trip-krainetrip-ukraine-dark
Millisesse Euroopa pealinna minna?

Pole elus kordagi lennukiga lennanud ja mõtlesin, et võiks selle tembu enne oma 25. sünnipäeva ära teha, see juba juuli alguses :) Tahakski soovitusi Euroopa pealinnade osas ja mida seal siis kindlasti peaks üle vaatama. Tingimusteks on, et ei oleks päris naaberriigid (Helsingi, Stockholm, Riia, Vilnius, ka Varssavi jätaks välja seekord) ja võiks olla soodne. Reis ise peaks toimuma siis juuni lõpul/juuli alguses, siis ka puhkus :) Pikalt ei plaanigi kohapeal olla, paarist päevast peaks vast piisama, et kohalikud vaatamisväärsused üle vaadata.

Olen ka nõus, et Viin on tore linn. Ka Budapestil pole viga.

Budapest, Praha ja kui oled valmis veidi rohkem maksma siis Viin ja Rooma (juulis tapvalt palav). Ning kui palju rohkem maksma, siis Pariis ja London. Mina teeks panused esimesele kahele ja just selles järjekorras. Praha tuleks ilmselt odavam (nii lennu kui elamise mõttes), kuid mina eelistaks Budapesti. Budapest on selline avaram ja majesteetlikum. Aga seda ma ütlen, et ükskõik milline neist linnadest valida, siis 2 päeva on vähe. Ole vähemalt 4 päeva.

nendesse linnadesse on võib olla võimalik kõige soodsama hinnaga veel pileteid saada Easyjetiga. Või ka Kopenhagenisse või Oslosse. Prahas käisin hiljuti ja kuu aega varem ostetud piletid olid üle 4 tuhande ühele inimesele.

Londonisse võib saada ka pisut üle 1000.- edasi-tagasi lennu. Paljud suured muuseumid on lausa tasuta.

Kui Carlsberg oleks linn, siis tõenäoliselt oleks ta Praha. Aga ka Berliin ja Budapest on vägagi meeldivad linnad.

hea 6nne korral saab soodsalt ka PARIISi. ja rooma on vapustav. oleneb, mida otsid.

ja ärgem unustagem amsterdami ;)

Mina soovitaksin Firenzet, kui tahad kogeda midagi muinasjutulist...Renessanssi pärl! Pileteid võid uurida easyjetist ( tallinn-berliin-milaano) ja sealt edasi rongiga, mis on päris taskukohane. Ka bookinghouse.ee on hea koht! Ma arvan et 4000 ringi peaks ära käima küll(v.a ööbimine ja toit)

Pole küll tegemist pealinnaga, aga miks mitte Barcelona? Nüüd oled saanud nii palju soovitusi, et ilmselt oleksid pidanud oma huvisid veidi täpsustama. Mida sa sellelt reisilt ootad?

No minumeelest on palju ilusaid linnasid Euroopas. Ise ma küll elan Brüsselis juba aasta , algul ei meeldinud aga nüüd aina rohkem hakkab meeldima, väga roheline linn tegelikut Euroopas! Viin on tõesti ka väga ilus, aga minu lemmikuks on siian jäänud Madriid! SEal on minumeelest kõikke ja mind võlub eriti seal se suur suur park ja järveke koos kannuudega kus inimesed seilavad ja shopping on seal imehea ja vaadata tegelikult ikka kõvasti!

Soovitan samuti Viini. Veneetsia on kah meeldejääv. Käige ära, enne kui turism selle koha lõplikult uputab.

Berliin kindlsti. Linn täis kultuuri ja ajalugu ning mõnus õhkkond.

Nüüdseks otsustatud: minek Pariisi. Lennupiletite eest juba makstud (2990.- edasi-tagasi). Vaja veel hea ja odav hotell/hostel leida. Reisi kestvus 5 päeva. Loodetavasti jõuab nende päevadega enamus tähtsamaid vaatamisväärsusi läbi käia ja loodetavasti ei pea kohapealsele transpordile väga palju raha kulutama :) Ei oskagi põhjendada, miks just Pariis...ju siis kutsub nii kõvasti sinna :D Aga ega see siis viimaseks pealinna avastuseks ei jää...kui rahavarud on taastunud, siis võtaks järgmise retke võibolla Viini, see ka nagu kutsuks :) Aitäh kõigile soovitajatele!