Mõni hea spaahotell Euroopas

Sain ootamatult mõned vabad päevad ja tahaks teha perega väikese linnareisi, aga kuna Euroopas on külm ja kõle, ühendaks selle spaapuhkusega. Päeval vaataks linna, õhtul mõnuleks soojas vees.

Kas olete kohanud mõnes Euroopa linnas, kuhu meilt saab mõistlikult lennata, hea hinna ja kvaliteedi suhtega spaahotelli? Mulle endale esmapilgul tundub, et selliseid nagu meil tavaline (näiteks Rakvere Aqva või Tartu V-spaa) pole üldse palju. Väike spaa ühe basseiniga on lukshotellides, aga suurema basseinialaga keskmise hinnatasemega perehotelle väga ei leia. Lätti ei soovi, seal alles käisime.

1
2

Budapestis on erinevaid spa'sid jalaga segada. Gellertis lisaks ka hotell, aga ei pea tingimata seal peatuma. Võib (odavama) hotelli võtta ka mujale. Ja võib juhtuda et väike veekompleks ka seal.

Lisaks Austria ja Saksa väikelinnades ja külades (eriti Alpides ja Lõuna-Saksamaal) piisavalt heal tasemel spa'sid. Iseasi kas suusahooaja väliselt seal midagi teha peale lähiümbruskonnas matkamise. Samas mõnus mägedes ikka.

3
0

Soovitaks ka Budapesti, Riiast saaks otselennuga

Kunagi sai käidud Druskininkai veepargis, sinna saaks autogagi. Vahepeatuse võiks teha mõnes Leedu linnas, Kaunases või Vilniuses, kumb rohkem huvitab. Druskininkai ise armas väikelinn heade toidukohtadega.

Kui Küprosele otse lennata saaks, siis seal ka mitmeid spaa-hotelle

3
0

Lendamisega ei oska kohti soovitada, kuid autoga olen 1-2 päevareisi ulatuses enamuse basseiniga hotelle püüdnud vähemalt korragi külastada. Nädal - see on piisav Druskininkais või Poolas olemiseks.

Muidugi, ka Lätis on üpris palju erinevaid kohti talviseks ujumiseks, kui just ei taheta kindlasti torusid jmt.

0
0

Kempinski Berchtesgaden.

1
0

Budapest

0
0

https://maps.app.goo.gl/xVJweronuWxrdB8fA

Mikolaijki - sõidetav, hind talutav ja see juba korralik veepark.

Poolas leiab neid igale tasemele ja hinnaklassile

1
0

Saksamaa ja saksakeelsed riigid on spahotelle täis. Kõige suurema spaga ilmselt https://www.therme-erding.de/en/accommodation/hotel-victory/

Suvel on seal kolm kilomeetrit liumägesid https://www.youtube.com/watch?v=_6bALixUET4 talvel natuke vähem. Muud atraktsioonid peale selle. Victori hotell on pisut kallis, aga selle eest sisaldub ühe öö hinnas kaks päeva veeparki. Odavam hotell ja kaks päevapiletit tuleb kokku pigem kallim. Paarkümmend meetrit eemal on ka Victori külalistemaja, mis on odavam, aga lastega seda ei soovita, sest siis tuleks päevapiletid eraldi osta ning lapsed üle parkla jalutamiseks riidesse panna. Victory hotelli eeliseks just see, et spaga ühes majas. Lapsed saavad iga hetk tuppa jalutada kui väsimus peale tuleb. Samal firmal on Saksamaal veel paar analoogset, aga natuke väiksemat, keskust. Suurem kett on ka https://kristall-baeder-ag.com/ Lastega minnes oleks mõistlik netist enne üle vaadata kas laste osa on eraldi. Saksakeelsetes riikides on nimelt saunakeskustes ujukad üldjuhul keelatud. Enamasti puudub seal ka vanusepiirang. Nii, et lastega saab mõnele poole sisse, aga ujukad on ikka keelatud. Kui veepargi osa ja saunade osa on eraldi, siis pole probleemi - üks on riietega teine ilma. Saab valida. Therme Erdingis on kolm osa - laste osa (kus ka paar sauna lisaks liumägedele ja muule), väike täiskasvanute osa, kus ujukad kohustuslikud (lapsi ei lasta sinna, et nende kisa ja märatsemine puhkamast ei segaks) ning maailma suurim saunakeskus. Viimases on siis ujukad keelatud.

4
0

Ei saanud ainult aru milles on siis probleem. Kas kodus käivad lapsed ujumisriietega saunas või maal vanaema juures?

Kahjuks kasvab üles noor põlvkond kes on sündinud peale seda kui leiutati idaeuroopalik saunasüsteem. Esimest korda külastasin sellist "ägedat" sauna Jurmalas 2006. Tol ajal Eestis veel selliseid polnud. Nt Auras oli eraldi meestesaun ja naistesaun, samamoodi nn Textilefreie kus keegi ujukatega lavale ei läinud. Oli- lihtminevik. Sami Lottila kommentaarid omal ajal olid õiged, kui keegi veel sellist soome ajakirjanikku mäletab.

0
9

Probleemi polegi. Viisakas inimene viib end lihtsalt reeglite ja tavadega kurssi, mitte ei pritsi tatti ja heieta teemal "aga vanasti".

Kui marssida V-spa'sse ihualasti sisse ja väita, et kodus ma küll ujukaid ei kanna, ei lõpe see hästi. Samas saatis Poolas Suntagos mammi väravast tagasi, kui sul peale rätiku veel mõni riideese oli.

10
0

Mina olin kursis küll, et Saksamaal on selliseid veekeskusi, kuid ma ei tulnud selle pealegi, et nad harrastavad sama stiili ka hotelli saunades ja basseinides. Mul täiskasvanuna on täiesti kama, kuid mul lapsed olid küll ehmunud nägudega. Enamus teismelisi pole huvitatud ei enese avalikust paljastamisest ega ka teiste võõraste kehadest. Textile frei ju tähendab enamasti seda et sa ei tohi ka rätikut endale saunas ümber panna. Seda ma ei mäleta, kas see kehtis ka saunade vahelisel alal liikumisel, kuid nii basseinidesse kui saunadesse pidid minema ilma igasuguse riietuse või rätikuta.

Nii et selline teavitus on enamuse jaoks väga asjakohane, tead millega arvestada.

5
0

Neis kohtades, kus olen käinud, on rätik lubatud olnud. Basseinide ja mullivannidega muidugi keeruline, aga saunades mõnes kohas lausa kohustuslik (Erding Therme) vähemalt istumise alla võtta.

0
0

Isegi ühes riigis on praktika erinev. Näiteks Saksamaal oli 2013 üks juhtum, kus Taunuse termides saadeti üks naisterahvas saunadest välja, kuna kandis aurusaunas keha ümber saunarätikut. Tollal küsiti ka teiste suuremate termide kommentaare ning näiteks Therme Erdingu esindaja ütles et lisaks istumisalusele rätikule (mis on lausa nõutav) on neil igati lubatud ka saunaruumis rätiku ümber keha kandmine: https://www.travelbook.de/service/handtuch-umbinden-nackt-pflicht-sauna-was-erlaubt-ist

Määrav olevat siin see, kuidas majareeglid (Hausordnung) on sõnastatud. Reeglina on öeldud et keelatud on ujumisriided ja aluspesu, rätiku kohta pole aga enamasti midagi öeldud. Mis lastesse puutub, siis alla 16 enamasti saunadesse üldse ei lubata.

3
0

Kannatage veelkord ära minu vanasti jutt. Olin juba 8 aastane kui käisin veel emaga riigisaunas naiste poolel vene ajal. Meeste poolel oli ebamugavam sest laup ōhtuti tuli alati cs 100 okupatsioonisōdurit ja oli kohutavalt kitsas. Polnud probleemi. Nüüd siis ka polevat probleemi, kuid kellelgi siiski on. See on väga hea kui ka laps teab kuidas pärisinimene välja näeb ega ammuta teadmisi netist saades vale ettekujutise.

Minu jutt ei olnud ju sellest et mina teen reegleid või rikun neid. Ei tee ja ei riku. Jutt on suhtumises, et minu laps mingil moel on kannataja kui peaks sattuma sauna nii nagu enamasti saunas käiakse. Või vanemlik foobia, äkki keegi näeb minu last paljalt, olgu või samast soost. Laps kohkub! Arsti juurde ikka saate?

Lisan: on ujulaid kus taskutage rannapüksid on keelatud- see tähendab et lubatud on kasutada vaid ujumispükse. Selle peale vilistatakse. Ristiga märk ujumispükstel ujula sauna uksel- sellest märgist ei saa aru 25% eesti rahvast ja 99% venekeelsetest.

Mis puudutab adult only, siis selliseid kohti ma väldin. Ei taha tunda end seeniorina ja laste kisa pole mind kunagi häirinud.

5
1

Tõepoolest, tuleks end kurssi viia kohalike reeglitega, kuskil lubatakse vette shortsides, teisal jallegi nö."speedodes". Kuskil on on ujumismüts kohustuslik ja pead kandma plätusid. Ka tuleks vaadata, kas hotell ja spa ei oleks "Adult only". Ka sauna kompleksi külastama minnes tuleks lapsele anda " vanemlikku selgitust", (moodne värk) eriti saksa keelsetes riikides. Hotelle ei tahaks soovitama hakata, sest igal perel on oma nägemus, seega mõned piirkonnad ja seda ainult info jagamise poole pealt. Belgia ja Spa linnake, ehk tänapäevase spa kultuuri algus. Rohkem tuntakse ehk Spa-Francorchampsi ringrada kõrval. Prantsusmaa ja Vichy linn, prantslaste spa pealinn. Saksamaa ja Baden-Baden, glamuurne. Erdingist oli juba juttu, Bad-Reichenhall oma spaadega ja paljudes Baierimaa hotellides on oma spa ja sauna osa , eriti Saksa Alpide osa." Kepinski" ja Berchtesgaden on hea valik ,lisaks ka" Edelweiss ",minu teada mõlemad pakuvad transfeeri Salzburgi lennujaama, Müncheni oma jääb juba kaugele, samas kõik oleneb rahast. Linn ise väga lahe ja tegevust palju. Tropical Island, Berliini lähistel, lastele hästi lahe. Tšehhimaa ja nende uhkus Karlovy Vary, kogu linn elatub spaadest. Ka palju tegevusi. Nende kohtade probleemiks on kaugus, ehk lennuk ja siis, kas ühistransport või rendikas. Budapest ja nende termid, saab lennukiga ja 1-e stopiga. Linn ju suur ja lisaks spaadele kultuuri ja tegevust täis. Jätaks välja Poola ja Slovakkia Tatrates asuvad spaad, (jällegi transport) ja tuleks vähe lähemale, kuhu saab autoga. Kui Läti ei "paku enam pinget", siis Vilnius ja Vichy veekeskus. Ka soovitaks Druskininkaid ja nende spaasid. Augustow, Poola ja Leedu piiri lähedal, oleme 2-el korral peatunud Warsawa spa-resordis. Ei ole pidanud pettuma. Jalutuskäigu kaugusel kesklinn, laupäeva hommikuti laat (enamuses sula, seega zlott). Nendesse kohtadesse peaks Eestist startides jõudma nii 8-10 tunniga. Ja lihtsalt meeldetuletuseks, Leedust edasi ei tohi naelrehve kasutada. Edu valikutes!

8
0

Kas keegi muidu mõnes Serbia või Bulgaaria spa's või sanatooriumis käinud? Mitte veekeskuses, aga just termaalspas või sanatooriumis?

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased