Milano Malpensa autorent

Maikuus on vaja lennujaamast auto rentida, ehk keegi oskab nõu anda, millist rendifirmat ja mille alusel valida. Ei pea olema tingimata kõige odavam pakkuja, pigem soovin üllatusteta renti ilma hilisema varjatud rahakoorimiseta.

1
23

keegi ei arva midagi?

0
0

Mis siin ikka arvata. Tee netis eeltööd - hinnad, klientide kommentaarid, lepingutingimused jne. Kindlasti loe leping põhjalikult ja lõpuni läbi - kindlustuse osa eriti. Hilisemate jamade vältimiseks tee auto kättesaamisel sellest iga nurga alt pildid või video ja hoia need vähemalt pool aastat alles.

0
0

Minul Itaalias kaks kogemust, esimene Malpensast ja Budget kõik oli korras (broneerisin autoeurope kaudu), teine kord oli Trapani ja Locauto ning brobleemid (broneeritud carhire3000 kaudu). Locautot kindlasti ei soovita, nende kohta on päris palju negatiivset tagasisidet netis. Kahjuks ise enne kohalelendu netis otsingut ei teinud ja lõpptulemusena pidime kohapeal uue auto rentima. Saime Maggiore rendist ja nendega ka probleeme ei olnud.

Minu soovitus on kõik tingimused korralikult läbi lugeda ja teha firmale ka väike taustauuring.

0
0

Kogemus-Itaalia transporditöötajate streigi tõttu lend hilines. Jäime broneeritud autost ilma, kuna ei teatanud 48 h ette, mis lepingus ette nähtud-polnud ju võimalik teha, kuna streigist teatati meile 2 h ette. Autot tellides ei kirjutanud ka lennunumbrit, kuna see ei ole kohustuslik. Väideti, et nemad ei saa midagi teha, kui oleme 2 h hilinenud-arvutisüsteem pidavat automaatselselt andma canselled. Samas, klient kes helistas 2 h ette, et hilinetakse neil õnnestus auto saada suurte sekeldustega. Rentisime Eesti rentalcar.com kaudu. Mitti mingit abi eesti kontoritöötajast loomulikult polnud.

0
0

Eesti kaudu rentimisest olen kuulnud ainult jama võimalusi, kui asi laabub ja mingeid probleeme ei ole, siis nii mõnigi ütleb hea olevat. Need autorentijad on siin tegelikult nn vahendajad, kellel ei ole otseseid kontakte ega sidemeid isegi sama nime kandvate emafirmadega.

Üldiselt olen arvamusel, et rentima peaks tuntud firmadelt, neid on palju, kohe tuleb pähe Europcar, Hertz, Avis jne. Nende hind võib olla kallim, aga saadud teenus on kindlam. Minul isiklikult ja ka peres on olnud probleeme Sixt-ga.

Malpensas on minu teada väga palju firmasid esindatud ja teenindus korrektne. Otsimisportaale on mitmeid ja hiljuti vaatasin sellist: http://www.carrentalsnet.com/autorent

0
0

Õnnemäng on see niiehknaa. Valisime Sardiinias probleemide vältimiseks teistest pea 2x kallima Hertzi, makstes 47 eurot ööpäeva Focuse kasutamise eest. Olles lugenud kogemusi kriimudega nöökimisest, võtsime juurde lisakindlustuse, mida sai vaid kohapeal maksta. Kõik muud tasud pidid broneeringu järgi hinnas olema. Autot vastu võttes esitati itaaliakeelsed paberid, millega tutvumise ajal lasin end lollitada. Pikalt ja laialt seletati kütuse kohta. Näidati erinevaid lõike ja tõlgiti ja selgitati. Kui lõpuks sellest vadinast tüdinesin, sai käsi alla pandud ja hiljem leidsin krediitkaardilt 54 eurose arve. Protesti esitades saadeti itaaliakeelne arve koju ja sellega vastus piirdus. Laias laastus oid arvele lisatud kõik lisatasud, mis broneeringulehe järgi hinna sees olid (lennujaama lisatasu, teemaksud jne). Seega vahet pole - võta lihtsalt kõige odavam, pügada saad niikuinii ja kaevata pole kellelegi.

0
0

Hertzil endal on supercover, aga see eeldab ettemaksuga renti: https://www.hertz.it/rentacar/q-12037477/supercover-rent-with-zero-excess-special-offer Kohapeal täiskindlustuse ostmine on eeldatavasti kallim.

0
0

Üks lihtne ja taskukohane võimalus Itaalias rentimisel riske vähendada, on võtta auto läbi Autoeurope'i portaali ja valida seal pakkumiste hulgast Zero Excess või Refundable Excess Package tähistusega auto. Hind on sutsu kallim, kuid kahjude tekkimise korral hüvitavad nad omavastutuse, mis Itaalias on reeglina üsna krõbe - alla 1000€ pakkumised on harvad. Mida kõrgem autoklass, seda suurem on omavastutuse summa. Tavaliselt on need Autoeurope'i hinnapaketid oluliselt soodsamad autorendifirmade endi superkaskodest. Võtsin praegu prooviks suvalise 3 päeva rendipakkumise väiksele autole ja hinnavahe tuli sutsu alla 20€.

www.autoeurope.eu

Autoeurope'i pakkumiste nimekirjast soovitan vältida Firefly autosid. Need on sageli üsna kasimatud ja räsitud. Kahjustuste skeemi täitmine võib olla keeruline, sest paberile ei mahu kõik kriimud ja täkked lihtsalt ära. Tähelepanelik peab Itaalias olema ka suurte rendifirmade autodega, sest ka neil ei ole eeltäidetud vormis sageli kõiki kahjustusi näidatud. Kui midagi avastad, tuleb asi kindlasti fikseerida. Pole paha endale teha ka pilte ning veenduda, et tegemise kuupäev ja kellaaeg on tuvastatav.

Soodsate pakkumiste leidmiseks võib vaadata ka Hertzi, Avise ja Europcari Itaalia kodulehti - .it lõpuga saidid. Osad neist on ainult itaaliakeelsed ning ei luba keeleseadeid muuta, kuid näiteks Hertz lubab. Sealt võib ka leida paremaid pakkumisi, kui .com lõpuga saitidelt.

Jõudu tööle ja ilusat reisi!

1
0

Lisan ka oma kogemuse Bergamo Budgetiga. Võtsin auto Autoeurope kaudu, koos kõigi kindlustustega mis pakuti. Paraku olin ise rumal ja ei lugenud lepingut auto kättesaamisel, mille tulemusena müüdi mulle sama kindlustus (ilma küsimata, lihtsalt märgiti lepingule) mis mul juba oli Budgeti poolt uuesti. Kusjuures summa mis lisandus, oli 2/3 kogu renditasust. Ehk siis soovitan lepingule allakirjutamisel jälgida, et mingeid optional lisasid ei ole sinna lisatud.

2
0

nüüd reisilt tagasi. Rent sujus enam-vähem, petta sain üksnes automargiga. Soov oli saada Alfa, kohapeal selgus, et saada on üksnes "similar" C4. Auto oli siiski uus, korralik ja väga säästlik:) Avastasin, et nüüdsest meeldib mulle Itaalia liiklus palju rohkem. Kuidagi rahulik ja turvaline tunne oli sõita, kaasliiklejad ei olnud närvilised, turistile rahulikult andestati nii mõndagi. Kodune TLL-TRT maantee tõi kohe maa peale tagasi...

1
0

Millisest firmast lõpuks võtsite? Ma ei ole seni saanud veel mitte ühtegi korda tellitud automarki, aga selle kannatab ära. Tõesti, Itaalias on võrreldes Eestiga autosõit tõeline puhkus, kui mägiteed ja väga kitsad linnatänavad unustada. Liiklusviisakus temperamentsetelt itaallastelt on tõesti meile üllatuseks!

1
0

Thrifty. Sellest firmast enam ei võtaks, kehv klienditeenindus oli. Varem olen kasutanud avist ja budgeti, pigem jääksin nende kliendiks, mis sest, et kallim. Just mägiteed olidki need kõige ilusamad - sinine taevas, valge lumi, rohelised aasad, kristallselge värske õhk....

0
0

"Just mägiteed olidki need kõige ilusamad – sinine taevas, valge lumi, rohelised aasad, kristallselge värske õhk…" 101 protsenti nõus, mägiteedel ei saanud kahjuks praktiliselt mitte kuskil peatada piltide tegemiseks. Mul lipsas "mägitee" kommentaari, sest olen mõned korrad sattunud nii kitsastele teedele, et küljepeeglid mahtusid vaevu läbi ja olen hirmuga palunud, et keegi ainult vastu ei sõidaks.

1
0

Broneerisin läbi rentalcars.com-i Hertzi auto ja võtsin sealt lisaks omavastustutuse kindlustuse. See tähendab rentalcars.com peaks mulle vajadusel hüvitama omavastutuse summa. Küsisin Hertz Eesti klienditoest, kas Hertz siis omavastustuse summa(päris kallis 1900 euri) minu krediitkaardilt broneerib? Teenindaja ütles, et sellele küsimusele ei saa kindalalt vastata, kuna osadel juhtudel võetakse ja osadel mitte!?! Ongi nii suvaliselt? Oskab keegi kogenum öelda, kuidas selle omavastutusega on?

0
0

Hertz Eesti klienditugi on vahendusfirma ja otsest puudet neil Itaalia firmaga ei ole. Tavaliselt broneerib rendileandja mingi summa tagatiseks ja vabastab selle kohe järgmisel tööpäeval peale auto tagastamist. Auto vormistamisel peab neile kindlasti meelde tuletama, et on olemas omavastuse kindlustus, sest nad tükivad selliseid asju mitte märkama. Mul on alati olnud prinditult kaasas kõik asjasse puutuvad dokumendid. Samas iga tehingu eel nad raudselt küsivad kliendi nõusolekut ja alati on võimalik selgitada - ka vaielda. Omavastutuse suurus on automargist lähtuvalt erinev ja kallimate sõidukite puhuks on minu arust nende kodulehel mingi lisaklausel.

0
0
1
23
Lennupakkumised
Reisikaaslased