trip-krainetrip-ukraine-dark
Miami

Tere jõudu kõigilePöördun silmaringi laiendamiseks Foorumi tarkade pooleNimelt lähme koos gümnasistist pojaga veebruaris Floridasse seiklema ( 9 päeva )Auto loomulikult on bronnitud ( Mustang, k..t ei jõua ära oodata,millal rooli saab )Kindlasti on teil häid soovitusi, mida sealkandis peaks ära nägemaSpace Center, Airboat Tour, KeyWest Drive, ... ??? need on mõttes olnudKõik soovitused, ka täpsemad, on oodatudSamuti info hea hinna - kvaliteedi suhtega accoma kohta on kõva valuutaKõigile tänud etteRaul R

Key Westis pole ise käinud kuid paljud leiavad, et sõit sinna ei tasu seda vaeva ära (eriti kui aega on ainult 9 päeva). Everglades on ilmselt looduse mõttes huvitav - seal olen käinud ja mingi ekskursiooni hõljukiga teinud (aastaid ammuseid tagasi). Üldiselt Florida lääne rannik on sügavama mulje jätnud - Sannibel Island on hästi tore kant. Pargid Orlandos (Disney, Epcot, Universal) on kõik erinevad ja lihtne on seal igas nendes terve päev veeta.

Siin foorumis on päris palju läbi nämmutatud Florida oma külastusväärsustega. Palju oleneb sellest, mis huvid endal on ja mida tahaks näha või teha.Key West ja sõit sinna on väga vahva ja paiku, mida teel sinna ja tagasi külastada on ka lademes. Aga sellel ma ei näe küll sügavat mõtet, kui hommikul hakata Miamist Key Westi sõitma ja õhtul tagasi. Arvestada tuleb ka sellega, et majutused Keydel on oluliselt kallimad kui Florida keskosas. Ajaliselt ma arvestaks minimaalselt 3 päeva sellele teekonnale.Kui aega on ainult 9 päeva ja eesmärk ei ole võimalikult palju Mustangi nahkistmel tagumikku puhata ja linnukesi kirja saada, kust läbi sõidad, siis soovitaks mõelda välja, kas selle aja jooksul sooviks pigem näha rohkem loodust ja lahedaid paiku (lõunapool) või pakuvad huvi Orlando teemapargid ja Florida keskosa. Evergades'is jõuab käia mõlemal juhul, aga Key Westi ja Orlando teemaparke mõlemat 9 päevaga kindlasti mitte.Kennedy kosmosekeskus on üliäge koht, aga ka sinna pole mõtet hakata Miamist hommikul sõitma ja õhtuks tagasi, sest terve päev kulub seal lennates. Kui jõuad peale lõunat, ei jõua poole päevaga kõike huvipakkuvat läbigi käia. Samas Orlandost Kennedysse on tund aega sõitu ja see variant täitsa OK.Variant on ette võtta teekond Miami - Everglades - Naples - Sanibel - Siesta Key - Clearwater - Tampa - Crystal River - Orlando - Kennedy Space Center ja mööda A1A maanteed ookeani äärest Mustangiga tagasi Miamisse kruiisida.Igatahes kui rohkem teaks, mis on soovid ja huvid (eriti gümnasistil), siis oskaks vast paremini pakkuda.Öömajaga Floridas on nii, et võib reisida nii, et jõuad õhtul kuhu jõuad ja siis otsid motelli tee ääres, kus öö mööda saata 50$-60$ eest. Ainult Miami Beachil ja Keydel sellise hinnaga ei leia. Teine variant on leida majutus, mis on küll kallim, aga mis ei ole ainult koht, kus öö mööda saata, vaid mis oleks ka oodatud sihtpunkt, kuhu jõuda. Kolmas variant on ka, aga siis sa ei oleks kirjutanud siia foorumisse.

Tänud kiirete vastuste eest, mehisk ja ftcTore, et Mustangi fänne on veel, aga las see hetkel ollaTegelikult tahaks olla küll on the road, nii 2-3 päevaste peatuste kaupaJust sarnase ringreisi kokkupaneku jaoks ma käinutelt pajatusi küsisinEelistatum on pigem loodus, mingi 1 teemapark mahuks ka ära, rohkem kindlasti mitte , KSC tundub ka mustPakutud marsruut on täitsa hea baas kuhu peale oma ring sobitada 50$-60$ teeäärne motell ja/või oodatud sihtmärk-öömaja  ongi huvitav dilemma, kuidas oma peatumised planeeridaImmigratsiooniametnik tahab vist ikka kinnitatud bronne nähaTänud veelkord

Ühe päevaga jõuab vabalt Key West-is ära käia.Juhul kui asud kusagil Miami läheduses.Mulle tundub et seal väga üle 1-2 päeva polegi midagi väga teha. Pigem see sõit ongi sinna äge, ilusad sillad keset merd, kenad vaated jne.Fort Lauderdale on ka linn mis minu hinnangul väärib läbi sõitmist. Kui Miami on üks suht igav ja kole pilvelõhkuja rajoon, siis Fort Lauderdale on märgatavalt "nunnum".Nagu eelpool mainitud, siis Everglades ja krokodillid + sõit hõljukiga soopeal on päris lahe tegevus (jälle üks päevane ettevõtmine).Miami läheduses on ka mitmeid outlet-e. Näiteks:1. https://www.shopdolphinmall.com/2. https://www.premiumoutlets.com/outlet/florida-keys-outlet-marketplace Nooruk leiab kindlasti omale midagi põnevat neist.

Kennedy on äge, aga kui soovid seal mingile kindlale tourile minna, siis osta piletid eelmüügist ära. Sõit Key Westi on ka omamoodi elamus. Key Westis võid võtta delfiini touri, keegi muidugi ei garanteeri delfiinide nägemist, aga vee peal on alati ilus.Üks küsimus autorendi kohta: missugne rendifirma garanteerib kindla automudeli?

Loen ka huviga vastuseid. Mul ka plaan minna gümnaasiumis õppiva pojaga, samas on kaasas ka 5-aastane. Key West, Kennedy keskus jne on plaanis läbi vaadata, reisiplaan on tegelikult paigas. Aga on tekkinud küsimus, et kuidas nende teemaparkidega on? Kas pigem Disneyland või Universal? Mõlemasse ei läheks, kalliks läheb. Kas Disneylandis on suurtele ka midagi või on see pigem selline pisemate koht? Olen nende kodulehte vaadanud. Näen et mitu parki jne aga kui otsin sealt attractions&rides, siis seal oleks nagu ainult väikelaste asjad...

Floridas on käidud hiljem ka kuid Orlando parkides sai käidud noorte täiskasvanutena ning tegutsemist jätkus ka ilma lasteta hommikust õhtuni.

Ma soovitaks kindlasti Key Westi. See on ikkagi nii palju ainulaadne minek sinna ja kogu õhkkond, inimesed, et pole mujal maailmas sama kogenud. Me ise käisime hommikupoolikul Evergladesis ja ca 11-12 paiku mõtlesime, et mis edasi teha. Just oli üle käinud orkaan Irma ja teed Key Westi olid lahti olnud vaid paar päeva. Otsustasime ikkagi minna ja tagasi Miamis olime südaöö paiku. St ajaliselt on täitsa tehtav ka ühe päevaga.Orlando parkidest on ka Seaworld väga äge ja huvitav ka suurtele. Seal nt väga äge restoran akvaariumis, kus ujuvad haid ja muud suured kalad. Loomulikult rollercoasterid ja igasugused showd pingviinide, vaalade, delfiinide jnega.Kennedy keskus on ka teismelisele väga huvitav. Varem väga polnud kokku puutunud sellise asjaga nagu Sea Shelling ehk mere/teo karpide kogumisega, aga Sanibel Islandi piirkonda peetakse väga heaks, kui see on huvi. Leidsime ikka väga lahedaid teo karpe, mis praegugi kaminasimssi kaunistavad. Keysi piirkond teine hea koht, kus neid korjata.

Ma arvan, et autorent on sul pigem "Mustang or similar", ehk siis tavaliselt saab broneerida ainult auto klassi, mitte konkreetset marki. Oma klassi autod on seal kõik rivis, millest rentija saab valida (kui on valikut). Mustangi klassi autod on kõik üsna ahvatlevad :)Kui teid huvitab loodus, siis kõiki Florida teemaparke külastanud inimesena soovitaksin Discovery Cove'i. Kui lähete sinna esimesena, siis sama piletiga (st kaelakaardiga) saab veel mitu muud parki tasuta läbi käia (Seaworld, Aquatica, Busch Gardens). Minu jaoks elamus nr  1 Floridas.Kui plaanite Evergladesil hõljukisõitu, siis valige teenusepakkujat hoolikalt. Neid on seal mustmiljon ning giidide tase on väga kõikuv. Omalt poolt soovitaksin seda parki, kus tegutsevad Gator Boys reality sarja tegelased. https://www.evergladesholidaypark.com/gator-boys-alligator-rescue/Üldiselt lihtsam on küsimustele vastata kui maast ja ilmast kirjutada, kui midagi konkreetselt huvi pakub, palun küsi.Üks asi, mis võib veel juhtuda - kui sul on telefonis Eesti seadistused, siis õhtul samaks ööks hotelli broneerimine nt booking.com-is läheb raskeks - booking.com'is läheb Eesti seadmetele (või siis kasutajakontodele - ei saanud üldse asjale pihta, kuigi tehnikavõhik justkui ei ole) kuupäev lukku siis kui Eestis südaöö kätte jõuab, kuigi seal koha peal on alles varane õhtupoolik. Miks see nii oli, ei tea ja ei saanud sellest jandist üle ega ümber.

Tuleb lihtsalt teenindajale mõni väiksem meene anda,mind aitas Miamis Kalevi šokolaad mis oli küll parasjagu sulanud aga sellepeale lükati tulitera kabrio Mustang letti.Minna soovitan kindlasti Key West-i,see on ikka nii teistmoodi võrreldes ülejäänud Floridaga.Sealne ööelu on nähtus omaette,kõik need baarid mis on tänavapoole avatud ja kus varase hommikuni mängib elus muusika.Päris omamoodi vaatamis väärsus on Miamis asuv õlle pruulikoda ja kõrval asuv veini mõis/aed.Everglades on päris vinge soopaatidega kihutamine ja samuti oli meie külastatud looduskeskuse taga suurem jalgrada mis oli vaiade peale ehitatud ja kus sai seda troopikat omal nahal kogeda.Seda krokodillide šõud ei soovita,suht mõtetu loomapiinamine.Kahjuks Kennedysse ise ei jõudnud aga pidi väärt koht olema.

Kas selle õlle pruulikoja ja veiniaia täpsemaid koordinaate tohiks paluda?Netiotsing andis õlle asjus mitmeid paiku, hea meelega külastaks sellist, mida kaasmaalased kiitnud on.

Siis pruulikoda kus käidud sai,see veini värk on seal samas kõrvalhttps://miamibrewing.com/https://www.schneblywinery.com/Veel väga vinge ööbimis koht Key Westishttps://www.keywestbandb.com/Hommikusöök on võrratu ja ülimalt hubane koht,10 minutit jalutamist sadamasse ja pea tänavale ja hiinakas kohe lähedal kui õhtul kõht tühjaks jääb.Muidugi köök on seal kogu aeg avatud kui ise viitsid valmistada.Key Westi päikese loojang sadamas on omaette nähtus mida tasub vaadata.

Tänud kõigile muljete jagajateleLoomilikult on autorent ... or similar ja ma pole pea kunagi saanud konkreetset soovitud autot, aga ... american dream võib ju inimesel olla.Jätsin selle sulanud Kalevi šoksi nipi meelde :)Key Westi mineku osas olen ka juba kindel, kas koos ööbimistega, see sõltub, kas seal jõukohast öömaja leian. Kennedy ka on kindel. Teemaparkide osas on mul eeltöö alles ees, ei tea näiteks üldse, mida Mia soovitatud Discovery Cove endas sisaldab etc. Just sellised teiste isiklikud positiivsed kogemused on see info, mis aitab valikuid teha ( näiteks mustmiljoni brewery hulgast :)  )Mõnus respond on endiselt oodaudRaul 

Kahele mehepojale pakuks lõbu kindlasti ka Mustangiga (eriti kui aparaat veel lahtine on) otse beachil autoga kruiisida.Seda saab täiesti legaalselt teha legendaarse Daytona  Beachi (mis oli vähemalt vanasti USA koolinoorte kuumim kevadise koolivaheaaja pidutsemiskoht) ümbruses. Ja sealt pole ka kaugel vägagi armas USA mandriosa vanim linn St.Augustine.

Discovery Cove (DC) on väga äge park. See koosneb põhimõtteliselt kolmest alast:1. Lindude ala, kus saab (tasuta) lindude toitu topsikusse pista ja sellega erinevaid linde toita. Mõistlik on minna kohe esimesena hommikul, sest siis on lindudel veel kõhud tühjad.2. Delfiinidega ujumine. See on eraldi tasu eest või kallima pileti lunastamisega. Saab delfiinidega vees olla ja neid silitada. Tehakse ka pilte ja videosid, aga need on suht kallid kui tahad omale osta. Samas saab lasta ka oma sõbral pilte natuke kaugemalt kivide pealt teha, keelatud see ei ole, lihtsalt lähedale vette ei lubata kaameraga.3. Snorgeldamisbassein. See on eriti lahe koht, kus tehiskorallide ümber snorgeldada ja kalu vees vaadata. Snorgeldamisvarustus (snorkel, mask ja kalipso) saab kohapealt ja on hinna sees.Lisaks saab veel kalade söötmisele eraldi pileteid osta ja veealusele kõnnile kalade vaatlemisega ja ilmselt veel nii mõndagi. Selle kohta saad rohkem infot nende kodukalt.DC pilet tundub esmapilgul üsna kallis - üle 200$ inimene. Aga selle hinna sees on ka terve päeva toitlustus DC-s, sealhulgas ka õlu ja vein. Lisaks on hinna sees Seaworldi ja Aquatica pargi külastused 14 päevase ajaaknaga niimitu korda kui ise tahad. Kui maksad ca 25$ rohkem, on hinna sees ka Tampas oleva Busch Gardeni teemapargi külastus ja tasuta parkimine kõikides parkides. Muidu on tasuta parkimine ainult DC-s ja mujal tuleb maksta 20...25$ parkimise eest. Seega kui on soov ka teisi parke külastada, siis enam see hind ei olegi nii kallis. Ja veel soovitaks DC pileti osta hoopis Undercovertouristi weebisaidi kaudu, mitte DC enda kodukalt, sest seal on soodsam ja toimib probleemideta.Siin foorumis oli öeldud, et kui lähed DC-sse esimesena saad kaelapaela, millega saad tasuta sisse juba mainitud parkidesse. Tegelikult saad nendesse teistesse parkidesse sisse ka nii, et ei pea esimesena DC-sse minema. Piisab kui on väljatrükitud piletid kaasas ja sissepääs peab olema varem kui 14 päeva enne DC külastust. Ja kui oled DC külastuse valinud päevale, millal on kehva ilm, siis piisab kui lähed DC-sse kohale ja saad muuta tasuta külastuse kuupäeva ära, näiteks järgmisele päevale, kui on ilus ilm.

Maksa 10 usd juurde ja küsi tutikas Camaro cabrio. Mina sain. 

Meil autorendi osas tekkis küsimus - Express Toll Unlimited? kas osta? Kahjuks ViaMichelin ei näita USA teemakse (võibolla mõni muu võimalus?) ja nüüd siis kahtleme, kas võtta 10 euro eest päevas see teenus või mitte. Kindlasti on mugav, kuid 11 päeva, üle 100 euro lisanduks. Palju tegelikult võiks kuluda? Praegune kava Miami Beach- Key West- Naples- Tampa (Clearwater)-Hollywood Beach ja tagasi Miami lennujaama. 

Käisin mõned aastad tagasi umbes sama ringi ja kui mälu ei peta siis läks kokku ca 30 dollarit. Oleneb mis firmast võtad aga meil oli Nationalist ja sunpass kohe rendifirma poolt peal. Mugav oli küll, pärast läks krediitkaardilt summa maha. Ehk kõik oleneb palju ja kuskohas sõidad aga enda näitel tuli nii odavam. Siin üks link sarnasele teemale  https://trip.ee/foorum/uldfoorum/teemaksud-floridas