-)

Meie rentisime Cancunist auto. Võtsime Jeep'i ja 2 päeva maksis ca 2400MXN. Õige oleks lepingu pisikesed kirjed läbi lugeda,kuid meie seda ei teinud ajapuudusel ning nii ei teagi mis kindlustuse variant seal hinnas oli. Samas andis rendifirma eraldi mingi väga tähtsa kaardi, mida me jamade korral oleks pidand politseile esitama. Teise jama korral aga oleks pidand juba ise miskit maksma. Võibolla on selline "süsteem" levinud kõigis rendifirmades.

Esimesel päeval kasutasime nn kiirdeed, et liikuda Merida poole. Nn kiirtee (tolliga tee) oli iseenesest äärmiselt sirge tee kuid piiranguks oli ikkagi 90km/h. Ei näinud sealkandis ühtegi teed kus oleks olnud 180 lubatud. Hiljem juba liiklesime nn kõrvalteedel- Chichen Itza, Valladolid ja edasi lõuna poole. Midagi hullu polnud. Teed polnud kah hullemad kui Eestis kuid kitsad.

Rentisime Cancunis http://www.econocarrental.com , kuna meid oli 9, võtsime bussi, 10 päeva - 900 USD, kõik kindlustused jne - hinnas, igaks juhuks kauplesime veel lepingusse kolamnda juhi. Ettemaksu nad ei tahtnud, panid meie hotelli nime kirja, kokkulepitud päeval helistasid ja siis tulid järgi.

Arvestades, et Mehhikos üldiselt ülisoodsad kõik teenused siis autorent tundub küll kirves olevat..kui vaadata üldpakutud firmasi.. Kas keelegil kogemusi millegi soodsama firmaga, kust laenutada?

Mehhiko rendihinnad ajab suht kirveks sealne kallis kindlustus. Samas leiab ka odavamaid variante. Yukatanil Merida linnas sai korra renditud paariks päevaks ehtne vanakooli Volkswageni põrnikas (seal kannab see nime VW Sedan). Hind oli vist ca 400 krooni päev. Auto oli aus, sulandus hästi liikluspilti ja võttis sirgel teel isegi üle 100 km/h välja. Tõsi, varustustasemelt jäi see Moskvitsilegi alla - näiteks puudus ventilaator, kondekast rääkimata - seevastu kütusekulu oli praktiliselt olematu :)) Üldiselt on turismipiirkondades suur rendiautode valik ja konkurentsi tõttu tasub rentida kohapealt, kui vähegi tingida viitsid, saad netis pakutavast üksjagu soodsamad hinnad. Ülevaade Cancuni firmadest on näiteks siin: http://www.travelyucatan.com/trans-1.htm.

Omal ka plaanis selle Adventure Car Rental-i teenust kasutada, et Mehhikost Belizesse ja Guatemalasse minna, lubavad tasuta Belize jaoks vajaliku dokumentatsiooni kaasa anda, kuid Guatemala kohta ütlevad nii: "However, if you wish to enter or exit Guatemala, through Mexico or Belize, the Guatemalan government requires an original notarized affidavit, that costs 150 USD and needs 24 to 48 hours to process. Some clients pay for it, the majority do not".

On kellelgi kogemusi, kas see paber on Guatemalasse sisenemiseks hädavajalik või saab ka ilma hakkama?

Mul oli Guatemala piiril küll tänu samalaadse paberi puudumisel väike 1-2 tunnine viivitus, aga sama rendifirma saatis neile puudu oleva paberi faksi peale ja probleem lahenes. Kuigi eelnevalt sai ka oma reisiplaanidest neile räägitud ja väidetavalt ei oleks tohtinud juba kaasas olevate paberitega probleeme esineda. Loodetavasti on nad nüüdseks oma asjaajamistes targemad ja korrektsemad. Saada neile email oma soovidega ja vaata mis nad selle peale nüüdsel ajal kostavad. Minu kogemus jääb 2008 aastasse.

Kas bussidega on ka mõeldav Belizes käia või sinnapoole minekuks on auto ainuke mõistlik variant? Reisi algus- ja lõpp-punktiks on Cancun.

Kui kavatsed Cancunist joonelt Belizesse põrutada, siis vali buss, see on kiire, odav ja mugav variant. Sisesta LP Thorntree foorumis otsingusse "cancun belize bus" ja saad rea vastuseid, nt http://www.lonelyplanet.com/thorntree/thread.jspa?threadID=1566049.

Siin on ka üks üsna hiljutine posititus: http://www.lonelyplanet.com/thorntree/thread.jspa?threadID=2141747, mille kohaselt läheb ka otse ööbuss Cancunist Belizesse väljumisega kl 22:15 õhtul, hind 492 peesot ehk ca 28€, sõit kestab 8 tundi. Alternatiiv on esmalt sõita Chetumali (ca 15-20 bussi päevas) ja seal ümber istuda Belize bussile (ca 3-4 bussi päevas). Mõned juhised Yucatanil bussiga reisimiseks on ka siin: http://www.travelyucatan.com/trans-4.htm. Üldiselt on see väga lihtne ja loogiline, parim viis linnast linna liikumiseks!

to: kiipus5 Aga kas selle faksitud tõendi eest kasseeriti siis sult hiljem 150USD-i sisse või kõlbas piiril juba mõni odavamat sorti kirjalik luba? Mulle just rendifirma ise seda kallist paberit soovitaski kui kuulis, et tahan Guatemalasse ka minna.

2008.a. ei saadud kahe päevaga seda paberit tehtud (kuigi oli juba varem ette kokku lepitud) ja faksiti samuti Tulumisse järgi. Sel ajal küll midagi eraldi maksta ei tulnud.

Mina samuti midagi juurde maksma ei pidanud. Kohe renti broneerides teavitasin oma soovist väisata rendiautoga ka Belized ja Guatemalat, ning nendest firmadest kes seda võimaldasid, oli just Adventure Carrental kõige soodsam variant.