Tere, kas keegi oskab soovitada Bergamo lennujaama lähistel paika paari-kolme päevase puhkuse veetmiseks ? Plaanis liikuda ühistranspordiga.
Tere
Kui on soovi näiteks mägedesse minna, siis võiksid külastada Bormiot, 150 km Bergamost ja sealt edasi liikuda Passo dello Stelviole, kus avanevad 2800 m kõrguselt lummavad vaated Itaalia ja Sveitsi alpidele ja see 47 km tõusu Bormiost kuni tippu on juba omaette elamus, sikk sakk tee mööda serpentiini üles ja hiljem tagasi alla. Mina käisin seal küll oma autoga mai lõpus aga Bormiosse saab ühistranspordiga ja sealt edasi turismifirmade ekskursioonibussid viivad üles. Googelda Passo dello Stelvio ja tutvu ka teekonnaga maps.googles. Niipalju veel et praegu on seal kõik paksu lume all ja mai lõpuski on veel tee ääres 2m kõrgused lumevallid, tee ise on aga puhastatud ja asfalt väljas, sooja sel ajal oli +20 kraadi.
Läksime Bergamost rongiga Leccosse ja sealt edasi Varennasse. Pilet ca 5,5 eurot, aega läks ca 1,5 h. Varenna on hästi armsa vanalinna, ankrus paadikeste ja ilusate vaadetega linnake, mis on massturismist veel rikkumata (erinevalt Bellagiost). Samuti ei olnud seal paneelelamuid ja tihedat liiklust nagu Leccos. Praamiliiklus on Varennas tihe ja nõnda sai käidud ka teistes järveäärsetes linnakestes. Varennas kohapeal nautisime õhtuti kohvikus head toitu, gelatot ja vaadet tuledesäras linnakestele üle järve. Samuti oli külastamist väärt mäetipus asuvad kindluse varemed (Castillo di Vezio), millelt sai kõrgelt ümbruskonda näha.