Miami vs Los Angeles

Kavatseme detsembris või jaanuaris lennata kas Miamisse või Californiasse (San Francisco, Los Angeles või Las Vegas). Kumba piirkonda valida, kui eesmärgiks on rendiautoga sõita, uudistada ja tutvuda ameeriklaste eluoluga.

Nüüd tuleb küll kaks eri reisi teha, sest need mõlemad on väga lahedad piirkonnad :) Kas teil on lapsed ka kaasas? Millises vanuses reisiseltskond on? Kui päris esimest korda USAs, siis valiksin vast Los Angeles - Las Vegas marsruudi rendikaga. Igati lahe, laiad sirged teed, Vegasest saab teha päevaseid või kahepäevaseid väljasõite rahvusparkidesse - või siis hoopis rahvusparkide tiiru. Kui lapsed on kaasas ja väga pikki sõite korraga teha ei taha (ja lastele on need California-Arizona-Nevada rahvuspargid siiski enam-vähem ühesugused kõik - mingid punased kaljud ja lõputu sõit ja jälle kaljud ja jälle sõit), siis pigem Miami ja Florida, seal on kõike - ilusat loodust, teema- ja lõbustusparke, elu-olu, häid sööke, ilusat randa. Põhimõtteliselt võib siin kulli ja kirja visata, nii üks kui teine sihtpunkt on vaatamist väärt. Miamisse on üldjuhul saada pisut paremaid lennupakkumisi.

Tere,

lapsed jäävad sel korral koju. Reisiseltskond on kaks 40-ndates aastates perekonda. Isiklikult olen korra San Franciscos mõned päevad viibinud ja seega Alcatraz ei ole just kõige esimene eelistus. Frisco ümbrus ja rannik kuni Carmelini meeldis ja nüüd mõtlengi, et kus võiks olla sama kauneid paiku...

Olen mõelnud: Los Angeles - Las Vegas või Miami - New Orleans. Suuremal määral huvitume sellest, mis jänkisid eristab Vanast Maailmast ehk kohalike inimeste elu-olust, sekka mõni City ja loodusime (nt Crand Canyon).

Kas on midagi, mille poolest need kaks piirkonda põhimõtteliselt erinevad?

  1. kaua plaanite kohapeal olla?
  2. kas tahate rannas ka olla?
  3. kui palju olete valmis autoga ringi sõitma?

Reisi pikkus ca kaks nädalat.

Rand oleks hea, aga ei ole esmatähtis. Päris lumisesse piirkonda minna ei tahaks.

Igal päeval üle 300 miili läheb vist paljuks, aga üldjoontes autoga sõita meeldib.

Suvitamiseks ei ole see just parim aeg. Miamis on selline tavapärane Eesti suvi, kuid New Orleansis on ikka päris jahe sel ajal (alla +10). Mul läks Houstonist Miamisse sõitmisega 2 nädalat ja siis sai ka osa kohti nn läbi lennatud. Californias ja Nevadas on ka sel ajal mitte kõige soojem. Samas looduses on oluliselt rohkem müttamist. Ise olen sealkandis t-särkides lumesõda saanud mängida, aga seda märtsis. Mingit väga head varianti ei olegi. Soovitaksin reisi märtsis teha, siis saaks sooja ka ning on lootus, et suur osa rahvusparke on lahti. Mulle meeldib California, Nevada, Arizona oluliselt rohkem kui Florida, kuid see on ainult minu arvamus. Väga lahe on ka Texas, aga ka seal on jaanuaris jahe.

Tänud:) Mul endal on ka kartus Miami suhtes, et see on rohkem nagu kuurorti moodi või nagu oli filmis, Dzassis ainult tüdrukud, kus miljonärid istuvad hotellide terrassidel ja naudivad sooja õhku..

Nevada-Arizona mägedes ja rahvusparkides on talvel kindlasti lumi. Sõltub, kui kõrgele tahate minna. Grand Canyoni teed hoitakse lahti, aga lumeks peab valmis olema ikka.

Kohalike inimeste elu-olu... Kuidas ja kui sügavalt te mõtlete seda näha? Las Vegase kõrbelinn on Euroopast kindlasti väga erinev, San Francisco jälle üsna euroopalik.

Kui hakata kinni fraasist "kohalike inimeste elu-olust" siis ma valiks millegipärast hoopis Arizona või Texase kui on auto siis saab kenasti ühendada ka lääneranniku muude kohtadega nagu Las Vegas, San Diego, San Francisco või Los Angeles. Olgu veel mainitud et LA valmistas endale suure pettumuse või olid ootused liiga suured... Kui oleks valida lääne või idaranniku vahel siis seis oleks 50:50 või siiski hetkel läheks pigem idarannikule Floridasse, samas see võib vabalt olla tingitud sellest et olen läänerannikul käinud rohkem kui idarannikul.

Just sai saabutud Las Vegas - Grand Canyon - Phoenix - San Diego - LA - surmaorg - Las Vegas ringilt. 10 päeva tagasi päikese käes Grand Canyoni serval fliisi väel kannatas olla, reaalselt oli 9-10 kraadi. Alla ronides pigem hakkas kätel külm, üles ronides oli selline optimaalne. Endale sarnaselt eelpoolkõnelejale pigem LA ei täitnud ootusi (San Diego meeldis rohkem, Las Vegas üldse väga teistsugune koht, kus korra võiks ikka ära käia), aga see ka selline lõputu monstrum, eurooplasele ikka väga harjumatu, et sellist mõnusat kompaktset kesklinna ei ole sealkandis eriti. Kohalikku otsiks ka pigem Arizonasest. Ilmselgelt samuti soovitaks reisi lükata märtsisse, siis nagu mõnusalt soojem.

Ameerika on naljakas riik, vahest tundub mõni linn väga nõme ja igav ning selle linna tõelisus lööb välja alles hiljem. Ma olen Floridas alati eelistanud Orlandot Miamile ja selle aasta kevadel see lihtsalt muutus. Ei olnud väga otsest põhjustki, aga ju Orlando oli ennast lihtsalt ära ammendanud. Sama on Las Vegasega - ärge siduge ennast Stripiga, vaadake seda linna laiemalt. Vegases on meeletult lahe Hiinalinn koos väikeste restodega ja hiina kauplustega (seal on ka vene kogukond ennast sisse sättinud) jne. Olen valmis iga kell Vegasesse minema ja seal rohkem aega veetma kui vaid paar päeva. Tõeline Ameerika on jah pigem Texases ja Louisianas - keerake kiirteelt maha ja nautige hobusega sõbrale külla minevaid kauboisid, kohalikke lokaale (ehtsate kuuliaukudega seinas) jne. Ameerika fenomen ongi minu meelest äärmuste küllus - imeline loodus, imeline shoping, teistsuguse mõttemaailmaga inimesed (neid mõttemaailmasid on seinast seina) jne

"Imeline shoping" on nüüd mis? :)

Hinna ja kvaliteeditase on paigas - Euroopaga ei anna miskit võrrelda. See on siiski minu isiklik kiiks - ei sunni shoppamist kellelegi peale :)

Ise käinud mõlemal pool ning:

Kui minek tõesti detsember-jaanuar - minge Floridasse. Lihtsalt ainult kliima pärast. Seadistage GPS läbima kõige lühimat (mitte kiireimat ega optimaalsemat) teed ja sõitke kogu Florida läbi Key Westist kuni Jacksonville'ni. Kuivõrd Florida on väiksem, kui California-Nevada-Arizona kokku, siis ei ela te kogu aeg autos vaid jääb ka puhkamiseks aega :) LA ja LV on kah väga omapärane ja huvitav, kuid minekuks ja seal ringisõitmiseks parim aeg on kas kevad või sügise algus.

Elan Miamis ja võin nii palju öelda, et sisuliselt on dets-jaan Miamis ja Lõuna Floridas USA kõige soojemad ilmad (seepärast talvituvad siin ka kõik staarid lol). Miami ja LA suurim vahe on ehk selles, et Miamis nn "hot spot" on otse rannal ja põhimõtteliselt on kõik asjad ühes kohas koos - Art Deco arhitektuur, rand ja rannapromenaad, baarid-restoranid-klubid, poed jne (eriti esmakordsele külastajale mugavalt). Key West, koos sinna viiva 7-miili silla, Ernest Hemingway majaga ja USA kõige põhjapoolseim punkt on ka kiftid. Samuti Miamist 3-4h sõidu kaugusel Orlando oma kuulsate parkidega, veel on läheduses Everglades alligaatoritega ja Kennedy Space Park kosmosesüstikutega. Dets-jaan on võimalik ka näha ära 2x valitsev NBA meister Miami Heat, piletid pole laes sest siis pole veel Play Offid.

LA-s on rand eraldi, vaatamisväärsused eraldi ja ka klubid/restornaid rohkem linna peale laiali hajutatud. Samas, kui on auto siis pole LA-s probleemi. Kultuurilaksu osas on mõlemad heaks kogemuseks kuna just nendes linnades on palju erinevaid Kariibi ja üle üldse kirju taustaga huvitavat seltskonda:D

Üks tore video Miami Beachist:

Olen sama meelt kirsti22-ga. Aastavahetuse paiku Florida on OK. Olen korra teinud tripi SF-LV-LA aga ikka kisub Floridasse ja sel aastavahetusel juba 7 kord. Eks igal pool on vaadata aga Florida tundub kompaktne. Kohalik elu ja turism 2in1. Poole päeva jooksul võid uudistada kuulsuste elamisi ja kohalike slumme. Sattuda tööstusrajoonidesse või minna shoppama. Soovitan.

Tulime just Miamist, hetkel seal ilmad väga soojad ja õhuniiskus suur. Kuna olime lastega siis Miamile endale palju aega ei pühendanud, viibisime rohkem Orlandos. Auto on seal minuarust "must be", ühistranspordi võimalused väljaspool linna on väga kasinad. Esimene mulje USAst ja ameeriklastest oli, et seal vist suurusehullustus. Riigilipud suvaliste kaupluste ees olid ca 25x10m. Autod olid enamuses suured, kiirteed suured, marketid suured, toidupakendid Walmartis suured, inimesed ise ka suured. Palavuses oli raske ringi rännata, pikematele trippidele tuli hunnikus vett kaasa tassida (turistikohtades osati selle väärt märjukese eest ka väga korralikult raha küsida). Hiljem liikusime pea nädala ka NYC , Marylandi, Pennsylvania kandis ja seal oli seda suurusehullustust nagu natuke vähem märgata, kuid eks toitlustuses ja teedel ikka. Ilm oli seal meie sügisele sarnane (kuskil +10 kandis) kuid mõnusalt kuiv ja ideaalne matkamiseks. Käisime paaris "State Park"is, kus nädala sees on rahvast vähe, kuid nädalavahetuseti ikka liigub. Washingtonis oleks võinud 2-3 päeva ainult seal peaväljaku kõrval asuvates muuseumides jm. vaatamisväärsustes veeta, kahjuks meil niipalju aega ei olnud.